utferen in Waddinxveen blij met 'Thuisdiner' it Vooij aarsconcert arnavalstoernooi jeu de boules Kinderbingo Klaverjassen in De Paddestoel Schaken: Jansen dichter bij de top Eerste Voorwedstrijd TOOS-jongens Dialezing Waddinxveense Kunst Kring Platform Duurzaam Waddinxveen tevreden over reacties Open brug-ochtend Hart van Holland/8 maart 2000 pagina 13 barieerd menuaanbod Vrijwilligers onmisbaar F HtVictorkerk 9'30 uur dienst; 11 15 Uitslag enquête "Geef uw mening over duurzaam Waddinxveen" bekend Lr Karin Jongkind Jaddinxveen - Dagelijks rond het Middaguur kijken ongeveer hon- ■jrdtwintig ouderen in Waddinx- heen uit naar de bezorging van Ihiin warme maaltijd. Zij maken "bruik van het zogeheten 'Thuis- ner', een servicedienst die wordt icoördineerd vanuit het verzor- ngshuis Souburgh. Om deze iltijden op tijd bij de gebruikers ie krijgen zijn wekelijks vele vrij- llligers nodig. Janny van der rans en Plonie Schultink van lize Souburgh regelen de dage- Ikse gang van zaken rond de jczorging van het Thuisdiner. Ze loen daarbij een beroep op tussen I de veertig en vijfenveertig vrijwilli- pion de Jong, sinds september directeur van Souburgh is lithousiast over de servicedienst zijn verzorgingshuis. "Er is veel leranderd sinds de bezorging van [de thuisdiners geregeld wordt van uit Souburgh," vertelt hij. Voorheen pinden de diners hun weg vanuit de |uken in het Anne Frank Centrum, f keuken in Souburgh is inmiddels grondig gereno veerd en er is flink wat aan ruimte gewon nen. Hierdoor zit er nog groei in het aantal ouderen dat van de bezorgdienst gebruik kan maken. "En dat is hard nodig," legt Simon de Jong uit. "Het aantal ouderen in Waddinxveen is in de afge lopen jaren sterk gegroeid én groeit nog verder. Veel van deze ouderen blijven lange tijd zelfstandig wonen, maar hebben wel extra behoefte aan bepaalde serviceverlening, zoals de bezorging van de Thuisdiners." Sinds oktober 1999 is er een gevari eerd menuaanbod. Een 'menucom missie', bestaande uit bewoners van Souburgh, de seniorenwoningen en de gebruikers van Thuisdiner advi seert over de samenstelling van de menu's. Alle ouderen kunnen daarbij uit hetzelfde maaltijdaanbod kiezen. Toch zijn het voornamelijk mensen uit Souburgh en de seniorenwonin gen die vertegenwoordigd zijn in de Menucommissie. De Jong zou graag zien dat ook een aantal thuiswonen de ouderen in de commissie plaat sneemt. Dagelijks kunnen de 'oudere Waddinxveners' kiezen uit drie ver schillende maaltijden, variërend van bami tot Hollandse kost zoals stamppot boerenkool en erwten soep. Het nadeel van het keuze systeem is wel dat er lang van tevo ren (ongeveer vijf weken) gekozen moet worden uit de verschillende menu's. "Alhoewel de meeste men sen dat niet echt fijn vinden, zien ze er over het algemeen genomen toch wel het nut van in," besluit de Jong. Voor het bezorgen van de diners zijn de vrijwilligers onmisbaar. Iedere dag gaan vier of vijf mensen (voor namelijk 55-plussers) met een aantal diners op pad. Zij ontvangen daar voor een geringe vergoeding, maar voor de meeste vrijwilligers is dit niet de drijfveer. "Vrijwilligerswerk is het mooiste werk dat er is," ver telt H. Lammers. Hij gaat al onge veer vier jaar dagelijks naar het Anne Frank Centrum. Hier woont een groot aantal gebruikers van de Thuisdiner-service. "Het sociale contact is erg belangrijk," beamen de heren T. van den Berg, D. Immer zeel en W.H van der Hammen. Zij draaien allen al jaren mee in de bezorgdienst. De heer P.A. van Oosten en de heer H. Bronwasser zijn sinds kort actief bij de bezorg dienst. Beiden noemen het feit dat je met veel enthousiasme ontvangen wordt door de mensen als leukste ervaring. Voor L. Duivesteijn was het de eerste keer dat hij meeging als bezorger. "Toen ik hoorde dat er altijd nieuwe vrijwilligers nodig zijn, dacht ik waarom niet?" vertelt hij desgevraagd openhartig. Hoe belangrijk de vrijwilligers zijn bij dit werk bleek wel uit de vele positieve reacties van de gebruikers van Thuisdiner. De meeste van hen zou den niet meer zonder hun vaste sociale contact kunnen. Pddinxveen - Zaterdag 4 maart pd het traditionele doubletten- lemooi met veertien teams 'speeld. De dag begon droog met I en toe een zonnetje. Naarmate de H vorderde, verslechterde het per. Hagel- en sneeuwbuien wissel- P elkaar af. De boules namen Prdoor bij tijd en wijle een vorm p sneeuw- c.q. ijshallen aan die fli afvaardiging naar de expositie ijssculpturen in Madurodam lehtvaardigde. Het staat buiten kijf V deze barre klimatologische 'a,idigheden het spel van Mgeen negatief beïnvloedde. Ech- F de spanning van het spel hield 0i ieder warm, waardoor er bij de ^DIENSTEN - 2 maart rflodi nxveen tp:r^0ntm°etingskerk 9.30 uur ds fp-C.Bongers enJrr>manuëlkerk 10.00 uur drs G.l. Pn outselaar. him 0ntmo«ingskerk; zaterdag dienst Ontmoetingskerk; - 4 maart 19.00 uur dienst. efkedc (vrijg.) 9.30 uur ds E. Brink; L r ULUris K'de Vries, Alphen a/d R. L ?r'ts '0-00 uur ds C. van den Berg, L Langedijk; 18.30 uur ds M. 'Oskoop dnfcu°c Ge'°°/kgem. 10.00 uur rev. L Sachs, 's-Gravenhage. Gie« "lo9'30 uur ds M Q van der lDe Stek 9 30° d,S J'H' UnSelaar enef\ i uur Langelaar fi™9'30TdsJAvan Hooij- 3,r crp f UUr Lange'aa'". CC h 9-30 en 17.00 uur ds r- den Hertog. IP? 730 uyp Hetvev pisio D.Wijker. X' deelnemers geen bevriezingsver schijnselen optraden en er na vijf partijen de volgende eindstand werd bereikt. 1. Hans Camme- raat/Roy Hulskamp 5-5-61+; 2.Bets Lanting/Piet van der Made 5-5-31+; 3. Imca Matla/Jopy Hulskamp 5-4-9+; 4. Peter Rubeling/Ton Hulskamp 5-3- 13+; 5. Nel Oudijk/Wim van Bockom Maas 5-3-11+; 6. Ineke van Gils/ Henry van Wageningen 5-3-17.Luc Krieken/Herman Wielinga 5-3-12-; 8. Toos Wubben/Stephan Tabben 5-2- 14+; 9. Francisca Laning/Marco van Wageningen 5-2-12+; 10. Barend en Corry Monster 52-11-; 1 l.Anja Leb- bing/Ron van Dijken 5-1-19-; ^.Jas per van Winkel/Jan Joziasse 5-1-22-; 13.Corry 't Hart/Toon van der Vel den 5-1-37-; 14. Conny Arkenbout /Arie Sluijs 5-0-51-. Waddinxveen - Woensdag 15 maart wordt in buurtcentrum De Boog een kinderbingo georganiseerd. De zaal gaat om 13.00 uur; de bingo begint om 14.00 uur. De kosten voor deel name bedragen ƒ1,- per ronde. Er worden vier rondes gespeeld. Kinde ren tot en met 12 jaar zijn welkom aan de C. Huygenslaan 2. Hoera Hoera, Meghan wordt 1/3 3 jaar. Gefelicitaart! Liefs Amanda Vincent Hoera, het is echt waar, Klaassie (Nico) wordt zestig jaar! H.G. Tiny en Jan 9 maart wordt Olav 1 jaar! Kusjes van papa, mama en grote zus Esmee; opa en oma Drost Hiep hiep hoera, Deborah wordt 3 jaar! Dikke kus van papa, mama kleine Glenn xxx Waddinxveen - Vrijdag 10 maart is er een klaverjasavond voor volwas senen in De Paddestoel Aanvang 20.00 uur. De entree bedraagt ƒ2,50 voor leden; niet-leden betalen 3,50. Boskoop - Op dinsdag 14 maart ver zorgt Lenie Vermaat de open-brug ochtend. Het thema is: 'Voorrang verlenen, wat geven wij voorrang in ons (geloofs)leven?' Om 9.00 uur staat de koffie klaar, het programma begint om 9.30 uur. Er is kinderop pas aanwezig. Iedereen is welkom in De Brug aan het Kerkplein. Hoera! 09-03-2000 Opa en Oma Ranka 35 jaar een paar. Liefs Beau Nienke en Manon: gefeliciteerd met jullie verjaardag op 8 maart; groetjes Marije Waddinxveen - Op de 25ste club avond van het seizoen werden twee partijen voor het bekertoernooi gespeeld: Hans van Woudenberg nam het met wit op tegen Ronald Dannis en meende de zaak met een stukoffer te kunnen beslissen. Daar mee werd het spannend. Of het offer onjuist was, dan wel of Hans het ver keerd afhandelde is niet te beoorde len, maar hij kreeg het deksel op de neus. Barthold Jansen had de witte stukken tegen Eduard Philipse. Bar thold is een agressieve gambietspe ler en Eduard was dan ook heel tevreden dat hij er met een gelijk spel uit kwam. Het bekertoernooi vereist, dat de spelers na een gelijk spel aanstonds met tien minuten per persoon tot een beslissing komen. In het algemeen is Eduard een bekwaam vluggeraar, maar dit keer ging hij het schip in. Hierdoor nam de achterstand van Barthold op Hans af tot ongeveer vijftig punten. Ronald staat op de derde plaats, tweehonderd punten lager. Maar dat zegt niet alles: er zijn nog elf ronden te gaan. Ton Kuiper is aan een indrukwek kende opmars bezig: ditmaal moest Peter de Louw om spel te houden een stuk offeren tegen een pion, ter wijl hij al wel een pion was voorge komen. Dat hielp niet: Ton wikkelde bekwaam naar winst af. Jam van der Born bereikte tegen de Shveshnikov- variant van Hennie de Roodt een remise. Jaap Smit werd door Wim Hennink getrakteerd op het gambiet van From. Jaap ruilde het belangrijk ste aanvalsstuk van Wim af, maar kwam met een ernstige ontwikke lingsachterstand op een nul uit. Arie Kardol kroop uit het dal met en behoorlijke overwinning tegen T eo Goor van het eerste. Herman Sn ts- kamp stond blijkbaar niet op scherp: hij verzuimde een p >n- winst, die achteraf geforceerd op mat had moeten uitlopen en w >rd nu .koelbloedig door Biniam David ingerekend. Wim van der Hoek v on een toreneindspel met een p on meer op een vleugel op onbevr di- gende manier, doordat Leo van Ier Haven door zijn klok ging. Henk Erkelens hield ditmaal de strijd de hele avond vol en won ver dienstelijk van Hans van Offeren. Laurens Ellers bereikte met wit tegen het koningsindisch van an Muit niet meer dan een remise. H nk Stam en Tjeerd Wiersma speel en snel en ruilden lichte'stukken af In het eindspel moest de koning an Tjeerd op de damesvleugel zaken doen, waardóór Henk aan de andere kant de partij besliste. Wim van Os handhaafde zich tegen Arie Versluis op zijn score van 100%, maar klimt nu wat langzamer. Ryan den Drijver zag in een vermoedelijk al verloren stelling een vorkje over het hoofd, dat de dame kostte. Net als meer junioren speelt hij nog wel eens te haastig. Aan de kop is de volgorde nu: 1. Van Woudenberg, 2. Jansen, 3. R. Dannis, 4. W. Hennink, 5. H. de Roodt, 6. Kuiper, 7. De Louw, 8. Phi lipse, 9. Kardol, 10. Van der Born. Waddinxveen - Zaterdag 4 maart zijn de eerste voorwedstrijden heren turnen gehouden bij gymnastiekver eniging O.K.K. in Den Helder. Sander de Graaff turnde in niveau 6c een prima wedstrijd. Vooral zijn rekoefening was keurig en op dit onderdeel werd hij met 9.40 punten vierde. Sander eindigde de wedstrijd als tiende van 21 jongens. Daarna was het de beurt aan Wouter de Graaff, Daan Vermeij en Menno Versluis. Zij kwamen voor TOOS uit in niveau 5c. Het was voor de tur ners wel prettig dat de laagste score van één van de toestellen niet mee telde. Er is altijd wel een onderdeel wat even niet gaat zoals het zou moeten. Daan en Wouter maakten het voor het meegereisde publiek extra spannend. Zij presteerden het om tot het laatste toestel gelijk op te gaan. Het onderdeel voltige moest uitkomst brengen. Door de spanning had Daan een slechte start. Wouter eindigde daardoor 1.00 punt boven hem. Zij werden achtste en negende. Menno turnde aan de rekstok een voor hem nieuw onderdeel. Tijdens het inturnen lukte dit perfect. Tij dens de wedstrijd ging het mis en moest hij op dit onderdeel wat pun ten inleveren. Hij werd 13e. Over twee weken zal de tweede voorwedstrijd plaatsvinden in Julia- nadorp. Na deze wedstrijd zal beslist worden wie er doorgaat naar de eerste plaatsingswedstrijd voor het Nederlands kampioenschap. Waddinxveen - Op vrijdag 24 maart geven het harmonieorkest en C-akkoord (het opleidingsorkest van Excelsior Boskoop en Concordia) een voorjaar sconcert in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. Aanvang 20.00 uur. Waddinxveen - De kunsthistorica Beatrijs Hustinx houdt op dinsdag 14 maart voor de Waddinxveense Kunst Kring een dialezing voor leden, dona teurs en belangstellenden in de zaal van de Immanuelkerk. Aanvang 19.30 uur. De toegang is vrij. De dialezing haakt in op de tentoonstelling: "J.H. Weissenbruch - voorbij de Haagse School", die te zien is in het Gemeentemuseum in Den Haag tot en met 21 mei. Waddinxveen - Het Platform Duur zaam Waddinxveen heeft 106 formu lieren van de enquête "Geef uw mening over een duurzaam Wad dinxveen" retour ontvangen. "Een mooi resultaat" zo is de mening van de voorzitter van het Platform, de heer J. Commissaris: "vooral ook omdat de reacties vele nuttige tips en goede ideeën hebben opgeleverd. Wij ontvingen dertig aanvragen voor meer informatie over de Lokale Agenda 21 en bovendien hebben een tiental mensen zich aangemeld om te participeren in één van de werkgroepen om de doelstellingen van het actieprogramma Lokale Agenda 21 voor het jaar 2000 te behalen". Door middel van een enquête kon den de inwoners van Waddinxveen hun mening geven over een aantal thema's die opgenomen zijn in het actieprogramma Lokale Agenda 21, zoals "afval", "energie", "water", "verkeer en vervoer" en "produc ten". De inzenders konden daarbij aangeven wat in hun ogen de belangrijkste maatregelen zijn op dit gebied. Ook konden zij aangeven wat zij op dit moment zelf doen om een beter leefmilieu te creëren en er was ruimte voor suggesties, concre te ideeën en opmerkingen. Alle inzendingen zijn inmiddels verwerkt door leden van het Platform en laten een interessant beeld zien. Het vermijden van overbodige ver pakkingen (70% van de inzenders) staat hoog op de scorelijst, evenals het oprichten van een kringloopwin kel (60,5). Afval scheiden doet 92% terwijl 25% flessen koopt in plaats van wegwerpverpakkingen. Op het gebied van energie wil de helft van de inzenders zonne- en windenergie bevorderen en zet 86% de wasma chine pas aan bij een volle trommel. Negentig inzenders (85%) vindt dat er bij nieuwbouwprojecten aan dacht moet zijn voor de aanleg van gescheiden waterleidingen voor het doorspoelen van het toilet. Er is onbekendheid met de "doorstroom- begrenzer". Uit de inzendingen blijkt dat weinigen precies weten wat dit is; slechts 6% maakt gebruik van een doorstroombegrenzer. Voorlichting op dit terrein is één van de sug gesties die naar voren is gebracht. Bedrijven stimuleren om het fietsen en carpoolen van medewerkers te bevorderen, eventueel in samenwer king met andere bedrijven; daarvan vindt 58,5% het belangrijk om daar aandacht aan te besteden. Tegelij kertijd blijkt dat slechts 7% van de inzenders op dit moment daadwer kelijk "carpoolt". Carpoolen is dit jaar als een actiepunt van het Plat form Duurzaam Waddinxveen. In de gemeenterubriek van het Weekblad voor Waddinxveen wordt met enige regelmaat een bon gepubliceerd die ingevuld kan worden. Vraag en aan bod zullen dan via dezelfde rubriek samengebracht kunnen worden. Wie wil carpoolen kan dus de bon instu ren naar het antwoordnummer van de gemeente. Er werden door het Platform Duur zaam Waddinxveen 157 suggesties en voorstellen ontvangen. Deze vari eerden van kleine, gemakkelijk uit voerbare suggesties zoals bijvoor beeld het aanleren van een zuinige rijstijl tot aan heel ingrijpende zoals het verplaatsen van de hefbrug. In ieder geval is duidelijk dat "duur zaamheid" voor deze inzenders een actueel ontwerp is. Ook de leeftijds verdeling onder de inzenders laat zien dat er een brede interesse is in alle leeftijdsgroepen. Onder de inzenders zijn vier prijswinnaars door middel van loting aangewezen. Alle mensen die actief willen partici peren binnen een werkgroep en die genen die een prijs hebben gewon nen, hebben inmiddels een uitnodiging ontvangen om bij een informele prijsuitreiking aanwezig te zijn. De uitslag van de enquête is op te vragen bij de voorzitter van het Platform Duurzaam Waddinxveen, de heer Commissaris, telefoon 612739.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 13