EXCURSIE BUSINESSCLUB CADENZ.NESSELANDE REIZEN 1 I i V^^TiiPTBÉ V Aandelenresearch Strategie AANBIEDING BIJEENKOMST GLASGROENTELERS GROOT SUCCES Zevenhuizen-Moerkapelle EU pagina 2 Hart van Holland /8 maart 2000 2e jaargang nummer 52 'W U, van en door uw bank Iris-modelportefeuille Week 9 26 augustus 2000 8-daagse reis LUXEMBURG Ardennen/Wiltz 28 augustus 2000 8-daagse reis DUITSLAND Harz/Braunlage Telefoonnummers Algemeen: 0180 - 63 73 83 Geldzaken: 0180-63 73 70 Hypotheken: 0180 - 63 73 53 Beleggen: 0180-63 73 58 Reizen: 0180-63 73 731 Openingstijden: maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 -16.00 E-mail adre rabo37 0180-63 73 58 0180 - 63 73 73 74 Bezoekadressen: Verzekeringen:0180-63 73 83 Moerkapelle: 079-593 5885 Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle Rabobank nieuws Op 29 februari jongstleden heb ben de leden van de Businessclub volleybalvereni ging Cadenz.Nes- selande, waarvan uw Rabobank lid is, een excursie gemaakt naar de bouwput van de Botlekspoortun nel, de eerste geboorde spoortunnel in Nederland. Deze tunnel is een onderdeel van de Betuweroute. Op professionele wijze werd een presen tatie gegeven over de bouw van dit indrukwekkende project. Onderdeel van het bezoek was een afdaling, door weer en wind, in de bouwput van deze tunnel. Echt een staaltje van typisch Nederlandse bouwkunst. Bij terugkomst werden de deelne mers gastvrij ontvangen door het Holland Casino te Rotterdam, co- sponsor van Cadenz.Nesselande. Over de beginselen van e-business werd een lezing van Cadenz voorge houden. De avond werd voortgezet in het Holland Casino met een diner en een bezoek aan het casino. Complimenten gaan uit naar het bestuur van de Businessclub Cadenz.Nesselande voor de wijze waarop zij de betrokkenheid van haar leden met VC Nesselande inhoud weten te geven. Om top sport te kunnen beoefenen is de steun van spon sors en de Busines sclub onontbeer lijk. De Business club is een trefpunt van ondernemers, voor een groot deel uit Zevenhuizen-Moerka- pelle, die elkaar in een ontspannen omgeving ontmoeten. Wij hebben begrepen dat nieuwe leden nog steeds welkom zijn! fti Modelportefeuille aandelen Nederland Er kwam deze week positief economisch nieuws uit de Ver enigde Staten. In het vierde kwartaal blijkt de economie met maarliefst 6.9% te zijn gegroeid. Ook de inkoopma- nagersindex duidt op aanhou dende hoge groei. De index steeg in februari meer dan ver wacht. Daarom zal de groei in het eerste kwartaal waarschijn lijk opnieuw sterk zijn, ondanks het iets zwakkere consumen tenvertrouwen dat 29 februari bekend werd gemaakt. De Fed zal om de groei in te dammen de lijn van renteverhogingen doorzetten. Dit maakt het opwaarts potentieel van de aandelenbeurs beperkt ondanks goede winstgroeicij fers. Binnen onze modelportefeuille was UPC deze week de sterkste stijger. UPC gaat haar belangen in internetprovider Chello naar de beurs brengen en kondigde daarnaast een aandelensplit- sing aan.Ahold profiteerde sterk van de nieuwsstroom in v vi de sector handel: de e-commerce samenwerking tussen het Franse Carrefour, het Amerikaanse Sears en Oracle lokte een forse koersstijging uit Ook Philips steeg fors, dankzij de sterke groei van de chipmarkt en positieve adviezen van ana listen. De sterkste daler van de afgelopen week was Wolters Kluwer. Zowel Elsevier als Wolters kunnen in tegenstelling tot bijvoorbeeld VNU niet echt profiteren van de opkomst van inter net. Ook Boskalis, dat een vijandig bod heeft uitgebracht op bouwonderneming HBG, daalde in de afgelopen week. Performance Modelportefeuille behaalt een outperformance van 0.6% De modelportefeuille haalde de afgelopen week een ren dement van 3.1%, terwijl de AEX-index met 2.5% steeg. Daarmee behaalde de modelportefeuille een out performance van 0.6%. Sinds het begin van het jaar bedraagt het rendement op de modelportefeuille 3.1%. De AEX-index daalde over dezelfde periode met 0.4%. Wijzigingen in de porte feuille UPC opgehoogd ten koste van Fortis, Randstad verruild voor KPNQwest Deze week hebben wij de weging in de groei-aandelen verhoogd, omdat door de forse koersstijgingen van deze aandelen de neutrale positie van vorige week al weer was veranderd in een onderweging. Daarom is het belang van UPC met 2.5% aw opgehoogd tot 5%, tegen een AEX-weging van 6.1%. Binnen het thema groei is daarnaast Randstad vervangen door KPNQwest. KPNQwest profiteert van de groei in dataverkeer. Bovendien is KPNQwest marktleider op dit gebied. Randstad is teruggezakt naar Houden, zodat wij het fonds uit de modelporte feuille verwijderen. De ophoging van UPC is ten koste gegaan van een verlaging van Fortis. Fortis staat op een Houden-advies, terwijl het fonds een overwogen positie had in de modelporte feuille. portefeuille performance deze week uit.'99 upc 19.4 61.1 ahold 15.4 -17.9 philips 14.9 42.4 ordina 9.3 27.2 kpn 9.0 36.3 randstad 8.9 -7.5 endemol 7.7 76.6 heineken 4.0 8.3 kon. olie 1.7 -10.8 unilever 0.4 -13.8 vnu -1.3 37.3 abn amro -2.2 -13.3 ing -2.4 -12.4 dra ka -3.6 65.2 aegon -3.7 -25.3 akzo -4.8 -19.7 boskalis -6.0 29.3 fortis -6.0 -27.0 dsm -6.2 -14.4 wolters kluwer -11.7 10.1 modelportefeuille 3.1% aex-index 2.5% Het is een drukke bedoening aan Dorps straat 202 in Zevenhuizen. Op die lokatie wordt thans hard gewerkt aan de bouw van een nieuw pand. Coby van der Hoek, eigenaresse van de speciaalzaak in dier- benodigdheden vertelt: 'De reden om een nieuw pand neer te zetten heeft niets te maken met een tekort aan win kelruimte. Die is namelijk precies groot genoeg. Ons oude woonhuis verkeerde echter in zo'n slechte staat dat we beslo ten hebben een nieuw pand neer te zet- ten. Om de overlast in de Dorpsstraat te beperken, zijn er afspraken gemaakt met leveranciers. Die leveren hun goederen nu 's ochtends vroeg of aan het einde van de middag aan. Op die manier behoeft de straat niet te worden afgeslo ten voor verkeer en kunnen klanten de winkel goed bereiken. Een compliment ook voor de collega's in de buurt. 'De samenwerking met de andere winkeliers loopt fantastisch' aldus Coby van der Hoek. Voor de bouwvak moet de nieuw bouw voltooid zijn. «naai> rMmnoou^i f - aw INGANG Rabobank Onder grote belangstelling presen teerde de Rabobank afgelopen week haar visie op de toekomst voor de glasgroenteteelt in Nederland. Een éénduidige conclusie viel niet te trek ken. Schaalvergroting zal zeker door zetten voor de massa produkten als losse tomaten, komkommers en papri ka's. Maar schaalvergroting alleen is niet meer zalig makend. Wanneer ondernemers met een kleiner bedrijf zich richten op speciale produkten zoals bijvoorbeeld gele tomaten of punt paprika's is er voor hen ook een boterham te verdienen. Sleutelwoor den zijn: anticiperen op veranderingen in de markt en samenwerken. deze visie? Hoe gaan zij in de praktijk om met de veranderingen in de markt? Er werd heftig gediscussieerd en de meningen liepen uiteen, ieder een heeft zo zijn eigen aanpak. Men was het er wel over eens dat samen werken moeilijk blijft, dat is de afgelo pen jaren wel gebleken. Wellicht dat de handelaren in groente en fruit de krachten kunnen bundelen om zodoende een krachtige partij voor de supermarkten te worden. De toekomst zal het leren. In april wordt de Rabobank Visie voor de Glasbloementeelt verwacht. Tegen die tijd zullen we een soortgelijke bij eenkomst organiseren voor de bloe- Maar wat vonden de tuinders zelf van mentelers. Waar vind ik - de nieuwe bedragen voor het werknemerssparen? Deze bedragen worden ieder jaar rond november door de Overheid voorlo pig vastgesteld. Voor 2000 zijn de bedragen vastgesteld op 1.736,- voor de spaarloon-/winstdelingsregeling en 1.158,- voor de premiespaarregeling. Met betrekking tot het Wetsvoorstel IB 2001 ligt er het voorstel om deze bedragen in 2001 te bevriezen op het huidige niveau. Er zal dan geen indexering meer plaats vinden. GROENFINANCIERING STOP GEZET Door de nieuwe belastingplanni is het animo onder beleggers o 'groen' te beleggen sterk afger* men. Door gebrek aan groene 'f ding' heeft de Rabobank, net i andere banken, de verstrekking^ groenfinancieringen (voorlopicl stop gezet. Rabobank Nederland gaat in opd Groen- en Milieufinanciering noemt specifieke voorwaarden o in aanmerking te komen vooré van deze financieringsvormen. Bij klanten met investeringen tot! miljoen die in principe een groent nanciering kunnen krijgen, moetè lokale bank beoordelen of zij var een Rabobank Milieufinancieringo] voor een normale bancaire finandt ring in aanmerking komen, informatie over de Rabobank Miliar financiering kunt u verkrijgen bijui relatiebeheerder, te. 0180 - 63 73 3i| NU INSCHRIJVEN op het RG NonStop ClickFund Beleggen met een doorlopend! garantie, zekerheid en groeipoterj tieel. Als dat is wat u zoekt, dan heet u tot en met 17 maart 2000,17.00| uur de tijd om kosteloos in te schii ven op het RG NonStop ClickFundl Wilt u alvorens te besluiten meel informatie ontvangen, neemt u dn contact op met onze afdeling Effec ten en vraag naar de brochure.Te 0180-63 73 58. Rabobank hoofdsponsor van Zingaro Van 17 maart tot 10 april treedthet| paardentheater Zingaro op in Westergasfabriekterrein te Amsteij dam. Kaarten zijn te bestellen viahej Uitburo, tel 0900-0191 Een wentj lende show die doorgaans allee' wordt opgevoerd in het Paarden theater Zingaro net buiten Parijs.He: is een komen en gaan van 25 pracf tige paarden. Hulp voor Indonesië De Rabobank gaat helpen bij del opzet van een coöperatief banksyv teem in Indonesië. De bank zal de| Indonesische Coöperatieve (DEKOPIN) in de komende jaren me: I kennis ter zijde staan en technische ondersteuning geven. DEKOPN heeft de bedoeling om in Indonesië een coöperatieve bank op te zetterI naar het model van de Rabobanfl De Rabobank zal haar inbreng le#I ren via RIAS, de adviesdochter var Rabobank International. www.vleesinfo.nl Deze site van het voorlichtingsbu-1 reau vlees is dus niet voor vegetal riërs. Lekkere recepten om eer I heerlijk stukje vlees te bereider Een aanrader voor de liefhebbers. www.sportvis.nl Voor de echte sportvissers, n#l ook voor de gewone hengeM'J hier een keur aan informatie te vin I den. Er zijn tevens tientallen li" naar andere sites over vissen. www.tuinbouw.nl Het produktschap voor de tuifrl bouw heeft haar eigen site n*| voor alle geïnteresseerden in I tuinbouw een scala aan informal Het laatste nieuws op tuinbouw'? J bied is hier te vinden.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 2