Plantarium 2000 loopt vol VAC klaverjast voor Victorkerk Kleine kopgroep bij de schakers van WSV LIT I E BERICHTE Carnaval in "De Rozenburcht" Borstvoeding informatie-avond Schuttersvereniging Waddinxveen organiseert bedrijfscompetitie INBRAAKBEVEILIGING 1W?1 [Oproep Page for Kids Lentewandeling op 5 maart 1 M <31N Vrouwen-bijbelkring kapot? sa»»8 pagina 16 Hart van Holland/1 maart 2000 Up to date over e-commerce Op herhaling Zevenhuizen Boskoop I Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluitingj Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf e/ voor een gratis beveiligingspan Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 I ui- w Hazerswoude-dorp/Boskoop - Plan tarium 2000 is al voor driekwart vol geboekt. De aanmelding voor de internationale vakbeurs voor de boomkwekerij verloopt daarmee voorspoedig. Ook bestaat er grote belangstelling voor het thema e- commerce. Zelden is de organisatie bij de uitwerking van het thema in een zo vroegtijdig stadium en zo regelmatig bestookt met vragen. De aanmeldingstermijn voor Planta rium 2000 sluit een dezer dagen defi nitief. Bedrijven die zich alsnog op deze beurs willen presenteren, moe ten haast maken. Dit geldt eens te meer omdat het beursoppervlak niet oneindig is. Vorig jaar kon de beurs naar buiten treden met de kreet "Plantarium '99 grootser dan ooit". Afgaande op het aantal aan meldingen van dit moment, kan de komende editie Plantarium van vorig jaar nog overtreffen. In 1999 werd reeds een deel van het nog in aanbouw zijnde Handelscentrum Boskoop als tentoonstellingsruimte ingericht. Dat zal ook dit jaar gebeu ren. Het handelscentrum is echter geen garantie voor een ongebreidel de groei van de beurs. Nog meer dan bij het Plantariumgebouw, ligt het accent van de inrichting van het centrum op de logistiek. Dat gaat niet samen met het organiseren van een tentoonstelling. Het hart van Plantarium 2000 wordt een soort Internet-café. Daar kunnen straks de bezoekers van de beurs hun licht opsteken over de verschil lende elektronische bestelsystemen die in de sierteelt zijn of worden geïntroduceerd. De beursorganisatie streeft hier naar een totaaloverzicht. Wie Plantarium 2000 heeft bezocht, is straks geheel up to date op het gebied van deze "groene" internet toepassingen. Tot de beursonderdelen die "op her haling" gaan, behoort het Junioren plein. Vijf jonge ondernemers pre senteerden zich vorig jaar voor het eerst op Plantarium in een gemeen schappelijke stand. Dat is zo goed bevallen, dat Plantarium 2000 ook weer een Juniorenplein kent, met deels nieuwe jonge ondernemers en met enkele deelnemers van vorig jaar. In 1999 verscheen eveneens voor het eerst de reeds genoemde CD-Rom met daarop het aanbod van de "groene" Plantarium-deelnemers. Ook dat experiment smaakt naar meer. Wat vorig jaar als proefballon netje werd uitgebracht, krijgt in 2000 een veel professioneler karak ter. Tenslotte zet de beursorganisa tie de lijn door ten aanzien van het zichzelf via internet uitnodigen. Vorig jaar maakten enkele honder den beursbezoekers van de gelegen heid gebruik om op de website van Plantarium eigenhandig een relatie- kaart te maken. Alle reden om dat in 2000 opnieuw mogelijk te maken; zeker gezien het thema van de beurs. Waddinxveen - Vanaf 14 maart organiseert de Schuttersvereniging Wad dinxveen wederom haar jaarlijkse bedrijfscompetitie. In vijf rondes, in vijf rondes, die allemaal op een dinsdagavond verschoten worden, kunnen bedrijfsteams het tegen elkaar opnemen, de wedstrijd vindt op alle avon den plaats op de schietbaan aan de Alberdink Thijmlaan. Inmiddels heeft zich een aantal bedrijven aangemeld voor deze wedstrijd, doch er is nog plaats. Bedrijven die belangstelling hebben om met een team deel te nemen aan deze ieder jaar weer spannender wordende competitie kunnen zich voor informatie vervoegen bij W.J. van Loenen, telefoon 0182-632177. Ieder team bestaat uit drie schutters die gedurende alle vijf de avonden in actie komen. Om de deelname zo laagdrempelig mogelijk te laten zijn zullen de wapens door de Schuttersvereniging ter beschikking worden gesteld. Ook eventuele hulp zal vanuit de Schuttersvereniging worden verzorgd. Dat deze hulp van een kwalitatief goed gehalte is wordt mede gewaarborgd door het feit dat Niels Pereboom op een aantal avonden ook beschikbaar is voor deze ondersteuning. Deze Waddinxveense jeugdschutter is recent opgenqmen in het Nederlands team voor de Olympische disciplines op het onderdeel luchtgeweer. Waddinxveen - De Victor Activiteiten Commissie, de vrijwilligersgroep van de Stichting tot behoud van de Sint Victorkerk, organiseert een klaverjas- competitie. Een serie van zes avonden, waarvan de organisatie in handen is van Erna Schwiebe en Jan Lam. De opbrengst voor het restauratiefonds van de Sint Victorkerk, met als specifieke bestemming de restauratie van de schilderijen van Dunselman. De schilderijen, omstreeks 1900 gemaakt door Jan Dunselman, maakten onderdeel uit van het verloren gegane oorspronkelijke altaar en hangen nu aan weerszijden van het nieuwe hoofdaltaar. Het zijn voorstellingen van 'Abraham en Melchisedek' en 'Het offer van Isaac'. Vrijdag 3 maart wordt er voor de derde keer gekaart. In de pastorie aan de Zuidkade 176 staan in alle beschikbare ruimten tafeltjes opgesteld om de deelnemers een plaats te geven. Soms een beetje krap, maar ontzettend sfeervol. Er worden drie volledige ronden gespeeld waarbij per ronde nieu we koppels worden geloot. De avond begint om kwart over acht en tegen twaalf uur worden de laatste slagen binnengehaald. Er wordt nog gespeeld op 28 april, 19 mei en 16 juni. Meedoen kan nog steeds; men kan zich per avond aanmelden (ƒ10,- p.p.) zonder verplichting tot deelname aan meerde re avonden. Voor inlichtingen/aanmelden kan men bellen naar Erna Schwie be, telefoon 0182-615621. Waddinxveen - Na de 24ste club avond van WSV is de eigenlijke kop groep kennelijk uitgedund tot twee spelers: Barthold Jansen, die voor de beker een interessante partij tegen Albert Prins won, en de koplo per Hans van Woudenberg, die wel de hele avond onder druk van Wim Hennink stond, maar door een niet kloppend offer van Wim de partij nog won. Ronald Dannis, die derde stond, kreeg klop van Ton Kuiper van het derde, die nu heel hoog komt. Peter de Louw en Hennie de Roodt deden hun best om elkaar kwaad te doen en kwamen op remi se uit. Dat was ook het resultaat van Theo Goor en Eduard Philipse. Uiteraard weten die mannen wel, dat ze om kampioen te worden par tijen moeten winnen, maar dat is niet altijd zo eenvoudig. Bert van der Knaap" was wat slordig met zijn openingskeuze tegen Arie Kardol en kreeg daarvoor een nette rekening gepresenteerd. Jaap Smit opende te kwader ure zijn stelling tegen Her man Smitskamp en gaf daardoor diens loper gelegenheid, de zwarte koning te verontrusten. Wel verhin derde Jaap het mat, maar dat kostte kwaliteit en pion en ten slotte zelfs nog meer hout. Arjan Hennink maakte een verdien stelijke remise tegen Anton van Nieukerke. Erik Hennink speelde ook remise, tegen Henk Stam van het tweede, maar dat ging minder kun dig; hij had een stuk cadeau gekre gen en dat voordeel niet verzilverd. Ook Jan Muit gaf een stuk weg, maar daarna kende Hans van Offeren geen erbarmen. Frido Ritter wist tegen Arie Versluis een surrealistisch tafe reel op het bord te brengen, waarbij de zwarte koning een rondleiding kreeg langs het halve bord. Ook ove rigens gebeurden er in deze partij vreemde dingen. Wim van Os klom een paar plaatsen door een overwin ning tegen Jaap van der Heiden. Voor de algemene toestand van WSV is het van enig belang dat het derde er in is geslaagd om met hier en daar wat meevallers, voor het eerst een'wedstrijd (uit tegen Rotterdam 6) te winnen. Er begint enige karis zichtbaar te worden, dat het derde zich in de derde klasse handhaaft. Stand aan de kop van de interne competitie (geschat); 1. Van Wou denberg, 2. Jansen, 3. De Louw, 4. H. de Roodt, 5. R. Dannis, 6. W. Hen nink, 7. Philipse, 8. Kuiper, 9. Goor, 10. Van der Born. Bergschenhoek - Op dinsdag 7 maart is er een open koffieochtend in de Nederlands hervormde kerk Aan de Kerkstraat 1. Spreekster is Tonneke Bijker. Vanaf 9.00 uur is er koffie. Om 9.30 uur begint het pro gramma dat duurt tot ongeveer 11.00 uur. Er is kinderoppas aanwe zig. Voor meer informatie; 079- 5933133. apparaat <i> Verkeersongeval: vrijdag 25 februari reed een 55-jarige man uit Waterin gen uit de richting van Zevenhuizen met de auto over het Noordeinde. Toen hij op een erf moest zijn en afremde, zag hij bij het kruisen van de linkerbaan een tegemoetkomen de auto over het hoofd. Er volgde .een botsing waarbij de man uit Wateringen een hoofdwond opliep. Het is met de ambulance voor con trole naar het ziekenhuis in Zoeter- meer overgebracht. De bestuurder van de andere auto; een 38-jarige vrouw uit Moerkapelle raakte niet gewond. Beide auto's moesten wor den weggesleept. Bel Milieudefensie voor het gratis informatieblad over recycling van apparaten: SO 62 62 62Q of kijk op www.milieudefensie.nl Regio - Onder het motto "Er op uit in 't Groen?...Doen!" organiseert Recre atieschap Rottemeren op zondag 5 maart samen met Groenservice Zuid-Holland een lentewandeling in recreatiegebied Bleiswijkse Zoom/Rottemeren. Er zijn twee wandeltochten uitgezet van respectievelijk 5 (met puzzelop drachten voor kinderen) en 10 kilo meter. Deelnemers kunnen tussen 11.00 en 15.00 uur starten vanaf de parkeerplaats nabij Restaurant 't Zeeltje. Het is ook mogelijk onder leiding van een gids deel te nemen aan een natuurexcursie. De excursie begint om 14.00 uur. Hiervoor wordt aangeraden om, indien mogelijk, een verrekijker mee te nemen. Meedoen aan de wandeling en/of de excursie kost ƒ2,- voor volwassenen en ƒ1 voor kinderen tot en met 12 jaar. Iedere deelnemer ontvangt een her innering. Gratis ezelrijden voor kin deren tot en met 12 jaar op vertoon van de wandelroute bij de op de route gelegen "Dierenwei 't Ezels bruggetje". Aan de wandelingen wordt een foto wedstrijd verbonden. Bij het startpunt zijn eventueel foto toestellen met film te koop voor ƒ12,50. Meer informatie over deze actie kan men zondag krijgen bij de Groenbus van Zuid-Holland, die bij het start punt zal staan. Hier zijn ook folders verkrijgbaar over recreatiemogelijk heden zoals wandelen, fietsen en kanovaren. Men kan ook contact opnemen met Hans Hartmann van Groenservice Zuid-Holland, telefoon 010-2981060 (tijdens kantooruren) Vechtpartij en aanhoudingen - 0 de Bootstraat in Boskoop is op februari omstreeks 1.30 uur vechtpartij ontstaan tussen jarige Boskoper en twee 26-j Waddinxveners. De twee Waddira ners zouden in eerste instantie r gezocht hebben met een ander. I zei de Boskoper wat van, waarna meteen klappen kreeg. Aan de 1 van getuigenverklaringen konden verdachten in de loop van de na-' worden aangehouden, zij inmiddels verhoord en in verr' ring gesteld. Er zijn tot nu toe tege| strijdige verklaringen afgelegd, politie gaat verder met het ondel zoek. Boskoop - Het carnavalsweekend van de Krooshappers start op donderl 2 maart, dan maken Prins en Hofdame een rondgang langs de oudere» zieken in Boskoop. Vrijdag 3 maart wordt een bezoek gebracht aan I zorgcentrum van 18.30 tot 19.30 uur. Daarna wordt de sleutel van gemeente Boskoop gehaald op het gemeentehuis bij burgemeester Rijsd ledereen is daarbij van harte welkom. Daarna start in De Rozenburchti Bal-Masqué vanaf 11 over half 11. De zaal is open om 21.00 uur. Zaterdaj maart is de optocht vanaf 13.00 uur. De route is als volgt: Boezenlaan, J» nakwartier, Zuidkade, Voorofscheweg, Zijde, Reijerskoop, Goudse Rij# Biezen, A.P. van Neslaan. De prijsuitreiking voor de mooiste wagens M plaats in de Rozenburcht om ongeveer 16.45 uur. 's Avonds start om-I uur het boerenbal met de band "Volendam" (deze avond is uitverkocht! Zondag 5 maart om 21.00 uur is het Clownsbal met een optreden van Showbusters". Maandag 6 maart is het 60+ carnaval vanaf 13.00 uur medewerking van "The Bouquets", tot ongeveer 17.00 uur. Het car»' wordt 's avonds afgesloten om 21.00 uur met Tot de Bojum Tijdens evenementen zijn er optredens van de Dansgardes Donderkopjes ffl. Spetters en de Boerenkapel De Baggerbeugels. Alles onder' leiding van Confetti, Hofdame Carla en de Raad van Elf. Waddinxveen - Veel moeders die borstvoeding geven, doen dit gek zonder problemen. Toch komt het ook voor dat er iets mis gaat. Dat v- eert van tepelkloven tot baby's die plotseling de borst weigeren. Het komen en oplossen van deze en andere problemen wordt besproken dens de maandelijkse informatiebijeenkomst van Borstvoedingsorganis LLL. De ervaring leert, dat de meeste problemen zijn op te lossen zonae stoppen met het geven van borstvoeding. De informatiebijeenkomst wordt gehouden op dinsdag 7 maart bij Veenman, Pr. Beatrixlaan 98 in Waddinxveen. De bijeenkomst is be voor aanstaande moeders en voor moeders die al borstvoeding gevek baby's zijn ook van harte welkom. Het bijwonen van de av°ncl is g vrijblijvend. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer tl- Tijdens de avond zijn er boeken te leen en kolven te huur of te koop 0', er materiaal ter ondersteuning van borstvoeding te koop. Wie teie'° hulp of informatie over borstvoeding wil, kan bellen met Nel ve 0182-619964. Maandelijks verschijnt in het Hart van Holland de "Page for Kid? en peuters komen in aanmerking voor de titel "Kid van de maand verzoekt de redactie van het Hart van Holland ouders, grootouders, ooi»! tantes, hun kind, 'kleinkind, neefje of nichtje aan te melden voor deze f'! na. De redactie ontvangt graag een leuk verhaaltje over de baby met een foto en geboortekaartje of een leuke kinderuitspraak met foto van de peuter. Opsturen naar: Hart van Holland - Page for Kids I - Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen). Degene die als J "Kid van de maand" in het Hart van Holland I verschijnt 'verdient' daarmee vier waarde- j bonnen van ƒ25,-. Wie de foto terug wenst te ontvangen, dient een aan zichzelf geadresseerde enveloppe voldoende gefrankeerd, mee te sturen.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 16