Dames Data General/VCN dichtbij doelstelling 'olderloop Wanvertoning Data General in Rijswijk Zware strijd dames 1 Flyers heren 1 wint topduel Gemakkelijke winst Nesselande 25e Editie Basketbal- scholentoernooi Hart van Holland/1 maart 2000 pagina 9 Team in balans' Volleybal adminton Vereniging Zevenhuizen Basketbal Volleybal Zware weken voor de boeg Qnnr Karin Jongkind Zevenhuizen - De dames van het eerste damesteam van Volleybalclub Nesselande zijn dichter dan ooit bij het behalen van hun doelstelling: het bereiken van een plaats in de eredivisie. Het team heeft met nog zeven wedstrijden te gaan weliswaar een flinke achterstand op Setup '65, maar hoopt op een mindere periode van de nummer één uit de competitie. De dames van Nesselande nemen inmiddels een stevige tweede plaats in. Voor het jonge team van trainer/coach Jan Visser zou dit een mooie prestatie zijn, maar de ambitieuze meiden uit Zevenhui zen willen meer. Het eerste damesteam var. Nesse lande draait al jaren in de boven ste regionen van de eerste divisie mee. Ondanks deze hoge ogen wil de stap naar de eredivisie steeds nét niet lukken. Om die reden ver trekken dan ook ieder jaar een aan tal belangrijke speelsters naar clubs in de eredivisie. Hierdoor moet het Nesselandeteam het sei zoen daarna weer van het begin af aan opgebouwd worden. Begin dit jaar versterkte Jan Visser zijn selectie met Floortje Kok, Barbara Knap en kwam Karin Vermeulen over uit het tweede team. In het begin van het seizoen moest het team duidelijk op elkaar inge speeld raken. De verliespunten komen dan ook voornamelijk uit dit gedeelte van de competitie. "Op dit moment gaat het goed," vertelt de achttienjarige Michelle Bijl. Zij is bezig aan haar vierde jaar in de selectie van Nesselande. "Na het vertrek van Ruth Minderhoud en Eva Heerschap vorig seizoen, heb ben we even gezocht naar een nieu we balans in de groep. Op dit moment hebben we die balans gevonden. Het team draait gewoon lekker," vult ze nog aan. De één jaar oudere Karin van de Maat is bezig aan haar tweede seizoen bij Nesse lande en spreekt over haar ervarin gen bij de Zevenhuizense club én met Jan Visser. "Jan Visser is een gedreven trainer. Speelsters die hem niet kennen, moeten vaak even wen nen, maar je kunt ongelooflijk veel van hem leren," vertelt de in Bunnik wonende Karin van de Maat. Beide speelsters kennen Jan Visser uit hun jaren bij Jong Oranje. Naast bovengenoemde speelsters bestaat het team uit Aafke Verbruggen, Hedda Meijer, Janneke den Butter, Fanny Lafe- ber, Olga van Zaa- nen, Joske Lucas- sen en Angelique van der Meer. Sinds het eerste herenteam de thuiswedstrijden in Rotterdam afwerkt, spelen de dames van het eerste team hun wedstrijden op zaterdagavond in de grote zaal van Sporthal Swanla. Op 2 maart speelt het Damesteam van Data General/VCN om 20.00 uur in Swanla de eerste kwartfinalewedstrijd van de beker competitie. De dames strijden dan tegen het sterke eredivisieteam van Facopa uit Weert. Hazerswoude-dorp - Onder ideale omstandigheden ging londag 27 februari de 50e polderloop van start. Fanatie ke atleten schreven zich in. De goede weersomstandig- i zorgden voor een aantal schitterende tijden. Zo lerpletterde Relle Rietveld uit Hazerswoude het par cours record om de 1,5 kilometer. Hij bracht 4,42 op de pokken. De vijf kilometer werd een prooi voor Jan van praggen. De atleet uit Hazerswoude die vorige maand al le werd op de 10 kilometer legde de afstand af in i. Zijn tweelingbroer Harm echter kon zijn prestatie pan vorige maand (winst op de 10 kilometer) niet herha- i en moest zich tevreden stellen met een tweede plek. fijn tijd was met 37,48 weliswaar beter dan met de vöri- |e editie, maar een in topvorm verkerende Peter van leeuw en ging in 36,24 met de zege aan de haal. Pp de halve marathon trok Frans Nieboer na een ener verende strijd met Frans Woerden en Pieter Borst aan Pet langste eind. Deze wedstrijd bleef tot in de laatste neters boeien en de drie koplopers eindigden dan ook "et slechts 15 seconden verschil. Pp de halve marathon voor dames kwam Corien Slinger land met 1.42.34 dicht in de buurt van het parcoursre- rord. De atlete van AV Antilope, die in januari nog .beslag wist te leggen op de zege op de 15,2 kilometer, pleef hiermee de lokale favoriet Nel van de Hengel ruim minuten voor. Het weer zorgde ook voor een stijging in het aantal deel nemers aan de skeelertocht. Met de schaatsen net weer In het vet, waagden zo'n vijftig skeeleraars zich aan de pocht door de polders rond Hazerswoude. Met tochten pan 4,5 en 20 kilometer was er zowel voor de geoefende Pider als voor beginnend skeelertalent een uitdaging. e eerstvolgende gelegenheid om zelf een topprestatie peer te zetten tijdens dit Hazerswoudse evenement, zal f'in op 26 maart als de 51ste polderloop gehouden zal borden. Voor informatie: 0172-589622. Wat op papier een eenvoudige 0-3 overwin ning leek te worden werd in werkelijkheid voor de dames van Data General in de uitwed strijd tegen hekkensluiter Rijswijk een Smade lijk 3-2 verlies. Hoewel de ziekenboeg van coach Visser vlak voor de wedstrijd wederom uitgebreid bleek, hebben de dames het verlies vooral aan zichzelf te wijten. Er werd bedroe vend slecht gespeeld, ongeïnspireerd en met te weinig zelfvertrouwen. Tot verbazing van de tegenstander en het publiek liet Data Gene ral in de eerste set direct al een achterstand ontstaan, waardoor het achter de feiten aan liep en onder druk kwam te staan. Weliswaar werd bij 8-8 de stand nog recht getrokken, maar een volgende serie passfouten hielpen Rijswijk aan een 15-12 winst. Alleen in de tweede set liet Data General zien waar toe het in staat is bij geconcentreerd spel. Middels strakke services en attente blokkering werd binnen 10 minuten de set met maar liefst 0-15 binnengehaald. Tot 1-6 en 3-10 in de derde set wist Data General deze lijn door te trekken. Iedereen dacht dat de wedstrijd nu wel snel gelopen zou zijn, maar dat pakte anders uit. De selectie van Visser was niet in staat op eigen kracht te blijven spelen en daarmee afhankelijk van de ruimte die de tegenstander bood. Het liet Rijswijk tot 8-11 terugkomen en kwam daardoor weer onder druk. Alleen de buitenaanval van Lucassen scoorde regelma tig, maar op het midden liep het zo slecht dat Visser zich genoodzaakte zag Meijer te ver vangen door de nauwelijks fitte van Zaanen. Ook de inbreng van Verbrugge was bedoeld om meer vechtlust en zelfvertrouwen in het veld te brengen. Met 8-15 werd de derde set alsnog gewonnen en lag de zege nog voor het grijpen. Rijswijk had echter duidelijk de zwak te van de tegenstander blootgelegd en wist door aanpassing van de verdediging de vrij wel uitsluitend diagonaal geslagen aanvalsbal- len van Data General regelmatig op te vangen. Ook in de 4e set lieten de Zevenhuizensen weer een grote (10-2) achterstand ontstaan, waardoor het de tegenstander zicht op wed- strijdpunten bood en zelf onder druk kwam te staan. Rijswijk werd dus fanatieker en verde digde elke punt, terwijl Data General steeds onrustiger werd en geen risico meer durfde te nemen. Op alle fronten werden fouten gemaakt, maar met name passing en verdedi ging spanden de kroon. Met 15-6 pakte Rijs wijk de 4e set en daarmee een wedstrijdpunt. Het werd echter nog erger, want ook in de 5e set wist Data General niet aan het bedenke lijke niveau te ontsnappen. Hoewel er nog een 7-10 voorsprong werd opgebouwd kon deze niet worden vastgehouden. Enkele achtereen volgende aanvalsfouten deden de deur dicht en bezorgden het dolblije Rijswijk de verdien de 3-2 overwinning. Met dit onverwachte ver lies verspeelt de selectie van Data General het laatste uitzicht op een kampioenschap in de le divisie. Wellicht dat de bekercompetitie de dames tot meer inspiratie kan brengen, maar dan zal er aanzienlijk beter moeten worden gespeeld in de komende kwartfinale tegen eredivisionist Facopa op donderdag 2 maart om 20.00 uur in Swanla. evenhuizen - Vrijdag 25 februari Peelde dames 1 uit tegen Selecta 1 n Dordrecht. Kort geleden waren de ames van Selecta in Zevenhuizen. e winst ging toen met 5-3 naar I evenhuizen. Liesbeth wist in de erste set haar tegenstander goed r "enspel te houden en won vol Jertu'Sing (1-11). In de tweede set am de dame van Selecta echter |l p ter<Jg (11-7). De derde set was lkf.S Hoewel Liesbeth vorige |l ,er no8 aan het langste eind trok, IZk, dit keer net niet 01-7). Wen- |,h|eek vee' moeite te hebben de Ban! 20ed weg te krijgen. De ImhH Van Selecta had hier duidelijk lenn ï1106'16 mee en won redelijk |w,cv? 'S (11-4, 11-6). Vervolgens If-nv de beurt aan Linda Jansen I pov ,vette Rupke. Linda startte in de |de s,et zeer goed (2-11). De twee- lonH zi' echter het spel niet I "«ie houden (11-6), zodat j„l r een derde set nodig was. I had ek sterker (11-1)- Yvette I S(e een minder sterke tegenstand- I fiakp" W7'St dier 8°ed gebruik van te I smc won eenvoudig in twee Ide J j t-lt)- Na de enkels was and 3-1 voor Dordrecht. Lies beth en Wendie speelden samen de eerste dubbel, beiden tegen de tegenstandster uit de enkel. In de dubbel bleek Zevenhuizen beter op elkaar ingespeeld. Hoewel Dord recht in de tweede set nog dicht bij kwam, gaven Liesbeth en Wendie de partij niet meer weg (5-15, 11-15). Linda en Yvette hadden het moeilij ker om samen een goed systeem te spelen. Hoewel de stand gelijk op liep, was Selecta sterker (15-11, 15- 11). Liesbeth en Yvette speelden de derde dubbel. De eerste set liep als een trein en betekende winst (3-15). De tweede set draaide niet uit op een verlenging, afgesloten in het voordeel van de tegenpartij (17-15). In de derde set wisten Liesbeth en Yvette het spelletje weer goed op te pakken (9-15). Linda en Wendie speelden de laatste wedstrijd voor een eventueel gelijkspel. De eerste set verliep prima (8-15). Vanaf de tweede set zat alles tegen en leek ook alles mis te gaan (15-7). Een derde set kon hier geen verandering meer in brengen (15-6). Al met al was het een spannende avond waar in veel gestreden werd. Selecta 1 won met 5-3-van Zevenhuizen. Hoera, Rowel 6 jaar! Grote kus van mama en je zus Chanéqua we houden van je scheet Gezocht: Sam - lapjespoes. Wie brengt haar - tegen beloning - terug? 0180-633317 1 maart opa en oma Groeneveld 44 jaar getrouwd! Marcel, Geralda Esmée en Olav B-selectie raffelt Munco Tideman af. Ze zijn natuurtalenten Waddinxveen - Heren 1 begon de wedstrijd tegen Blitz met een vlie gende start. Bij 14-0 mochten de tegenstanders voor de eerste keer juichen. Hierna ontstond een gelijk- opgaande strijd. Flyers bleef de betere ploeg, maar Blitz wist steeds met driepunters de achterstand binnen de perken te houden. Rust stand 42-34. Ook de tweede helft gaf een zelfde beeld. Flyers controleer de de wedstrijd en Blitz probeerde de achterstand in te lopen. Op een bepaald moment kwamen de Voor schotenaren tot op drie punten, maar daarna stelde Flyers orde op zaken en zorgde ervoor dat de marge weer tien punten werd. Geroutineerd werd deze voorsprong naar het eindsignaal gebracht. Uit slag 74-61. Topscoorder: Vincent Hageman met 25 punten. Jongens Kadetten 1 speelde verdien stelijk tegen Leiderdorp. De eerste helft wist Flyers de achterstand nog te beperken tot drie punten, maar Leiderdorp had meer inhoud en bouwde in de tweede helft de voor sprong geleidelijk uit. Uitslag 54-66. Topscoorder: Martijn Hageman met 20 punten. Vrijdag 3 maart om 21.00 uur in de Duikelaar Heren 1 tegen The Hoo ters. Waddinxveen - Basketbalvereniging Waddinxveen Flyers organiseert op 2 en 3 maart het basisscholentoer- nooi voor de 25e maal. Dit jubileum- toernooi kan rekenen op een deelna me van 43 teams Dit betekent, dat er verdeeld over twee dagen onge veer 350 kinderen bezig zijn met basketballen Het basisscholentoernooi van Wad dinxveen Flyers is in de loop der jaren uitgegroeid tot een waar eve nement. Dat het toernooi verdeeld is over twee dagen komt niet alleen door het grote aantal deelnemers, maar ook omdat de toernooileiding vooral voorrang geeft aan veel speeltijd, leder team moet een mini mum aantal wedstrijden kunnen spelen waarbij ook de tijdsduur van belang is. Het toernooi wordt gehouden in de Duikelaar en begint beide dagen om 9.00 uur en is om ongeveer 17.00 uur afgelopen. Belangstellenden zijn van harte welkom. Hallo Anouk gefeliciteerd met je zwemdiplo ma B. Oom Bart en tante Anita Geef het maar door: Mirjan Brouwer heet na 3 maart Vennegoor. Veel geluk, mam pap Hiep hiep hoera; 2-3 papa 30 jaar! kusjes Wendy Hoera, ozne Annabelle wordt vandaag 10 jaar. Gefeliciteteerd; papa mama Susanne Thomas Mama, nog gefeliciteerd met je 43e ver jaardag. Nog vele jaren, z Eric Mirjam Esther ook een gratis kleintje plaatsen? Vul de bon in op pagina 18! Afgelopen zondag speelde Cadenz.Nesselande in Almere tegen Omniworld/AMVJ. In een eenzijdige wedstrijd wist Nesselande via de setstanden 22-25, 16-25 en 19-25 met 3-0 te winnen Coach Gert Timmer van Cadenz.Nes selande kon niet beschikken over aanvaller Timo Dijkgraaf, deze had bij een training begin van de week een een gescheurde enkelband opgelopen; vrijdag meldde met een forse keelontsteking eerste spelver deler Joost van der Hoek zich af. Timmer begon daarom met Paul van der Ven als spelverdeler en Jochem de Gruijter, Job Ebbe- laar, Ferry van Hal, Twan van Kuijk, Kristiaan van der Wel en libero Coen Duiverman. Vanaf het begin was het krachtverschil tussen de ploegen duidelijk. Nesselande zette de heren van Omniworld goed onder druk en kwamen daardoor al snel op een 12- 17 voorsprong. Deze werd nog tenietgedaan, mede doordat de com binaties binnen het team van Nesse lande niet vlekkeloos liepen. Tot 21- 21 hield AMVJ de Nesselanders bij, daarna speelde Cadenz een versnel ling hoger en kon de set met 22-25 uitmaken. In de tweede set liep het nog beter, Paul van der Ven wist zijn aanvallers goed in stelling te bren gen en met name de buitenaanval van Kristiaan van der Wel wist veel te scoren. Met 16-25 ging deze set naar Nesselande. Ook de derde set werd een formaliteit, een snelle 6-12 voorsprong werd door nonchalant spel verkleind, maar op het eind zorgde de blokkeringen en de aanval van Van der Wel voor de punten (19- 25). Door deze overwinning en het verlies van ECOstyle/Sudosa staat en blijft Cadenz.Nesselande op een derde plaats staan. Dit betekent dat Nesselande in de eerst play-off ronde de nummer zes van de regu liere competitie zal ontmoeten. De naam van deze tegenstander kan nog niet ingevuld worden. Cadenz.Nesselande zal de komende weken een zwaar programma moe ten afwerken, zowel in de competitie als voor het bekertoernooi. In de kwart-finale om de nationale beker speelt Nesselande vandaag - 1 maart - in Capelle aan den Ijssel tegen Alcom/Capelle (aanvang 20.30 uur). De return-wedstrijd is op dins dag 7 maart in het Topsportcentrum Stad Rotterdam Verzekeringen, aan vang 20.00 uur.Voor de competitie krijgt Nesselande vrijdag 3 maart Piet Zoomers/D uit Apeldoorn op bezoek. Deze volleybaltopper begint om 20.00 uur.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 9