Data General VCS I 1 p LI T I E BERICHT EN Foto's in het Hart van Holland Mooie Tekenwereld, Moef en Pierewiet jOproep iPage for Kids BROUWER DE KONING UITVAARTVERZORGING Molenhuisnieuws Zusters in zaken Inzameling ZOBERO Koffieochtend Kunstwerk van zand 29.000 exemplaren Hart van Holland/15 maart 20Ö0 pagina 3 Familieberichte TEL. 0182-615055 MET RESPECT EN IN STIJL DOEN WE WAT VAN ONS VERWACHT WORDT U079 - 3420070 010 - 52 U>016 U ITVAARTVËRZO RCIN G Do Rietvoorn 23 2661 KC Bergsehenhoek Uw verdriet is onze zorg Begrafenisverzorging voor Benthuizen - 3 B'hoek - Moerkapelle Zevenhuizen - Zoetermeer en omstreken Hazerswoude-Dorp Zevenhuizen ^publiceerde foto's in het Hart van Holland kunnen 2eri u ltantoor' Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhui- Jeld worden (hosten: ƒ7,50. per foto), dienen van tevoren betaald te worden. Moef Volleybal dames Kwartfinale Nationale Beker Dorpshuis Swanla - Zevenhuizen Zaterdag 18 maart 19.00 uur Opbaargelegenheid o.a.: Zevenhuizen: Schoolstraat 18 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLUDEN Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. l'ltvaartverzekeringeiT - Spaarfonds - Wilsbeschikkingen - Grafstenen JR E"bnraak 'n auto's: Vanaf het terrein liaan 6en hcdrijf aan de Schotland- I' ls'n de nacht van donderdag 9 b«t i' g maai"t een bedrijfsauto Ibis j drie andere bedrijfsau- hana' een Srote hoeveelheid aan Lr/gereedschap gestolen. Alle vier Ln,s zat®n op slot. Het bedrijfster- I - was afgesloten met een hek. fcrinin drive-in woning: In een nwiik Aaan de Reigerlaan in Snijdel- den in uSen d en 8 maart jongstle- voorHo r°ken- Een ruit naast de men mr werd ingeslagen, waarna Binnen egai12 kreeg tot het pand. (zocht de gehele woning door is aden en kasten werden geo pend. Een geldbedrag en sieraden werden weggenomen. In woningen aan de Wollefoppenweg en aan de Staringstraat in Zevenhui zen is in de nacht van 9 maart geprobeerd in te breken. Bij beide woningen werd geprobeerd het cilin- derslot te forceren. De bewoners aan de Wollefoppenweg hebben de daders gestoord bij hun "werk". Omdat zij wakker werden van het gerommel aan de deur en daarna het licht aandeden. Er werden twee personen gezien, waarvan één met een baseballpet. Er is aangifte gedaan en de politie stelt een onder zoek in. Door Julia Peneirim Deze keer wil ik beginnen met een herhaling van les twaalf uit m'n cur sus 'Schrijven kan iedereen. Maar niet zo goed'. Die les moeten alle uitgevers en hun auteurs uit het hoofd leren en ter harte nemen. Ik beweer in die les, dat volzinnen niet lachend kunnen worden uitge sproken en dat het werkwoord 'grappen' niet bestaat. Basisschool Pierewiet' van Marian ne Witte heb ik met plezier gelezen: achttien verhalen van kinderen uit de groepen 1 en 2 en hun meester en juf. Mooie, erg herkenbare ver halen uit het dagelijks leven, gezel lig, vrolijk en kindvriendelijk. Alleen bevatte vrijwel elk verhaal een zonde tegen m'n wijze lessen en ik hoef het boek maar open te slaan om zo n zonde te vinden. Bladzijde 24: 'Oh, nou gegrijp ik het', lacht juf. Jongens, juf, dat kan niet. Wie voor alle zekerheid zo n zin wil lachen, HG€J06 krijgt het geluid van een tamme idi oot. Het vervelende was, voor mij dan, dat ik erop ging letten en aldoende elk verhaal twee keer moest lezen. Toen hield het lachen vanzelf op; jammer van de overi gens goedvertelde verhalen. Tekenwereld In 'Tekenwereld' van Stef van Dijk kwam ik zo'n lachende volzin maar één keer tegen. Maar ook: 'Als ik jul lie was, haalde ik mijn schoolgeld terug', grapte de oude heks. Ik heb een bloedhekel aan dit soort uit drukkingen, die de gebruiker op lijf straffen zouden moeten komen te staan. Dit is ook geen mooie zin, maar wel correct Nederlands. Voor de rest zit 'Tekenwereld' schit terend inelkaar. Jelle vertelt zijn jon gere broertje Eise verhaaltjes, waar bij Jelle tekeningen maakt. Alles kan, alles wordt waar, je hoeft er alleen maar in te geloven. Het dreigt even mis te gaan, als Eise een teke ning van Jelle maakt, met slechte kjeurpotjoden (geen tikfout) op slecht papier, maar alles komt goed en hoewel de tekeningen doorelkaar worden geknoeid, blijven ook de verhalen voorgoed bewaard. Erg 'Moef wil weg' van Koos Meind- erts is van het zelfde niveau, maar dat kon ik van Meinderts ook wel verwachten. Eigenlijk is het een verhaal voor en over grote mensen, maar goed ver taald naar kinderen. Het gaat over de handige meneer Mus die alles kan maken wat z'n ogen zien en Moef, zijn vrouw denk ik, die nogal dichterlijk is en meer van de wereld wil zien dan de aardbol, die Mus voor haar heeft gemaakt. Ze zijn gelukkig met elkaar, tot Moef lusteloos in bed blijft liggen. Het gaat in feite over geven en nemen en concessies dden. Mus is een echte huismus, Moef droomt van verre werelden en dat gaat niet samen. Of toch wel? Mus vindt de enige oplossing, die ik niet verklap. Stef van Dijk en Sandra Klaassen: Tekenwereld'. Uitg. Leopold, prijs f27,50. Marianne Witte en Monica Maas: 'Basisschool Piere wiet'. Uitg. Holland, prijs f22,90. Koos Meinderts en Rita van Bil- sen: 'Moef wil weg'. Uitg. Zwijsen, prijs f14,95. Benthuizen - Zaterdag 18 maart is er een recreatieve demonstratie in het Molenhuis. Er wordt getoond wat kalligraferen is. Het Molenhuis is geopend iedere zaterdagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur. Tot en met april is tevens de tentoonstelling "Horeca in Benthuizen" te zien. Hazerswoude-dorp - Toneelvereni ging Ontwikkeling Vreugd speelt op 18 en 25 maart in het dorpshuis aan de Pieter de Hoogstraat 4 het blijspel "Zusters in Zaken". Voor meer informatie: 0172-587570. Benthuizen - Op iedere derde zater dag in de maanden maart, april en mei houdt stichting Zobero de jaar lijkse inzameling voor Roemenië. Kleding, schoon en heel, speelgoed en schoenen zijn van harte welkom. Op zaterdag 18 maart kan men terecht van 10.00 tot 13.00 uur in de Dr. Alb. Schweitzerlaan in Benthui- zen.Voor meer informatie: Zegwaart- seweg 152, 2728 PC Zoetermeer. Benthuizen - Dinsdag 21 maart wordt een koffieochtend gehouden in "De Bron" aan de Dorpsstraat 42, mevrouw drs. den Boer-Neele spreekt over: "Christenvrouw en carrière". De toegang is gratis en er is kinderoppas. Er zal gecollecteerd worden voor de stichting Gerefor meerde Jeugdzorg. Aanvang is 9.30 uur (vanaf'9.00 uur is er koffie). Deze ochtend staat er een verkoop tafel van de V.B.O.K. Voor meer informatie: 079-3313817. Nieuwerkerk aan den IJssel - Kunste naar Walter Barrientos maakt op zaterdag 18 mart, samen met een dertigtal jongeren, een groot gekleurd zandtapijt in het centrum van Nieuwerkerk. Barrientos be kwaamde zich in Peru in het melken van enorme afbeeldingen. Het kleuri ge kunstwerk zal worden gemaakt met zand waaraan kleurpigmenten zijn toegevoegd. Hij refereert met zijn zandtekeningen aan de enorme tekeningen die op de hoogvlakten van Peru te vinden zijn en waarvan niemand de oorsprong kent. Het thema van zijn werk is 'verdraag zaamheid'. Het zandtapijt zal vanaf 10.30 uur worden gemaakt op het Raadhuisplein. In het begin van de middag moet het werk voltooid zijn. 1 Maandelijks verschijnt in het Hart van Holland de "Page for Kids". Baby's en peuters komen in aanmerking voor de titel "Kid van de maand", j Daarom verzoekt de redactie van het Hart van Holland ouders, grootou- I ders, ooms en tantes, hun kind, kleinkind, neefje of nichtje aan te melden voor deze pagina. De redactie ontvangt graag een leuk verhaaltje over de baby met een foto en geboortekaartje of een leuke kinder- uitspraak met foto van de peuter. Opsturen naar: Hart van Hol- land - Page for Kids - Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen) Degene die als "Kid van de maand" in het Hart van Holland verschijnt 'verdient' daarmee vier waardebonnen van ƒ25,-. Wie de foto terug wenst te ontvangen, dient een aan zichzelf geadresseerde enveloppe voldoende gefrankeerd, mee te sturen. Verloren: 2-3 zilv.kl. armband visgr. mot. erg gedup. Gevonden? Bel aub 0182-617708 Mijn kleine Bartje al weer 40!! H.G. waar blijft de tijd. Je moeder 14-3 was opa jarig. Nog hartelijk gefeliciteerd en nog vele goede jaren. Lorenzo Gevonden: zilver ketting met letter 'K'; in speeltüin Moerkapelle; 079-5931306 Onze 'ouwe' buurman Wim Bakker 50 jaar! Bel hem 16-3 0180-631141. Gefeliciteerd! Echt waar - Bart Klos 40 jaar! Hartelijk gefeliciteerd Aad en Janneke Deborah en haar pappa Richard: gefeliciteerd! Ik kom fijn feest vieren. Niels Hoera! Mirjan Richard zijn getrouwd! Marleen Erik Lieve Johan, gefeliciteerd met je verjaardag. Heel veel liefs en dikke kus LS Wie heeft mijn bruine leunstoel meegenomen? Omgeving Wielewaal. Afz. Ooievaartje Hoera, 20 maart wordt Deborah 1 jaar. Kusjes van opa oma henri hellen en oma w. Wie heeft blauw geruit sjaaltje gevonden in kleedkamer Swanla ca. 3 weken geleden? 634150. Tante Greet, gefeliciteerd! Groetjes Margriet en een pootje van Spike ledereen bedankt die na mijn operatie belang- stellling heeft getoond. Bedankt mai trie Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2000 | | pagina 3