Gebiedscommissie kiest vier ontsluitingsvarianten )GS lonkt naar jonge zangers Hoofdkantoor Berendsen PMC kiest voor Waddinxveen Jongerenfonds Boskoop steunt talent "Waddinxveen, dorp aan de Gouwe" Flyers heren 1 moeizaam naar winst Midgetgolftoernooi prima bezocht Gemeente Rijnwoude en Stichting BOVOS: interactieve avonden voor jongeren Tl Vrije avond bij De Schuilplaats Geheugentraining bij L.T.V. Hart van Holland/8 maart 2000 Dnderzoek Klankbordgroep Hoe verder GËJ fêÜE n o •f 1 K Passie voor techniek pagina 15 Basketbal loskoop - De Gebiedscommissie iSoskoop/Reeuwijk (GBC) heeft 23 februari vier mogelijke ontsluitings- larianten gekozen. Het betreft een Voorlopige keuze uit 13 varianten Jie de afgelopen periode zijn onder- locht. De definitieve keuze zal wor- ïen gemaakt in maart 2000. Uitein- Eelijk zal eind dit jaar een besluit korden genomen over de definitieve 'oute. De GBC is verantwoordelijk loor het infrastructuurplan dat een Iplossing moet bieden voor de ont- lluitingsproblematiek in het gebied globaal gelegen tussen de Gouwe, de pude Rijn en de Al 2. Het voorlopige lesluit werd ruim een jaar genomen [jan aanvankelijk was voorzien. De pBC is bij haar afweging zeer zorg- uldig te werk gegaan. Gezien de Iele belangen die met het plan bemoeid zijn, is een gedegen aanpak Inontbeerlijk. Temeer omdat de Itrek het plan moet ondersteunen. be GBC heeft 13 ontsluitingsroutes pader onderzocht. Onderzocht werd deze routes de bedrijven goed Intsluiten, de dorpskernen goed Intsluiten en ontlasten van verkeer, lie hoeveelheid sluipverkeer door (iet gebied verminderen en de ver keersveiligheid verbeteren. De hui- Bige verkeerssituatie in het gebied gn de te verwachten verkeersstro men zijn hiervoor in beeld gebracht. Ce volgende stap die genomen kordt in maart 2000 is om de vier Jvergebleven varianten te toetsen hun nadelige effecten op natuur In landschap, waarna de definitieve leuze gemaakt zal worden. Om de streek goed bij de planvor ming te kunnen betrekken, werd in september 1999 een klankbordgroep in het leven geroepen. De klankbord groep, waarin zowel particulieren als het bedrijfsleven vertegenwoor digd zijn, adviseert de GBC bij het ontwikkelen van haar plan. Onlangs kwam de klankbordgroep tot een eenduidig advies over de te kiezen ontsluitingsroutes. Dit advies is in de resterende varianten verwerkt. De volgende varianten zijn gekozen om nader te onderzoeken: •Twee varianten met zowel een noordelijk als zuidelijk aansluitpunt op de N207. Deze varianten lopen met een boog om Boskoop. Beide varianten gaan vanaf de N207 over öf Halve Raak öf Toegangsweg öf Koetsveld naar de Goudse Rijweg. De ene variant gaat vervolgens via de Insteek naar de Wijkdijk en door getrokken Reewal (de zogenaamde Ruggengraat) via de Vreesterdijk en Nieuweweg naar de N207. De andere variant gaat over de Goudse Rijweg naar het Rijneveld en vervolgens over het Rijneveld, de Spoelwijksedijk en het Reijerskoop en vanaf hier via öf Lansing en Ran- denburgseweg öf door de Middel burgse Polder naar het zuidelijke aansluitpunt op de N207. Een variant met een zuidelijk aan sluitpunt op de N207 en een ooste lijk aansluitpunt op de Nil bij Bode graven. Deze variant gaat over de Warmoeskade naar de Nil en via de Wijkdijk, doorgetrokken Reewal (Ruggengraat), Vreesterdijk en Nieuweweg naar de N207. Een variant met een noordelijk aan sluitpunt op de N207 en een zuide lijk aansluitpunt op de A12 bij Gouda. Deze variant gaat vanaf de N207 over öf Halve Raak öf Toe gangsweg öf Koetsveld, via de Insteek naar de Wijkdijk en doorge trokken Reewal (Ruggengraat) rich ting de A12 en vervolgens langs de A12 naar het aansluitpunt. Voor alle vier de varianten heeft de GBC nog een aantal vragen open staan, waaronder de noordelijke aansluiting op de N207 en de ont sluiting en ontlasting van Reeuwijk- Dorp. Deze vragen worden momen teel onderzocht. De resultaten hiervan worden in maart bij de defi nitieve keuze meegenomen. Eind maart begint het bestuurlijk overleg met betrokken gemeenten. Op basis daarvan zal de GBC haar voorkeursalfternatief vaststellen en samen met de vastgestelde varian ten in een Voorontwerpplan presen teren. Dit plan is naar verwachting voor de zomer gereed. Hierna is het woord aan de streek. Het rapport zal ter inzage worden gelegd op de ver schillende gemeentehuizen zodat iedereen die dat wil hierop kan rea geren. Voorafgaand aan deze zoge heten inspraak-periode zullen voor lichtingsbijeenkomsten worden georganiseerd om het plan toe te lichten. Eind 2000 hoopt de GBC dan een besluit te nemen over de definitieve route. Deze route zal in een ont werpplan worden uitgewerkt. Dit zal worden afgerond medio 2001. loskoop - "Zingen maakt je vrolijk, Jingen maakt je vrij" onder deze titel fc het 55-jarige Regio Mannenkoor Die Gouwe Sanghers" op zoek naar talent. Mannen met een goede (hm zijn hartelijk welkom bij het 75 fhen tellende koor, eerste- en twee- e tenoren, baritons en bassen, alle lartijen kunnen worden uitgebreid. Pjj voorkeur veertigers en vijftigers |ie plezier hebben in zingen, want, I benadrukt verenigingsvoorzitter f0 Verweij, als het plezier er is, komt het uiteindelijk met het zingen ook wel goed. Dat wil niet zeggen dat twintigers en dertigers niet wel kom zouden zijn. Integendeel, deze groep jongeren zijn meer dan wel kom. De leeftijd van de mannen die wekelijks in het koor zingen loopt sterk uiteen: ze zijn ertussen de 30 en 84 jaar. De jongste van het koor, de bas Bob de Vilder uit Nieuwegein is 31 jaar, is ruim twee jaar actief binnen het koor, terwijl de bas Ab Mulder uit Boskoop met zijn 54 jaar al 15 jaar lid is. Cees van Gemeren, de nestor van het koor, uit Hazers- woude met zijn 70 jaar is al 50 jaar als bariton actief binnen DGS. Geïnteresseerden zijn altijd welkom tijdens de repetitie-avond op maan dag in de aula van het agrarisch Opleidings Centrum "De Groene Zijde" aan de Zijde te Boskoop tus sen 19.45 en 22.00 uur. Voor meer informatie: 0172-217890, 0182- 612623, 0172-589655, 079-3317326, of 010-5218905. I Waddinxveen - Het internationaal [befaamde Berendsen PMC BV Ihest Waddinxveen als nieuwe I jestigingsplaats voor haar hoofd- I ai)toor' Het bedrijf, dat nu nog I gevestigd is in Rijswijk, zal in het I voorjaar van 2001 worden gehuis- I est op het industrieterrein Coen- I W°a£ ^3-105. De keuze is op I j a"dinxveen gevedien veniwege Icentrale ligging in Nederletnd 1 n e betere bereikbaarheid voor I n Kroot deel vein het personeel. Berendsen PMC is totaallever ancier van componenten en 1 Pnw systemen in de markt voor I,-n„er en Motion Control. Zowel I ,p neerin8> verkoop als assembla- 11ZIJn.ondergebracht in vier busin- I InstUnits: Hydrauliek, Pneumatiek, I mp L^entobe en Meininger. Al I ai tit an 'aar 's Berendsen PMC I Dor 0') de Nederlandse markt. I continu streven naar ver- I Sck r',n= en uitbreiding van techni- I in d s en ervaring heeft men looi® markt een vooraanstaande l0pz 'e 0Pgebouwd. "De centrale Inipi,, vaH de business units in het v0n He hoofdkantoor heeft als I danu, dat a"e kennis centraal I ST*'8 is' zodat we no§ beter in 1 bipri,..Z'|n,om totaaloplossingen te I ess 1 a Chris Burgers, Busin- 'Pir1i;^Uplt manager Hydrauliek. I Tn I,! beschikken wij over I T'lien!, neideJService" en rePara" I day ïf e dienst 's 24 uur per I reoarav baar om wereldwijd I beien 'e? te verrichten of onder- I gement6 nVere"' Ook Pro)ectmana- ïnspectie en training beho ren tot ons servicepakket." "Wat ons bedrijf zo bijzonder maakt is dat iedere werknemer voor ons kiest, op grond van zijn of haar passie voor techniek." Aan het woord is Henriëtte van Norel, Mar keting Manager binnen Berendsen PMC. "Dit heeft een duidelijke invloed op de sfeer binnen ons bedrijf." Vanuit het technisch speci alisme vindt een samenspel plaats tussen de verschillende afdelingen, waarbij in overleg totaaloplossin gen worden ontworpen. Els van Paasen, Hoofd Personeelszaken vult aan: "Wij vinden het belangrijk dat medewerkers de ruimte krijgen om zich persoonlijk te ontwikkelen. Alleen zo zijn wij in staat een lange- termijn relatie aan te gaan met onze medewerkers. Ik durf dan ook te stellen, dat wij een echt mensge richt bedrijf zijn in de techniek." Door de groei èn de verhuizing zijn diverse vacatures ontstaan. Berendsen PMC is daarvoor op zoek naar medewerkers uit de omgeving van Waddinxveen. Een bewuste keuze volgens Els van Paa sen: "Een goede balans tussen werk en privé-leven wordt voor veel mensen steeds belangrijker. Een werkplek, in de buurt van de woon omgeving, sluit daar goed bij aan. Reden waarom wij voor onze nieu we functies met name op zoek zijn naar mensen uit de omgeving van Waddinxveen." Benthuizen - Voor zaterdag 11 maart staat bij koffiebar De Schuil plaats een vrije avond op het pro gramma. Iedereen vanaf 14 jaar is welkom vanaf 20.00 uur in De Bron, achter de hervormde kerk. Boskoop - Het jongerenfonds Bos koop stelt zich ten doel jongeren uit het Boskoopse sierteeltgebied een extra stimulans te geven in hun ont wikkeling. Het fonds kan ondersteu ning bieden voor het volgen van een studie- of stageproject op het gebied van het (toekomstige) beroep, dan wel voor activiteiten op het gebied van sport of kunstzinnige vorming. Éénmaal per jaar stelt het fonds hiervoor een bedrag beschikbaar. Individuele personen of verenigin gen kunnen ook dit jaar projectvoor stellen indienen bij het bestuur van het Fonds. Met name worden perso nen of instellingen uitgenodigd die voornemens zijn in 2000 of 2001 stu die- of stageprojecten te starten ten behoeve van of voor jongeren in, de gemeenschap en het sierteeltgebied Boskoop. Aan een eventuele toekenning zijn voorwaarden en criteria verbonden. Deze zijn vérmeid in de informatie folder over het Jongerenfonds en het aanvraagformulier die kunnen worden aangevraagd bij de secreta ris van het Jongerenfonds Boskoop, Postbus 197, 2770 AD Boskoop. Daar slechts eenmaal per jaar een beoor deling van aanvragen en een toeken ning plaats vindt moet een volledige gemotiveerde aanvraag voor 1 mei 2000 zijn in gediend bij het fonds. Aanvragen die na die datum worden ontvangen, worden niet behandeld. Rijnwoude - In het kader van het (preventieve) jeugdbeleid organise ren de gemeente Rijnwoude en de stichting BOVOS Welzijnsprojecten, binnenkort interactieve avonden voor jongeren in Rijnwoude. Tijdens deze avonden - in iedere kern wordt een avond georganiseerd - kunnen jongeren tussen de 11 en 18 jaar meedenken en meepraten over sportieve speel- en ontmoe tingsplekken in hun eigen kern. Er zijn foto's aanwezig van voorzienin gen voor de ontmoetingsplekken, zodat ideeën opgedaan kunnen wor den. De wensen, ideeën en sug gesties kunnen door de jongeren op een formulier geschreven worden. De gemeente en BOVOS zullen ver volgens met deze ideeën aan de slag gaan en verdere plannen ontwikke len. Deze plannen zullen uiteindelijk voorgelegd worden aan de gemeen teraad. De eerste avond is op maandag 13 maart om 19.30 uur in Dorpshuis De Tas, De Dam 3 in Benthuizen. Tij dens de tweede avond, op maandag 20 maart om 20.00 uur in het gemeentehuis in Hazerswoude-Rijn- dijk, zal met name gesproken wor den over het realiseren van een skate-voorziening in Hazerswoude- Rijndijk. Uit eerder gesprekken met de Rijnwoudse jongeren, is duidelijk geworden dat deze voorziening bovenaan het (wensen)lijstje staat. Er is gekozen voor de kern Hazers- woude-Rijndijk, omdat in Koudekerk aan den Rijn en Hazerswoude-Rijn- dijk het grootste percentage jonge ren woont dat om een skate-voorzie ning gevraagd heeft. De data voor de overige twee avonden - in Koude kerk aan den Rijn en Hazerswoude dorp - zijn nog niet vastgesteld. Waddinxveen - De film "Waddinxveen, dorp aan de Gouwe", een productie in eigen beheer van studio Joja te Waddinxveen, vordert. Werden afgelopen zomer de Waddinxveense woonwijken (gedeeltelijk) vastgelegd, thans wor den opnamen gemaakt van sportief Waddinxveen. Zo zullen deze weken opnamen worden gemaakt bij een aantal sportverenigingen onder andere atletiekvereniging Antilope, voetbalvereniging Be Fair, multisportvereniging Toos (jazzdans en turnen), Gouwestaete waterpolo, tafeltennisvereniging Kwiek, Waddinxveense schaakvereniging, Jeu des boulesvereniging Wad dinxveen,- schaatsvereniging De Gouwe Streek (op de locatie "de Uithof" te Den Haag), manege Reigersburgh, hengelsportvereniging Waddinxveen, ten nisvereniging Waddinxveen en anderen. Daarna volgen bezoeken bij vereni gingen/instellingen op het gebied van kunst en cultuur, onderwijsinstellin gen, kerken, gemeentehuis, natuur/recreatiegebieden, openbaar vervoer enzovoort. Ook zullen in de woonwijken winkelcentra enige extra aandacht krijgen. In een aantal willekeurige winkels zal ook (met toestemming) binnen worden gefilmd. Wat betreft scholen zullen bezoeken worden gebracht aan een basisschool en het Coenecoop College, waar uitgebreid opnamen zullen worden gemaakt. Daarnaast zullen de exterieuren van alle scholen in de film worden opgenomen. Waddinxveen - Heren 1 kreeg de winst van tegenstander The Hooters niet cadeau. De hele wedstrijd bleven de teams dicht bij elkaar. Flyers was de betere ploeg, maar wist in de verdediging bijna geen raad met de - soms chaotische, maar doeltreffende - aanvallen van de Leidenaren. Flyers pro beerde steeds afstand te nemen, maar telkens wist de tegenstander terug te komen. Zo kwam er een ruststand van 32-30 op het scorebord. De tweede helft lukte het de Flyers-heren zich beter in te stellen en langzaam bouw den de Waddinxveners de voorsprong uit. Rond de elfde minuut kwam men eindelijk boven de tien punten en daarna bleef Flyers deze voorsprong goed verdedigen. Uitslag 65-56. Topscoorder: Stefan Gielliet met 16 punten. Vrijdagavond 10 maart om 19.15 uur in de Duikelaar de topper Meisjes Junioren 1 tegen Dunkinn. Zaterdag 11 maart om 19.00 uur Jongens Junio ren 1 tegen Juventus, de nummer 1 tegen de nummer 3 van de competitie. Waddinxveen - Op dinsdag 14 maart houdt de L.T.V. (Land- en Tuinbouw Vrouwen) een bijeenkomst over geheugentraining. Dé avond wordt ver zorgd oor mevrouw Van Niekerken-Landwehr. Geïnteresseerden zijn welkom in "De Unie aan de Kerkweg Oost 226. Aanvang 20.00 uur. Deze avond is Boskoop - Het afgelopen weekeinde organiseerde de Boskoopse midget- golfvereniging De Trekvogels haar jaarlijks terugkerend nationaal toer nooi. Net als voorgaande jaren trok de vereniging midgetgolfers uit het gehele land.Met 171 inschrijvingen overtrof het deelnemersaantal dat van vorig jaar, toen met 160 spelers al een record gebroken. Was het de afgelopen weken zeer rustig winterweer, waarbij men amper van winter kon spreken, dit weekeinde kwam er voor vele weken tegelijk naar beneden. Op zaterdag moest het toernooi acht keer wor den onderbroken! Het was door de winterse sneeuw- en hagelbuien onmogelijk om een goede partij mid getgolf te spelen. Het weer had zoveel invloed, dat het toernooi, wat normaal over vier ronden zou wor den gespeeld, werd ingekort tot drie ronden. Bij de Heren-A won Ruud Slappendel (Geldrop). Dit keer had hij met 22-24 en 23 slechts 69 slagen nodig. Ed van Voskuilen (De Trekvogels) legde met 75 slagen beslag op de tweede plaats. Bij de Heren-B was er een goede prestatie van Bastin Slappen del (De Trekvogels). Met constant spel kwam hij tot 73 slagen en bleef er maar één achter op André Corne- lisse uit Lexmond met 72. Bij de Dames-A was Els van der Stroom (De Trekvogels) samen met Erica Tromp uit Ridderkerk tot 76 slagen gekomen. In de daardoor nodige barrage wist Els de winst zeker te stellen. Een barrage wordt gespeeld als spelers die voor een prijs in aan merking komen, dezelfde score heb ben. Er wordt dan op baan 1 begon nen en er wordt net zo lang doorgespeeld totdat er ergens een verschil in score optreedt. Arie van 4 der Kooij (De Trekvogels) was op zijn thuisbaan niet te kloppen. Met 75 lag hij bij de Heren Senioren-A twee slagen voor op Martin Blokker (Ermelo). Ook bij de Heren senioren- B was er een ereplaats voor een lid van De Trekvogels. Nico Bakhuizen werd met 82 slagen tweede na barra ge die op baan twee werd beslist. Sterk was ook het optreden van Irene Blanken (De Trekvogels). Uit komend in de Dames senioren-A begon zij ijzersterk met 22 en daar na zelfs 21. Ze kende ook een minde re ronde met 29, maar de uiteinde lijke score van 72 was voldoende voor de eerste plaats. Clubgenote Corrie Vermeulen legde met 88 beslag op de derde plaats. Co Bak huizen werd tweede bij de Dame senioren-B met 84 slagen. Danny van Rijn wist met 99 slagen beslag te leg gen op de tweede plaats bij de jon gens scholieren. De strijd bij de teams werd gewon nen door De Trekvogels 1. Els van der Stroom, Ed van Voskuilen, Arie van der Kooij en Irene Blanken kwa men samen tot een score van 221 slagen. Op nipte achterstand eindig de De Trekvogels 2 met Jan-Kees van Voskuilen, Leo Jansen, Arie Blanken sr. en Jan van der Stroom in de gelederen met 223 slagen. Het team van Leeuwarden legde met 226 beslag op de derde plaats. Door haar score van 72 is Irene Blan ken toernooiwinnaar bij de dames geworden. Ruud Slappendel is door zijn overwinning voor de vierde achtereenvolgende keer toernooi winnaar bij de heren geworden. De wisselbeker voor teams kin in Bos koop blijven staan door de winst van De Trekvogels 1. i

Hart van Holland | 2000 | | pagina 15