°'*e/Pk tijdelijk sfdgelesi Zevenhuizen «■«aw Brie Bekers voor leden van Rolling'90 Sportavond koffiebars De Schuilplaats en De Schutse Jeugdvoetbal v.v. Groeneweg Moerkapelle Geflatteerde nederlaag Voetbalvereniging Moerkapelle Start nieuwbouw Peuterspeelgroep 't Hobbelpaard Hart van Holla'nd/16 februari 2000 pagina 19 - - Zevenhuizen - Het Hoogheemraadschap van Schieland heeft vorige week de provincie verzocht het storten van je grond in de Zevenhuizerplas met onmiddellijke ingang stil te leggen. Reden hiervoor wos de constatering dat de grondstort een ernstige bedreiging voor de waterkwaliteit van de plas is. De Zevenhuizerplas is belangrijk als zwemwater en herbergt bovendien zeldzame planten- en dieren- soorten. Naar aanleiding van het verzoek van de pro vincie heeft baggermaatschappij Boskalis het storten van grond in de Zevenhuizerplas voor anderhalf tot twee weken stilgelegd. De tijdelijke stillegging is een akkoord dat werd bereikt tijdens een overleg tussen de provincie, Hoogheemraadschap Schieland, Boskalis en de gemeente Rotterdam, wie opdrachtgever is van de werkzaamheden bij de Zevenhuizerplas. Het grondwerk is nodig ter voorbereiding van de Rotterdamse nieuw- bouwwijk Nesselande bij de Zevenhuizerplas.Het zand dat nodig is voor het bouwrijp maken van het nieuwe woongebied wil men halen uit het gebied naast de hui dige Zevenhuizerplas. Hierdoor ontstaat, volgens plan, een nieuwe plas. De laag grond boven het zand bestaat echter uit veen en klei die niet nodig is voor de bouwlocatie. De provin cie heeft eind vorig jaar vergunning verleend aan de aannemer om deze klei- en veenlaag in de plas te ber- gen, echter onder, strikte voorwoorden die onder andere door Schieland zijn gesteld. Een van die voorwaarden is dat de plas een doorzicht moet houden van minimaal twee meter. Binnen vier dagen grondstort was de door zicht al verminderd tot 55 tot 60 centimeter. De sterke vertroebeling van het water wordt veroorzaakt doordat de grond die wordt gestort zeer fijne deeltjes bevat die langdurig in het water blijven zweven. De periode van tijdelijke stillegging zal gebruikt worden voor het ontwikkelen van een andere methodiek. De methodiek die nu wordt ontwikkeld bestaat uit een stortkoker die vanaf de oppervlakte van het water reikt tot aan de waterbodem. De verwachting van de bagger maatschappij is dat de grond op deze manier direct op de bodem van de plas terechtkomt waardoor vertroebe ling geen kans krijgt. Het is de tweede keer dat het storten van grond in de plas wordt stilgelegd. Ook in december werden de werkzaamheden op verzoek van Schie land stopgezet. Eer dere pogingen om door middel van andere storttechnieken ver troebeling te voor komen hadden niet het gewenste resultaat. Schieland zal, met het oog op het belang van de helderheid van het water, continue blijven controleren welke effecten de grondstort heeft. Ook wanneer de werkzaamheden worden hervat stelt Schieland als voorwaarde dat het doorzicht blijvend kan herstellen.De Zevenhuizerplas staat bekend om zijn grote helderheid waardoor de plas een belangrijk u zwemwater is. Bovendien leven er dankzg deze helder heid zeldzame planten- en diersoorten in de plas de ecologische waarde is dus groot. Er is tenminste drie maanden nodig om de vereiste helderheid voor het water terug te krijgen. Het officiële zwemseizoen begint op 1 mei. Gem. Zevenhuizen-Moerkap Ml fem. Zevenhuizen-Moerkapelle r" ligers.f i- natuur Z 999 uitgerelkt f"U'. Door Nieuwe trainer Voetbalvereni ging Moerkapelle t 4 7Aii. I Otitir Korin Heeren ÏT.^1 Moerkapelle - Afgelopen zaterdag werd in Op Moer een regionale rolschaatswedstrijd voor [beginners gehouden. Rolling'90 had de organi satie voor deze wedstrijd, waar 4 verenigingen met in totaal 34 deelnemers aan meededen. Het Jbetrof hier een wedstrijd voor kunstrijrol- Ischaatsers die in het bezit waren van één bond- lstest. Er werd zowel aan figuürrijden als aan .mjrijden (2 minuten kür) gedaan. Vooral bij bet liguurrijden deden de leden van Rolling 90 bet uitstekend. Er werden daarbij twee bekers (gewonnen door Marlotte Vonk en Tamara Bon- Itenbal, terwijl Mark Bakker en Daphna Bonten- lbal ook hoog eindigden. Verder werd een beker bij het vrijrijden door Elja Kamp gewonnen. Zij kwam evenals Marlotte bovenop het schavot. [Jitslag: Beginners A tot 9 jaar Vrijrijden: Elja Kamp le, Valerie Krijgsman 6e, Lindsey Krijgs kan 8e; Beginners B vanaf 9 jaar Figuurrijden: Marlotte Vonk le, Tamara Bontenbal 3e, Mark pakker 5e, Daphna Bontenbal 6e; Beginners B vanaf 9 jaar Vrijrijden: Elja van der Vendel 12e [Joyce Bakker 18e, Colin Hoogendoorn 20e Marina Kroon 21e. Naast het solorijden werd er ook aan paarrij ben gedaan. Hoewel de rolschaatsers voor peelname aan deze discipline binnen de Rol- pchaatsbond groeiende is, was er tijdens deze ^edstrijd maar één paar dat in het bezit was van één bondstest en aan deze wedstrijd kon deelnemen. Elja Kamp en Colin Hoogendoorn, leden van Rolling'90, reden een voortreffelijke kür en verdienden met ere een medaille. Het wedstrijdseizoen is voor Rolling'90 nu echt aan de gang. Vooral in de komende weken zul len er naast de trainingen op maandag, woens dag en vrijdag ook op zaterdag rolschaatsacti- viteiten in Op Moer zijn. Zo worden er op 18 maart door de Nederlandse Rolschaatsbond testen afgenomen voor rolschaatsers afkomstig uit het hele land. Bij leden van Rolling'90 zullen er dan 36 testen afgenomen gaan worden. Op zaterdag 1 april organiseert de rolschaatsvere- niging uit Moerkapelle een wedstrijd voor de B- klassen Naast het gewone kunstrijden zijn 24 leden van Rolling'90 druk aan het trainen voor de Europe se Kampioenschappen Show die op 1, 2 en 3 juni in Eindhoven gehouden worden en waar voor zij zich met vijf nummers hebben gekwali ficeerd. Op 12 maart gaat deze showgroep naar Zele in België, waar meegedaan zal worden aan een internationale showwedstrijd, wat tevens een goede voorbereiding voor de EK Show is. Moerkapelle - Op vrijdag 25 februari om 15.00 uur start de nieuwbouw voor Stichting peuterspeelgroep 't Hobbel paard bij dorpshuis Op Moer. Een van de peuters zal hel pen met het slaan van de eer ste paal. De nieuwbouw van de peu terspeelruimte wordt gereali seerd als onderdeel van het verbouwingsproject van het dorpshuis 'Op Moer'. De peu terspeelgroep huurt momen teel een pand van de gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle aan het Moerhage- plantsoen. Aangezien de gemeente met deze locatie een andere bestemming heeft, wordt er voor de peu terspeelgroep al jaren gezocht naar een andere locatie. Medio 1998 heeft het college van B&W besloten tot het bouwen van een nieuw onderkomen voor 't Hobbel paard. De nieuw te bouwen speel ruimte is kleiner dan de hui dige locatie; één lokaal in plaats van twee. Handhaving van hetzelfde aantal lokalen bleek niet mogelijk. Toch is stichting peuterspeelgroep 't Hobbelpaard heel blij met het vooruitzicht van een nieuw pand. Het gebouw aan het Moerhageplantsoen vol doet niet aan de moderne eisen voor een peuterspeel zaal. aanmelding: 079-3412058 of 0172-589203. 17otorHaö Qnpplt Moer worde" soorte" fettesto» inzaag vrijwil]1' werd de roor de ■wijdere" i de hee 994 ging van „i I igsscho» I die deze l ondet ifettest' activite; Zevenhuizen - Een onstuimige zater- pg, door veel wind en slagregens |was het best voor veel teams moei- voetballen. In een wedstrijd altijd een helft vol tegen de windspe- |!;n en de andere helft gaat de bal ina vanzelf in het andere doel. Mtslagen: PCV Al - Groeneweg Al 2-3; Groene- r.eg speelde met veel inzet de moei- "Ike uitwedstrijd tegen DCV. Groene weg BI- afgelast;Groeneweg Cl - DZB PMfnkamp 5-1; Groeneweg startte h r en kwam gel'jk goed in de L strijd, en zeker met de sterke find mee. De ruststand was 3-1De helft ging wat moeizamer. Er verd behoorlijk tactisch gevoetbald. Koeneweg Dl - Haastrecht Dl 8-1; °°r goed voetbal en wind mee in eerste helft stonden ze met 6-0 P or in de rust. Na de rust kregen ze i, tegen, maar doordat ze goed t combineren bleven ze druk uclen en konden ze nog 2 keer ,c 'VOI1UC11 llUg L. IVCCX Jren Dillitant D2 - Groeneweg D2 door de harde wind kregen ze 'r W jSen 'n de eerste helft maar 12 -p niet gesco°rd. Alexandria I, L - Groen' knan -:jeweg £2 0-2; Het was een nende en leuke wedstrijd en Groeneweg was iets sterker. Groene weg E3 - CVC Reeuwijk E4 5-0; In de striemende regen een makkelijke overwinning op de laatste uit de competitie. De 5e overwinning op rij. Groeneweg E4 - Alexandria E8 3- 2; Een spannende wedstrijd waarin Groeneweg de laatste adem had. Beide keepers hielden de ploegen in de wedstrijd. Enkele minuten voor tijd scoorde Groeneweg 3 - 2. Groeneweg F1 - TOGB F1 3-0; Een goede wedstrijd en goed voetbal aan beide zijden. Mooie doelunten zorg den voor de juiste uitslag. Schoon hoven F4 - Groeneweg F2 2-7; Het is moeilijk scoren met 9 tegen 9. Toch nog zeven doelpunten gescoord maar tweedoelpunten tegen is toch erg lang geleden voor het F2 team. Groeneweg F3 - Cabauw F3 0-6; Een lastige wedstrijd voor Groeneweg en een zwaar verlies. Groeneweg F4 - Capelle F4 0-10; Het was erg koud de jongens konden zich amper bewegen alleen de keeper bleef warm want die had genoeg te doen met 10 doelpunten. Jodan Boys F6 - Groeneweg F5 0-3; Een overwinning voor Groeneweg die toch regelmatig de puntjes pakt. Moerkapelle - Het standaardteam van de voetbalvereniging Moerka pelle leed zaterdag jongstleden tegen het Katwijkse MVKV een forse nederlaag. Door deze nederlaag raakten de Moerkapellenaren verder achter bij het op de tweede plaats staande MVKV, maar de derde posi tie bleef echter toch behouden, aan gezien Koudekerk z'n duel tegen BSC '68 zag afgelast. Nu al is zeker, dat deze derde positie op de eindrang- lijst voldoende is voor deelname aan de nacompetitie, zodat de "Blauw- Witten" in de resterende wedstrij den alles nog in eigen hand hebben. Moerkapelle speelde zaterdag jongstleden in ieder geval een stuk beter dat in de gestaakte wedstrijd (44e minuut in verband met blessu re scheidsrechter bij achterstand 2- 1) bij Abbenes. De spelersgroep vocht met grote eensgezindheid voor een goed resultaat, het voetbal oogde eveneens verzorgd, maar helaas ontbrak het de ploeg aan stootkracht. Verder moet gezegd worden, dat het team nog steeds een behoorlijk aantal geblesseerden kent, terwijl eveneens Peter Zijder hand (schorsing) en Rob van Leeu wen (vakantie) ontbraken. In de eer ste helft had Moerkapelle zelfs het betere van het spel, maar wist een aantal goede mogelijkheden niet te benutten. Bovendien werd Edwin Zuierveld in goede positie door de scheidsrechter teruggefloten en kreeg de thuisclub een vrije trap toegekend, waar voordeel had moe ten gelden. Door een ondoordacht- zaamheid in de verdediging kwam MVKV zelfs op een 0-1 voorsprong, wat tevens de ruststand betekende. In de tweede helft was Moerkapelle aanvankelijk minstens gelijkwaardig. Zo zag Lennaert Visser een fraaie kopbal ternauwernood door de kee per over de lat getikt. Volkomen onverwacht verdubbelde MVKV de voorsprong, keeper Mark Huisman tastte mis, bij een voorzet, waarna een MVKV'er de 0-2 inkopte. Kort hierna keerde de hoop bij Moerka pelle terug, toen Barry Kouer van grote afstand schitterend raak schoot. Opnieuw onverwacht werd het 1-3, bij een doelworsteling werd de bal niet afdoende weggewerkt en uiteindelijk werd raak geschoten. Vanaf de aftrap kwam MVKV in bal bezit en scoorde opnieuw, de 1-4 betekende de definitieve genade klap, MVKV speelde hierna de wed strijd rustig uit. Moerkapelle 2 won moeizaam met 1-0 en bleef daardoor koploper. Zaterdag speelt Moerka pelle opnieuw thuis en wel tegen SVOW. Aanvang 14.00 uur. Het bestuur van de voetbalvereni ging Moerkapelle is erin geslaagd een opvolger aan te trekken voor de aan het eind van dit seizoen vertrek kende trainer Arie van der Laan. Met ingang van het komende voetbalsei zoen zal de "Blauw-Witte" selectie getraind worden door de heer André Ramsteijn uit Zoetermeer. De 46-jari- ge heer Ramsteijn is in het bezit van het diploma "Oefenmeester II" en was actief bij diverse clubs in de Haagse regio. Zo was hij onder meer werkzaam bij SVPTT, Wassenaar, Groen Wit '58 en SV'35, met de laat ste club bereikte hij het afgelopen seizoen promotie naar de derde klasse. Oud- eerste-elftal-speler René Stormbroek volgt de assistent trainer Bert Kouer op als hulptrai ner Hiermee heeft de voetbalvereni ging Moerkapelle de technische staf voor het komende seizoen bij de senioren rond.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 19