Nieuwe tarieven Invictus wint eenvoudig Spetterende KEWIK-finale op Arnodus van Os Mantelzorg café Slachtofferhulp zoekt vrijwilligers Europa Kinderhulp zoekt gastouders, voor drie weken vakantie Vrouwen-bijbelkring Excursie in Hoge Bergse Bos Informatieavond Reum pagina 10 Hart van Holland/15 maart 2000 BIJ DE Maximumtarieven familiepraktijk Verklaring Voorbeelden Hogere inkomen Nieuwe wet Meer informatie Een testament opmaken, Huwelijkse voorwaarden opstellen. Een verklaring van erfrecht. Daar moet allemaal een notaris aan te pas komen. Tot 1 oktober 1999 gold voor het opstellen van bepaalde notariële akten een vast tarief. Dat tarief was voor iedereen even hoog. Daarin is met een nieuwe notarisweg veran dering gekomen. De notaris mag voortaan zelf bepa len welke bedragen hij in rekening brengt voor het opstellen van nota riële akten in de familiepraktijk. Maar: er zijn wel maximumtarieven gesteld. Die tarieven zijn afhankelijk van de financiële situatie van de klant. Zo kunnen ook mensen met Weinig geld nog steeds bij de notaris terecht. Als iemand gezien zijn financiële situatie recht heeft op gefinancierde rechtsbijstand (door een advocaat), dan komt zij/hij mogelijk ook in aan merking voor het laagste maximum tarief van de notaris. Wilt u in aanmerking komen voor het laagste maximumtarief bij de notaris, dan moet u een zogeheten Verklaring omtrent het Inkomen en Vermogen (VIV) overleggen. Dat is een bij de gemeente te verkrijgen formulieren waarop u gegevens ver strekt over uw maandinkomen, eventueel uw vermogen, een eigen huis en dergelijke. Het formulier moet eerst worden geverifieerd en afgestemd door de gemeente. Daar na moet het worden doorgestuurd naar de President van de arrondis sementsrechtbank, die vervolgens beslist of u inderdaad voor het laag ste maximumtarief in aanmerking komt. Een echtpaar wil een testament laten opstellen. Hun gezamenlijke inkomen is minder dan ƒ3.900 netto per maand. Ze hebben geen eigen huis en minder dan ƒ20.000,- spaargeld en overig vermogen. Ze betalen dan niet meer dan ƒ601,- (excl. btw) per persoon aan notariskosten. Het kan ook minder zijn. Dat ligt aan de notaris. Een alleenstaande vrouw wil haar testament verande ren. Haar inkomen is minder dan ƒ2.730,- netto per maand. Zij heeft een eigen huis, waarvan de waarde minus de hypotheekschuld minder is dan ƒ75.000,-. Verder heeft zij minder dan ƒ14.000 spaargeld en ove rig vermogen. Ook hier bedraagt het tarief maximaal ƒ601,- (excl. btw). Het lijkt een ingewikkelde procedure. En er gaat inder daad wel wat tijd in zitten. Maar het kan de moeite waard zijn, want er is een aanzienlijk prijsverschil het met maximum tarief voor men sen met een hoger inkomen. voor Ook mensen met een hoger inkomen gelden maximumta rieven. Zij betalen niet meer ƒ2.404,- akte. Alleen voor men sen die ver mogensbe lasting betalen, gel den geen maximumta- dan per NOTARIS TARievew De nieuwe tarieven bij de notaris zijn een gevolg van een nieuwe nota- riswet die, zoals gezegd, op 1 okto ber 1999 in werking in getreden. Die wet maakt prijsconcurrentie tussen notarissen mogelijk. Het geleidelijk vrijlaten van de tarieven (voor de familiepraktijk met een maximum) maakt daarvan deel uit. Notarissen mogen zich nu ook over al vrij vestigen, als ze tenminste een goedgekeurd ondernemingsplan hebben. Tot nu toe gold een stand plaatssysteem. Een notaris die graag nieuwe klan ten wil, kan dus aantrekkelijke tarie ven aanbieden. Het is wellicht de moeite waard om eens rond te bel len als u een notaris nodig heeft. notaristelefoon: 0900-3469393 (ƒ0,50 per minuut, bereikbaar op werkda gen van 9.00-14.00 uur). Internet: http://www.notaris.nl Ministerie van Justitie: 070-3706850 (bereikbaar op werkdagen van 9.00- 17.00 uur) Internet: http://www.minjust.nl Bergschenhoek - Op dinsdag maart is er een open koffieochtet in de Nederlands hervormde ka Aan de Kerkstraat 1. Heieen 1 spreekt over "De vreugde van 1 geloof". Vanaf 9.00 uur is er kol Om 9.30 uur begint het program dat duurt tot ongeveer 11.00 uur. is kinderoppas aanwezig..Voor nr informatie: 079-5933133. Het IVN Rotterdam organis- zaterdag 25 maart een ochtend cursie in het Hoge Bergse Bos. wandeling duurt ongeveer twee ui De start is om 10.00 uur restaurant Keizershof aan de M' Luther Kingweg in Ommoord/Zev kamp. Voor meer informatie: 4201750. Gouda - De Reumapatiëntenver ging Gouda e.o. organiseert woensdag 22 maart een informal vond over het RIO. Het R10 is Regionaal Indicatie Orgaan, w» alle aanvragen om extra hulp huishouden, verpleegkundige M etcetera ingediend en in behané ling genomen worden. De heer S bestuurslid van het RIO, zal de nod ge uitleg geven. De avond begint om 19.30 uuri koffie en wordt gehouden in vó pleeghuis Bloemendaal aan Livingstonelaan 54 in Gouda. Of belangstellende niet-leden zijn v> harte welkom. Voor meer infora? tie: Bertha Maat, secretaris van vereniging, telefoon 0172-210484. Waddinxveen - Deze week speelde bij badmintonclub Invictus vier jeugdteams thuis waarvan twee mini-teams. Team 2 trof een veel sterkere tegen stander. Nieuwkoop won namelijk vrij eenvoudig de eerste drie enkels. Tweede dame Claudia van der Tol kon wel goed tegenstand bieden, maar verloor uiteindelijk ook, mei 10-13 en 5-11. Daarna werden zowel de mixen ais de dubbels verloren, waardoor het 0-8 werd. Invictus 4 deed het beter. Zij troffen in Delft 3 juist een zwakkere tegenstander. De enkels werden eenvoudig gewon nen. In de tweede mix werd het iets spannender; Ewoud Vos en Angela Jansen speelde in zowel de eerste als de tweede set 15-11, maar won nen wel. In de heren dubbel van Ste ven Steenbergen en Ewoud Vos werd het nog spannender. De heren won nen de eerste set met 15-9, maar verloren daarna de tweede nipt met 13-15. In de derde ging het niet beter en ze verloren die met 12-15. Iris de Mos en Sanne Jansen haalde daarna het laatste punt binnen (17-14, 12-15 en 15-8). Het werd zodoende 7-1 voor Invictus. In de springplankcompetitie van de mini's, waar aangepaste regels gel den, speelde dit weekend Invictus 4 tegen Unicum 1. Eerste heer Bas Huising won hier zijn enkel. Nils Groenewegen verloor een set en won de andere. De tweede daarop volgende dubbels werden verloren. Maar de dubbel van Jasper van Dam en Nils Groenewegen werd wel gewonnen. Het werd daardoor 5-5. Het derde team speelde deze week tegen Blue Sky. Eerste heer Stefan Hoffmann en tweede heer Michel van der Poel wonnen beide hun enkel. Tim Colla en Mark van der Tol wonnen een van de twee punten, door een set te winnen en de ander te verliezen. Stefan en Mark verloren jammerlijk beide sets in hun dubbel. In de laatste dubbel van Michel en Tim, liep het allemaal wel lekker, de eerste set wonnen ze met 11-10, maar in de tweede set had tegen stander niet zo veel meer in te bren gen, want het werd 11-3. Uiteindelijk werd er met 7-3 gewonnen. Benthuizen - Voor een groot e'n enthousiast publiek organiseerde basisschool Arnoldus van Os in Benthuizen de finale van de KEWIK-show. Na vier voorronden mochten op vrijdag 10 maart de beste acts nog eenmaal schitteren. Onder aanmoediging van zo'n 300 familieleden en vrienden hardden 52 deelnemers nog eens alles uit de kast. De jury, bestaande uit ouders en leerlingen, koos uit 14 acts de winnaars in drie verschil lende categorieën. Het niveau dit jaar was hoog en er waren veel uiteenlopende acts, van klassieke altfluit tot Oerend Hard. De eerste prijs voor cabaret ging naar een, met veel humor uitgevoerd, stuk genaamd Ome Henk (Aldo, Niels, Anne, Roe land, Tim). De eerste prijs voor live optreden ging, evenals vorig jaar naar Björn die op zijn drumstel het nummer Binnen van Marco Borsato speelde. De eerste prijs voor play back ging naar het vrolijke Rubbe ren Robbie (Jeroen, Sander, Jimmy). In deze categorie waren er ook prij zen voor de Back Street boys en de Zangeres(sen) zonder naam niet met een uitbundig vertolkt Mexico de hele zaal meekreeg. Alle deelnemers ontvingen bij de prijsuitreiking een oorkonde en luid applaus. Het geheel werd professioneel aan elkaar gekletst door juf Agnes. Tot grote pret van iedereen, zeker de leerlingen, hadden ook de juffen (Ans, Evelien, Marian, Bertha, Irene, Agnes) een optreden voorbereid. Aangekondigd door de directeur als de Show Girls, net terug uit Las Vegas waar het publiek op de tafels klom, gaven zij een live optreden van the Village People met YMCA ten beste. Een vrolijke afsluiting van een spannende finale. KEWIK staat voor Kijk Eens Wat ik Kan. Leerlingen vanaf groep 4 laten in de voorronden zien wat ze kun nen: een instrument bespelen, zang, play back, cabaret of toneel. De beste acts gaan door naar de finale. Duidelijk populair dit jaar bij de deelnemers waren Back Street Boys en Abba/A-teens, maar ook veel Nederlandse nummers die voluit werden meegezongen door het publiek. De KEWIK show is een jaar lijks terugkerend evenement waar ook de leerlingen van groep 1, 2 en 3 veel plezier aan beleven. Het Steunpunt Mantelzorg organi seert op vrijdag 17 maart tussen 10.00 en 12.00 uur het mantelzorgca fé. Mensen die zorgen voor een naaste met een ziekte of handicap, hebben hier de mogelijkheid elkaar te ontmoeten. Mantelzorgers kun nen zo hun verhaal bij elkaar kwijt, elkaar steun geven en kunnen er even uit zijn in een gezellige omge ving. Het doel van deze bijeenkomst is het bieden van een plek aan mantel zorgers waar zij elkaar ondersteu ning kunnen bieden, waarbij lotge- notenervaringen en informatie uitgewisseld kunnen worden, onder begeleiding van een deskundige. De bijeenkomsten worden iedere derde vrijdag van de maand gehou den en vinden plaats in café Résistance, bij het verzetsmuseum in Gouda, Turfmarkt 30. Men hoeft zich voor deze bijeenkomst niet aan te melden. Met vragen kan men terecht bij het Steunpunt Mantel zorg. De balie is te vinden in de Thuiszorgwinkel-meditheek, Boele kade 1 te Gouda en is open op werk dagen tussen 10.00 en 15.00 uur, 's maandag tussen 13.30 en 17.00 uur. Telefoonnummer 0182 594658. aUCHTUIHCiK Regio - De Stichting Slachtofferhulp Hollands Midden (met kantoren in Leiden, Gouda, Noordwijk en Alphen aan den Rijn is op zoek naar mensen die geïnteresseerd zijn om zich als vrijwilliger in te zetten voor slacht offers van een verkeersongeval of een misdrijf. Als je slachtoffer wordt van een mis drijf of betrokken raakt bij een ver keersongeval word je niet alleen geconfronteerd met schrik, en dik wijls ook verdriet en boosheid, maar ook met allerlei praktische zaken en vragen rond het politie- en justitie apparaat. In zo'n situatie kan het prettig zijn als er mensen naast je staan die je ondersteunen bij de ver werking en de zakelijke afhandeling van de gebeurtenis. Dat kunnen de vrijwilligers van Buro Slachtoffer hulp zijn. Dit zijn mensen die gemiddeld 12 uur per week beschik baar zijn; zij volgen voordat ze aan het werk gaan een training van 6 dagen en worden begeleid door een beroepskracht. Hoewel het werk niet altijd eenvoudig is, is het wel afwisselend, boeiend en leerzaam. Slachtofferhulp Hollands Midden heeft behoefte aan nieuwe vrijwilli gers en houdt op dinsdag 28 ma» een informatiebijeenkomst vod mensen die belangstelling hebba voor dit werk. Tijdens deze bijed komst wordt uitgebreid stilgest1" bij de inhoud en de werkwijze v Slachtofferhulp. Teven wordt teld wat er wordt verwacht van n willigers en wat de organisatie c tegenover stelt. Ben je flexi stressbestendig en vind je het p tig om anderen bij te staan op pri tisch, juridisch en emotion" gebied en ben je tevens in staatI* luisteren en het accepteren v andere normen en waarden dan b het zijn dat Slachtofferhulp naar ju op zoek is. Vind je het leuk om' teamverband te werken en kun; kritisch naar je eigen functione® kijken, dan nodigt Slachtofferhulp uit om de informatiebijeenkomst» te wonen. Indien je je wilt aanmelden voor informatiebijeenkomst, bel dan P werkdagen tussen 9.00 en 12.001 naar het Regiokantoor, telefoon 0 5234719. Ben je wel geïnteres' maar schikt de datum van 28 w® je niet, bel dan ook en geef je vast voor een volgende informatiebiji11 komst. Slachtofferhulp helpt, help Ingezonden Europa kinderhulp is op zoek naar mensen, jong of al wat ouder, samen wonend of getrouwd, die een kindje een fijne vakantie willen bezorgen. Het gaat hoofdzakelijk om kinderen uit achterstandswijken uit verschil lende grote steden. Deze kinderen komen onder andere uit Londen, Parijs, Lille, Amsterdam, Berlijn en Hannover. Elk jaar verzorgt Europa Kinder hulp, in samenwerking met uitzen dende organisaties zoals het Rode Kruis, Humanitas, Leger Des Heils en sociale diensten, vakanties voor een kleine 3000 kinderen verdeeld over heel Nederland. Europa Kinderhulp is een vrijwilligers organisatie die dit werk al vanaf 1960 doet, maar om dit werk te continueren zijn nieuwe gast gezinnen nodig. Elk jaar wordt op zoek gegaan naar nieuwe gastouders omdat er geen kinderen teleurgesteld willen worden die deze vakantie zo hard nodig heb ben. De problemen thuis bij de kinde ren kunnen zijn: alcohol- of drugspro blemen van vader en/of moeder, geen speelgelegenheid omdat in de buurt veel criminaliteit is, één-oudergezin nen of een te krap gezinsbudget door werkeloosheid, sociale verwaarlozing omdat vader en moeder niet meer naar je omkijken. Tevens proberen we dit jaar f speciaal project te organise® (afhankelijk van de uitzendende den). Kinderen uit de voormalige logsgebieden Kosovo en Alba' komen dan naar Nederland om vakantie te vieren. Financiële sors voor dit speciale project zijn1 harte welkom. Voor deze kinderen zoeken gewone mensen die iets ander over hebben. Het is niet even gemakkelijk om een kind in huis te nemen, maat wel bevredigend omdat u zicht iets voor een ander kind kunt// Ais het goed klikt tussen het 1 het gastgezin is het mogelijk oW kind een aantal jaren achter e terug te vragen voor een vakan lV-' U5 - ,|W zodat u een band kunt opb< met het kind. Wat deze kinderen gen is huiselijke gezelligheid beetje aandacht, wat speelruim een plekje om te slapen. U hoe alle attractieparken af te normale dingen van een hui. geeft deze kinderen al een fijn tiegevoel. Voor meer informal' nie Visser, telefoon 0180-tw/-/ Monie Wijnstra, telefoon

Hart van Holland | 2000 | | pagina 10