r De keuken als ontmoetingsplek :igen haard... Genieten in de badkamer Design radiatoren Decoraties met gips Hart van Holland/15 maart 2000 door Kfirin Heeren Bomen lopen uit, vogels zingen een nieuw lied en mensen krijgen behoefte om 'lekker naar buiten' te gaan, kortom: het is maart, het wordt lente. Sinds jaar en dag is het de gewoonte om het huis eens. flink te luchten, op te ruimen en schoon te maken: de grote schoonmaak- In de loop van de jaren is deze grote schoonmaak veranderd in de tijd dat het huis veranderd wordt: opnieuw gedecoreerd, een nieuw kleurtje in detail of juist heel uitgebreid. Maart is traditioneel dan ook 'ae maand van in en om het huis'. Detaillisten hebben in deze periode leuke acties en er is een aantal beurzen op het gebied van wonen en klussen. Op deze pagina een aantal suggesties. De nieuwste trend op het gebied van keukens is de woonkeuken: een ontmoetingsplek voor het hele gezin, waar gezellig samenzijn wordt gecombineerd met aandacht voor voeding. Kpken is in en de keuken Ikan daar op afgestemd worden. De keuken dié uit losse onderdelen bestaat en niet meer tot aan het plafond reikt is het nieuwste van het nieuwste en de aankleding kun aangepast worden aan individuele wensen en smaak-B ijzondere aandacht is er voor het koken, en dan met name de manier waarop. De nieuwste gaskookplaten bieden tal van mogelijkheden: vier, vijf of zes pitten, met of zonder grillplaat, met extra grote pit of zelfs ingebouwde frituurpan. De ramische kookplaat is al enige tijd op markt. Nieuw is de inductietechniek: sneller, weinig energie en de kookplaat blijft bijr 1 na koel. De badkamer is lange tijd uitsluitend een functionele ruimte geweest en nog steeds is de badkamer vaak de sluitpost bij (her)inrichting. Toch biedt de badkamer, hoe klein of groot ook, vele mogelijkheden om 'te baden in weelde'. Er is een zeer uitgebreid assortiment baden, douches en baakamermeubilair. Vaak is op betrekkelijk eenvoudige wijze de badkamer te veranderen in een gezellige ruimte. Tegenwoordig worden de baden steeds meer op lichaamsvormen toegesneden, daarbij maakt het niet uit hoe kort of lang, dik of dun men is of dat wellicht de badkamer allerlei rare hoekjes heeft. Baden zijn in vrijwel iedere vorm verkrijgbaar, bovendien ook nog vaak als whirlpool, waarbij alle spanningen door het bewegende water worden wei De douchecabine is een nieuwe trend, vooral in kleinere badkamers. Alles wordt in één gekocht, tot en met de aansluitingen voor de aan- en afvoer. Er zijn zelfs cabines waarin douche, bad, whirlpool en stoombad volledig zijn geïntegreerd. Het spreekwoord zegt het al: "Eigen haard is-goud waard". Heel letterlijk is de haard van oudsher de plek waar het gezin samenkomt, in vroeger tijden vaak de enige verwarmde plek ia huis. Ook tegenwoordig staat 'de haard' voor gezelligheid, gezinsleven en een goed gesprekHet 'thuisgevoel' wordt in veel gezinnen steeds belangrijker, het huis wordt steeds meer een rustpunt in drukke levens. Tegenwoordig kan er ook ia een huis zonder schoorsteen gezellig bij de haard gezeten worden. Een kaapperd haardvuur, niet van echt te onderscheiden. Er bestaan zelfs uitvoeringen van dit soort haarden die op afstand zijn te bedienen. De schouw bepaalt bij een open haard voor een groot deel de sfeer. Deze kan naar eigen wensen worden ingevuld: romantisch, klassiek, countrgstgle of een design schouw. De inzet- en inbouwhaarden kannen zowel 'open' als gesloten worden gestookt en leveren een hoog rendement. Wanneer er geen mogelijkheid is de haard in een muur te plaatsen, is een voorzet-, voorhang- of vrijhangende haard dé oplossing. Moderne techniek en ouderwetse behaaglijkheid gaan hierbij uitstekend samen. Een andere manier van modern verwarmen is met prachtige design radiatoren. Een nieuwe trend, is "de Sphere Line", de thermic design-radiatoren die tegemoet komen aan de nieuwe wooneisen: comfort, functionaliteit en design. Het toepassen van bijvoorbeeld verticale Thermic- designradiatoren in combinatie met mooie meubelelementen en functionele accessoires geven hierdoor een mooie meerwaarde aan het interieur van bijvoorbeeld hal, keuken, badkamer of woonkamer. Er is binnen "De Sphere Line" een keuze uit tal van combinatiemogelijkheden zoals laden, kastjes en spiegels. Met de komst van kant-en-klare gipsornamenten bij de meeste doe-het-zelf zaken is het aanbrengen van decoratieve ornamenten voor iedereen weggelegd. Op eenvoudige wijze kan het interieur verfraaid worden. Gipsdecoraties hebben ook camouflerende eigenschappen: scheuren, lelijke aansluitingen en oneffenheden tussen wand en plafond kunnen met gipsen decoraties worden weggewerkt. De bevestiging van de ornamenten is heel eenvoudig: met spciale lijm worden de delen vastgeplakt, waarna ze met latex of verf in elke gewenste kleur te brengen zijn. Alleen de rozetten dienen extra vastgeschroefd te worden. Verder is alleen gereedschap nodig wat over het algemeen toch al in de gereedschapskist zit: potlood, duimstok, kitspuit, verstekbak en een ftjngetande zaag. Wie kan meten en kan zagen kan alles!

Hart van Holland | 2000 | | pagina 13