mmmmm Weeknieum KLUIS HUREN, SAFE IDEE! 24 UUR PER DAG BEREIKBAAR VOOR AL UW SCHADEVERZEKERINGEN 0 Aandelenresearch Strategie NKEUWE RUBRIEK Zevenhuizen-Moerkapelle pagina 2 Hart van Hbllahd/23 februari 2000 2C jaargang nummer 50 BIJEENKOMST PERSPECTIEF OP DE GLASGROENTETEELT f Iris-modelportefeuille Week 7 Jor u> vun e" door uw bank Corfu vliegreis 8 15,22 dagen App. Sulla Rock in Liapades v. 8,15 mei en 12,19 juni v.a. f 687 op basis van studio. Exclusief luchthavenbelasting Algarve vliegreis 8,15,22 dagen App. Carteia in Quarteira v. 7,14 april en 2,9 juni v.a.f731 op basis van een 2-persoonskamer. Exclusief luchthavenbelasting Telefoonnummers Algemeen: Geldzaken: Hypotheken: Beleggen: Reizen: 0180-63 73 83 0180-63 73 70 0180-63 73 53 0180-63 73 58 0180-63 73 73/74 Verzekeringen:0180 - 63 73 83 Moerkapelle: 079 - 593 5885 Openingstijden: maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 -16.00 Bezoekadressen: Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle E-mail adres: rabo3750@tre Rabobank Als uw bedrijf schade oploopt, wilt u daar geen nachten van wakker liggen. U bent goed ver zekerd en u verwacht terecht dat uw verzekering snel en doeltreffend uw belangen behartigt. Daarom is er de Interpolis Schadeservice, de meest efficiënte oplossing voor schademelding en - afwikkeling. De Interpolis Schadeservice werkt heel eenvou dig. Bij schade belt u het centrale telefoonnum mer. Zij luisteren aandachtig naar u en nemen uw melding direct in behandeling. U krijgt meteen te horen welke stappen Interpolis voor u gaat zetten en wat er eventueel nog van u wordt ven/vacht. Het invullen van formulieren is doorgaans niet nodig. Interpolis zorgt voor een rechtstreekse,snelle betaling en kan in een aan tal situaties het herstel van de schade van A tot Z voor u regelen. De voordelen voor u: Snelheid Gemak Duidelijkheid 24-uurs service Meer informatie Neem dan contact op met Koos de Man of Karin Koster tel. 0180-637323 Wat is er wel voor nodig? Hoe gaat u om met veranderingen in de markt? En hoe bereidt u zich voor op de toekomst? Wij hebben daar zo onze eigen ideeën over, maar komen die over een met de praktijk?. Op maandagavond 28 februari 2000 organi seert uw Rabobank een bijeenkomst met als onderwerp "Perspectief in de Glasgroenteteelt? Nooit eerder was er in Nederland zoveel glas tuinbouw als in 1999. De Europese markt voor glasgroenten is verzadigd, per definitie staan de opbrengstprijzen onder druk. Om voldoen de perspectief in de glasgroenteteelt te hou den, worden hoge eisen aan het ondernemer schap. Groene vingers alleen volstaan allang niet meer. Over de antwoorden op deze vragen zal de bijeenkomst op 28 februari gaan. Modelportefeuille aandelen Nederland De afgelopen week gaven de economische cijfers aan dat de Amerikaanse economie ook in het eerste kwartaal flink blijft doorgroeien. Weliswaar vielen de detailhandelsverkopen tegen, maar de industriële pro ductie steeg meer dan ver wacht. Ook werden er meer dan huizen in aanbouw genomen dan waar analisten op gere kend hadden. Over Japan kwam het nieuws naar buiten dan Moody's erover denkt om de 'rating' van het land neer waarts te herzien. Philips kwam met beter dan verwachte cijfers, voornamelijk dankzij de deelnemingen in ASML, T5MC (Taiwan) en L.G. Philips (Korea). Ook Burhmann en ING deden het beter dan verwacht. Zo profiteerde ING van een aantal buitengewone baten en de goeddraaiende bankactiviteiten. Voorts zorg den herstructureringen en de hoge olieprijs voor goede resul taten bij Koninklijke Olie. Ander bedrijvennieuws kwam van Unilever, dat bekend maakte op zoek te zijn naar partners in de farmacie. Boven dien is het bedrijf een alliantie aan gegaan met het Amerikaanse iVillage, dat een website voor vrouwen heeft. Stork kwam met slechte cijfers als gevolg van tegenvallers en reorganisatielasten bij de ingenieursbureaus. Hierdoor loopt de verkoop van de ingenieursdivisie vertraging op. Maar zelfs na deze verkoop blijft Stork een bedrijf met een gebrek aan focus, dat het best gevierendeeld kan worden. VNU liet binnen de portefeuille het hoogste redenemt zien. Het aandeel profiteerde nog steeds van het goede nieuws uit de sector. A portefeuille performance deze week ult.'99 vnu 19.1% 37.4% boskalis 12.9% 29.3% tpg 9.0% -4.0% kon.olie 8.5% -5.0% unilever 7.9% -17.3% dra ka 7.7% 50.7% ahold 5.7% -16.3% dsm 3.4% -18.3% aegon 3.4% -18.9% ordina 1.2% 38.6% abn amro 0.3% -15.2% akzo -0.1% -18.7% nutrecp -1.1% 14.2% ing -2.2% -10.3% heineken -2.4% 3.7% fortis -2.8% -22.2% philips -5.9% 24.8% randstad -9.8% -29.0% kpn -15.7% 15.7% endemol -17.8% 57.7% modelportefeuille 0.3% aex-index -0.1% V y Een overname door een con current in de Italiaanse mediasector beïnvloedde het sentiment positief. Bovendien gaat het goed met adverten tie-inkomsten. Dit is het gevolg van enerzijds de toe nemende economische groei, anderzijds van de noodzaak voor e-commerce bedrijven om via advertentie een merk naam op te bouwen. Daar naast leidt de toenemende concurrentie tot meer adver tenties en neemt de vraag naar marktonderzoek toe. Performance De modeportefeuille haal de afgelopen week een rende ment van -0.3%, terwjl de AEX-index met 1.0% daalde. Daarmee behaalde de model portefeuille een outperfor- mance van 0.7%. Sinds het begin van het jaar bedraagt het rendement op de model portefeuille -1.3%. De AEX- index daalde over dezelfde periode met 1.6%. Wijzigingen in de portefeuille Met het oog op de wijziging van de samenstel ling van de AEX-index hebbenw ij UPC in de modelportefeuille opgenomen. Weliswaar vin den wij het aandeel aan de dure kant, maar gezien de weging die het aandeel gaat krijgen in de AEX (4 a 5%) is d eopname van het aandeel gerechtvaardigd. Wel nemen wij een onderwo- gen positie in ten opzichte van de weging in de benchmark. TPS is uit de modelportefeuille verwijderd omdat het aandeel in de IRIS-systematiek slechts drie punten heeft. nieuws 3 Na vijfjaar stopt de Rabobank met het uitzenden op radio en TV van de Rabo Top 40. De reden is een herbezinning op het sponsor- beleid ten aanzien van jongeren. "De oorspronkelijke doelstelling, een positiever beeld scheppen van de Rabobank onder jongeren, is bereikt." Aldus Marjolijn Uringa van Communicatieadvies Rabobank Nederland. Venga Boys, Borsato en R Kelly: alle maal stonden ze de afgelopen jaren diverse malen in de Rabo Top 40. Uringa: "Qua naamsbekendheid scoorde de Rabo Top 40 maar liefst 98 procent. De merkassociatie lag echter lager. Reden om te kijken of we met de sponsoring door moes ten gaan." Volgens Uringa was er nog een punt dat van belang was bij het besluit tot stoppen: "Doordat een muziek zender als TMF - maar ook MTV - continu videoclips uitzendt, moetje je afvragen of één muziekprogram ma op een niet-muziekzender wel zinvol is. Onze conclusie is dat dit niet zo is." Diploma's,eigendomspapieren,foto's,juwelen en andere kostbare en onvervangbare zaken verdie nen een veilige bergplaats. Een safeloket huren in de kluis van de Rabobank is dan een safe idee. Voor een bescheiden bedrag per jaar (vanaf f 75 inclusief BTW) staat zo'n safeloket permanent tot uw beschikking. Een veilige prima bergplaats voor uw kostbare eigendommen. Betaling van de huur geschiedt door automatische incasso vooraf. De kenmerken Veilige bergplaats, lage kosten. .Privacy gewaarborgd. Inhoud verzekerd tot f 100.000. Privacy Het beheer van uw waardevolle bezittingen wordt met uitgebreide veiligheidsmaatregelen omgeven. Zo kunt u zelf uw safeloket openen. Dit kan namelijk alleen door uzelf. Vervolgens wordt u rustig alleen gelaten. Want uw privacy staat voorop. Uw bezittingen verzekerd De inhoud van de safeloketten bij de Rabobank is verzekerd tot een bedrag van f 100.000 per gebeurtenis. Indien u dat wenst is een aanvullen de verzekering altijd mogelijk. Tarieven safeloketten Formaat (hoogte x breedte) tot 200 cm 200 - 500 cm2 vanaf 500 cm2 vanaf 1500 cm2 tarief1 75 135 265 350i tarieven per jaar en inclusief 17,5% BTW. Als redactie hebben wij gedacht om eens per week een vraag die u als klant ons gesteld heeft in de krant te beantwoorden. Mocht u een suggestie/item voor deze rubriek weten: Wij houden ons aanbevolen! Waarom is bij het pakket telebankieren voor particulieren de rente datum op het scherm en op het af te drukken overzicht verschillend? Dit is nog een foutje in het softwarepakket. Op het af te drukken overzicht wordt de boekdatum geprint, terwijl erboven staat dat het de rentedatum is. In een vol gende versie van het softwarepakket wordt dit aangepast. Hypotheken via Internet kwestie van tijd De Rabobank breidt op zeer kor: termijn de dienstverlening op he: gebied van hypotheken via Interna uit. Binnenkort kan de klant via Inter net een uitgebreid advies opvragen en iets later kan hij ook via dat kanaalj produkten afnemen. De Rabobank wil zich niet alleen richten op nieuwe1 klanten zoals je ziet bij veel andere financiële dienstverleners, maar ookj de bestaande klanten wil zij dienst zijn. De Nieuwe Economie Vanaf 15 februari is de Rabobankeei! advertentiecampagne begonnen met als thema de Nieuwe Economie In deze campagne wisselt zij vai gedachten over de Nieuwe Econo mie met prominente opinieleider! uit de wereld van de economie1 wetenschap en politiek. Ook de mening van anderen wordt natuur lijk graag gehoord, ledereen die zié in de discussie wil mengen, kan zijn mening kenbaar maken vie www.rabobank.nl/opinion. 'Telebankieren on line Help' voor bedrijven Klanten met vragen over RABO Tele' bankieren Extra voor Windows kun nen op Internet terecht: www.Rabo-| bank.nl/RTEhelp. Bij telebankieren on line Help vindt u antwoorden op de meest gestelde vragen. U ook gemakkelijk vanuit www.Raboj bank.nl naar deze informatie door bovenin het scherm te kiezen voor 'Help' en in het linkermenu voor, 'Vraag en Antwoord, Rabo Teleban kieren'. Nieuw is verder dat het mogelijk ij om via de rubriek 'Links Software' een lijst met antwoorden op meest gestelde vragen op diskette op te slaan. Hierdoor kunt u, indienu op uw werkplek niet over internet beschikt, tóch gebruik maken van de informatie van Telebankieren on II Help'. De laatst toegevoegde vragen staan steeds vooraan, zodat nieuwe^ antwoorden in een oogopslag l zien zijn. www.wapped.nl Alles over WAP is hier te vinden. WAP is draadloze internetverbinding. U kunt d»! internetten via uw GSM. Een ontwikkeling zich met grote stappen aandient. www.letselschade.nl Wilt u hier meer van weten, dan is een b aan deze site een aanrader. Er is hier terugS vinden hoe te handelen als u lichamelijk Ie® heeft opgelopen bij een ongeval of doorW werk. Veel informatie over whiplash, RSI ent www.weer.nl Als u geen tijd heeft gehad om 's avondsTVK kijken en toch benieuwd bent naar de wee® verwachtingen voor de komende tijd cJ kunt u naast teletekst nu ook via Internet W weer opvragen. jbob*

Hart van Holland | 2000 | | pagina 2