.y#*s elke manda9 bij dorp ioud voor Rolling'90 ZM verslaat koploper Duinentocht Hockeycompetitie weer van start Zegereeks Flyers jongens junioren 1 ten einde Postzegelbeurs Antennne-installaties en -locaties voor mobiele telefonie Zorgloket ouderen bij De Zevenster Zevenhuizen r DE STAND VAN ZAKEN DE STAND VAN ZAKEN Zevenhuizen bij stadsprovincie Rotterdam?? Volgende week meer hierover!! JLL 11 Hart van Holland/15 maart 2000 pagina 27 Gem. Zevenhuizen-Moerkap Basketbal Door Karin Heeren Zevenhuizen - De mobiele jongerenontmoetings- jplaats en -informatiecen trum, De Jip-Jop bus van Stichting Jeugd en Jon gerenwerk staat elke maandagavond van 119.00 tot 21.30 uur bij (dorpshuis Swanla in Zevenhuizen. Jongeren die voorheen J jop maandagavond [elkaar op straat ontmoetten zijn nu te vinden in de Jip-Jop bus. Er is van alles te doen in de bus: er is een televisie met video zodat elke [week een film gedraaid kan worden, er zijn tijdschriften, er staan spelcomputers en [er zijn verschillende sportmogelijkheden. De Jip-Jop bus heeft namelijk van allerlei [materiaal aan boord, zodat buiten op het parkeerterrein voetbal, volleybal of hockey [kan worden gespeeld, uiteraard als de ruimte het toelaat. „eed weer wordt er bij de bus een terrasje neergezet, compleet met stoelen en larosols. De Jip-Jop bus staat open voor alle jongeren van 12 tot 25 jaar. Tijdens de commissievergadering van maandag 6 maart is gesproken over de beleidsnotitie van burge meester en wethouders met betrekking tot de plaatsing van antenne-installaties voor mobiele telefonie. Een inspreekster over dit onderwerp bracht de mogelijke gezondheidsrisico's ter sprake en de geschiktheid van de locatie. De commissie ging hoofdzakelijk in op de locatiekeuze van de antenne-installaties en wilde graag over het rapport beschikken, waarop de opvatting gebaseerd is dat de masten geen gevaar opleveren voor de volks gezondheid. De commissie gaf de voorkeur om antenne-installaties buiten de woonkernen te houden. Loca ties in de open ruimte, zoals bijvoorbeeld op bedrijfsterreinen en sportvelden, werden geopperd. Wethouder Zijderhand benadrukte dat er nog geen sprake is van beleid, dat is ook de reden dat er tot nu toe twee bouwaanvragen voor een antenne-installatie zijn geweigerd. Hij heeft toegezegd de suggesties voor plaatsing in de buitengebieden nader te onderzoeken en informatie over het wetenschappelijk onderzoek aan de notitie toe te voegen. Op de ftjenda van de commissievergadering stond de mogelijke deelname aan het zorgproject Zorgloket Ouderen. Op initiatief van zorgcentrum De Zevenster en maatschappelijke dienstverlening De Vierstroom is een onderzoek ingesteld naar het instellen van Zorgloket ouderen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens geld beschikbaar te stellen in het kader van het ouderenbeleid. Bij het zorgloket kunnen oude ren in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle aanvullende dienstverlening aanvragen. Dit zorgloket bij De Zevenster moet niet verward worden met de centrale klantenbalie, dat na de verbouwing van het gemeentehuis als loket gaat dienen. De commissie ging akkoord met het projectvoorstel, met uitzondering van de PvdA, die nog geen politiek oordeel kon vellen. loerkapelle - Afgelopen zaterdag leeft de Moerkapelse rolschaats- |ub een uitstekende prestatie neer pet bij een internationale show- |edstrijd in Zele (België). Na de resultaten op de Nederlandse Powkampioenschappen in novem- P Rolling'90 nu door met het Jehalen van prijzen op internatinaal peau. pt 24 leden werd er meegedaan in categoriën en allen vielen in de ■rijzen. pt kwartet (leeftijd tot 14 jaar) dat (et had meegedaan aan de NK Tow, maar wel gereden had in de Wintershow, kwam op het schavot door het behalen van een derde plaats. Het kwartet (geen bepaalde leeftijd) met het nummer Vesuvius, bij de NK Show op een verdienstelijke derde plaats, reed nu zo'n goede kür dat zij daardoor eerste werden. De kleine groep leeftijdscategorie met het nummer Wild Cats had bij de NK door twee kleine valpartijen geen ereplaats kunnen behalen. In Zele werd dit ruimschoots goedge maakt, want daar werd praktisch foutloos gereden en ook zij behaal den de eerste plaats. De kleine groep (geen bepaalde leef tijd) met het nummer Out of Africa werd evenals bij de NK Show derde. Ook de Grote Groep met Tribal Dance behaalde een ereplaats door derde te worden. Al met al werd het maximale aantal van 5 bekers gewonnen, waarvan 2x goud. Rolling kon zich geen beter resultaat wensen op de de voorbereidingen voor de Europese Kampioenschap pen die op 1, 2 en 3 juni in Eindho ven gehouden worden. rioerkapelle - In een zeer spannen- ie wedstrijd won het eerste team Ian tafeltennisvereniging Zevenhui- |en-Moerkapelle de thuiswedstrijd FSW de nieuwe koploper in de 2e P®se B, Kwiek 2 uit Waddinxveen. i.e aanvankelijk gelijkopgaande I n)d werd in de slotfase in het f ordeel van TZM beslist. Zij won- ij7-3. De jeugdige tegenstan- r s konden dit verlies maar moei- l hveiiwerken hetgfeen zij uitte in L/jaaldelijk onsportief gedrag. De Ln H 6'erS Z'CT| hierdoor niet L e w'js brengen en wonnen uit- L' J* afgetekend. Ad van Heijnin- vvon drie partijen. Guus van 1dongen won er twee en Dico f won één partij. Ook de dubbel werd gewonnen. Team 2 speelde een thuiswedstrijd tegen OTTV 2 uit Ouderkerk aan den IJssel. Er werd met 3-7 verloren. Coerd van Kasteel, Patrick van der Meer en André Te Paske (invaller) wonnen allen een partij. De dubbel ging verloren. Team 3 speelde een uitwedstrijd tegen OTTV 4 uit Ouderkerk aan den IJssel en boekte een grote overwin ning. Gerard Reijm en Kees de Wilde wonnen beiden drie partijen. André Te Paske won er twee. Ook de dub bel leverde een punt op, waardoor de einduitslag 1-9 in het voordeel van TZM werd. Het vierde team speelde een uitwed strijd tegen TOP 11 uit Haastrecht. 0^ H im t^rl! L i oensdag 15 maart is er een informatieavond over 'reiki' in het Centrum van de Egelantier aan het Raadhuisplein 1-2 in zerswoude-dorp. Aanvang 20.00 uur; toegang gratis. LP vriidag 21 en zaterdag 22 april april wordt in sporthal De Lp oet in Gouda de 7e internationale Brievenbeurs gehouden. I °Pend vrijdag van 11.00-18.00 uur; zaterdag 10.00-17.00 uur. Ook dit team behaalde een grote overwinning. Simon Wondergem en Bart Klos wonnen beiden drie partij en. Anne Duursma won een partij. De dubbel werd ook gewonnen waardoor de einduitslag 2-8 in het voordeel van TZM werd. Zoetermeer - Toervereniging Zoe- termeer '77 organiseert op zondag 19 maart voor leden en belangstel lenden een vrije toertocht: de Dui nentocht. Starten kan van 9.00 tot 12.00 uur vanaf het clubgebouw aan de Buytenparklaan (wijk 17). Men kan kiezen uit drie afstanden, te weten 25, 50 en 100 kilometer. Voor meer informatie: 079-316.27.62. Waddinxveen - Na de winterstop is ook bij Hockey Club Waddinxveen de competitie weer van start gegaan. Op zaterdag begonnen de wedstrijden om 10.00 uur en gelijk was het veld gevuld met een zestig tal kinderen. De F-categorie (7-jari- gen) heeft haar eigen wedstrijden. De kinderen trainen eenmaal per week onder deskundige leiding. Op zaterdag is een soort competitie opgezet met omliggende verenigin gen onder auspiciën van de KNHB. Er wordt een wedstrijdje gespeeld van 3 tegen 3 op één achtste veld, onderleiding van een speelster uit de C-teams. De spelleider heeft als functie aanwijzingen geven aan de spelers. Pas bij de E-teams wordt gespeeld met 'echte' scheidsrech ters, op deze wijze raken de jongste kinderen al gewend aan een arbiter. Op ieder veld staan twee doeltjes tegen over elkaar om voor de jong ste spelertjes het scoren iets makke lijker te maken. De wedstrijdjes duren 15 minuten en daarna zijn er voor de teams nog een paar spellet jes met stick en bal om vaardighe den te krijgen. Als iedereen de wed strijdjes en spelletjes heeft afgewerkt, wordt er gezamenlijk limonade gedronken. Heren I speelde zondag een wed strijd tegen Alphen. Met groot over macht wonnen ze deze partij met 16- 0. Ook de andere teams zijn begonnen aan de tweede helft van de competi tie, die doorloopt tot half mei. Leiden - De Leidse postzegelvereni ging De Postzegelvrienden organi seert op zondag 19 maart de regio nale voorjaarspostzegelbeurs. In het Vijfhovenhuis aan de Hoflaan in Lei den zal aan een veertigtal tafels een grote verscheidenheid aan postze gels en aanverwante zaken te koop zijn. Er wordt een aparte hoek inge richt om te ruilen. De beurs wordt gehouden van 11.00 tot 16.00 uur en de toegang is gratis. Waddinxveen - Flyers Jongens Junioren 1 moet meerdere erken nen in Juventus. Meisjes Junioren 1 wist koploper Dunkinn te bedwingen. Ook was er winst Jon gens Mini's 1 en Jongens Benja- De wedstrijd van Jongens Junioren 1 tegen Juventus werd niet wat men er van verwacht had. Flyers speelde meer tegen zichzelf dan tegen de tegenstemder en vele makkelijke bal len werden gemist. Ook Juventus was niet in goede doen. De eerste helft deed Flyers het nog het beste en kon met een kleine voorsprong aan de tweede helft beginnen. Hierin ging het mis. De press van Juventus op de man met de bal haalde de snelheid bij Flyers weg en er werden onnodige fouten gemaakt. De tegen stander profiteerde hier optimaal van en liep steeds verder weg. Eind uitslag 49-62. Topscoorder: Hans Peters met 16 punten. Meisjes Junioren 1 haalde dik revan che voor de uitnederlaag tegen Dun kinn. Vooral in de eerste helft liep het goed bij Flyers. Dunkinn kwam niet in de wedstrijd en de voor sprong van 36-23 bij de rust was vol komen verdiend. In de tweede helft ging het gelijk op, maar Dunkinn kon geen stap dichter bij komen en de Waddinxveense meisjes behaalden een ruime 60-41 overwinning. Tops coorder: Judy de Mik met 13 pun ten. Mini's 1 had geen moeite om een ruime overwinning te behalen op Lokomotief. Alleen in de vierde peri ode kon Lokomotief iets terug doen, maar de winstpunten bleven in Wad dinxveen. Uitslag 76-35. Topscoor der: Willem Wubben met 14 punten. Benjamins deden het ook goed. Voorburg was geen partij Hier werd dus ook een grote overwinning geboekt. Uitslag 87-14. Topscoorder: Yana Vermeulen met 30 punten!!! Vrijdagavond 17 maart om 21.00 uur in de Duikelaar Dames 1 tegen LUSV Zaterdag 18 maart om 19.00 uur in de Duikelaar Dames 2 tegen Sprin gers en Heren 2 ook tegen Springers.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 27