Foto's in het Hart van Holland Incidentie longkanker aalt bij mannen en stijgt ij vrouwen in Nederland Jaarthema 2000: "Steeds meer alleen?" Internet voor 50 plussers WSV organiseert 46e Drie Ronden Toernooi vnvusismm Data General - SoVoCo PffLITIE BERICHTEN rt van Mant BROUWER DE KONING Soiree Alliance Francaise INBRAAKBEVEILIGING! Ook een gratis kleintje plaatsen? Vul de bon in! B EVE 3 LI Ken Hart van Holland/9 februari 2000 pagina 3 Volleybal dames Dorpshuis Swanla - Zevenhuizen grote zaal zaterdag 12 februari -19.00 uur ivi t TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Zonnebloem vraagt aandacht voor vereenzaming UITVAARTVERZORGING GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN Grote sortering van modellen en steensoorten in onze toonzaal aanwezig. Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelij ke Dwarsweg la te Zeven huizen besteld worden (kosten: ƒ7,50. per foto). Foto's dienen van tevoren betaald te worden. Grote voordelen Keerzijde Moerkapelle Levering van alle merken inbouwapparatuur. Luxe accessoires voor keuken en badkamer. Design keukens voor u op maat gemaakt. Bredeweg 118 H' - 2761 KB Zevenhuizen - Tel./Fax: 0180-632418 Waddinxveen Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf Bel voor een gratis beveiligingsplan Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 29.000 exemplaren UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BU OVERLUDEN Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. De Gedenkteken Specialist Voor een blijvende herinnering Zegwaartseweg 4A, 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079 - 341 62 27 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. arlijks wordt bij steeds minder mannen longkanker geconstateerd. Daar tegen wordt de ziekte steeds vaker bij vrouwen vastgesteld. Bij mannen m'8 'n longkanker nog bijna een kwart uit van alle kankerpatiënten Nederland. In 2000 zal dit aandeel teruglopen tot 18%. Bij vrouwen is het ndeel met longkanker de laatste tien jaar gestegen van 5% van de nieuwe ■evallen naar 7% nu. Omdat het aantal rokers onder mannen sinds de ■yentiger jaren flink is gedaald, neemt het aantal mannen dat longkanker ■rilgt langzaam af. Bomenteel is borstkanker de meest voorkomende vorm van kanker in erland b'j vrouwen: geschat wordt dat in 2000 bij ongeveer 10.000 vrou wen borstkanker geconstateerd (ruim 30% van alle nieuwe gevallen van Wnker bij vrouwen). Deze - en andere - gegevens staan in het boekje "Fei- F en 'abels over kanker in Nederland", dat de Integrale Kankercentra heb- r" uitgebracht. ■a longkanker en borstkanker komt darmkanker het meest voor. Deze diag nose zal in 2000 naar schatting zo'n 8750 keer worden gesteld. Er is een H -Ka V. naai F stijgende tendens van het aantal gevallen van darmkanker, vooral bij nnen. Onder de verschillende kankersoorten steeg de afgelopen 10 jaar nat -a?'a' mannen met prostaatkanker, terwijl het aandeel van maagkanker- K \tri"tfave feiten en fabels" zijn de belangrijkste gegevens over kanker k J opgenomen. De cijfers zijn met name ontleend aan de Neder ig se Kankerregistratie. Per tumorsoort staat onder andere vermeld bij r V^e ,me("?en 'u'st deze specifieke kankersoort voorkomt, de risicofacto- ■ans 6 Seftiidsverdeling' trenc!s' mogelijke behandelingen en overlevings- ,en' aasf deze feiten zijn ook "fabels" opgenomen: veelgehoorde mis- «en 6n ^'e 'aten zien hoever feiten en opvattingen soms nog uit elkaar 'S bedoeld als naslagwerkje voor hulpverleners en voor hen die ■er Hp?h maken hebben met zowel de fabels als de feiten rondom kan- Bun n t Ve w°rdt de komende maand door de Integrale Kankercentra in Tin f, versPreid. Overige geïnteresseerden kunnen het boekje voor nt,) nc'. Portokosten) bestellen bij de Vereniging van Integrale Kanker- ntram Utrecht (030-2343780). De ruim 35.500 vrijwilligers van de Nationale Vereniging de Zonnebloem worden geconfronteerd met een groeiend aantal mensen dat zich vaak alleen voelt en in een sociaal isolement dreigt te raken. Door de vergrijzing en het toenemend indivi dualisme vormt vereenzaming voor steeds meer mensen een reëel gevaar. Dat geldt vooral voor men sen die door zjekte, handicap of ouderdom het tempo van de in razende vaart voortdenderende samenleving niet kunnen volgen. De Zonnebloem pleit daarom voor meer aandacht voor de gevolgen van ver eenzaming en individualisering binnen de samenleving. Via het jaar thema "Steeds meer alleen?" hoopt de vrijwilligersorganisatie de discus sie hierover (meer) op gang te bren gen. In de huidige samenleving komt vooral het individu op de eerste plaats. Iedereen kan zijn eigen keu zes maken en zijn éigen leven zelf standig invullen. Zonder de betutte ling of het wijzende vingertje van wie dan ook. Vrijheid met grote voordelen. Mensen hebben meer mogelijkheden om zich te ontplooi en zonder daarbij te worden vastge houden in traditionale rolpatronen of familiebanden. Zo kan men bij voorbeeld, ais de gezondheid dat toelaat, tot op hoge leeftijd zelfstan dig blijven wonen. Op dit moment zijn er al meer dan een miljoen alleenstaande ouderen. Kantteke ning daarbij is dat een groeiend aan tal van hen van thuiszorg afhankelijk is. Maar de toenemende individualise ring heeft ook een keerzijde. De steun van samenlevingsverbanden valt weg. Mensen moeten soms in hun eentje te zware problemen met zich meedragen en moeten vechten voor een volwaardige plaats en nor male waardering, zowel in de samen leving als in het persoonlijk leven. Dat geldt met name voor veel lang durig zieken, lichamelijk gehandi capten en hulpbehoevende ouderen. In steeds grotere getalen kloppen zij bij de Zonnebloem aan, omdat zij behoefte hebben aan persoonlijke aandaicht. De Zonnebloem geeft die aandacht via meer dan een miljoen huisbezoeken per jaar en talloze activiteiten, dagtochten en aange paste vakanties. De vrijwilligersorga nisatie stelt alles in het werk om de sterk toenemende vraag naar haar werk bij te benen. Maar dat is niet genoeg. Brede maatschappelijke aandacht is nodig voor de kwetsba re situatie waarin veel zieken, gehandicapten en ouderen zich bevinden. Via het jaarthema "Steeds meer alleen?" hoopt de Zonnebloem dat te bereiken. Boskoop - De openbare bibliotheek Boskoop organiseert introductielessen internet. Deze cursus is speciaal bedoeld voor vijftigplussers om hen in de gelegenheid te stellen kennis te maken met internet. Het World Wide Web is een grote bron van informatie. Door de grote hoeveelheid informatie en het verschillende betrouwbaarheidsgehalte is deze informatie lang niet voor iedereen toegankelijk en doorzichtig. Bibliotheek Boskoop beschouwt het als een van haar belangrijke taken om men sen op weg te helpen op Internet. De cursus geeft eerst een algemene uitleg, om vervolg door de mensen zelf te laten surfen, de cursisten kennis te laten maken met het web. Aan het eind van introductiecursus kunnen de cursisten zelfstandig een eenvoudige zoekstrate gie uitzetten en thuis of in de bibliotheek zelfstandig surfen. Ook het e-mailen komt uitgebreid aan bod. De data zijn: dinsdag 22 februari van 20.00 tot 22.00 uur en woensdag 23 februari van 10.00 tot 12.00 uur. Aan de cursus kunnen maximaal 16 personen deelnemen. Informatie een aanmelden: 0172-213170. Waddinxveen - De Alliance Francaise Boskoop, Waddinxveen en Zoetermeer organiseert op maandag 14 februari een soiree in de Immanuelkerk aan de Beatrixlaan. Aanvang 20.15 uur, zaal open 20.00 uur. Mme. Marie-Thérèse Rouillard spreekt over het thema: "De Franse wijnbouw". Leden hebben gratis toegang, introdu cés betalen ƒ10,-. (o)pa, peter en Liana, h'.g. met 200 km schaatsen op Weissen- see: Cobie, Peter, Karin, Marcel, Ricardo Waddinxveen - De Waddinxveense Schaakvereni ging organiseert op zaterdag 19 februari voor de 46e keer het Drie Ronden Toernooi. In het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad zullen de deuren om 9.00 uur open gaan om de schakers te verwelkomen. Bij dit toernooi, waar zowel club- als huisschakers worden uitgenodigd, draait het naast de prestatie ook om de gezelligheid. De deelnemers worden naar sterkte in groepen van vier ingedeeld en spelen 3 ronden met een bedenk tijd van 1 uur per persoon per partij. Met name huisschakers worden uitgenodigd om op een infor mele wijze met het toernooischaak kennis te maken. Of men op het hoogste niveau speelt of net de spelregels kent, dankzij de indeling op sterkte speelt men tegen spelers van ongeveer hetzelfde niveau. Om 10.00 uur zal de eerste ronde aanvangen en de laatste partij van de dag zal beslist zijn omstreeks 16.45 uur. Gelijk daarna worden de prijzen uitge reikt. Voor twee van de vier schakers per groep is er een prijs beschikbaar. Het afgelopen jaar trok dit toernooi 82 deelnemers en de verwachting is dat dit aantal dit jaar flink zal worden overtroffen. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ12,50 per persoon. Ter promotie van de schaak sport is de toegang voor de vrouwelijke schakers gratis! Opgeven kan tot woensdag 16 februari. Aan melden bij de B.B.W. Jansen telefoon 0182-610009 of T. Goor tel:0182-619750. Of via E-mail: CDW014@WXS.NL Verkeersongeval met letsel: Een 16- jarige bromfietser uit Moerkapelle heeft op dinsdag 1 februari omstreeks 8.00 uur letsel opgelopen toen hij was aangereden door een 62- jarige automobilist uit zijn woon plaats. De automobilist reed over het Oogstpad komende uit de richting van de Bredeweg. De bromfietser reed in tegenovergestelde richting. Bij het afslaan naar links zag de auto mobilist de bromfietser over het hoofd. De bromfietser reed tegen de rechterzijde aan en kwam ten val. De bromfietser heeft vermoedelijk een beenbreuk en een wond aan een hand. Openingstijden: di. tlm vrij. van 10.00-18.30 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur Fietsenkijkdag politiebureau: Zater dag 12 februari houdt de politie van het district IJssel en Gouwe een fiet senkijkdag in het politiebureau van Waddinxveen aan de Limaweg 35. Het publiek kan dan tussen 9.00 en 17.00 uur kijken of een voorgoed verloren gewaande fiets toch op het politiebureau staat. Men kan zich hiervoor aanmelden bij de receptie van het politiebureau. De fietsenkijk dag in Waddinxveen wordt eenmaal in de vier maanden gehouden. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2000 | | pagina 3