Henk Hokke: leuk voor jeugd en volwassenen LITI E BERICHTEN INBRAAKBEVEILIGING! 1 "DrrL"L,"3?;i7H?i ms BROUWER DE KONING deHaij van der Wende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle UITVAARTVERZORGING oio- 52 lisore Frank van Hoven BEVEILIGINGEN Vrouwen-bijbelkring 29.000 exemplaren Hart van Holland/16 ïebruari 2000 pagina 3 Familieberichten TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: MET RESPECT EN IN STIJL DOEN WE WAT VAN ONS VERWACHT WORDT 079-3420070 U ÏTVAARTVERZORGING - De Rietvoorn 23 - 2661 KC Bergschehhoek Uw verdriet Is onze zorg J Begrafenisverzorging voor Benthuizen - 3 B'hoek - Moerkapelle Zevenhulzen - Zoetermeer en omstreken iarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen B r»G gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf Koning Voetbal Levering van alle merken inbouwapparatuur. Luxe accessoires' voor keuken en badkamer. Design keukens voor u op maat gemaakt. Bredeweg 118 H1 - 2761 KB Zevenhuizen - Tel./Fax: 0180-632418 Waddinxveen Een gratis kleintje plaatsen? Vul de bon in op pagina 16! ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartyerzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Eilvaartvcnsekeftngeit - Spaarfonds Wilsbeschikkingen - Grafstenen Ondanks zijn benauwdheid nog hangend aan het leven. Wij hebben op dinsdag 8 februari 2000 in het Groene Hart ziekenhuis afscheid moeten nemen van mijn man, onze vader, schoonvader, opa, broer, zwager en oom in de leeftijd van 78 jaar. P. van Hoven-van Rijn Kinderen en kleinkinderen [Zorgcentrum "De Zevenster" Leliestraat 3, kamer 106 2761 HD Zevenhuizen De crematieplechtigheid heeft op maandag 14 februari in crematorium "Hofwijk" plaatsgevonden. Door Julia Pengirim Het aardige van sommige kinder boeken is, dat ook volwassenen er aardigheid aan kunnen beleven. Zo n boek is "Verzinnen is geen lie gen!" van Henk Hokke. Het verhaal loopt als een trein en bevat stukjes gevoel voor humor, waar een vol wassene nog dagenlang om kan nagrinniken. ik bedoel, onder veel meer, de pas sage op bladzijde 48, waar Alexan dra aan Bram uitlegt, hoe ze aan pensiongasten bloemen en planten in de grote tuin kunnen uitleggen. Maar Bram weet van niks, wat voor Alexandra geen bezwaar is: "Okee, dan doe jij alleen het gras en dan doe ik de andere bloemen en struiken." Het verhaal gaat aldus. Bram en zijn ouders hebben hun intrek genomen in pension De Blauwe Hoed, waarvan de dakpannen blauw zijn geschilderd. Het echt paar dat het pension drijft, heeft een dochter, Alexandra, zo onge veer even oud als Bram. Tot elkaar veroordeeld, sluiten de jongen en Koos Me in darts het meisje een moeizame vriend schap: Alexandra wil zoenen, Bram niet. Toch moeten ze samenwerken, omdat het pension te weinig gasten krijgt en misschien moet sluiten. En dan kan Bram niet meer naar Alexandra. Het tweetal bedenkt fantastische plannen die gedoemd zijn te misluk ken, maar aardig worden uitgevoerd. Een verhaal in het verhaal begint met het moment waarop de vader van Bram in een kuil struikelt en misschien wel z'n enkel heeft gebro ken. Een helikopter wordt ingezet en Bram en Alexandra mogen meevlie gen. Leuk, maar Alexandra verbaast zich erover, dat de piloot niet heel even haar school wil bombarderen. De titel van dit erg aardige boek is ontleend aan de mening van Alexan dra, dat dingen verzinnen mag, maar liegen niet; verzinnen is geen liegen'. Het is dan ook Alexandra, die ver- zinspelletjes bedenkt, vro lijke en verdrietige. Het aardige van dit boek is bovendien, dat de karak ters van Alexandra en Bram van elkaar verschil len, de twee elkaar aardig aanvullen en zodoende minnaars worden en gelief den, omdat vriendschap nog te hoog gegrepen lijkt. En met het pension komt het dik in orde. Een aanra der van de bovenste plank, ai is het niet van Staveren, naar Van Staveren, met hoofdletter Van, als geen voorletter wordt gebruikt. Ook erg aardig is "Koning Voetbal" van Koos Meind- erts, van wie ik eerder "Sprekend de koningin" met plezier heb gele zen. Dat was voor oudere kinderen; met Koning Voetbal heeft Meind- erts zich gehouden aan de schrijf regels voor kinderen van zeven, acht jaar en dus met alle beperkin gen vandien. Het gaat over Koning Poeskas (doet me denken aan een ik geloof Hongaarse voetballer) en het jon getje Faas (die me doet denken aan een bekende Nederlandse voetbal ler. Koning Poeskas houdt meer van voetballen dan van regeren en met Faas speelt hij, tot de koningin hem betrapt, een groot aantal par tijen in een torenkamer. Dus moet er weer geregeerd wor den. Maar dan komt vanuit onverwach te hoek redding: de broer van Poeskas, koning Wor van het Noordrijk, biedt hem een oorlog aan, persoonlijk uit te vechten. Wie wint, krijgt het rijk van de ander. En Wor, die Poeskas op alle wapens de baas is, biedt zijn broer groot moedig het wapen te kiezen. Geen zwaard dus voor Poeskas of een tuig, maar de voetbal natuur lijk, want daarin is Poeskas een meester geworden, dank zij Faas. Maar Wor is zelfs daarin erg goed en Poeskas wint de wedstrijd van vijf penalty's met moeite. Maar gewonnen heeft hij en als beloning mag koning Poeskas weer gaan voetballen, in het Koning-Poeskas- Stadion. Zo vaak als hij wil en over regeren geen woord. Henk Hokke: Verzinnen is geen liegen! - uitgeverij Elzenga f26,50. Koos Meinderts: Koning Voetbal uitgeverij Zwijsen - f 18,50. Bergschenhoek Op dinsdag 22 februari is er een open koffieoch tend in de Nederlands hervormde kerk Aan de Kerkstraat 1. Dinie Stor tenbeker komt vertellen over: "Afwij zen". Vanaf 9.00 uur is er koffie. Om 9.30 uur begint het programma dat duurt tot ongeveer 11.00 uur. Er is kinderoppas aanwezig. Voor meer informatie: 079-5933133. Openingstijden: di. tlm vrij. van 10.00-18.30 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur Brommer onderuit: Een 50-jarige bestuurder van een bromscooter uit Delft heeft op zaterdag 12 februari omstreeks 16.00 uur een lichte her senschudding opgelopen toen hij in de bocht van de oprit van de Rijks weg Al 2 onderuit was gegaan. Komende vanuit de Goudse Poort reed de man de oprit van de Al 2 op. In de bocht verloor de bestuurder de macht over het stuur. De man is voor onderzoek naar het Groene Hart Ziekenhuis overgebracht. Overval in woning: In hun woning aan de Plasweg is 9 februari, een bejaard echtpaar overvallen. De 87- jarige man en zijn 76-jarige vrouw zaten rond half negen in de huiska mer toen vier onbekende mannen hun woning binnenkwamen. Vervol gens is het echtpaar door de daders vastgehouden en gekneveld met tape. Daarna doorzochten de daders de woning en hebben ze een geldbedrag meegenomen. Beide slachtoffers hebben getracht om vrij te komen, hierbij hebben ze ver wondingen op polsen en op het gezicht opgelopen. De politie neemt de zaak ernstig op een heeft direct een buurtonderzoek en een tech nisch onderzoek ingesteld. Het onderzoek wordt voortgezet. Inbraak golf: Tussen vrijdag 11 februari en zondagmorgen 13 febru ari werd ingebroken in 7 woningen. Het betroffen hier twee woningen aan het" Sportpad, één aan de Ger- stakker, één aan de Troelstrahoeve en twee woningen aan de Thorbec- kehoeve. In alle gevallen werden ramen of deuren geforceerd. Er wer den ondermeer sieraden, geld en videoapparatuur uit de woningen weggenomen. De politie heeft een uitgebreid buurtonderzoek inge steld. Dit leverde echter nog geen aanwijzingen op in de richting van de inbrekers. Inbraak bakkerij: Tussen zondag 13 en maandag 14 februari rond 1.30 uur werd ingebroken in een bakkerij aan de Zuidkade. Na het forceren van het raam kwamen de inbrekers binnen. Een geankerde kluis werd weggenomen. De inhoud van de kluis is nog onbekend. Naast de kluis namen de inbrekers ook een bestelauto van de bakkerij mee. Het gaat hier om een witte Peugeot Boxer met het opschrift "Bakkerij GersthuizerHet kenteken is VD-VJ- 64. De politie stelt een onderzoek in. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Slu itingsterm ijn a dverten ties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerdtot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2000 | | pagina 3