LITI E BERICHTEN TORI •^ALVtLM Foto's in het Hart van Holland Lectori Salutem Literaire avonden in de regio Dick Bac Rapid-schaakkampioen Eerste viswedstrijd BROUWER DE KONING INBRAAKBEVEILIGING! 1 verhalen uit de klassieke oudljtïd Nachttocht in Benthuizen T van Holland cl e H a ij vanderWende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle BEVEI LiGl 4GEN Motto Boekenweek: 'Hart van Holland/8.ma?trt<2()P0 pagina 3 Familieberichten TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: UITVAARTVERZORGING GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN Grote sortering van modellen en steensoorten in onze toonzaal aanwezig. Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelij ke Dwarsweg la te Zeven huizen besteld worden (kosten: 7,50. per foto). Foto's dienen van tevoren betaald te worden. Waddinxveen Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen b0RG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf jsl voor een gratis beveiligingsplan Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 Boskoop Informatieavond over Reiki 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespeciabseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. De Gedenkteken Specialist Voor een blijvende herinnering Zegwaartseweg 4A, 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079 - 341 62 27 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. hbrciken: Op de Herenweg in Moer- ^Pelle is op zaterdag 4 maart, tus- sen 18.00 en 20.00 uur ingebroken in ten tweetal woningen. In beide Bevallen werd aan de achterzijde lan de woning ingebroken. Beide woningen werden grondig door- ocht. Het is nog niet bekend wat is Ogenomen. IInbrekers hebben dinsdag I 'ebruari drie woningen aan de «A Willem Frisoweg bezocht. Zij ^men geluidsapparatuur, sieraden :'b mee. De inbraken zijn over dag gepleegd, de bewoners waren niet thuis. In alle drie de gevallen werd het slot van de voordeur gefor ceerd. In een woning aan de Wagnerlaan is afgelopen weekend ingebroken. Een slaapkamerraam werd opengebro ken en de gehele woning werd door zocht. Het is nog niet bekend wat is weggenomen. Aan de Prunusstraat weijd ingebro ken in een woning. Hier werd een slot geforceerd en onder andere werden pasjes en een paspoort weg genomen. In dezelfde straat werd Eén van de activiteiten van de CPNB (Collec tieve Propaganda van het Nederlandse Boek) is de jaarlijkse Boekenweek. Dit jaar verschijnt ter gelegenheid van de boekenweek - van 15 tot en met 25 maart - de cd-rom Lectori Salu tem. Welke boeken van Plato zijn er momenteel te vinden in de boekwinkel? Wat is het verschil tussen de vertaling Odysseia van Imme Dros en de Odyssee van M.A. Schwartz? Waarom was Ajax de sterkste en Helena de mooiste. Met de cd-rom Lectori Salutem kan de gebrui ker een interactieve ontdekkingstocht maken door de boeken uit en over de klassieke oud heid. Ruim 400 boekbeschrijvingen, 300 afbeel dingen, bijna 400 verklarende teksten en 80 geografische aanduidingen wijzen de weg. De cd-rom is vanaf woensdag 15 maart verkrijg baar is de boekwinkel voor ƒ14,95. cd-ron Boekenweek 2000 Zwerven door de bibliotheek van de klassieke oudheid Nieuwerkerk aan den IJssel - De literaire commissie van de openbare bibliotheek Nieuwerkerk aan den IJssel organiseert een tweetal literaire avonden in de bibliotheek aan het Raadhuisplein (bij winkelcen trum Reigerhof). In het kader van het thema van de boekenweek "De klassieken" spreekt op woensdag 15 maart de Piet Paaltjens van de 20e eeuw: Levi Weemoedt. Op 22 maart is Anna Enquist te gast. Reeds bekend als dichteres, brachten haar romans Het Meester stuk, Het geheim en haar verhalenbundel De Kwet suur haar roem bij het 'grote publiek'. De avonden beginnen om 20.00 uur. Kaarten a ƒ3,50 zijn verkrijgbaar bij de bibliotheek en bij boekhandel van Delft. Moerkapelle - Voor de derde maal in zeven jaar heeft Dick Bac het kampi oenschap Rapidschaak van Moerka pelle op zijn naam geschreven. Bij het ingaan van de vierde en laatste ronde had de nieuwe kampioen een voorsprong van zes punten op zijn naaste rivaal Hugo van Elteren. Dat kwam neer op anderhalve wedstrijd- punt met nog drie partijen te gaan. Nog even steeg de spanning, toen de koploper zijn eerste partij van de avond verloor tegen Jesse van Elte ren. In zijn tweede en derde partij was Dick Bac echter sterker dan Gerard van Ommeren en Hugo van Elteren, wat hem de verdiende titel opleverde. Achter dit geweld won Ben van Geffen in groep 2 zijn drie partijen, daardoor nog op de tweede plaats in de rangschikking eindi gend. Groep 3 werd gewonnen door Jan Blok en Michiel Rensen en groep 4 was een prooi voor Meus van der Poel. In groep 5 was Kevin Bakker de tweede schaker die deze avond een score van honderd procent binnen haalde. Er waren in deze vierde ronde in totaal 22 deelnemers. De eindstand bovenaan: 1. Dick Bac, 52 punten; 2. Ben van Geffen, 47; 3. Hugo van Elteren, 44; 4. Gerard van Ommeren, 43; 5. en 6. Jesse van Elte ren en Arno Luinenburg, beiden met 40 punten. Is het toeval dat deze zes spelers ook in de onderlinge competitie de bovenste zes plaatsen innemen? De jeugd speelde de negende rond van de jeugdcompetitie. In groep 1 wees Ron Droog zijn naaste concur rent Patrick Stam terug. Zij blijven eerste en tweede voor Boudewijn Weijermars, die Freek Hofman ver sloeg. In groep 2 wonnen voor de verandering de drie koplopers. Dat zijn Pieter Perdijk, Marleen van Vliet en Simon van Rooijen. Groep 3 wordt onveranderd aangevoerd door Jojanneke Weijermars, die haar naaste belager Jessica Stam klopte. Job Reijneveld is hier derde. Zevenhuizen - Op zaterdag 11 maart begint de Hengelvereniging H.Z.M. met de eerste wedstrijd van dit jaar. De wedstrijd wordt gevist voor de rivierencompetitie, deze bevat 8 wedstrijden verdeeld over 8 maan den, de wedstrijdduur is 4 uur en er wordt gevist in verschillende rivie ren. Vertrek vanaf de parkeerplaats van La Baraque om 6.30 uur. Nadere informatie kan worden verkregen bij J. Wiersma, telefoon 0180-632654. Benthuizen - De Stichting Evenemen ten Commissie Benthuizen organi seert op vrijdag 17 maart een nacht- tocht. Vanaf 19.00 uur vertrekken de deelnemers, met eigen auto, naar een geheime plek. Hier vandaan maakt men in groepsverband een spannende wandeling met puzzel opdrachten. Inschrijven 6-10 maart van 17.00- 19.00 uur) met minimaal drie perso nen, de kosten zijn f 6,- per persoon en eigen vervoer is noodzakelijk. Voor meer informatie: 079-3313820. ook een poging ondernomen om in en andere woning in te breken. Dit bleef echter bij een poging. Aanrandingen: Twee vrouwen zijn op 5 maart, nadat zij carnaval gevierd hadden in de Rozenburcht, op weg naar hun huis gevolgd door een nog onbekende man. Op het moment dat de vrouwen hun woning in de nabij heid van de Rozenburcht wilden binnengaan, werden zij door de man aagesproken en onzedelijk betast. De vrouwen wisten in beide gevallen hun woning binnen te gaan en de man buiten te houden. Het signale ment van de man luidt: blanke man, kort, donkerblond haar met een middenscheiding, leeftijd ongeveer 30-35 jaar en hij droeg een donker kleurig ski-jack. De politie sluit niet uit dat nog andere vrouwen het slachtoffer zijn geworden van een dergelijk delict. In dat geval wordt verzocht aangifte te doen bij de poli tie in Waddinxveen. De politie stelt een onderzoek in. Vermiste man overleden: in de Gouwe is zaterdag 4 maart rond 1.30 uur het dode lichaam van een man gevonden. Voorbijgangers zagen het stoffelijk overschot drijven langs de Voorkade ter hoogte van de Dwars Nieuwstraat in Boskoop. Politie onderzoek wees uit dat het om een 40-jarige man uit Boskoop ging. De man werd sinds 11 februari vermist. Die dag werden zijn fiets en jas bij de spoorbrug in Alphen aan den Rijn gevonden. Een zoekactie op die locatie heeft toen niets opgeleverd. Na vaststelling van de identiteit van het slachtoffer, heeft de politie het onderzoek afgerond. Van een zelfdo ding of een misdrijf is geen sprake. Vermoedelijk is een ongeval de Bos koper noodlottig geworden. Woensdag 15 maart wordt door Yvonne van Berkel een infoavond gegeven over Reiki in het zalencentrum van De Egenlantier aan het Raad huisplein 1-2 in Hazers- woude-Dorp. Aanvang 20.00 uur; toegang vrij. Tevens is het mogelijk een korte kennis makings behandeling te andergaan. Voor meer informatie: 0182-619360 of 06-22804933 Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 11.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2000 | | pagina 3