Van ornament naar lijn LITI E BERICHTEN BROUWER DE KONING INBRAAKBEVEILIGING! ■H&Vt van Hollafiü'/23 februari 20Ö0 pagina 3 deHaij vanderWende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Johannes van de Ruit t&t TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: UITVAARTVERZORGING Uitvaartverzorging A.W. Broekema u ons gerust, wij zijn ervoor 010 - 456 01 01 Museum van het Boek - Den Haag GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN Grote sortering van modellen en steensoorten in onze toonzaal aanwezig. Levering van alle merken inbouwapparatuur. Luxe accessoires voor keuken en badkamer. Design keukens voor u op maat gemaakt. Bredewég 118 H1 - 2761 KB Zevenhuizen - Tel./Fax: 0180-632418 Boskoop Waddinxveen BEVEILIGINGEN Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 Rust nu maar uit je hebt je strijd gestreden je hebt het met veel moed gedaan wie kan begrijpen watje hebt geleden wie kan voelen wat je hebt doorstaan Na een periode van steeds afnemende krachten en moe zijn, heeft mijn innig geliefde man, onze lieve vader, schoonvader, opa en overgrootvader nu de rust gekregen in de leeftijd van 89 jaar echtgenoot van Arida Feijnenbuik Dankbaar zijn wij voor de liefdevolle verzorging die hij heeft mogen ontvangen in verpleeghuis de Riethoek afdeling Merel. A. van de Ruit-Feijnenbuik Ina van den Haak-van de Ruit t Arie van den Haak Hans-Peter en Isabelle Brigitte Ronald en Angelique Adrie van de Ruit Adri van de Ruit-Koren Jacqueline en Arnold Patrick Lien de Jong-van de Ruit Frans de Jong Astrid en Dennis Marjolein I Gouda, 20 februari 2000. Verpleeghuis de Riethoek, Ridder van Catsweg 258. Correspondentieadres: A. van de Ruit-Feijnenbuik, Begoniaplein 13, 2761 GV Zevenhuizen. Donderdag 24 februari is er van 19.00-20.00 uur gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen in rouwcentrum de Zevenster, Schoolstraat 18 te Zevenhuizen. De herdenkingsdienst wordt vrijdag 25 februari om 13.00 uur gehouden in bovengenoemd rouwcentrum, door pastoraal medewerker C.D. Verbeeke. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats, Zuidplasweg 3 te Zevenhuizen om ongeveer 14.00 uur. UITVAARTVERZORGING V-o Zevenhuizen en Moerkapelle Al et eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN WGEN nacht directe hulp bij overlijden Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Dog en nacht bereikbaar en beschikbaar in de gehele Randstad stiiKS een trouwbare naam voor een J °l en persoonlijk verzorgde uitvaart. vrijblijvend en kosteloos alle gewenste informatie e^.9ewenst rouwcentrum of thuis met koeling -Hdelijke tarieven - kostenbegroting bij le gesprek ,-^jJousselsingel 36, 3069 MC Rotterdam-Zevenkamp Van 2 maart tot en met 21 mei wordt in Museum van het Boek/Museum Meermanno-West- reenianum aan de Prinsesse- grachl 30 in Den Haag, een ten toonstelling georganiseerd met de titel: "Van ornament naar lijn. Insel-Verlag 1899-1924." De expositie geeft een over zicht van de uitgaven van Insel-Verlag uit de Art Nou- veauperiode. Insel-Verlag is een belangrijke Duitse uitgeverij die van groot belang is geweest voor de ontwikkeling en bloei van de bibliofilie in Duitsland. Vooral sZ in het eerste kwart van de vori ge eeuw druk te de uitge verij een belang rijk stempel op de ont wikkeling van de moderne boek kunst. Alfred Kippenberg, die van 1905 tot 1950 leiding gaf aan Insel-Verlag, is verantwoorde lijk voor het eigen gezicht van de uitgeverij. Hij zorgde ervoor dat belangrijke Duitse boekkunstenaars hun medewerking verleenden aan de uitgaven van Insel-Verlag; Henry van de Velde en Heinrich Vogeler zijn enkele bekende namen. Zij waren verant woordelijk voor de vormgeving van luxe uitga ven die bij de uitgeverij ver schenen. In de tentoon stelling zijn naast deze, vaak uitbundig gedeco reerde boeken, de uitgaven voor de commerciële markt te zien. De zorg die ook aan de uitvoering van deze goedkopere' boeken is besteed, is opvallend en verraadt de passie voor mooie boeken bij de uit gever. De getoonde boeken getuigen bovendien van de belangrijke stijl veranderingen die de Duitse boek- vormgeving gedurende de Art Nou- veauperiode heeft doorgemaakt. Te zien is hoe de weelderige ver sieringen geleidelijk plaatsmaakten voor een strakkere boekdecoratie. Het Museum van het Boek bezit een uitgelezen verzameling Insel- uitgaven, waaronder enkele die tot de hoogtepunten uit het fonds gerekend worden. De tentoonstel ling, die is samengeteld uit de museumcollectie en uit een Duitse particuliere verzameling, wordt georganiseerd ter gelegenheid van het honderdjarige bestaan van Insel-Verlag. De expositie was eer der te zien in de Staatsbibliotheek in Berlijn en in het Goethe Natio- nalmuseum in Weimar. Bij de tentoonstelling verschijnt een rijk geïllustreerd boek dat in de winkel van het museum ver krijgbaar is. De Gedenkteken Specialist 8 Voor een blijvende herinnering Zegwaartseweg 4A, 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079 - 341 62 27 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Openingstijden: di. tlm vrij. van 10.00-18.30 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur Verkeersongeval: Donderdagmiddag 17 februari is een 76-jarige fietser gewond geraakt bij een verkeerson geval op de kruising Reijerskoop/Plankier. De vrouw wilde de hefbrug oprijden toen ze op de kruising werd aangereden door een 32-jarige automobilist uit Rotterdam. Hij kwam uit de Plankier en wilde rechtsaf naar de hefbrug. De man trok langzaam op en heeft vermoedelijk door de laagstaande zon de fietser niet zien aankomen. De Boskoopse is met onbekend let sel overgebracht naar het LUMC in Leiden. Aanrijding: Vrijdag 18 februari vond omstreeks 19.00 uur een aanrijding plaats op de Boskoopseweg. Een 46 jarige automobiliste uit Alphen reed op de Boskoopseweg uit de richting van het Rijneveld. Op het moment dat zij linksaf sloeg zag zij een tege moetkomende 18 jarige bromfietser uit Boskoop over het hoofd. De bromfietser is na het ongeval voor onderzoek overgebracht naar het Groene Hart ziekenhuis in Gouda. Rijden onder invloed: Een 38-jarige Bedankt Lineke, Mark, Annemarie en Marjon voor het toffe klassefeest. Ilona Hoera, 25 febr. gaat Opa Dirk met de VUT. groetjes van Joeri en Manon Nog een paar dagen vrijgezel! I W geniet ervan de 25e en veel geluk. Eveline, pa ma Opa de Knecht 20 febr. 60 jaar! van harte gefeliciteerd van Samantha en Jeffrey Vermist: witte poes met grijs/zwarte vlekken; omgeving Zuidkade W'veen tel. 610202 (o)pa en (o)ma 21 -2 34 jaar getrouwd; van harte Johan Jolanda Rochelle Melanie Robin Hoera! Madelin 4 jaar. Veel plezier op de basisschool. Groetjes van Hans Onze oma Schinkel was 19-2 jarig. Nog van harte Rochelle Melanie Robin man uit Boskoop is maandag 21 februari omstreeks 2.00 uur aange houden op verdenking van alcohoE- gebruik. De man reed met zijn perso nenauto over de Kanaaldijk. Bij de ademanalyse bleek dat hij een adem-alcoholgehalte had van 365. De limiet is 235. De man krijgt een proces-verbaal. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0L8O-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: h2irtvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 12.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 13.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2000 | | pagina 3