NIEUWS "INFLATIEANGST KOMT EERDER DAN VERWACHT" INDE L Aandelenresearch Strategie 14 FEBRUARI VALENTIJNSDAG morgen geregeld Verwen uw partner met een zonnige vakantie Voor informatie kunt u terecht bij uw Rabobank Reisbureau Tel. 0180 - 63 73 73 of 63 73 74 ALLES IN ÉÉN POLIS VOOR STUDENTEN leuke internetst* I pagina 2 Hart van Holland/9 februari 2000 2C jaargang nummer 48 voor u> van en door uw bank Wijzigingen in de portefeuille ■neMKT'tv"ms l www.schiphol.nl Rabobank De rente op de kapitaalmarkt is de afgelopen tijd gestegen. Reden voor verhoging van de hypotheekrente, medio januari. Eigenlijk kwam deze renteverhoging onverwacht. Na de millenniumwissel rekende men echter eerder op een renteverlaging dan op een rentever hoging. De algemene verwachting van de goeroes op het gebied van de rente was, dat met het begin van het nieuwe jaar nieuw geld de markt zou binnenstromen. Daardoor zouden obligatiekoersen stijgen, waardoor de rente zou dalen. Na een korte positie ve periode zou de rente dan weer een beetje stijgen als gevolg van de toe nemende vrees voor inflatie. Het jaar begon echter anders dan de meeste economen hadden voor speld. Het tegenovergestelde van wat we verwachtten kwam uit. Als reactie op de publikatie van nieu we Amerikaanse marktcijfers werd de inflatieangst meteen aangewak kerd, waardoor de rente op de kapi taalmarkt toenam. Wel zijn de geld- markttarieven een beetje gedaald. Maar die afname was ook veel min der dan op grond van het wegvallen van de milleniumhobbel mocht wor den verwacht. Deze onverwachte ontwikkelingen waren er de oorzaak van dat de Rabobank in de loop van januari 2000 de tarieven voor de leningen heeft verhoogd. Indien u wekelijks geïnformeerd wilt worden over de belangrijkste ontwik kelingen op de financiële markten, dan bent u bij de Rabobank op het juiste adres. Per email kunt u namelijk iedere maandag ons weekbericht ontvangen. In dit weekbericht wordt teruggeblikt op de beursontwikke- ling van de afgelopen week en voor uitgekeken naar de belangrijkste gebeurtenissen voor de komende week. Wilt u deze informatie gratis ontvangen, geeft u dan uw email adres door aan onze bank. U kunt dit telefonisch doorgeven aan de afde ling effecten.Tel.:0180-637358. U kunt ons natuurlijk ook een email sturen: rabo3750@tref.nl. Modelportefeuille aandelen Nederland De aandelenmarkten waren deze week in de ban van eventuele ren teverhogingen. Economische cijfers uit de VS wijzen op een aanhoudend sterke econo mie. In het vierde kwartaal is het BP met 5.8% gestegen, wat een stuk hoger was dan verwacht. Verontrustender was dat de BP deflator, een inflatie maatstaf, op 2% uitkwam en ook de loonkosten licht tegenvielen met een stijging van 1.1 Het was dan ook niet ver rassend dat de Fed op woensdag besloot de rente met 25 basispun- ten te verhogen. In het licht van aanhoudend sterke economische cijfers is het waarschijnlijk dat de Fed in de komende maanden met kleine stappen de rente verder zal verhogen. De ECB heeft in navol ging van de Eed ook de rente met een kwartje verhoogd. Verschillende ondernemingen maakten deze week winstcijfers over 1999 bekend. De cijfers van Océ waren in lijn met wat, ze in januari reeds aangekondigd had den, waarbij vooral de resultaten v van de divisie Document Printing Systems zeer slecht waren. Ook de cijfers van Baan waren niet echt roos kleurig, maar daar had het management al eerder voor gewaarschuwd. Corus maakte separaat de cijfers van British Steel en Hoogovens bekend. Door prijsdruk in Europa en het sterke pond boekte British Steel in april tot en met september 1999 een verlies van GBP 163 min. Ook Hoogovens heeft te lijden onder prijsdruk en boekte in de eerste 9 maanden van 1999 een winst van EUR 89 min. In de sector waarin KLM opereert is ook sprake van sterke prijsdruk als gevolg van heftige con currentie. Samen met de hogere brandstofprijzen leid Iris-modelportefeuille Week 5 portefeuille performance 1%) deze week uit.'99 dra ka 13.9 29.8 endemol 11.5 34.3 vnu 5.4 2.4 abn amro 2.1 -13.5 kpn 2.0 15.7 philips 1.6 15.7 dsm 1.4 -17.6 randstad -0.7 -20.5 kon. olie -1.6 -1.4 ing -1.6 -5.8 tpg -1.9 -3.8 heineken -2.1 -13.2 boskalis -2.6 27.4 aegon -3.2 -21.1 nutreco -2.2 20.8 getronics -3.9 8.3 fortis -5.0 -17.3 akzo -5.1 -14.7 ahold -7.2 -17.6 unilever -9.3 -18.6 modelportefeuille -0.9 aex-index -1.3 de dittot een daling van de netto winst met 34% in de laatste drie maanden van 1999.Tegelijkertijd met de cijfers werd een kostenre ductie aangekondigd, wat zal lei den tot het verdwijnen van zo'n 3000 banen. Naast deze magere winstcijfers was er ook positief nieuws. Numï co kondigde de internationale introductie van een totaal nieuw concept zuigelingenvoeding aan, die spijsverteringsproblemen moet voorkomen. UPC verraste weer met een aantal positieve berichten, zoals de introductie in Noorwegen van de'wireless local loop' (WLL) en eventuele overna mes in Spanje en Frankrijk. Ten slotte maakte CMG bekend dat zij een WAP-oplossing zal leveren aan Vodafone om internetdien sten via mobiele telefoons aan te kunnen bieden. Performance De modelportefeuille daalde de afgelopen week met 0.9%, ter wijl de AEX-index 1.3% moest inleveren. Daarmee behaalde de modelportefeuille derhalve een outperformance van 0.4%. Sinds het begin van het jaar bedraagt echt rendement op de modelportefeuille -5.5%. De AEX-index daalde over dezelfde periode met 6.3%. De winsttaxaties voor Getronics zijn de afgelopen tijd voortdurend naar beneden bijgesteld. Daardoor is de kwantitatieve bouwsteen van ons advies voor Getro nics negatief geworden en zakt het totale advies naar neutraal. We ruilen Getronics binnen de sector daarom in voor Ordina, dat een stevig koopadvies heeft. ■Rysi HS Familie Hoeksema uit Moerkapelle: Binnen een week was alles rond! Het sluiten van een hypotheek doet een mens niet iedere dag. Juist daar om is het belangrijk om vooraf de tijd te nemen en u goed te laten informeren. Maar dat die tijd er niet altijd is ondervond de familie Hoek sema uit Moerkapelle. Door onvoorziene omstandigheden moest de familie Hoeksema binnen een week hun hypotheek geregeld hebben. Voor veel geldverstrekkers een onmogelijke opgave maar de Rabobank ging de uitdaging aan. Samen met de familie Hoeksema, Perdijk Makelaardij en de notaris ging de bank aan de slag en toonde aan dat een hypotheek inderdaad binnen een week geregeld kan zijn. Familie Hoeksema: 'Op dinsdagmor gen voerden wij een adviesgesprek met Pieter van der Steen, financieel adviseur van de Rabobank. De opdracht luidde dat voor het week end de zaak rond moest zijn. Op woensdagmorgen lag er bij ons al een hypotheekadvies en offerte op de deurmat. Het advies voldeed pre cies aan onze wensen en dus heb ben we op woensdagmiddag de offerte geaccepteerd. Uiteindelijk konden we op vrijdagmorgen de benodigde handtekeningen zetten bij de notaris en de Rabobank en kregen we de sleutel van ons nieuwe huis overhandigd. Precies op tijd, fantastisch!' Wat zijn de voordelen van de Alles in één Polis? De polis is speciaal afgestemd op stu denten. Je krijgt interessante kortingen op de premie, als je meerdere verzeke ringen onder één polis samenbrengt. De korting kan oplopen tot maar liefst 12%! En deze polis is uitstekend te combineren met de Standaardpakket polis van de CZ Groep (de ziektekos tenverzekering voor studenten). Welke verzekeringen vallen er onder deze polis? De Alles in één Polis voor Studenten is een combinatie van een inboedelver zekering en een aansprakelijkheidsver zekering. Daarnaast kun je hier ook nog een doorlopende reisverzekering mét 35% korting aan koppelen. Wat zijn de kosten van een Alles in één Polis? Je kunt kiezen of je per maand of per jaar je premie wilt betalen. Als je alleen woont en standaard een bedrag van f 15.000,= voor de inboedelverzeke ring hebt, dan betaal je per jaar f66,71 aan premie. Dit bedrag is inclusief poliskosten en assurantiebelasting. Wil je het eens voor jezelf uitgere kend zien? Neem dan contact op met één van onze Cliënt Adviseurs in Zevenhuizen 0180 - 63 73 70 of in Moerkapelle 079 - 593 5885. Vermogen Young Dynamic Fund rui| 100 miljoen gulden! Het RG Young Dynamic Fund heeft -nog geen vijftien maanden naf introductie- al een belangrijke mijlpj behaald. Het fonds dat speciaal voorja geren op de markt is gezet bereijj onlangs namelijk de grens van 100 rr joen gulden belegd vermogen. Daarin heeft Robeco aangetoond dat het fon duidelijk voorziet in een behoefte oiX jongeren. Uit onderzoek blijkt overigs) dat niet alleen jongeren in het1 beleggen maar ook ouders van pasg boren kinderen die op die manier! financiële toekomst van hun kind got willen regelen. Het succes is overigt voor een belangrijk deel te danken ai het hoge rendement van maarliefst Ij- in het eerste jaar. Wilt u meer weten o het RG YDF, belt u dan met één van on Cliënt Adviseurs tel. 0180 - 63 73 70. Swoppas gewijzigd Heb jij de leeftijd tussen de 12 jaarenr 14 jaar en heb jij een RaboJongerenf kening? Dan gaat er betreffende Swoppas iets veranderen. Vanaf heè krijg je 50% korting op de entreeprijz: van diverse musea in Nederland. C gaat de kleur van de Swoppas veran ren. Deze wordt: cool blauw! Alle passa blijven geldig tot aan de expiratiedatir1 je krijft dus niet standaard een niem pas. Nog geen RaboJongerenRekenirj Laat je eens vrijblijvend op de her brengen van alle voordelen die rekening voor je heeft! Rabobank Klachtenservice Wij hechten sterk aan een goede relai met onze klanten. Onze dienstverlenil is er dan ook steeds op gericht die relet in stand te houden en te verstevig: Toch kan het gebeuren dat u niet tevj den over ons bent. Dan hopen wij data ons dat laat weten. Wij kunnen er dar:| het mogelijke aan doen om de relatief herstellen. U meldt de klacht in eerste instantie uw eigen Rabobank. Dat kan bij eerna onze adviseurs, maar ook bij de I teitsmanager. Uw klacht zal word vastgelegd op een speciaal formulienj u zal zo snel mogelijk bericht hierir ontvangen. Bent u niet tevreden over de afhant ling van de klacht door onze banM kunt u binnen een jaar na de dat.' schriftelijk een klacht indienen bij j Klachtenservice van Rabobank Net land. De kwaliteitsmanager van bank heeft hiervoor speciale formuü ren.Telefoon 0180 - 63 73 42. www.webcamania.com Prachtige rechtstreekse plaatjes/o| j names van diverse steden in Euri pa. Er hangen al diverse internetö mera's (webcams) in vele Europes, landen. Leuk om eens te bekijken www.routenet.nl Handige site als u binnen Nede |fmde< land van punt A naar punt B wi Site werkt aan de hand van opgegeven postcodes, en laat z» hoe u kan rijden. Naast teletekst kunt u nu ook internet de aankomst- en vertrek! den van de vliegtuigen bekijken kan gerichter zoeken dan op tft tekst. Er is tevens een handige pi' tegrond van Schiphol te bekijk' Houdt deze site in gedachten hij kan altijd van pas komen. E-mail adres Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle: rabo3750@tref.nl. *ai tfen be, ■SBH

Hart van Holland | 2000 | | pagina 2