1 Prima constructie binnen 'Pol en Lot' Foto's in het Hart van Holland Data General - Facopa BROUWER DE KONING Schrijfster bij Vrouwen van Nu Juiste e-mail Colorific Hfirt van Holland/.maart 2000 pagina 3 m Volleybal dames Kwartfinale Nationale Beker (nr. 2 eredivisie) Dorpshuis Swanla - Zevenhuizen Donderdag 2 maart 20.00 uur Familieberichten Elisabeth Maartje Noordhoek Bep Piet Verwaal MET RESPECT EN IN STIJL DOEN WE WAT VAN ONS VERWACHT WORDT 079 - 3426070 010-521^016 U ITV^VfvfkzORG 1NG De Rietvoorn 23 - 2661 KC Bergsehenhoek Uw verdriet is onze zorg Begrafenisverzorging voor Benthuizen 3 B'hoek - Moerkapelle Zevenhuizen - Zoetermeer en omstreken Pol en Lot itie poort Selma Noort Leuke 'Hippo' TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: UITVAARTVERZORGING Ook een gratis kleintje plaatsen? Vul de bon in op pagina 18! Excursie Gepubliceerde foto's in het Hart van Holléind kunnen aan ons kantoor, Noordelij ke Dwarsweg la te Zeven huizen besteld worden (kosten: ƒ7,50. per foto). Foto's dienen van tevoren betaald te worden. Foutje! Nationaal toernooi bij De Trekvogels 29.000 exemplaren ft'- Moeder zijn, is alles geven, zorg en lijden, liefde en leven. Moeder zijn, is alles derven, alles....en tevreden sterven. Verdrietig om haar heengaan, maar met een bevrijdend gevoel dat haar lijden nu voorbij is, delen wij u mede dat na een liefdevolle verzorging in "De Zevenster" van ons is heengegaan mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder en lieve oma echtgenote van Teunis Meijer in de leeftijd van 70 jaar. T. Meijer Fia en Dirk Peter en Jaime Saskia Maja en Gert Arnold en Nienke Linda Adrie 28 februari 2000 "De Zevenster", Zevenhuizen. Correspondentieadres: Familie Mak-Meijer, Karekietstraat 45, 2903 EH Capelle aan den IJssel. Mijn vrouw, onze moeder en oma is opgebaard in de rouwkamer van "De Zevenster", Leliestraat 3 te Zevenhuizen. Vrijdag 3 maart is daar van 19.30 tot 20.00 uur gelegenheid de familie te condoleren. Zaterdag 4 maart zal om 11.00 uur de crematieplechtigheid plaatsvinden in crematorium "Schollevaar", Burg. Schalijlaan 2 te Capelle aan den IJssel. Na afloop van de plechtigheid kan men eveneens de familie nog condoleren in de ontvangstruimte van het crematorium. Geen bloemen. Bedroefd laten wij u weten dat, geheel onverwacht, van ons is weggenomen onze vader en opa i de leeftijd van 75 jaar. Zevenhuizen: Ron en Janneke Margreet Peter Clinge: Fred en Coletta Zevenhuizen, 28 februari 2000 Schoolstraat 17 Correspondentieadres R. Verwaal, Potgietersingel 11, 2761 LB Zevenhuizen. Donderdag is in het rouwcentrum. Schoolstraat 18 te Zevenhuizen van 19.30 tot 20.30 uur gelegenheid tot condoléancebezoek. De samenkomst, voorafgaand aan de begrafenis, zal worden gehouden in voornoemd rouwcentrum op vrijdag 3 maart om 10.00 uur, waarna wij hem omstreeks 11.00 uur zullen begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de Algemene Begraafplaats aan de Zuidplasweg 3 te Zevenhuizen. r ''itva.irtverzekerinKeii - Spaarfonds - Wilsbeschikkingen - Grafstenen Door Julia Pengirim Misschien mag ik eerst even bezwaar aantekenen, voor ik over ga tot het uitdelen van een pluim aan Selma Noort voor haar 'Pol en Lot', met de ondertitel 'De poort'. Met mijn bezwaar keer ik eerst terug naar de periode waarin ik van verscheidene schrijvers advie zen kreeg, bij het inelkaar steken van een manuscript. Een van die adviezen was: gebruik voor je hoofdpersonen altijd volstrekt ver schillende namen. Zoals Pim en Alexandra. Voor de duidelijkheid. Selma Noort heeft van dit advies nooit gehoord, of ze zondigde opzettelijk, toen ze een naam bedacht voor de jongen Pol en zijn moeder Lot. Ik geef toe: dit noopt tot nadenken. Talloze bladzijden heb ik me moeten voorhouden: Pol is de jongen, Lot is de moeder. Of was het andersom? Nee, zo was het goed. Maar het bleef het hele boek door een opvallende worsteling, met die al te gelijk klinkende namen. Verder geen geklaag. LEOPOLD Aardig vond ik de vondst, dat moe der Lot een aanstelling krijgt als toi letjuffrouw van een schoenenmaga zijn, wanneer Pol meekomt en voor alarm speelt: het jong kan zo n bek opentrekken, dat hij klinkt als een sirene, waarvoor alle gespuis op de vlucht slaat. Ook de overige figuren die in dit boek een terzake doende rol spelen, vond ik aardig en beeldend beschre ven, in een verhaal dat het meest op een uitvoerig kerstverhaal lijkt. Daarin loopt, zo tegen kerst, boe venpak tegen de lamp. Deze dieven bende, vermomd als kerstboomver kopers, verstopt gestolen spullen tijdens de kerstdagen bij een alleen wonend vrouwtje; Pol en zijn vrien den en vriendinnen hebben dat door, ondernemen actie en geven de dieven klop. Als toevallige beloning worden moeder en zoon beter gehuisvest in het huis van een poortwachter die zijn werk beëin digt en een toekomst zoekt, vanwaar geen weg terug is. Ik vond het een aardig, mal en dwaas, maar ook liefdevol geschre ven verhaal met een uitstekende constructie: aan het eind vallen alle puzzelstukjes op hun plaats. Ik ga daarom maar niet moeilijk doen over de geloofwaardigheid van som mige details, zoals de leerplicht en de logische regel voor de opslag van schoenen, om nog maar te zwijgen over het gedrag van het stelende boevenpak. Laten we zeggen: daar nemen we een oliebol op. Noort zal daar vast en zeker vrede op aarde mee hebben. Over de geloofwaardigheid van 'Hippo' van Mare de Bel hoef ik helemaal niet te beginnen, omdat ik niet kan geloven in nijlpaarden die met de afstandsbediening van een videorecorder tot leven kun nen worden gebracht. Maar omdat ik weer wèl geloof in het vliegende olifantje Dombo, gooi ik olifant en nijlpaard maar op een kluitje en kan alles weer wel. Want zoals daar zijn: een mollig meisje dat niet op de verjaardag van een rijkeluis-jongetje mag komen, en pestkoppen die het meisje te grazen nemen omdat ze een teken- en schilderwedstrijd heeft gewonnen, in hun ogen ten onrechte. Bovendien is het heel warm. Ik vond het een aardig en leuk geschreven verhaaltje, waarin het dikste meisje van de klas toch een hoofdprijs wint, gepest wordt, maar in haar droom de zaken een voudig, doeltreffend en lekker hardhandig rechtzet. Blijft toch mijn vraag over, wat met die hoofdprijs is gebeurd: drie dagen naar EuroDisney. Daarover verder geen woord, hoewel ik er een beetje op zat te wachten omdat het hele begin daarnaar verwees. Selma Noort: 'Pol en Lot'. Uitg. Leopold, f29,90. Mare de Bel: Hippo'Uitg. Zwijsen in de serie 'Spetter', 15,95. UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Gevonden: ketting en armband; inscriptie: Dana - De Beuk 10, Zevenhuizen Benthuizen - De afdelingsavond van de Vrouwen van Nu, afdeling Rijn- woude, is op woensdag 15 maart is wordt mede georganiseerd door de Openbare Bibliotheek Rijnwoude. Schrijfster Marijke Hilhorst komt vertellen over haar boek "De vader, de moeder en de tijd". De avond staat in het teken van 'familie'. Dorpshuis De Tas opent haar deuren om 19.30 uur; het programma begint om 20.00 uur. De avond is gratis voor leden; niet-leden betalen 7,50. De dames gaan op donderdag 16 maart op excursie naar het Museum van het Boek/Museum Meermanno- Westreenianum in Den Haag. Ze ver trekken om 9.30 uur vanaf De Tas. Gouda - In het modekatern van vori ge week in het Hart van Holland is een hinderlijk foutje geslopen in het e-mail adres van Colorific - persoon lijk kleur- en stijladvies. De juiste gegevens zijn: Rianne Bosland, Image Consultant, telefoon 0182- 551801, e-mail: bosland@colorific.nl Boskoop - De midgetgolfvereniging De Trekvogels houdt op zaterdag 4 en zondag 5 maart haar jaarlijks terugkerende toernooi. De deelnemers zijn allen lid van de FNMB (Federatieve Nederlandse Midgetgolf Bond) en komen uit alle hoeken van het land. Net als vorige jaren hoopt de vereniging op zo n 160 inschrijvingen over twee dagen. Op zaterdag worden er 60 en op zon dag 100 deelnemers verwacht. Het is een toernooi over 4 ronden, mits de belangstelling zo groot is, dat er 3 ronden gespeeld gaan wor den, dit in verband met de duur van het toernooi. De aanvang is zaterdag om 10.00 uur en zondag om 9.00 uur. Publiek is van harte welkom. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 11.00 uur. De uitgever stelt zich MET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2000 | | pagina 3