/illem Toering met Novib vertokken naar Ethiopië Schenking ambtsketen in gemeenteraad Diplomazwemmen Kamermuziekconcert >rie maal goud voor TOOS-jongens tgon Bruna Jongejan Hl tegen Thor H2 Hengelsport Maskerade speelt "Tot nut van het algemeen" Opschoondag de Louw pakt remise tegen koploper-WSV Wat je kwijtraakt door reuma Hart van Holland/23 februari 2000 pagina 9 Ethiopische organisaties spelen Belangrijke rol Willem Toering ook een gratis kleintje plaatsen? Vul de bon in op pagina 10! r Karin .longkind ivaddinxveen - Afgelopen zaterdag vertrok vanaf Schiphol een Neder- indse delegatie, bestaande uit onder andere leden van de NOVIB en van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen voor een Lerkbezoek aan Ethiopië. Op het programma staat een aantal projecten die financieel ondersteund worden door NOVIB en de Kerngroep. Naast ;een aantal 'waterprojecten' zullen er ook scholen bezocht worden. Namens de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen foaakt Willem Toering deel uit van de delegatie. De groep, bestaande uit jicht mensen, zal op 9 maart terugkeren naar Nederland. Voor geïnteres seerden zal daarna een informatieavond gehouden worden. Ie groep start haar bezoek ten noor- len van hoofdstad Addis Abeba, in |et werkgebied van de Ethiopische Ttichting 'Agri Service Ethiopia' (A.S.E.). Deze stichting houdt zich voornamelijk bezig met plattelands ontwikkeling. De Novib steunt hier een aantal projecten, die overigens geheel in eigen beheer van de Ethio pische Stichting uitgevoerd worden. Het bezoek van de Nederlandse delegatie heeft geen controle rende functie, maar is bedoeld om inzicht te krijgen in de pro blematiek van het land om zodoende te komen tot ade quate hulp op de juiste plaats. De Novib en andere Neder landse ontwikkelingssamen- werkinggroepen hebben een ondersteunende rol. De A.S.E. viert ten tijde van het bezoek van de Nederlanders haar der tigjarig bestaan. Hoe dit jubi leum gevierd gaat worden is voor de Nederlanders nog een verrassing. Een andere Ethiopische orga nisatie is- 'Relief Society for Tigray' (R.E.S.T.). Tigray is de noordelijke provincie van Ethi opië, die grenst aan Eritrea. In dit bergachtige gebied, wat vier keer de omvang van Nederland heeft, leeft men zonder enige infrastructuur en met een schrijnend voedselte kort. In dit gebied steunt de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen een plat telandsontwikkelingproject. De Stichting R.E.S.T. beheert de financi ële middelen en heeft naast een adviserende ook een ondersteunen de rol. Deze ondersteuning vindt vooral plaats op het gebied van bodem- en waterbeheer, landbouw voorlichting, herbebossing en vee teeltontwikkeling. De Kerngroep Waddinxveen heeft vanwege het hoge aantal inwoners en het chroni sche voedselprobleem bewust geko zen voor de ondersteuning van pro jecten in dit gebied. Een derde organisatie die bezocht zal gaan worden is de 'Christian Reformed Development Association' (C.R.D.A.). Deze organisatie is het overkoepelende orgaan van ontwik kelingsorganisaties in Ethiopië. De Nederlandse delegatie hoopt hier geïnformeerd te worden over de werkwijze van de diverse (buiten landse en autochtone) hulpverle nende instanties in Ethiopië. Het is niet de eerste keer dat Willem Toering ver op reis gaat. Voor zijn werk woonde hij in het verleden al voor langere tijd in Brazilië, Duits land en Portugal. Het is wel de eer ste keer dat hij een Afrikaans land bezoekt. Toering, in het dagelijks leven ingenieur, is nog niet zo lang lid van de Kerngroep Ontwikkelings samenwerking Waddinxveen. Het enthousiasme is ruimschoots aan wezig en het daadwerkelijk kennis maken met mensen uit de Afrikaan se samenleving ziet hij dan ook als een verrijking van zijn persoonlijk heid: Daarnaast ziet hij de kennisma king als dé mogelijkheid om mensen vanuit zijn eigen ervaringen bewust te maken van de problemen in de Derde Wereld. Waddinxveen - Familieleden van wijlen oud-burgemeester C.A. van der Hooft hebben donderdag jongstleden de ambtsketen van de heer Van der Hooft overhandigd aan burgemeester F. Jonkman. De ambtsketen is in ontvangst geno men onder voorbehoud van instemming door de gemeenteraad op 23 februari. De heer C.A. van der Hooft was burgemeester van Waddinx veen van 1958 tot en met 1975. B ij zijn afscheid in 1975 is hij tot ereburger van Waddinxveen benoemd. De heer Van der Hooft overleed op 18 april 1994. De ambts keten was persoonlijk eigendom van de oud-burgemeester. Hij is gefabri ceerd door een onbekende zilver smid uit Schoonhoven. Op 17 februari hebben mevrouw E. Kemkers-van der Hooft en de heer F. van der Hooft, dochter respectieve lijk zoon van de overleden burge meester, in een besloten bijeen komst de ambtsketen aan burgemeester Jonkman en gemeen tesecretaris C.A.P.M. Loose overhan digd. De bevoegdheid tot het aan vaarden van geschenken berust echter bij de raad volgens de Gemeentewet; de raad neemt het voorstel tot aanvaarding van de schenking vandaag (woensdag 23 februari) in behandeling. Burgemeester Jonkman stelt het gebaar van de familie zeer op prijs en zal, als de raad de schenking goedkeurt, in het vervolg de mooie zilveren keten dragen. Waddinxveen - In het Gouwebad de Sniep is op dinsdag 15 februari voor het B-diploma gezwommen. De beoordelingscommissie bestond uit Wim van Minnen en Rob Hogerbrug- ge. Er waren deze keer 16 kandidaat- jes die allemaal zijn geslaagd: Jalisa Hendriks, Chantal van Helden, Anouk van der Wal, Denise de Koo- ter, Eline van Doorn, Eva Monster, Bram Schipper, Thirza de Jong, Car men Roorda, Tess de Graaf, Michelle Hansley, Michael Vernes, Laura van Ooi, Michelle Jacques, Ricardo van der Vorm en Annouk Verrips. Waddinxveen - Het derde kamermu ziekconcert van Kreater in de Remontrantse kerk aan de Zuidkade biedt donderdagavond 24 februari een boeiend programma voor viool en piano. Violiste Marieke Bettman en pianist Roderigo Robies de Med ina spelen werken van F. Geminani, L. van Beethoven, J. Brahms, R. Schumann, M. Ravel en B. Bartok. Samen vormen zij sedert vele jaren een vast duo dat overal succes oogst. Het concert begint om 20.00 uur. Entree ƒ15,- Houders van CJP, pas 65 en Kreaterpas krijgen een rijksdaalder korting. De kaarten zijn te bestellen bij Kreater (0182- 614422) en een half uur voor het begin van het concert in de kerk. paddinxveen - Zaterdag 19 februari jas voor de jongens van TOOS een luccesvolle dag. Bij turnvereniging rs in Alphen aan den Rijn werden fr regionale kampioenschappen lehouden van regio Zuid-Holland Tjoord. |even van de 11 jongens konden die een medaille mee naar huis femen. Dennis van Hof, Timo Gras Michel Brand wonnen zelfs goud i mogen regionaal kampioen noe- ïien. [root was de vreugde bij Dennis, [ie het in niveau 5D (de grootste Toep van die dag) moest opnemen jegen 16 medeturners. Hij turnde hele goede wedstrijd en werd met 51.9 punten terecht eerste. Bas van Agten werd in deze groep zeven de. Voor Timo Gras en Lesley van Hof was het hun eerste uitwedstrijd in niveau 7D. Ze behaalden allebei een prima resultaat. Timo werd eerste en Lesley eindigde als tweede. Ronald Kok turnde als enige voor TOOS in niveau 6D en had 9 mede standers. Hij was van zijn groep de beste op de onderdelen voltige (9.1) en sprong (8.1) en zijn eindresultaat was goed voor zilver. De rest van de TOOS-turners waren later op de middag aan de beurt. In niveau 5C werd Wouter de Graaff tweede met 45.2. Daan Vermey ein digde als derde en Menno Versluis werd vijfde. Ook deze jongens kun nen terugkijken op een geslaagde wedstrijd. Sander de Graaff kan ook tevreden zijn met zijn derde plaats in niveau 6C. Michel Brand en Richard Nobel kwa men uit in niveau 3C (de vrije oefen stof). Michel scoorde, met uitzonde ring van de sprong, op alle onderdelen het hoogst en haalde goud. Richard werd derde. De volgende wedstrijd is een plaat singswedstrijd voor de komende Nederlandse kampioenschappen, die wordt gehouden op zaterdag 4 maart in Den Helder. ueyuai Waddinxveen - Zaterdag 19 februari viste Hengelsportvereniging Wad dinxveen (HSW) haar zevende wed strijd voor de wintercompetitie. Tra ditiegetrouw werd deze eerste wedstrijd na de winterstop gevist in de Oude Rijn nabij Alphen. Tien deelnemers vingen gezatnenlijk ruim 26 kilo witvis, gezien de tijd van het jaar een redelijke vangst. Winnaar werd R. Poldervaart met 3.630 gram, op de voet gevolgd door H. Kraan met 3.600 gram. De derde plaats was voor J. Verhoef met 3.350 gram. Met nog drie wedstrijden te gaan is de stand aan kop: 1. A. van Leeuwen 23.140 gram, 2. H. Kraan 19.640 gram, 3. M. Reichard 17.390 gram. Zaterdag 26 februari volgt de acht ste wedstrijd. Deze wordt gehouden in het Aarkanaal. Vertrek van het station NS om 7.00 uur. Waddinxveen - Toneelvereniging Maskerade speelt op zaterdag 11 en zondag 12 maart het toneelstuk "Tot nut van het algemeen" in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bij- nenpad. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De regie is in han den van Adri Nieuwerf. De toegang bedraagt ƒ10,- in de voorverkoop en ƒ12,50 aan de zaal. Bespreken kan via telefoon 0182-630972 of 0182- 618212. Waddinxveen - Bewonerscommissie Zuid is voornemens op zaterdag 17 juni de jaarlijkse opschoondag te organiseren, in verband hiermee poskoop - Het motto van het eerste tML|ltfcarn van Agon Bruna Jongejan f> blijven presteren'. De thuiswed- |hild van afgelopen vrijdag tegen nor 2 begon veelbelovend. Door |oede combinaties en snel spel van Te aanvallers werd de set in 25 P'nuten met 15-5 beëindigd. De peede set werd in dezelfde tijd JJgewerkt, maar dan met een eind- l d ten gunste van Thor 2: 12- 15. r°utiniers van Thor scoorden voornamelijk veel punten door slim me geplaatste ballen In het begin ging de derde set, met twee nieuwe spelers in het Agon team, gelijk op. Met prima aanvalswerk van Roelof Veerman en Mark Jongejan werd deze set uiteindelijk winnend afge sloten. Maar Thor kwam terug. In een slopende vierde set, waarin de puntenstand een lange tijd gelijke tred hield, werd uiteindelijk een stand voor Agon Bruna Jongejan bereikt van 14-11. De aanval en de verdediging stokten toen echter, waardoor deze set met 14-16 aan Thor moeten worden overgelaten. Na inspirerende woorden van de coach en onder aanmoediging van het aanwezige Agon-publiek draaide het team van Agon Bruna Jongejan als vanouds en won deze set. Eind stand 3-2. Volgende week speelt Agon Bruna Jongejan uit tegen Dosko. nxveen - Donderdag 17 febru- Mond voor de Waddinxveense aI.vakvereniging voor de huishou- e competitie de 23e ronde op l i ro' Strijd om de volle winst L °P'.aangezien slechts twee remi- Partijen werden geteld. Aan de top geen wisselingen, I een goed spelende R de - w (4) koploper H. van Wouden- S een puntendeling wist af te '?8en- Eveneens een broederlijke 'lag tassen H. de Roodt (5) en R. ls (3), die door deze uitslag tanJj°sltie °P de ranglijst wisten te andhaven. Verlies voor T. Goor (6), -JbstakH Henn'nk (7) een te groot I'bii''h! tegenover zich had, waar- fanuiü lezer enige plaatsen o de I In i Z? moeten prijsgeven. I de subtop knap werk van T. Kui per, die met de zwarte stukken A. Kardol een nul wist te bezorgen, ver volgens een sterk spelende L. van der Haven, die T. van Nieukerke een onverwachte nederlaag serveerde, en ook een nieuw (oud) lid, Wim van Os, deed in zijn tweede competitie ronde van zich spreken door niet minder dan de sterke A. Prins te ver slaan. In de grote middengroep, logisch met inmiddels al 57 seniorleden, ein delijk weer de volle winst voor W. van der Hoek tegen L. Ellers, ook overwinningen voor N. Dannis, A. Hennink, J. Muit, E. Hennink (knap) en H. van Erk tegen respectievelijk H. van Offeren, F. Ritter, T. Wiersma, A. Versluis en G. Torenbeek. Verder deed M. Omarzad opnieuw van zich spreken door nu de volle buit tegen E. Hildebrand. Verder een zware par tij met vrijwel 3,5 uur strijd tussen C. Klaassen en J. van Sandijk, waar bij de zwartspeler in de laatste minuut in een spannend slot alsnog met een fraaie matcombinatie ver rassend de punten naar zich toe wist te halen. J. van der Ree moest het vervolgens afleggen tegen de degelijke J. Kraijesteijn en de als jeugdlid bij de senioren spelende schaker J. de Roodt pakte knap de volle buit door F. Draaisma met lege handen achter te laten. In de kelder van de schaakdivisie tenslotte krabbelde C. Alblas wat uit de put door de winstpartij tegen M. Hillers, hetzelfde verhaal voor H. de Bruin, die J. van der Veen geen stij ging op de ranglijst duldde. Duivenmelkers!!! Ben mijn oude roodbr. doffer kwijt. Groene ring bij u gev? 0182-631808 26-2 Nel en Hans 25 jaar getrouwd. H.G. MBATTBWHM Hiep hiep hoera, 4 maart wordt Robin 5 jaar! Kusjes van oma en opa Stigter doet de organisatie een oproep aan wijkbewoners (zowel huurders als niet-huurders van Woonpartners Midden-Holland) om mee te helpen bij het opzetten en organiseren van deze dag. Belangstellenden kunnen zich opge ven bij Cor Huisman, Jupiterlaan 65, telefoon 616641. Zodra voldoende bewoners van deze wijken zich heb ben aangemeld, wordt een avond belegd om invullen aan de dag te geven. Ideeën en/of suggesties om deze dag te laten slagen zijn van harte welkom. Woonpartners Midden-Holland en de gemeente Waddinxveen hebben hun medewer king reeds toegezegd. "Te koop wegens reuma". Arjan (23) biedt zijn skeelers te koop aan, want hij zal er nooit meer op kunnen rij den. Petra (44) zal nooit meer kun nen tennissen en Gerard (63) moet zijn hobby tuinieren opgeven. Met reuma raak je veel kwijt: hobby's, sport, liefhebberijen. Soms zelfs je baan, je toekomst, je zelfvertrou- Meer mensen hebben reuma dan u waarschijnlijk denkt. In Nederland zijn dat er zo'n anderhalf miljoen. Dat wil zeggen dat één op de tien Nederlanders reuma heeft. Toch weten we nog weinig over de oor zaak en nog minder over hoe we reuma kunnen genezen. U begrijpt dat wetenschappelijk onderzoek daarom heel belangrijk is. Vrijwel al dit onderzoek wordt gefinancierd door het Nationaal Reumafonds, dat zelf voor zijn inkomsten afhankelijk is van giften door particulieren en bedrijven. De overheid heeft voor reuma helaas weinig geld over. Van 19 tot en met 25 maart gaan de vrijwilligers van het Nationaal Reumafonds weer de huizen langs met hun collectebus. U weet nu hoe hard hun inzet en uw gift nodig zijn. Met het opgehaalde geld financiert het Nationaal Reumafonds zowel het wetenschappelijk onderzoek, als individuele hulp aan mensen met reuma, en de meer dan honderd patiëntenorganisaties. Voor meer informatie en aanmelding als collec tant: Irene Alberts: 0182-612112.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 9