Goede start voor dames 1 ossen in het recreatiegebied Rottemeren Bijeenkomst van Oud lilitairen idiëgangers REACTIE OP PERSBERICHT IN WEEKBLAD VAN WADPINXVEEN BURGERLIJKE STAND Badminton Vereniging Zevenhuizen Openbare vergadering Raamplancommissie SGP Zoetermeer Zuidpias in het algemeen niet de gewoonte om te reageren op [tikelen in dag- of weekbladen waarin verslag gedaan wordt L discussies in raads- of commissievergaderingen, foor het artikel van 2 februari 2000 in het weekblad van iaddinxveen onder de titel wethouder betrapt op creatief joekhouden, wordt echter om twee redenen een hoge uit- Jöndering gemaakt. Ij de eerste plaats omdat de verslaglegging van de commissie- Jêhandeling van de Evaluatienota Wet Voorzieningen Hehandicapten in dit artikel in het geheel geen juiste weergave ij van de werkelijkheid. fo de tweede plaats omdat de schrijver van dit artikel onterecht de wethouder Financiën R. de Gooijer in een kwaad daglicht stelt (zie ook de titel van het artikel). wethouder wordt in het bewuste artikel beschuldigd van Jnanciële manipulaties om te voorkomen dat het Rijk de Jtkering voor gehandicapten ieder jaar zou verlagen. Een Igument dat in de bewuste commissievergadering op geen |ikele manier aan de orde geweest is en dus kennelijk uit het Fein van de schrijver van het artikel zelf voortgekomen is. jterker: het gestelde is onwaar! Het beleid van het Rijk is nl. gebaseerd op landelijke ïtgangspunten en niet op de gemeentelijke boekhouding van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. lok stelt het artikel dat commissielid De Jong eigen 1 rekeningen gemaakt zou hebben waardoor de wethouder op featief boekhouden betrapt zou zijn. De heer De Jong heeft Jhter geen enkele berekening gemaakt maar heeft zich in de [scussie volledig gebaseerd op de gegevens van de taluatienota welke onder verantwoordelijkheid van de jethouder Financiën door het College aan de commissie tngeboden is. Ir deze evaluatienota heeft de wethouder juist aangetoond en der woorden gebracht dat het Rijk tot nu toe wèl voldoende anciële middelen ter beschikking stelde, in tegenstelling tot itgene wat gedacht werd. lit gegeven was voor de commissie een complete verrassing in voor het College) omdat de gedachte leefde dat er meer Itgegeven werd dan ontvangen. In de commissie heeft wethouder De Gooijer vervolgens uitgelegd hoe deze gedachte kon ontstaan: bij de invoering van de W.VG. is door het Rijk per gemeente een berekening gemaakt van de geschatte kosten voor de voorziening gehandicapten. Dit bedrag werd vervolgens uitgekeerd aan de gemeente via het gemeentefonds. In de eerste jaren van de W.VG. lagen de uitgaven veel lager en hield de gemeente dus veel geld over. Hoewel iedere gemeente vrij is om het overschot voor andere doeleinden aan te wenden werd door de Raad op voorstel van het.College besloten dat deze gelden ten goede moesten blijven komen aan de doelgroep. Daarom werd in de begin jaren het overschot gestort in een reserve Wet Voorziening Gehan dicapten (1,5 miljoen gulden) zodat bij de stijging van de uitgaven in latere jaren uit deze reserve geput kon worden. Verondersteld werd namelijk dat in de toekomst door allerlei oorzaken de uitgaven wel zouden toenemen. Uit het rekeningoverschot 1998 werd later aan deze reserve nog eens 900.000 gulden toegevoegd. Wat verondersteld werd, bleek ook juist te zijn: de uitgaven namen toe en de gelden uit de reserve werden dan ook door de Raad aangesproken om deze hogere uitgaven tcdekken. Inmiddels was het Rijk gestopt om aan te geven hoeveel geld in het Gemeentefonds gestort werden voor de Voorziening Gehandicapten. In de begroting waren de jaarlijkse uitgaven dus wel zichtbaar, maar van gespecificeerde inkomsten kon geen sprake meer zijn. Op zich geen probleem omdat het College als uitgangspunt van beleid had dat goede noodzakelijke voorzieningen voor de gehandicapten bepalend moeten zijn en niet het geld. De toenemende uitgaven werden dan ook steeds gedekt uit de reserve W.VG. En juist deze uitnamen uit de reserve om de uitgaven te dekken, deed het vermoeden ontstaan dat er veel geld bij moest. Indien een dergelijke gedachte post vat, zou de roep om bezuinigingen op de Voorziening Gehandicapten voor de hand liggen. In het bewuste evaluatierapport heeft wethouder De Gooijer nu juist een uiterste poging gedaan om aan te tonen dat deze bezuinigingen niet nodig waren. Door ingewikkelde financiële berekeningen kon de W.V.G. uitkering herleid worden. En deze herleide gegevens tonen vervolgens aan dat de uitkering van het Rijk in gelijke verhouding staat tot de uitgaven van onze gemeente, zodat van een bezuinigingsoperatie in het geheel geen sprake behoefde te zijn. Daarbij heeft de wethouder in de bewuste commissie-ver gadering aangegeven dat wat hem betreft de verhouding tussen inkomsten en uitgaven niet het uitgangspunt van beleid is. Zijn politieke opvatting is om de WVG op een goed niveau uit te voeren. Nadrukkelijk stelde hij daarbij dat voor hem de jaarlijkse uitgaven hoger mogen zijn dan de inkomsten. Vanuit deze achtergrond en als zodanig ook aan de orde geweest tijdens de commissievergadering (de geluidsband van de betreffende vergadering kan door een ieder op het gemeentehuis worden beluisterd) is het bijzonder wrang te moeten constateren dat in het bewuste artikel de feiten volledig verdraaid zijn. Voorlichting Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle Geboorte: Susanna Laurine Bos, dochter van Lauwrens L. Bos en Aaltje W.J. Veldhuis, op 31 januari 2000; Thomas Erwin Johan Ralan, zoon van Erwin J.F. Ralan en Susanna M. Aldewereld, op 4 februari 2000; Huwelijk: Hendrik A. Streefland en Jolande W. Nadorp, op 1 februari 2000; Leendert G. Jongenelen en Trudy Metselaar, op 2 februari 2000; Overlijden: Dijna C. Koppenaal, weduwe van J. Dullaard. op 30 januari 2000, oud 89 jaar; dinsdag 15 februari houdt de Vereniging hn Oud Militairen Indiëgangers (VOMI) haar larlijkse ontmoetingsmiddag in de regio. Deze liddag wordt gehouden in gebouw "De Bron" te Alphen aan den Rijn, Troubadourweg 2. iinvang 14.00 uur, zaal open 13.30 uur. De plangrijkste doelstelling van de vereniging is: pt behartigen van de ideële, materiële en (materiële belangen van de oud militairen die irl Indonesië gediend hebben. fok niet leden zijn hartelijk welkom. De heer jïismans verzorgt namens de Oorlogsgravenstichting, een lezing aangevuld hm videomateriaal. Deze stichting verzorgt ohder andere de erebegraafplaatsen van de in Bdonesië gesneuvelde militairen. In de pauze Wordt een verloting gehouden, ter bestrijding vpn de gemaakte kosten. Voor meer informatie: 0172-474483; 0182-630264 of 0172-213524. Verbrand? Kent u iemand in uw naaste omgeving die verbrand is? Dan weet u wat de gevolgen van brandwonden zijn: eenmaal verbrand, altijd verbrand. De vereniging van mensen met brandwon den, de VBP, wil brandwondslachtoffers en hun relaties helpen bij het leven met de gevolgen van brandwonden. Wij helpen! Voor informatie: bel mw. M.-J. Oldenburger (0570-522470 0251-275536) Of stuur een email naar lnfo@vbp.nl en vraag naar onze gratis brochure. Vouwwagen Jamet canyon, incl. veel extra's ƒ5000,- 0180-632703 Diverse nieuwe kindertruitjes en kindersokjes 0180-632421 Zevenhuizen - Afgelopen week is de dames/herencompetitie van de Nederlandse Badminton Bond weer van start gegaan. Badminton Vereniging Zevenhuizen speelt dit seizoen mee met een damesteam, twee herenteams en een recreantenteam. Afgelopen vrijdag speelde dames 1 haar eerste wedstrijd thuis tegen Selecta 1 uit Dordrecht. Liesbeth Poot ging als eerste van start. Haar tegenstandster had duidelijk moeite om de shuttle goed weg te krijgen, zodat Liesbeth het spelletje naar haar hand kon zetten. Een prima partij (11-5, 11-6). Marrie van Reeuwijk was als tweede dame in de enkel aan slag. In de eerste set liep het niet lekker, het ritme zat er niet in (1-11). In de tweede set kwam Marrie goed terug en won (11-8). Ook de derde set werd, na goed spel en hard knokken, in het voordeel van Zevenhuizen afgesloten (11-7). Vervolgens speelde Linda Jansen haar enkel. Zij kreeg geen vat op het spel van haar tegenstandster (6-11, 3-11). Yvette Rupke speelde de laatste enkel van de avond. Na haar blessure van vorig seizoen liet zij zien dat ze het spelletje nog niet verleerd was (11-2, 11-1). Liesbeth en Yvette speelden de eerste dubbel. Zo goed als het normaal gaat, zo slecht ging het nu. Hoewel de tweede partij nog spannend werd, moesten zij toch de winst uit handen gegeven (8-15, 13-15). Marrie en Linda hadden meer succes (15-4, 15-6). Ook Liesbeth en Marrie lieten goed samenspel zien, terwijl dit de eerste wedstrijd samen was. Het spel werd tactisch goed gespeeld en er werd flink op los gemept (15-4, 15-4). De laatste dubbel van de avond was voor Yvette en Linda. De eerste set liep stroef en ook in de tweede set wilde het niet geheel lukken. Er zat geen derde set in (3-15, 11-15). Na een sportieve avond won dames 1 met 5-3 haar eerste wedstrijd. Bij de overige teams verloor heren 2 net met 5-3 van Hyundai/Pip. Het recreantenteam won vol overtuiging met 8- 0 van Pijnacker 4. H alleen recreanten komen graag in het ■creatiegebied Rottemeren; ook vossen vinden het B i loeven in het bosrijke recreatiegebied. De ^^elopen jaren is de overlast door vossen Fgenomen. Het recreatieschap neemt in [menwerking met de Wildbeheereenheden F 'Hand en Rottemeren maatregelen. kele jaren geleden kwamen bij het recreatieschap eerste meldingen binnen die duidden op de ■nwezigheid van vossen in en rond het ■creatiegebied Rottemeren. In augustus 1998 is een l.!?Sr°eP opgericht met vertegenwoordigers van de Jbeheereenheden Schieland en Rottemeren en het y{ aüeschap. In overleg met de Natuur- en ■•geiwacht Rotta heeft de werkgroep bepaald dat een to <lrnurn van ongeveer 8 vossen kan worden 1 gestaan in het recreatiegebied Rottemeren. Uit een ntarisatie bleek het aantal vossen inclusief de ®en echter 20 a 25 te zijn. Deze vossen hebben hun Dakdragers voor Peugeot 205 3-deurs ƒ75,- buggy 20,- 0180-631309 Ford Escort 1.4 Bravo APK 2001 veel extra's izgst ƒ4.950 079-5933033/6680 Zonnebank merk Palm Beach aparte gezellig ƒ295,- 0180-634077 Een fijne vakantie voor een kansarm kind Europa Kinderhulp info 0180-634263 burcht in of nabij het recreatiegebied. Het recreatieschap heeft haar beleid op dit gebied verwoord in "Geen jacht, tenzij". Dit wil zeggen dat er geen jacht wordt gepleegd, tenzij er schade wordt veroorzaakt door een bepaalde soort, zoals in dit geval door vossen. Afgelopen jaar namen de meldingen over schade door vossen toe. De vossen deden zich tegoed aan kippen en konijnen van mensen die in de buurt van het recreatiegebied wonen en ook de kinderboerderij in de Bleiswijkse Zoom verloor dieren door het bezoek van vossen. Recreanten maakten zich zorgen over de veiligheid van hun honden. In samenwerking met de Wildbeheereenheden is het aantal vossen teruggebracht tot ongeveer 12. Ook dit jaar zal het recreatieschap zich samen met de Wildbeheereenheden inzetten om de overlast van vossen op een zorgvuldige manier te beperken. Donderdag 17 februari 2000 vergadert de Raamplancommissie SGP Zoetermeer Zuidpias (RPC) in het provinciehuis van Zuid-Holland, Den Haag. De vergadering is openbaar en begint om 14.00 uur. Diegenen, die gebruik willen maken van het spreekrecht, dienen zich voorafgaand aan de vergadering te melden bij het secretariaat van de Raamplancommissie. De agendastukken voor deze vergadering liggen een week vooraf gaand aan de vergadering ter inzage op de secretariaten van het gemeentehuis van Bleiswijk, Boskoop, Nieuwerkerk a/d IJssel, Zevenhuizen-Moerkapelle, Bergschenhoek, Gouda, Moordrecht, Rijnwoude, Waddinxveen, Zoetermeer, Rotterdam, Deelgemeente Prins Alexander, Hillegersberg-Schiebroek en Stadsregio Rotterdam. Voor nadere inlichtingen: Secretariaat Raamplancommissie SCP Zoetermeer Zuidpias Dienst Landelijk Gebied Burgemeester Feithplein 2 2273 BZ Voorburg telefoon: 070-3371204 Contactpersoon: dhr. J. Eilander Raamplancommissie SGP Zoetermeer Zuidpias De Secretaris, J. Eilander "De Raamplancommissie is een provinciale adviescommissie die CS adviseert over de ruimtelijke ontwikkeling in het Strategisch Groenproject Zoetermeer-Zuidplas. Het secretariaat van de Raamplancommissie wordt in opdracht van de provincie gevoerd door de Dienst Landelijk Gebied van het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij." dienst landelijk gebied voor ontwikkeling en beheer

Hart van Holland | 2000 | | pagina 5