Expositie in gemeentehuis Boskoop Hoeveel kanshebbers op het schaak kampioenschap? Koppel- klaveijassen Passage bijeenkomst Feest bij ANBO Waddinxveen/Boskoop Nationale Boomfeestdag, ook in Waddinxveen Diplomazwemmen Orgelconcert in Brugkerk Kinderkleding- en speel goedbeurs in "De Schakel" Dia- en muziek avond bij de NWH Kaartavond Gouwe Rijders Prijzen Enquête 'Duurzaam Wad dinxveen' uitgereikt Disco in De Paddestoel pagina 12 Hart van Holland/15 maart 2000 Verschillende stijlen Door Svlvia van Doornen Boskoop - Wie geïnteresseerd is in kunst, zal het zeker de moeite waard vinden om nog deze week een bezoekje te brengen aan het Bos- koopse gemeentehuis. Hier is name lijk tijdelijk een kleine expositie inge richt van werken van de Boskoopse kunstschilders Ton van Steenbergen en Piet de Koning. Thema van de expositie is 'landschappenen de kunstschilders hebben dit thema ieder in eigen stijl weten te verbeel den. Zo laten de schilderijen van Van Steenbergen duidelijk een realisti sche stijl zien, terwijl de werken van De Koning neigen naar abstractie. Voor beiden is de zichtbare werkelijk heid uitgangspunt. Ton van Steenbergen deed de Koninklijke Academie voor Beelden de Kunsten en was indertijd één van de weinigen die koos voor de rea listische stijl. Van Steenbergen wist de traditionele schilderkunst op eigen wijze voort te zetten en na de afronding van de opleiding in 1985 werd hij fulltime kunstenaar. Tegen woordig exposeert Van Steenbergen in galerie Aelbrecht in Rotterdam- Delfshaven. Naast dit vrije werk, werkt hij ook veel opdracht. Veelal gaat het hier om portretten en bij voorbeeld muurschilderingen. Piet de Koning volgde tekenlessen aan diezelfde academie. In tegenstelling tot Ton werd hij geen 'beroeps' maar ging hij aan het werk in het bedrijfs leven. Wel bleef hij altijd tekenen. Zowel privé al zakelijk bracht Piet regelmatig een bezoek aan Frankrijk. Door de vele foto's en tekeningen die hij daar van het kleurige Franse landschap maakte, ontstond op een gegeven moment zelfs een heel archief. Later werden de uitgewerk te schetsen van deze foto's en teke ningen uitgangspunt van zijn schil derijen. Pas nadat hij eind jaren '70 voor het eerst in kleur een boek had geïllustreerd, is hij aan het schilde ren geslagen. Zeer kenmerkend voor zijn werk is het feit dat De Koning zich laat meevoeren door kleurcom binaties. Als colorist leeft hij zich dan ook dikwijls uit met de onbe grensde mogelijkheden van vorm en kleur. De expositie in het gemeentehuis duurt tot 20 maart. Wie de expositie heeft gemist maar wel graag werk van deze of andere Boskoopse kun stenaars wil bekijken, kan bij de informatiebalie in de hal van het gemeentehuis terecht voor de betreffende adressen en telefoon nummers. Waddinxveen - Na de 26ste club avond van de Waddinxveense Schaakvereniging is de situatie iets minder duidelijk geworden. Aan de top leverde Hans van Woudenberg met zwart enkele punten in door een gelijk spel tegen de wisselvallige Arie Kardol. Barthold Jansen lever de er meer in door in een betrekke lijk gelijk opgaande partij een kleine combinatie van Ronald Dannis te overzien. En Wim Hennink kwam na hard werken tegen Ton Kuiper van het derde een pion voor in een toreneindspel met pionnen aan beide kanten van het bord. Dat her leidde hij volgens de regels der kunst tot winst. Jaap Smit zette in het begin wel druk op de zwarte stelling van Ton van Nieukerke, maar wist dat niet te handhaven en ging ten onder aan een zwakke lange diagonaal. Henk Erkelens duwde de hele avond ver dienstelijk tegen de stelling van Wim van der Hoek, maar kreeg die niet omver: een realistisch besluit was remise. Albert Prins maakte tegen Laurens Ellers gehakt van zijn eigen stelling. Henk Stam was erg goed geefs tegen Arjan Hennink, hoewel hij goed weet, dat deze een bekwaam schaker is: dus won Arjan. Theo Goor en Jan van der Bom kwa men op remise uit. Heel verrassend was de remise tussen twee uiterst dynamische spelers als Herman Smitskamp en Nico Dannis. Aan de opmars van Bert van der Knaap werd voorlopig een einde gemaakt door Peter de Louw, die won. Van de jonkies was Joël de Roodt te zwak voor Ryan den Drijver. Ditmaal speelden ze tenminste niet overdre ven haastig. Kees Alblas maakte tegen Dirk van Offeren niets klaar. Dirk denkt, dat hij in de loop van de maanden op de schaakklas veel heeft geleerd. Jaap van der Heiden werd verrassend verslagen door Frans Draaisma. Tjeerd Wjersma behoort voorlopig nog tot het twee de. Op papier hoort hij te sterk te zijn voor Jaap van Sandijk, die uit dikke rookwolken van zijn sigaar geen tegenbewijs wist te halen. (Overigens is het aantal rokers de laatste jaren aanzienlijk afgenomen). Erik Hennink hield Hans van Offeren verdienstelijk op remise. Jan Kraijesteijn kon niet tegen Kees Klaassen op en Johan van der Veen niet tegen Herman van Offeren. Op dezelfde clubavond speelde het vierde voor de derde klasse een thuiswedstrijd zonder succes. Drie remises waren het schamele resul taat van een avond lang ploeteren. Degradatie naar de vierde klasse lijkt vrijwel zeker. Het tweede speel de op verzoek van de kampioens kandidaat Maassluis twee partijen vooruit voor een andere afdeling van de derde klasse. Op twee der den van de avond zag het er vrolijk uit: Wim van Os stond een loper voor en Jan Muit een kwaliteit en een paar pionnen. Maar Wim kwam in tijdnood niet door de verdediging heen en Jan verloor nog. Ook voor het derde is er reëel degradatiege vaar, maar dat is met een overwin ning in en tegen Berkel volgende maand misschien te bezweren. Stand aan de kop van de interne competitie: 1. Van Woudenberg, 2. Jansen, 3. R. Dannis, 4. W. Hennink, 5. H. de Roodt, 6. De Louw, 7. Philip- se, 8. Kuiper, 9. Kardol, 10. Van der Born. KERKDIENSTEN - 19 maart Waddinxveen Geref Ontmoetingskerk 9.30 uur drs G.J. van Butselaar. Herv. Immanuëlkerk 10.00 uur ds C. de Jong. R.K. StVictorkerk 9.30 uur dienst; dins dag 21 maart 19.00 dienst; 11.15 uur dienst Ontmoetingskerk; zaterdag 18 maart 19.00 uur dienst Ontmoetings kerk. Geref. kerk (vrijg) 9.30 uur ds E. Brink; 16.30 uur ds R. Heida, Monster. De Rank 10.00 uur ds M. de Boer; 18.30 uur ds C. Bergman, Zoetermeer. Boskoop R.K. kerk 9.30 uur dienst; zaterdag 18 maart 19.00 uur dienst. Vrijz. ProL Geloofsgem. 10.00 uur dienst Herv. Gem. 9.30 uur ds A. Slingerland, Sebaldeburen; 18.30 uur ds E.Westrik, Den Haag. De Stek 9.30 uur ds J.A. van Hooij- donk. Geref. kerk 9.30 uur ds J.H. Langelaar; 18.30 uur ds E.Westrik, Den Haag. Chr. geref. kerk 9.30 uur ds C.C. den Hertog; 17.00 uur ds G. van't Spijker, Capelle aan den IJssel. Bethel 9.30 uur Ed Hoogendam. Parousia 10.00 uurA. Selles Waddinxveen - Stichting wijkwerk de Zuidpias organiseert op vrijdag 17 maart een koppelklaver j as- avond in het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552. Aanvang 20.00 uur. Er worden vier rondes gespeeld, ledereen is welkom. Waddinxveen - John Protitius bespeelt op zaterdag 18 maart het Smit-orgel uit 1805 in de Brugkerk. Hij improviseert over psalmen en gezangen. Aan het begin en aan het eind is er samenzang. Iedereen is wel kom vanaf 20.00 uur. De entrée bedraagt voor volwassenen 7,50, kinderen betalen ƒ4,-. Boskoop - Op maandag 27, dinsdag 28 en woensdag 29 maart wordt er een kinderkleding- en speelgoed beurs gehóuden in "De Schakel" aan Nieuwstraat 77. Goede voorjaars- en zomerkleding (schoon, heel en in de maten 68 tot 182) en speelgoed (goed bruikbaar en compleet) kunnen worden ingele verd op maandag 27 maart van 19.00 tot 21.00 uur en op dinsdag 28 maart van 9.00 tot 11.00 uur. Men kan maj maal 30 stuks inleveren en ms bepaalt zelf de verkoopprijs, eveni eel in overleg. Tweederde deel i voor de aanbieder, éénderde deel; voor het bouwfonds van de Christ lijk Gereformeerde Kerk. De verkoo is op: dinsdag 28 maart van 19.00to 21.00 uur en op woensdag 29 ma van 9.00 tot 10.30 uur. Voor me informatie: 0172-587808, 0180-6311'; of 0182-610360. Boskoop - De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen begint de lente met een 'lentesymfonie'. Hiervoor heeft zij de heer Helweg uitgenodigd, die op deze avond een diaserie zal presente ren. Deze bijzondere lenteavond wordt gehouden op 21 maart in De Brug, aanvang 20.00 uur. Voor leden is de toegang gratis, niet-leden betalen ƒ5,-. Boskoop - De maandelijkse bijea komst van de christelijk-mail schappelijke vrouwenbewegii? Passage wordt gehouden op do derdag 16 maart in De Loods. Aa vang 20.00 uur. Het thema va deze avond is: "Weet wat gebruikt aan medicijnen". De h en mevrouw Dreyer vertellen or dit onderwerp. Leden hebben tis toegang, niet-leden betalen ƒ5 Waddinxveen/Boskoop - De Algeme ne Nederlandse Bond van 50-plus- sers, afdeling Waddinxveen en Bos koop zal tijdens de algemene ledenvergadering van 22 maart zijn tienjarig bestaan vieren. De op 28 mei 1990 opgerichte afde ling kwam voort uit de zogenaamde buitenleden van afdeling Gouda. Een aantal zeer enthousiaste inwoners van het Gouwedorp vond dat belan genbehartiging van ouderen, dichter bij huis moest gebeuren. Gedurende de afgelopen jaren heeft de plaatselijke afdeling zijn uiterst best gedaan de belangen van i ouderen in Waddinxveen en koop zo goed mogelijk te behart gen. Het bestuur van de circa 5 leden tellende bond manifested; zich daar waar nodig. Goede contat ten met bijvoorbeeld het gemeenl:, bestuur zijn daarin van wezenlij, belang. De viering met een feest lijke terugblik, muziek, zang en eej etentje wordt voor leden en digden gehouden in zorgcentra Souburgh, aanvang 15.00 uur. Waddinxveen - Op woensdag 22 maart is het Nationale Boomfeest dag, met dit keer als thema 'Bomen voor eeuwen'. De kinderen van groep 8 kunnen 's morgens deelne men aan de plantactiviteit. De werkgroep Natuur- en Milieu Educatie (N.M.E.) organiseert die middag voor alle kinderen van de groepen 4 tot en met 8 een speur tocht in het Warnaarplantsoen. Ver schillende bomen zullen zijn v sierd. De kinderen moeten behulp van aanwijzingen op betreffende bomen raden om welf boomsoorten het gaat. Om 14.00 ut worden de kinderen verwacht in B derboerderij Dierendal. Om ongeveer 15.15 uur wordt es bijzondere boom in het Warnaï plantsoen geplant. Waddinxveen - In zwembad De Sniep is op dinsdag 7 maart voor het A- diploma gezwommen. Er waren 48 kandidaatjes die allemaal zijn geslaagd: Saskia Louwe, Remco de Mik, Use van Klaveren, Luc van der Born, Annemiek de Boer, Carlo Wierks, Martijn de Wit, Rion Over- dijk, Tjardo van Pelt, Coen te Pas, Samantha van Koolwijk, Frank Schouten, Marise Poot, Martien Otto, Justin Vink, Sander Sluijs, Jordi van Wetten, Dennis van der Wiel, Menno van Jarwaarde, Martijn Zij derhand, Jerremy Houweling, Ariane Bolhuis, Robin-Joy King, Marish Mol, Devlin Oosterwijk, Sjakko F dijk, Corstian van der Spek, Natas Wildeboer, Feline Lindhout, Stepfo nie van der Knaap, Jelle van U# wen, Ferry Driehuijs, Koen Wijn® Kas Prins, Louisa Vos, Christi" Bregman, Viktor van der Ass Mandy Schlagwein, Rob Speksnijd Eelkje Postmus, Jeroen Comba, Al® van der Kooij, Esey Tekle, Ma» Koster, Fadime Yilmaz, Leroy B# khorst, Mitchel Piels en Ringo 1 kleij. Waddinxveen - Vrijdag 17 maart wordt een disco gehouden voor de jeugd van 9 tot en ml4 jaar in De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat. Het wordt niet zomaar een disco, maar een mega-jeugddisco! Dit heeft alles te maken met de groot?' lichtshow die ooit in De PaddesK' is geweest. De disco wordt gw den van 19.15 tot 21.30 uur entree bedraagt ƒ1,50. Op de dis' wordt geen alcohol geschonken' is roken voor de bezoekers ver» den. Waddinxveen - Auto club De Gouwe Rijders organiseert op donder dag 16 maart een kaartavond in De Unie aan de Kerkweg-Oost 226. Aanvang 20.15 uur. Er worden vier rondes gespeeld. Men hoeft geen lid te zijn van de vereniging, iedereen is welkom. Door Karin Jongkind Waddinxveen - Op 9 maart vond op het gemeentehuis de startbijeen komst van het 'Platform Duurzaam Waddinxveen' plaats. Tijdens deze bijeenkomst werden de prijzen uitgereikt voor de winnaars van de enquête 'Geef uw mening over duurzaam Waddinxveen'. Wethou der J. Neele zat de bijeenkomst voor en reikte aan het begin van de avond de prijzen uit. Twee van de vier prijswinnaars, de heren W.J. 't Hart en R.J. Jenner waren naar het gemeentehuis gekomen om hun prijs in ontvangst te nemen. Zij dienden meerdere ideeën in, waaron der het plan om de straatverlichting tussen twaalf uur 's nachts en zes uur 's ochtends te dimmen. Een ander idee was om grote vaten in de tuin in te graven, hierin het regenwater op te vangen en met behulp van een pomp dit water in de zomermaanden te gebruiken om onder andere de planten te begieten. Het Platform ontving hon derdenzes ingevulde enquêteformulieren retour met in totaal 157 suggesties en ideeën.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 12