Cadenz.Nesselande verliest topper Data General verslaat Vrevok wel Vooijaarsloop Invictus wint overweldigend Polderloop en skeelertocht Uitstekende prestatie heren Gouwestaete tegen WVZ Open lessen bij sportvereniging NAS Kennismakingstoer- nooi NAS-badminton Ruime overwinning voor Floreant dames pagina 8 Hart van Holland/23 februari 2000 Volleybal Loting Nationale Beker Volleybal VIOLEN en PRIMULA'S KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN Damesvoetbal Badminton Waterpolo Dames 1 Heren 1 Afgelopen vrijdag speelde Nesselan- de in Nieuwegein tegen GeovéRZG/Vrevok, het team waar mee Cadenz op een tweede plaats stond. De Nesselanders konden in Merwesteinhal niet imponeren en verloren met 25-14, 25-18 en 25-19. Nesselande begon met als basis Rick Wiggers, die de voorkeur kreeg van coach Gert Timmer voor Jochem de Gruijter, en Joost Looman, Ferry van Hal, Twan van Kuijk, Kristiaan van der Wel. Joost van der Hoek en libe ro Coen Duiverman. Vanaf het begin zette GeovéRZG/Vrevok Cadenz.Nes selande onder druk, waardoor de foutenlast bij de Nesselanders opliep. Vrevok spelverdeler Peter Blangé wist de Bosnische aanvaller Daario Dukic veelvuldig in stelling te brengen, die bijna ongrijpbaar was. Met duidelijke cijfers 25-14 ging deze set naar Vrevok toe. Ook in de twee de set kon Cadenz.Nesselande niet in hun spel komen, Timo Dijkgraaf werd door coach Timmer in het veld gebracht voor Kristian van der Wel. Dit had tot 13-12 het gewenste effect, maar daarna sloeg de algehe le malaise bij Nesselande toe en speelde zij meer tegen zichzelf, dan tegen GeovéRZG/Vrevok. Deze kon, doordat er geen servicedruk van Nesselande was, steeds vrijer spe len en kregen met hun enthousias me en inzet de handen van het publiek op elkaar. In deze set waren vele lange rally's te zien, die echter steeds in het nadeel van Nesselande uitvielen. Doordat Nesselande geen grip op de wedstrijd kreeg wist Vre vok deze set met 25-18 winnend af te sluiten. Ook in de derde set bleef de servicedruk van Nesselande achter wege en werden er onnodig veel fou ten gemaakt. Job Ebbelaar stond nu in het veld voor Joost Looman en Jochem de Gruiijter was ook weer op zijn plaats. Door de servicedruk van GeovéRZG/Vrevok, bleef Nesse lande achter de feiten aanhollen. Op het eind was er een kleine opleving, maar de eindsprint was duidelijk te laat ingezet en Vrevok pakte met 25- 19 de set en de volle winst van 3-0. Met dit resultaat staat Nesselande nu op een derde plaats achter Piet Zoomers/D en GeovéRZG/Vrevok. Zondag 27 februari staat de uitwed strijd tegen Omniworld/AMVJ in Almere op het programma om 15.00 Na afloop van de wedstrijd werd de loting voor de halve finale van de nationale beker verricht door scheidend voorzitter van de bond Peter Boogerd. Maar eerst speelt Nesselande in de kwartfinale van de Nationale beker tegen streekgenoot Alcom/Capelle. Deze wedstrijden zijn woensdag 1 maart om 20.30 uur in Capelle (sporthal Schenkel) en op dinsdag 7 maart om 20.00 uur in het Topsportcentrum Stad Rotter dam Verzekeringen. Weten de Cadenz.Nesselanders deze kwart-finale te winnen dan nemen zij het op in de halve finale tegen de winnaar van GeovéRZG/Vrevok en Appeal/SSS. Deze wedstrijden wor den dan op woensdag 15 en zater dag 18 maart gespeeld. Zevenhuizen - Wat de heren van Nes selande vrijdagavond helaas niet lukte, daarin slaagden de dames van Data General, het eerste damesteam van Nesselande, een dag later wel. De selectie van coach Jan Visser versloeg het inmiddels naar de derde plaats opgeklommen Vrevok met 1-3. Zonder de zieke Lafeber en de geblesseerde van der Meer en met een half fitte Verbrugge op de bank moest Visser met alle jonge speelsters in basis beginnen. Floor- tje Kok in de diagonaal en Karin Ver meulen op de midden weerden zich echter goed. Vrevok was gebeten op de overwinning - en wist 'zich gesteund door zeer fanatiek publiek en lijnrechters die maar liefst vijf punten stalen door oneerlijk vlag gen. Data General maakte de fout veel services door het midden te slaan, waardoor Vrevok eenvoudig de middenpositie kon aanspelen, die ook regelmatig scoorde. Tot 7-7 ging de strijd gelijk op, waarna enkele pasfouten en een niet scorende aan val Data General op achterstand plaatste .en het de eerste set met 15- 7 naar Vrevok zag gaan. In de twee de set met Hedda Meijer op het midden bouwde de ploeg uit Zeven huizen druk op met de service van Knap en van der Maat. Blokkering en aanval van Lucassen resulteer den in een 4-8 voorsprong, maar ver- dedigingsfouten achterin lieten Vre vok langszij komen. Op 8-8 bracht Visser Verbrugge in en met goed resultaat. De ervaren speelster ver dedigde als een leeuwin en maakte oorlog aan het net. Met geplaatste services wist zij de passers onder druk te brengen en zo de le tempo aanval van de tegenstander te ontre gelen. Met 11-15 haalde Data Gene ral de set binnen. Wederom service druk van Knap en van der Maat zorgden in de 3e set voor een 1-4 voorsprong. Ook de middenaanval van Meijer kwam regelmatig goed door. De serveerders van Vrevok maakten in deze fase veel fouten, terwijl den Butter de services die wel goed door kwamen goed contro leerde. Harde aanvalslagen van Lucassen zowel aan de buitenkant als vanachter de 3-meter lijn brach ten Data General op voorsprong, resulterend in een 10-15 winst. In de 4e set ontwikkelde zich een onge meen spannende strijd. Vooral Ver brugge onderscheidde zich en wist daarnaast haar medespeelsters op te peppen. Op 6-10 zorgde de zoveelste gestolen bal van een lijn rechter voor de ommekeer. Vrevok kwam langszij op 10-10 en wist zelfs uit te lopen naar 14-11. Data General vocht zich echter terug en wist met spectaculair verdedigen enkele set- points van de tegenstander te neu traliseren. Een dubbele wissel met Bijl én Kok gaf even lucht, maar leverde geen punten op. Daar zorg de tenslotte van der Maat voor, die met haar laatste energie door het blok van de tegenstander hakte. Tot grote vreugde van de meegereisde supporters haalde Data General ook de 4e set met 14-16 binnen en daar mee de verdiende 3 wedstrijdpun- ten. Door dit resultaat versterkt de ploeg uit Zevenhuizen haar tweede plaats met inmiddels 12 punten voorsprong op nummer drie. Komende zaterdag wordt in Rijswijk gespeeld tegen de degradatiekandi daat, waarna op donderdag 2 maart om 20. 00 uur in Swanla de belangrij ke bekerwedstrijd tegen eredivisio- nist Facopa wacht. Benthuizen - De gymnastiekleden van sportvereniging NAS zijn het millen nium sportief van start gegaan. Daarom houdt de vereniging open lessen in de week van 21 tot 25 februari, waarbij ouders, broertjes, zusjes, opa's, oma's, vrienden en kennissen van harte welkom zijn. Ook kinderen die geïn teresseerd zijn in gymnastiek, maar nog geen lid zijn van NAS zijn welkom om eens een kijkje te komen nemen. De open lessen zijn op: maandag van 16.00-17.00 uur (jongens); 18.00- 19.00 uur (meisjes 10-11 jaar); 19.00-20.30 uur (aspiranten); 20.30-21.00 uur: (aspiranten en herenvolleybal recreatief); 21.00-22.00 uur (heren conditie). Dinsdag: 9.00-10.00 uur (peuter/oudergymnastiek); 16.00-17.00 uur (kleu- tergymnastiek); 19.00-20.00 uur (jeugd aerobics); Donderdag: 16.00-17.00 uur (meisjes 6-7 jaar); 17.00-18.30 uur (demo); 18.30-19.30 uur (meisjes 8-9 jaar). Bleiswijk - Op zondag 5 maart organiseert atletiek- en trimvereniging De Kieviten de Voorjaarsloop. De start is om 11.00 uyr. Inschrijven kan vanaf 9.30 uur in de kantine van korfbalvereniging Weidevogels aan de Gotzen- hainsingel in Bleiswijk. De kosten voor deelname bedragen ƒ5,0 (ƒ3,50 zon der herinnering); de jeugd tot en met 18 jaar betaalt ƒ2,50. Voor meer infor matie: 010-5212128. Hazerswoude-dorp - Op zondag 27 februari staat de vijftigste Polder loop op het programma. Ter ere van deze vijftigste loop is er voor de eer ste 250 inschrijvers een presentje. Ook deze keer kan er worden geskeelerd in de skeelertocht over twee verschillende afstanden. Overi ge informatie: De halve marathon Polderloop van - 15,2 km-10,2 km begint om 11.15 uur en het inschrijfgeld bedraagt ƒ6,-; de Polderloop van 5 km vangt aan om 11.20 uur en hef inschrijfgeld bedraagt ƒ6,-. De loop van 1,5 km begint om 11.20 uur en kost ƒ3,- en voor alle afstanden zonder herinne ring bedraagt het inschrijfgeld ook ƒ3,-. De starttijd van de skeelertocht van 4,5 km is 10.30 uur het inschrijf geld bedraagt 7,50; de tocht van 20 km vangt aan om 11.00 uur en kost eveneens 7,50. Voor alle afstanden zonder herinnering wordt ƒ3,- inschrijfgeld in rekening gebracht. Inschrijvingen vanaf 10.00 uur in het clubhuis van V AV Hazerswoude Boys, Sportparklaan, Hazerswoude dorp. De accomodatie beschikt over acht kleedkamers met douches en vol doende parkeergelegenheid. Zowel de Polderloop als de skeelertocht wordt begeleid door een bezemwa gen. EHBO is aanwezig. Voor meer informatie: telefoon 0172-589622. Op 27 februari: telefoon 0172-588312 vanaf 8.00 uur. Meststoffen, Tuinaarde, 4 zakken ƒ10,-, Turfmolm, Zaai- en Potgrond en alles voor de groentetuin: o.a.: zaden, plantuitjes, pootaardappelen, andijvie, sla, kool, tuinbonen en aardbeiplanten. Fruitbomen, Broeiramen enz. LANDBOUWKALK VAN OOSTEN NIFIJWERKERK A/D IJSSEL VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Benthuizen - De badmintonners van de Benthuizer Sportvereniging NAS zien uit naar uitbreiding van hun groep. Doordat vorig seizoen op een laat tijdstip werd gespeeld, was het ledental teruggelopen. Dit seizoen Boskoop - De dames van Floreant behaalden een ruime overwinning# hun tegenstanders uit Zoetermeer, al zag dat er lange tijd niet naar uit. t een mooi voorjaarszonnetje werd DWO de eerste helft volledig op eige helft vastgezet. De Floreant dames hadden volledig het spel in handen maj dit leverde niet veel uitgespeelde kansen op. Dit kwam voornamelijk do» dat Floreant te weinig over de vleugels speelde en er zodoende weini speelruimte was voor de Boskoopse spitsen. Zodoende werd er noodji dwongen meer van afstand geschoten. Eén van die schoten trof doel. aangeven van Kitty van den Hoven tekende Miranda Kersbergen met et grote boog haar vijfde competitietreffer aan. De tweede helft ging Flore- goed van start. Binnen 5 minuten was Maartje Miltenburg tot twee maalt gevaarlijk. De eerste keer schoot ze naast en de tweede keer werd h» voorzet door een verdedigster van DWO op de paal gekopt. Daarna sukk* de de wedstrijd een beetje in. Na een half uur kwam DWO bijna langszij.» enige kans die de achterhoede, onder leiding van de voortreffelijk spelend Irene den Hartog, weggaf was gelijk een enorme kans. De Boskoopse sluit post Monique Fokker bracht echter uitstekend redding met haar voet. tt wedstrijd werd besloten met een ouderwets Boskoops offensief. In een tijdsbestek van nog geen 5 minuten moest de keeper van DWO tot drie maf toe vissen. Maartje Miltenburg na voorbereidend werk van Britt Boumai (2x) en Katja Blaazer gaven de eindstand een royalere aanblik. Waddinxveen - Het eerste jeugd van badmintonclub Invictus speelde i weekend tegen pluimbal 1Al in de enkels liep het niet lekker. Alles wen verloren. Rick van Braam Morris was met 15-10, 7-15 en 13-15 nog wel dicS bij winst, maar kon het niet afmaken. Ook Suzanne Both speelde een dit setter. Esther Hoffmann en Rogier Poldner wonnen samen de mix en Ro«i» won met Rick ook de herendubbel. Maar dat was niet genoeg, want er v met 2-6 verloren. Team 4 kwam uit tegen Delft 3. Tweede heer Ewoud Vos speelde hiere' driesetter in de enkel die hij met 15-11, 8-15 en 15-7 won. Steven Steen gen en Angela Jansen hadden in de mix ook een driesetter nodig, maar v der werd alles makkelijk gewonnen. Het werd 8-0. Ook bij team 6 werd r 8-0 gewonnen. Bij team 5 was Erik Kranendonk degene die de eer hoog hr door met 15-13 en 15-12 van zijn tegenstander te winnen. In de mix Michelle Both won hij ook, maar verder weren er geen partijen gewonn waardoor het team met 2-6 verloor. Invictus 8 speelde tegen Dynamo Nadat beide heren gewonnen hadden speelde Anne Eijsackers een z spannende enkel, die ze nipt verloor. In drie sets en twee verlengingen we het 10-13, 11-1 en 10-13. Uiteindelijk werd er met 5-3 gewonnen. Het zeven trof in Hyundai/Pip 2 een zeer gelijkwaardige tegenstander. Invictus bleek de enkels sterker te zijn, want drie van de vier partijen werden gewonn In de dubbels en mixen ging de winst echter veelal naar de tegenstand Kim Lagerweij en Mareille de Vos konden toch nog een partij winnen, wonnen de dubbel met 12-15, 17-14 en 15-11, waardoor het laatste pun binnen was, wat nodig was voor gelijk spel. Invictus speelde tegen Spo gels 1. Eerste heer Luc Groenewegen verloor nipt zijn enkel in drie se Ook de tweede heer verloor. De dames, Katinka van Zoest en Sabine van Poel, wonnen gemakkelijk hun enkel. Daarna won Sabine samen met R van Dijk ook de mix (5-7 en 15-5). Katinka speelde samen met Cynthia M" de damesdubbel, die ze knap wisten te winnen. Daardoor werd het ook 4-4. wordt er weer op 'prime-time', van 20.30 tot 22.00 uur, gespeeld. Dinsdag 7 maart organiseert de groep een open avond van 20.30 tot 22.00 uur. De leden van de badmin- tongroep zullen aanwezig zijn om het een en ander uit te leggen. Wie geen racket heeft kan er die een lenen. avof Deelname aan de avond is grab Voor meer informatie en/of aanro- ding: Diana van den Bosch, telefoo 079-3317519 (na 20.00 uur). Waddinxveen/Boskoop - Afgelopen zaterdag speelde dames 1 speelde uit en kon wederom niet tot winst komen. Heren 1 speelde een prima wedstrijd en won met 11-9. De Gouwestaetedames hebben nog steeds niet de vorm die zo kenmer kend was voor de ploeg tegen het eind van de competitie vorig jaar. Nu is dat nog niet te laat, omdat het er pas eind maart op aan komt. Nu verkeerde ook ZWV-Nereus niet in blakende vorm en was de wedstrijd in Zaandam derhalve navenant. Mede door de huldiging van Ingrid Leijendekker als topscoorser (97! in het seizoen '98/'99 en haar verkie zing als 's wereld beste all-round- speelster in 1999, begon de wed strijd een half uur te laat. Gouwestaete nam via Mirjam Over- dam een 0-1 voorprong, doch Nereus had aan het eind van de eer ste periode de touwtjes aardig in handen; 3-1. Begin tweede periode scoorde Mirjam Overdam nog 2-3, doch daarna liep ZWV-Nereus ver der uit naar 6-2, waarvan de laatste een viermeter. Begin derde periode werd het 7-2, hetgeen voor Gou westaete het sein was om een tandje hoger te gaan. Zo stond het eind derde periode 7-4 door doelpunten van Ellen van der Weijden en Mirjam Overdam. Toen begin vierde periode Ellen van der Weijden 7-5 scoorde, leek het nog een spannene affaire te worden. Doch een tweede viermeter voor Nereus deed in feite de hoop bij Gouwestaete op een beter resul taat vervliegen. Ellen van der Weij den scoorde nog wel 8-6, maar even later was het al weer 9-6. Tenslotte liet Mirjam Overdam de eindstand van 9-7 op het scorebord noteren. De Gouwestaeteheren kregen WVZ uit Zoetermeer op bezoek. De uit wedstrijd werd kanloos verloren en WVZ is nog volop in de race voor het kampioenschap. De Gouwestae teheren kunnen na het dubbele ver lies tegen De Dolfijn en SVH een klassering bij de bovenste drie wel vergeten en kunnen daarom vrijuit spelen. In de eerste periode hielden de ploegen elkaar in balans. Remko Overdam, Jaco de Jong en Mare Faber zorgden voor 3-3. De toon was gezet, Het was al snel duidelijk dat Gouwestaete voor een verrassing zou kunnen zorgen. In de tweede periode liet Gouwestaete zien waar toe het in staat is. In deze periode liep Gouwestaete eenvoudig uit naar een 8-5 voorsprong. In de derde periode wist Remko Overdam de voorsprong op 9-5 te zetten en het erop dat WVZ met grote cip ten onder zou gaan. De Gouwesb teheren verzwakten. WVZ vocht terug tot 9-8. De laatste pen0® moest de beslissing brengen. La') tijd werd niet gescoord door b® ploegen en leek het erop op d periode doelpuntenloos zou word afgesloten. In de eindfase was spanning te snijden, Gouwestaf had de organisatie na een slecn derde periode weer aardig op old UC1UC pv.IIVJUV/ "VV1 W"»—O en Jaco de Jong wist al eerste tes ren. WVZ deed nog wat terug, de wedstrijd was gespeeld. Met 23 seconden op het scorebord een 10-9 voorsprong wist ieder dat Gouwestaete voor een eer sing zou gaan zorgen. In de zoe bepaalde Jaco de Jong alsnog eindstand op 11-9. Een mooie o winning voor de ploeg, die helaa- getoonde vorm niet continue vasthouden, maar in laatste wedstrijden duidelijk laat zien het toe in staat is. Donderdag speelt dames 1 thub inhaal wedstrijd Damixa/Ravijn uit Nijverdal vang 20.00 uur. Zondag speelt w 1 eveneens thuis; dan tegen Brandenburg uit Bilthoven om uur. Heren 1 speelt om 2U tegen WSV 1 te Vlaardingen.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 8