!5 jaar schoolbasketbal in Waddinxveen 1 le Lions Rottemerenloop op 11 maart |Data General geeft Facopa goed partij Nesselande beperkt schade ptmer van Weringh kampioen Lange Baan TZM verliest van koploper ENZaUsN Hart van Holland/8 maart 2000 pagina 9 prganisatie 1 Uitslagen ■leybal FIOLEN en PRIMULA'S KAMERPLANTEN - SNIJBLOEMEN ORG Tafeltennis Volleybal Nesselande mist aanvalskracht r Karin .longkind Waddinxveen - Ongeveer tweehonderdvijftig kinderen zet- en vorige week - sportief gezien - Sportzaal de Duikelaar lolledig op zijn kop. De reden hiervoor was het vijfentwin tigste schoolbasketbaltoernooi, georganiseerd door Bas- letbalvereniging Flyers. Traditiegetrouw vond het toer- looi plaats aan het einde van de voorjaarsvakantie, lanwege het grote aantal inschrijvingen werd het toernooi Bespeeld over twee dagen. Naast het grote aantal deelne mers waren er ook veel toeschouwers om hun favorieten Éan te moedigen. De deelnemende teams waren afkomstig f i! de groepen vijf tot en met acht van verschillende basis- Icholen uit Waddinxveen. De organisatie van een dergelijk groot evenement start voor de uiteindelijke toernooidatum," vertelt Jesca tan Loo. Zij is samen met de secretaris van de Waddinx- leense basketbalclub, Jan Karei van Gent, verantwoorde- lijk voor een goed verloop van het toernooi. Alhoewel Jesca niet als organisator betrok ken is geweest bij de eerste edities van het basketbal-scholentoernooi, heeft zij wel herin neringen als deelnemer aan het scholentoernooi. "Het toernooi is altijd goed bezet geweest," vertelt ze enthousiast. "De gezelligheid stond - net als tegenwoordig - voorop, maar als vereniging organiseer je een dergelijk toernooi toch met de hoop dat er leden uit voort komen. Dat is in de loop der jaren ook veelvuldig voorgekomen." Het aantal deelnemers aan het scholentoernooi is al jaren stabiel. "De eerste jaren kon den ook scholen uit het Voortgezet Onderwijs zich inschrijven," herinnert Jesca zich. "Omdat de animo daar terugliep, maar bij de basisscholen steeds groter werd besloot het toenmalige bestuur het accent geheel op de leerlingen in de basisschoolleeftijd te leggen. Dat bleek een gouden greep, want met een gemiddelde van ongeveer veertig deelnemen de teams is het Flyers-scholentoernooi één van de grootste scholentoernooien uit de regio." Voor de winnaars in de diverse poules waren bekers beschikbaar. Daarnaast kregen alle deelnemers een cheque waarmee ze een aantal keren gratis een basketbaltraining kunnen bezoeken. Omdat het dit jaar een jubileumtoernooi betrof ontving iedereen een vaantje. De uitslagen zijn als volgt: Poule Jongens groepen 6/7/8 1. Fire Spurries, Dick Brunaschool; 2. Bad Boys, Kard. Alfrinkschool; 3. K A Bulls, Kard. Alfrinkschool. Poule gemengd groep 5/6: 1. Pokey- men, Rehoboth (B.M.) 1. Dream team, Prins Willem Alexander- school-Oranjelaan; 2. Basketkids, Prins Willem Alexanderschool- Oranjelaan; 3. Papegaai, De Papegaai AZC. Poule gemengd groep 7/8: 1. Charmeleon, Kon. Beatrixschool; 2. The Troubleshooters, De Kameleon; 3. De Kneuzen, Rehoboth. Poule jongens groep 5/6: 1. Bad Boys, Eben Haezerschool; 2. Pikachu, Kon. Beatrixschool; 3. Golden Flyers, Kard. Alfrinkschool. Poule gemengd en meisjes I groep 6/7: 1. Newtwo, Kon. Beatrixschool; 2. De Panters, De j Kameleon; 3. Space Ball Girls, K. Alfrinkschool. Poule meisjes I groep 8: 1. No-Name Girls, De Leilinde; 2. The Jumping Girls, Kard. Alfrinkschool; 3. Snorkels, Bethelschool. Poule jongens groep 8: 1. Space Jam Monsters, Dick Brunaschool; 2. B.C. Zeeman, Kard. Alfrinkschool; 3. Ebo Stars, Eben Haezerschool. De prijs voor de leukste naam is gegaan naar 'The Jolly Dunkers' van jongens groep zes van de Kard. Alfrinkschool. Zevenhuizen - Voor de elfde keer organiseert de Lions Club Zevenhui- zen-Moerkapelle de Lions Rotteme renloop. Een evenement dat niet alleen oproept tot sportieve presta ties maar tevens een goed doel steunt. De opbrengst van de inschrijfgelden en de sponsorgelden van particulieren en het bedrijfsle ven in de regio Zevenhuizen-Moer- kapelle komt dit jaar geheel ten goede aan een tweetal goede doe len, de Stichting Molenvrienden en de stichting Drugspreventie Jonge ren. De Stichting Molenvrienden steunt de restauratie en het voort bestaan va de zo kenmerkende historische windmolens rondom Zevenhuizen, terwijl de Stichting Drugspreventie- Jongeren onder andere op scholen en in jeugdcentra voorlichting geeft over de gevaren van drugsgebruik. De Lions Rottemerenloop vindt plaats op zaterdag 11 maart, het startschot voor alle afstanden zal gelost worden om 12.00 uur voor het gemeentehuis. Er kan worden ingeschreven voor een drietal cate gorieën: 21 kilometer, 10 km en voor 5 km, onderverdeeld in dames, heren, en veteranen voor de 21 km. Voor elke categorie zijn prijzen beschikbaar. De organisatie verwacht tegen de 400 deelnemers. De inschrijving voor deze Rottemerenloop begint om 10.15 uur in dorpshuis Swanla aan de Burgemeester Klinkhamer- weg 86 en sluit een half uur voor de start. Kleedkamers zijn op deze locatie beschikbaar. enhuizen - Hoewel de volleybal- es van Data General voor de [strijd in de kwartfinales van de erlandse beker tevoren weinig tsen werden toegedicht tegen de 'keeredivisionist Facopa, had de ctie van coach Visser zich terde ge voorbereid. Middels gerichte trai- en het bestuderen van video- iames had de jeugdige selectie zien toegewerkt naar een voor het publiek leuke wedstrijd. En dat werd net. want het in groten getale opge- ■nen publiek vermaakte zich uit stekend met boeiend en bij vlagen JÜriect topvolleybal. Uiteindelijk lek het klassenverschil tussen de uimers twee van de eerste- en ere- ■jsie te groot voor een echt span nende wedstrijd, maar de dames Duta General lieten zich niet 2plaan en wisten zelfs een set te loveren. opa uit Weert beschikt over zeer 'aren en getalenteerde speelsters, wonder enkele internationals. In mi WeId bet Nederlands kampioen au 'k dit seizoen heeft het Europa- valn bal gespeeld. De selectie l a General heeft ook het nodi- ent. maar juist de ervaringsfac tor minder groot. Coach Visser had zijn speelsters ingeprent dat ze niets te verliezen hadden na het behalen van de kwartfinales en dat ze vooral hun eigen spel moesten spelen. In de le set speelde Data General nog wat onzeker, met alleen servicedruk van Bijl en Kok. terwijl Facopa met vooral floaterservices de Zevenhuizense passers onder druk zette. Tot 6-6 werd de tegen stander bijgehouden, maar daarna sloeg Facopa een gat van 7 punten dat de ploeg uit Zevenhuizen niet meer kon overbruggen, setstand 17- 25. In de 2e set bood Data General aanmerkelijk meer tegenstand. De service werd beter gericht, waaron der de libero van de tegenstander werd ontweken. Passing en spelver- deling van Knap draaiden goed en de aanval van Lucassen en van der Maat scoorde volop. Ook de middenaanval van Vermeulen kwam goed door en de harde aanval van de lange international Stealens werd meerdere malen door o.a. Meijer en Lucassen afgeblokt. In het achter veld verdedigde libero den Butter de meest onmogelijk ballen. De strijd ging gelijk op en ook Facopa- coach Mertens zag zich genood zaakt tot het nemen van time-outs, wat niet kon verhinderen dat de overwinning met 26-24 naar het enthousiaste Data General ging. Tot 14-14 in de 3e set ging de strijd gelijk op. Hierna stagneerde de aanval die door het blok en veldverdediging van Facopa steeds vaker kon wor den gekeerd. Facopa wist wel te sco ren, vooral via sterk diagonaal gesla gen buitenaanvallen en harde 3-meter smashes, waarna het de 3e set met 20-25 won. Door vermoeid heid en concentratieverlies zakte Data General in de 4e set terug. Er was nauwelijks meer servicedruk en het middenblok liet steeds grotere gaten vallen. Een te groot aantal per soonlijke fouten zorgden ervoor dat de Zevenhuizensen geen eigen spel meer konden opbouwen. Facopa haalde geroutineerd de set met 17- 25 en de wedstrijd met 1-3 binnen. Het publiek had echter genoten en onderstreepte de waardering voor de prestaties van de speelsters met een staand applaus. Vandaag - woensdag 8 maart - wordt in Weert de return gespeeld, waarna op zater dag 18 maart de competitie wordt hervat tegen VCS om 19.00 uur in Swanla. zXr ^S/Zevenhuizen - Afgelopen Utth.1;" ,wer.den in Den Haag op de hpk r. ae kampioenschappen van «west Zuid-Holland gereden. In het I,e®or'e heren junioren A werd dn rf,A mpioenschaP bepaald door 3nni meter. de 1500 meter en de wer meter Rutmer van Weringh 38 f- meter eerste in hef aiH60!. - °P he 1500 meter tijd 'anVmMc eerste plaats in een dé dnnn d sec- Daarna volgde finis'ito met?r waar hij als derde B m 4.28.08 sec. Na twee afstanden was de voorsprong van Rutmer zo groot dat zijn plaats in het eindklassement op de 3000 meter nauwelijks in gevaar kon komen. Met ruim verschil werd Rut mer van Weringh kampioen van het Gewest Zuid-Holland. Zaterdag nam Rutmer deel aan de NK Korte Baan in Heerenveen. De junioren A en de senioren streden in één groep om de landstitel. Rutmer eindigde hier op de tiende plaats. Reststoffen, Tuinaarde, 4 zakken ƒ10,-. Turfmolm, Zaai- en Potgrond anchi'eS Vt?°r C'e 9roentetuin: o.a.: zaden, plantuitjes, pootaardappelen, iv|e, s a, kool, tuinbonen en aardbeiplanten. Fruitbomen, Broeiramen enz. LANDBOUWKALK VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430 Moerkapelle - Het eerste team van TZM heeft de thuiswedstrijd tegen de koploper, BOK 1 uit Bodegraven, met 3-7 verloren. Hoewel een aantal partijen nipt werd verloren slaagde men er niet in een grotere score te bewerkstelligen. Ad van Heijningen en Guus van Amerongen wisten bei den slechts één wedstrijd te winnen. Dico Bac scoorde niet. De dubbel werd gewonnen. Door dit verlies is de koppositie iets verder weg. Team 2 speelde thuis tegen Vrien denschaar 13. Ook dit team verloor met 3-7. Coerd van Kasteel, Sander vein der Meer en Patrick van der Meer wonnen allen een partij. De dubbel werd verloren. Het derde team speelde een thuis wedstrijd tegen TOP 10 uit Haast recht en won met 7-3. Gerard Reijm, Hans Hol en André Te Paske wonnen allen twee partijen. Ook werd de dubbel gewonnen. Team 4 speelde uit tegen Vrienden schaar 16 uit Gouda. Bart Klos won twee partijen. Simoh Wondergem won er één. Anne Duursma won geen partij. De dubbel werd gewonnen. Woensdag 1 maart speelde Cadenz.Nesselande in Capelle aan den Ijssel de eerste wedstrijd van de kwart-finale Beker tegen streekge noot Alcom/Capelle. In een leuk duel zagen de Capellenaren kans om de wedstrijd met 3-2 te winnen. Via de setstanden 20-25, 25-20, 25-18, 18- 25 en 15-11. Coach Gert Timmer van Cadenz.Nesselande kon de net her stelde Joost van der Hoek inzetten en liet de libero-plaats door Jochem de Gruijter innemen. Nesselande bouwde de wedstrijd rustig op. In de beginfase hielden de ploegen elkaar goed in evenwicht waarbij Alcom een lichte voor sprong nam. Maar bij de stand 17-17 was het keerpunt, door een sterke aanval en een hecht blok werd het beslissende gat geslagen en kon invaller Joost Looman het laatste blokpunt maken 20-25. In de tweede set kreeg Cadenz.Nesselande te maken met een ontketend Alcom/ Capelle, dat met een uitstekend spe lende Jeroen Trommel, Nesselande op een beslissende achterstand bracht. Deze werd tot negen punten (14-5) uitgebouwd, voordat Nesse lande iets terug ging doen. Lang zaam wist Nesselande wat van de achterstand af te halen. Bij 15-9 werd Joost Looman in het veld gebracht voor Kristiaan van der Wel. Toch bleef Nesselande wat klei ne foutjes maken en bij Alcom lukte alles. Met 25-20 ging deze set naar de Capellenaren. De derde set gaf veel rally's te zien, die vaker in het voordeel van Capelle uitvielen dan in het voordeel van Nesselande. Ook was de servicedruk op Nesse lande groot en de passers hadden daar duidelijk problemen mee. Hier door moest Joost van der Hoek extra veel meters maken en kon hij zijn aanvallers niet optimaal in stel ling brengen. Edger Tinkhof viel de eer te beurt om de set met 25-18 binnen te halen. Nesselande wist in de vierde set meer felheid in hun spel te brengen ën doordat de pas sing beter verzorgd was konden de aanvallers Rick Wiggers en Kristiaan van der Wel nu wel makkelijker sco ren. Ook de blokkering van onder andere Job Ebbelaar wist beter met de aanvallen van Alcom overweg te kunnen. De beslissende 13-17 voor sprong werd niet meer uit handen gegeven en met een sterk blok werd het beslissende punt (18-25) binnen gehaald. In de beslissende vijfde set verviel Nesselande in dezelfde fout en kon de service van Alcom slecht of met veel moeite verwerken. Hier door nam Alcom een voorsprong, die vanwege de korte duur niet meer in te halen was. Met 15-11 werd de set afgesloten. Vrijdag 3 maart kreeg Nesselande de regerend landskampioen Piet Zoo- mers/Dynamo op bezoek. Zo n 1100 man zag een strijdend Nesselande met 3-0 verliezen van de Apeldoor- ners via de setstanden 29-31, 17-25 en 23-25. De teams hielden elkaar goed ih evenwicht, Nesselande wist veelvul dig door het midden aan te vallen en te scoren. Piet Zoomers had in Mare Broere weer een sterke hitter in huis. Piet Zoomers kreeg bij 17-17 hulp van Nesselande om uit te lopen naar een voorsprong die zelfs met 21-24 tot een setpunt leidde. In deze fase zorgde de blokkering van Job Ebbelaar en de aanval van Kristian van der Wel ervoor dat Cadenz.Nesselande weer in de race kwam en zelfs met de opslagbeurt van Joost van der Hoek op setpunt kwamen (25-24). In deze spannende fase wist uiteindelijk Piet Zoomers aan het langste eind te trekken 29- 31. In de tweede set kwam Nesse lande al snel op een grote achter stand (2-6), deze was niet meer in te halen en de Apeldoorners maakten dankbaar gebruik van de fouten die zich aan Nesselande zijde zich opstapelde en die uitmondde in een 17-25 setwinst voor Piet Zoomers. De derde set gaf weer een gelijk opgaande strijd te zien, waarbij de Apeldoorners steeds aan de goed kant van de score bleven. Een achterstand opgelopen, door acties die voor tweeerlei uitleg vatbaar waren, maar steeds in het nadeel van Nesselande uitvielen, werd nog teniet gedaan 22-23. Maar de strijd was eigenlijk al gestreden en aan Mare Broere viel de eer te beurt om het karwei af te maken met 23-25. Voor Cadenz.Nesselande betekent dit dat de derde plaats nu definitief is en dat de wedstrijd van zaterdag 11 maart in Assen tegen ECOstyle /Sudosa daar geen verandering in zal brengen.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 9