NIEUWS ONDERZOEK tm REIZEN AANBIEDING IV VRAAG EN ANTwnnpn <Ü2 Business Weekly Skaten langs de Eiffeltoren L STUDENTEN VAN DE HES Informeer bij uw Rabobank Reisbureau AANPASSING EUROCHEQUE GEBRUIK namens Aandelenresearch Strategie vanaf 199,- p.p. Zevenhuizen-Moerkapelle pagina 2 Hart van Hoiland/1 maart 2000 2e jaargang nummer 51 voor u, van en door uw bank ONS ALLEN: GEFELICITEERD! m i?t» 11 Explosieve groei buitenlandse effectenorders Splitsing aandelen RG America Fund Telefoonnummers upenmysujucn. Algemeen: 0180-63 73 83 maandag t/m dot Geldzaken: 0180-63 73 70 vrijdag (doorlop« Hypotheken: 0180 - 63 73 53 zaterdag (reizen) Beleggen: 0180 - 63 73 58 Reizen: 0180 - 63 73 73 74 Bezoekadressen: Verzekeringen:0180 - 63 73 83 Dorpsstraat 190, Moerkapelle: 079 - 593 5885 Dorpsstraat 12,2 Openingstijden: maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 -16.00 E-mail adres: rabo3750@ Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle Rabobank Al enkele maanden zijn 7 studenten van de HEAO bezig met de voorbe reidingen voor 2 onderzoeken die zij in samenwerking met uw Rabo bank zullen verrichten. Zij doen deze onderzoeken als onderdeel van hun studie bij de Hogere Economische School (HES) te Rotterdam. Het eerste onderzoek richt zich op de klanttevredenheid van de relaties van de Rabobank in Zevenhuizen en Moerkapelle. Er zullen de komende weken ongeveer 600 enquêteformu lieren worden verstuurd. Uw mede werking wordt zeer op prijs gesteld. Naast de schriftelijke enquête zullen er ook interviews worden gehouden onder klanten en niet-klanten van de bank. Linda Ooms en Robin van der Velden; twee van de zeven studenten, druk bezig met de voorbereidingen. Het tweede onderzoek richt zich op de mogelijkheden van Internet in rela tie tot het bankieren. Hiervoor is een aantal discussiegroepen gevormd. Er zal worden onderzocht welke behoef te klanten hebben op het gebied van het verkrijgen van informatie via een website van de Rabobank. ViarrcKyw 53 Rot} Beentjes en Et win Boorsma - Beleggingsadviseurs J aandelen Modelportefeuille Nederland Het inflatienieuws uit de Ver enigde Staten blijft goed. Zowel de consumentenprijzen als de producentenprijzen van januari waren zeer gematigd. Toch meldde de Fed-voorzitter, Greenspan, dat de inflatierisi co's blijven bestaan door de aanhoudende hoge economi sche groei en de krappe arbeidsmarkt. Dit betekent dat Greenspan de korte rente in de ioop van het jaar verder zal ver hogen. De verwachtingen voor de inflatie op lange termijn ver beteren hierdoor, wat de laatste weken resulteerde in een gun stiger klimaat op de obligatie- markt. Het seizoen voor de jaarcijfers is in voile gang. De aandelen- beurs reageerde positief op de cijfers van Randstad. De bruto marge steeg in 1999 23.5%. Dit is een sterk cijfer vergeleken met de grote concurrenten die een brutomarge realiseren van ruim beneden de 20%. Beleg gers beloonden ook Unilever met koerswinst na de presenta tie van de jaarcijfers. Hoewel de omzetontwikkeling tegenviel, kondigde Unilever een groot herstructurerings plan aan met als doel de omzet te stimuleren. DSM boekte winstcijfers die boven de verwach ting lagen. Ook voor dit jaar zijn de verwachtin gen goed, omdat DSM kan profiteren van de goede economische omstandigheden in Europa en de VS en het herstel in Azië. Ook bij de sector financiële dienstverlening zien de resultaten er goed uit. Na de goede resultaten van ING, maakte ook ABN-AMRO beter dan verwachte cijfers bekend. De verbeterde situation Brazilië en het goede beursklimaat ondersteunden de resulta Z Iris-modelportefeuille Week 8 portefeuille performance deze week ult.'99 randstad 19.6 -15.1 dra ka 13.1 70.4 dsm 9.1 -10.8 endemol 7.5 69.6 philips 6.8 33.3 unilever 6.0 -12.4 abn amro 5.4 -10.6 boskalis 5.2 36.0 upc 4.6 35.0 kpn 4.4 20.7 akzo 3.7 -15.7 vnu 1.0 38.8 heineken 0.6 4.3 ing 0.1 -10.3 nutreco -0.3 13.9 fortis -3.0 -24.6 aegon -3.9 -22.1 kon. olie -8.4 -13.0 ahold -12.6 -26.8 ordina -13.3 20.2 modelportefeuille 1.4% aex-index -1.2% V y ten. Performance De modelportefeuille haalde de afgelopen week een rende ment van 1.4%, terwijl de AEX- index met 1.2% daalde. Daar mee behaalde de modelporte feuille een outperformance van 2.6%. Sinds het begin van het jaar bedraagt het rende ment op de modelportefeuille exact 0%. De AEX-index daalde over dezelfde periode met 2.8% Wijzigingen in de portefeuille Deze week hebben wij de weging in media-aandelen verhoogd, omdat wij inde sec tor media telecom een onderwogen positie aanhiel den, terwijl wij vanuit strate gisch oogpunt een neutrale weging adviseren. Het advies van Wolters Kluwer is ver hoogd naar Kopen en daarom is dit fonds opgenomen in de modelportefeuille.Verder is de weging in Philips verhoogd. Wij blijven onverminderd positief over dit aandeel. De onderneming zal dit jaar een sterke winstgroei laten zien door goede resulta ten van PCC en de chipdivisie. Daarbij zullen her structureringen hun vruchten gaan afwerpen. Tenslotte zal eind dit jaar de beursgang van Origin volgen. De opbrengst hiervan zal Philips aanwen den voor investeringen in kernactiviteiten. Nutreco en Ahold zijn verwijderd resp. verlaagd omdat het aantal punten dat de aandelen heb ben in de IRIS-systematiek niet erg hoog meer is. Met de ondernemingen is fundamenteel niets mis, maar het sentiment rond deze defensieve aandelen is zeer matig. Vanaf 2 maart zal het aantal eurocheques teruggebracht worden naar 5 stuks per aanvraag. Dit in het kader van het ontmoedigingsbeleid rondom het eurochequegebruik. Een argumenten voor deze actie is de stopzetting van de garandering op Europees niveau per 1 januari 2002. Dit zal zonder meer zijn effect hebben op de acceptatiebereidheid van de ontvangers. Hieronder vol gen een aantal alternatieven: Gebruik eurocheque Betalen in Nederland Geldopname in het buitenland Betalen in het buitenland Reservegeld (op vakantie) Alternatieven Betaalautomaat Chippen Rabocard Pinnen •Travelier cheque Rabocard Pinnen Rabo Interhelp Extra (in noodgevallen) (verhogen) Limiet op Rabocard (tijdelijk) Krediet op Betaalrekening. Wie van de partners mag de hypotheekrente aftrekken Sinds kort heeft het Ministerie van Financiën goedgekeurd dat het voor de aftrek van hypotheekrente niet meer van belang is wie van beide echtgenoten of part ners de rente betaalt. De rente is voiiedig aftrekbaar, ook als die wordt betaald door de ene partner, terwijl de woning eigendom is van de ander. Als de rente wordt betaald door de partner die niet aansprakelijk is voor de hypotheekschuld, dan geldt dat als een betaling door de partner die de schuld is aangegaan. Sinds oktober 1999 is het aantal door de Rabobank uitgevoerd! buitenlandse effectenorders bijnaI vervijfvoudigd. Deze explosieval groei is een gevolg van de sterk toe I genomen interesse in beleggen buitenlandse beurzen. Dennis Ke nerr'Het is nog maar twee jaar gelei den dat de meeste van onze diên-l ten uitsluitend belegde in Neder I landse fondsen. Het afgelopen jaarl hebben wij echter een verschuivincl van orders richten het buitenlanil gezien. Niet alleen richting de Euro pese landen. Vooral de VS, Australië! Thailand, Hong Kong en Zuid-Koreal hebben een groot aantal orders! vanuit Zevenhuizen ontvangen, resultaten die op deze orders wer-jl den gemaakt waren tot nu toe aan I zienlijk beter dan de gemiddelde! performance van de grote Neder-T landse fondsen. Dit verklaart waar-I om tot op de dag van vandaag del orderstroom richting het buiten-J land sterk blijft groeien'. Op 10 maart aanstaande vindt I, aandelensplitsing plaats van RGl America Fund, in verhouding ui I Klanten van onze bank die in dij fonds beleggen hebben wij op 2f februari per brief geïnformeerd! Orders die op 9 maart na 9.00 uur! worden opgegeven worden uitge-! voerd tegen de nieuwe openings! koers van 10 maart. LimietordersI die op 9 maart na 9.00 uur nog aan-1 wezig zijn komen te vervallen.Vrs-1 gen hierover? Bel 0180-637358. www.bvsite.nl Voor de ondernemers en potential! ondernemers geeft deze site veel I informatie over fiscale zaken. OokJ kunt u hier bepalen wat voor u< ideale rechtsvorm is voor u*| onderneming www.helpmij.nl Een nieuwe site waar je met al )e computerproblemen terecht kunt Je kunt hier je vragen stellen dit door een groot team van vrijwilü j| gers worden beantwoord. www.goede-doelen.nl Naast veel informatie over bekende goede doelen in Neder land, zoals Foster Parents en Unicef zijn hier ook de kleinere goede do* len te vinden. Het is zelfs mogef om doelen aan te melden. bank

Hart van Holland | 2000 | | pagina 2