Gymnastisch weekend in Zevenhuizen en Waddinxveen Flyers jongens junioren 1: klasse Weer teleurstellend verlies heren 1 Gouwestaete Gemeen telijke oorkonde voor Joke Wiebes Jupiter H2 -Agon Bruna Jongejan Hl pagina 12 Hart van HoiFand/Uy februari 2000 Goede organisatie bij O.S.S. T.O.O.S.- wedstrijden druk bezocht Volleybal Basketbal Waterpolo Heren 1 "Tennisvereniging Waddinx veen is Joke Wiebes" Zowel bij TOOS in Waddinxveen (foto bovenals bij O.SS. in Zevenhuizen (foto onder) werden afgelopen zaterdag onderlinge wedstrijden gehouden. Door Karin .longkind Zevenhuizen/Waddinxveen - Afgelopen weekend werd in de regio volop geturnd. Zowel Gymnastiekvereniging O.S.S./Be Fit uit Zevenhuizen als Gym- en Jazzdansvereniging T.O.O.S. uit Waddinxveen hielden onderlin ge wedstrijden. In Zevenhuizen ging de wisselbeker voor de clubkampi oen evenals vorig jaar naar Bo Walter. Met een puntentotaal van 36.6 was zij opnieuw te sterk voor de naaste concurrente Lieneke Hoeymakers (puntentotaal 34.4) en Nicky de Vries van de groep Jongens E (totaal 35.3). In Waddinxveen ging de Jeugdbeker (tot dertien jaar)voor de turn(st)er met het hoogste puntentotaal naar Sanne Stuurman, zij had 38,6 punt. De Jacobeker (dertien jaar en ouder) was hier voor Marije van Buuren, zij had een puntentotaal van 36,5 punt. Het publiek was in groten getale naar sporthal Swanla gekomen om hun favorieten aan te moedigen. In totaal namen honderdveertig kinderen deel aan de onderlinge wedstrijden. Vol spanning wachtten de deelnemers tot ze aan de beurt waren om hun vorderingen op brug, mat, bok, ringen of even- wichtsbalk te laten zien. De wedstrijden waren prima georganiseerd en de wedstrijdleiding keek aan het eind van de dag terug op een geslaagd evene ment. Helaas werd er bij de prijsuitreiking een fout gemaakt waardoor Dirk Jan van den Berg in de categorie Jongens B niet de verdiende zilveren medaille kreeg. De eerste plaatsen werden behaald door: Meisjes groep 3: 1. Gaby Bruggeman (30.6); Meisjes groep 4: 1. Dorien van Iwaarden (30.6); Meisjes groep 5: 1. Romy Zweere (31.2); Meisjes groep 6: 1. Rosalie Rietveld en Lorena Marfella (30.4); Meisjes groep 7: 1. Roos Nijman (30.9); Meisjes groep 8: 1. Jennifer van Ooijen (31.6); Meisjes asp. A: 1. Mirthe Mebius (31.8); Meisjes asp. B: 1. Marieke Hoeymakers (32.0); Meisjes asp. C: Bo Wal ter (36.6); Meisjes selectie pupillen: 1. Caroline van Hoorn 31.3); Meisjes selectie jeugd II: 1. Irma Ravensteijn (31.8); Meisjes selectie jeugd 1: 1. Tessa Voskuilen (33.1); Meisjes selectie junioren: 1. Lieneke Hoeymakers (34.4); Jongens Al: 1. Michel Tuitel (30.7); Jongens A2: 1. Michael Visser (30.2); Jongens BI: 1. Kevin van Leeuwen (32.2); Jongens B2: 1. Edgar van Oosten (29.7); Jongens C: 1. Remco de Vries (30.6); Jongens D: 1. Dirk Jan Luijendijk (33.3); Jongens E: 1. Nicky de Vries (35.3). Afgelopen vrijdag turnden de jongens tot twaalf jaar, de aspirantdames en de dames en heren in de gymzaal aan de Joh Postiaan om de hoogste sco res. De toestellen waren door de deelnemers zelf uitgekozen en varieerden van onder andere rekstok, trampoline, ringen en brug tot onderdelen waar in de balvaardigheid werd getest. Op zaterdag vonden de wedstrijden plaats in de eigen zaal van T.O.O.S. aan de Staringlaan. Uitslagen: Jongens 2/3: 1. Rens Cornelisse 36,9); Jongens 4/5: 1. Ruben van Duuren (36,1); Jon gens 6/7/8: 1. Raynor v.d. Water (34,7); Aspirant dames: 1. Maaike Willems (35.0); Dames: 1. Marije van Buuren (36,5); Heren: l.Thijmen van Buuren (35.1); Meisjes 3/4: 1. Carmen Venema (37,0); Meisjes 5/6: 1. Ineke Degreef (37.4); Meisjes 7/8: 1. Sanne Stuurman (38,6). Boskoop - Afgelopen zaterdag stond het duel om de tweede plaats in de heren eerste klasse op het spel. Agon begon de eerste set met een speciale opstelling, met Jeroen Jon gejan als buitenaanvaller. Jupiter startte sterk en zette Agon zwaar onder druk. Pas aan het einde van de set kwam Agon goed door een goede service van Ronald Baerwalt. Toch ging deze set met 15-12 naar Jupiter. In de tweede set waren de mannen van Agon wakker een lieten, dat zien door een soepele uitloop naar een 12-3 voorsprong. Het gemak sloop in het spel en de coach moest alles inzetten om Agon weer op het winnaarspoor te zetten. Met enige moeite werd de set met een 15-9 set winst voor de Boskopers afgesloten. Vol goede moed begon Agon met een goed spelverdelende Mario Prosperi aan de derde set, Daar dacht Jupiter net zo over. Er volgde een mooi en fel gevecht tus sen twee gelijkwaardige teams. Agon met gerichte en harde aanvalscom- binaties met Mark Jongejan; Jupiter met slim en goed bekeken spel. Aan het eind van de set was het Jupiter dat deze set met 15-12 op zijn naam mocht schrijven. De vierde set pre senteerde de Boskoopse coach weer de opstelling uit de eerste set en werd de tegenstander tot 14-6 over klast. Het behalen van het laatste punt koste Agon echter zoveel moei te dat de uiterste inzet van het gehe le team er voor nodig was om de set uiteindelijk met 15-11 te winnen. Beide teams laadden zich op voor de beslissende set. Na een kleine voorsprong voor de Boskopers in het begin van de set kwam Jupiter terug. Toch had Agon met de vei- dwissel een voorsprong van 8-7. Met goede acties van Wouter Vergeer op de middenpositie werkte Agon zich op naar een 14-13 voorsprong, een met een bekeken servicebeurt bracht Mark Jongejan Agon naar een 3-2 wedstrijdoverwinning. Daarmee houdt Agon voorlopig de concurren tie op afstand. Vrijdag staat er een thuiswedstrijd in de hal aan de Put- telaan in Boskoop tegen de heren van Thor op het programma. Waddinxveen - De topper van de dag Jongens Junioren I tegen Leiden werd een gewonnen wedstrijd voor Flyers. Dames 1 speelde een goede wedstrijd, maar niet goed genoeg om Baros te kunnen bedreigen. Ook werd gewonnen door Meisjes Junioren 1, Jongens Mini's 1 en Jongens Benja mins I. Jongens Junioren 1 trad aan tegen medekoploper Leiden. De teams voeren de ranglijst aan met één verloren wedstrijd. Het werd een van de mooiste wedstrijden van deze competitie. Beide teams waren in topvorm. Leiden begon het beste aan de wedstrijd en drukte Flyers in de achtervolging. Een mindere peri ode halverwege de eerste helft zorg de ervoor, dat Leiden een voor sprong kon nemen en het hield deze vast tot het rustsignaal (22-30). De tweede helft liet zien waarom Flyers medekoploper is. Binnen vijf minu ten was de achterstand weggewerkt en tussen de tiende en veertiende minuut lukte het Leiden niet tot sco ren te komen. Flyers daarentegen wel en nam een zestien punten voor sprong. Hierna werd het wat romme liger. Leiden speelde meer tegen zichzelf en Flyers ging onnodig per soonlijke fouten maken. Dit leidde ertoe, dat steeds meer spelers met vijf fouten naar de kant gingen. Uit eindelijk bleven er aan de zijde van Flyers nog drie over, maar ondèh aanvoering van de briljant spelende Vincent Hageman sleepte Flyers de overwinning binnen. Eindstand 65- 56. Topscoorder: Vincent Hageman met 28 punten. Dames 1 begon de wedstrijd met de bedoeling om het Baros uit Rotter dam moeilijk te maken. Dit lukte aardig, zeker in het begin. Toen gin gen beide teams gelijk op. Maar toch bleek ook toen al, dat Baros niet voor niets de koploper is. Langzaam maar zeker nam Baros het initiatief en begon een voorsprong op te bou wen. Jammer was het, dat het sco ren bij Flyers wederom niet goed was. Qua veldspel kan men aardig partij geven, maar bij Baros gaan de ballen er in en dat is hetgeen wat telt. Ruststand 17-30. De tweede helft ging het met scoren stukken beter en zo konden de toeschou wers naar een aardige wedstrijd kij ken, want qua kijkspel was deze een dikke voldoende. Uiteindelijk werd de einduitslag 48-70. Topscoorder: Jolanda Geurts met 13 punten. Meisjes Junioren 1 bezorgde BV Alphia wederom een nederlaag. Werd er in de eerste helft van de competitie tweemaal gewonnen ook in deze competitie staat het 2-0 voor Flyers. Wel zijn alle wedstrijden spannend geweest. Ook deze werd weer op het scherpst van de snede gespeeld. Uitslag 58-52. Topscoor der: Judy de Mik en Miranda Hoog- enberg, beide met 12 punten. De grootste overwinning kwam van Jongens Mini's 1. Tegen Gymnova werd het 101-30 met Willem Wubben met 22 punten als topscoorder. Jongens Benjamins deden het ook uitstekend en wisten Jumpers met een nederlaag naar huis te sturen. Uitslag 45-18. Topscoorder: Renze Roskam met 16 punten. Vrijdagavond om 21.00 uur in de Duikelaar Dames 2 tegen BV Alphia. Waddinxveen/Boskoop - Afgelopen zaterdag speelden slechts 2 bond- steams Gouwestaete wedstrijden. Heren 1 moest aantreden in Rotter dam tegen SVH en verloor teleurstel lend met 9-8. Dames 2 daarentegen kenden geen problemen met UZSC en won met 15-1 in Utrecht. Dames 1 en Heren 2 hadden vrijaf. Op papier zouden de heren geen problemen moeten kennen met het lager genoteerde SVH. Thuis werden de Rotterdammers immers met gemak weggespeeld. De Gouwestae- teheren waren vooraf wel gewaar schuwd voor de routine van SVH. Katwijk liet zich vorige week ook verassen door het trainerende spel van de Rotterdammers. De heren opende matig en tam, en keken door een aantal slordige fouten in de achterhoede al gauw tegen een 2-0 achterstand aan. Wouter Steller was de enige die in de eerste periode tot scoren kon komen. In de tweede periode leek het erop dat de Gou westaete orde op zaken ging stellen. Rody Visser, Jaco de Jong en Myk Middendorp brachten de Gouwesta ete in de tweede periode op een 2-4 voorsprong. In tegenstelling tot vori ge week, toen hard gewerkt werd voor elke meter was de wedstrijd tegen een SVH een zeer matte verto ning. Geen moment liet de ploeg zien waar zij toe in staat is gezien de stijgende lijn in de competitie. Het vergelijk kon worden getrokken met de slechte wedstrijden aan het begin van de competitie. De 2-4 voorsprong verdween als sneeuw voor in de zon en in dezelfde perio de had SVH de stand weer gelijk getrokken. In de derde periode was het stuivertje wisselen. Door doel punten van Jeroen van Tol en Mark Mommers gingen de heren met een 5-6 voorsprong de laatste en beslis sende periode in. Duidelijke ver moeidheidsverschijnselen aan de kant van SVH gaven aan dat de Gou- westaeteheren de wedstrijd defini tief naar hun toe moest, trekken, maar ook Gouwestaete bleef 'vech ten' tegen zichzelf en bleef met name in de achterhoede^ fouten maken. Deze individuele fouten wer den door SVH goed afgestraft. In deze periode waren het Leon Groen en Wouter Steller die tot scoren kon den komen, maar uiteindelijk was het SVH die aan het langste eind trok en met 9-8 de wedstrijd wist te winnen. Een zeer teleurstellend ver lies voor de Gouwestaeteheren, die hiermee de goede lijn van de laatste weken definitief lijken te hebben doorbroken. Zij moeten aanstaande zaterdag tegen WVZ uit Zoetermeer zeker uit een ander vaatje tappen, willen zij 2 punten behalen. Aanstaande zaterdag speelt een aan tal bondsteams thuiswedstrijden. Het talententeam Jongens A speelt tegen LZ 1886 om 18.40 uur. Heren 1 treedt om 19.25 uur aan tegen WVZ uit Zoeterrmeer. Dames 2 volgt om 20.10 uur tegen Proface/DAW en Heren 2 sluit de avond af om 20.55 uur tegen WVZ 2. Dames 1 speelt om 17.00 uur tegen Nereus in Zaandam. Door Karin Jongkind Waddinxveen - Woensdag 9 februari hield Tennisvereniging Waddinx veen haar Algemene Jaarvergade ring. Tegen het einde van de verga dering maakte burgemeester Jonkman zijn opwachting in het clubgebouw aan de Alberdingk Thijmlaan. De burgervader bracht niet zonder reden een bezoek aan de sportvereniging. Namens het col lege van Burgemeester en Wethou ders mocht hij een gemeentelijke oorkonde overhandigen aan een vertrekkend bestuurslid, mevrouw Joke Wiebes-Taal. De oorkonde werd haar uitgereikt wegens 'het langdurig vervullen van een functie binnen het bestuur van tennisvere niging Waddinxveen.' Joke Wiebes was van 1977 tot 1980 en van 1988 tot heden penningmeester van de vereniging. Tijdens de jaarlijkse ledenvergadering legde zij haar functie neer. Burgemeester Jonkman hield gewoontegetrouw een lange toe spraak voordat hij de oorkonde overhandigde. Hij verhaalde in zijn rede over het belang van del bestaan van (sport)verenigingen en instellingen op maatschappelijk en sociaal gebied voor alle inwoners van het Gouwedorp. Daarna sprat hij over alle vrijwilligers die zorg;| dragen voor het goed functioneren j van dergelijke verenigingen eTj instellingen. "Joke Wiebes is één van de vele vrijwilligers die zich dage- g lijks inzet voor de eigen vereniging- p maar onderscheidt zich door de - intensiteit van haar werkzaamheden én door de lange periode van haar inzet," aldus Jonkman. Joke Wiebes vervulde naast haar functie als pen- ningmeester ook een grote rol bij de p verhuizing van de tennisvereniging 6 naar de huidige locatie en bij df bouw van het clubhuis. Jonkman besloot zijn toespraak nie 1 de lovende woorden aan ne bestuur van de club en aan J°k Wiebes: "Tennisvereniging Waddin) veen fs Joke Wiebes, Joke Wiebes i J Tennisvereniging Waddinxveen.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 12