Cadenz.Nesselande wint laatste competitiewedstrijd Nesselande uit beker Jeugdafdeling voetbalvereniging Moerkapelle Groenewegjeugd voetbalt weer Data General weert zich goed in Weert ba Heren 1 Gouwestaete verpletteren Zeer makkelijke overwinning Floreant-dames of Dia- Voo Dia pagina 8 Hart van Holland/15 maart 2000 mm Geen competitie Moerkapelle I Voetbal Volleybal Binj Damesvoetbal Waterpolo Heren 1 Dames 1 Zaterdag 11 maart speelde Nesse- lande zijn laatste reguliere commpe- titiewedstrijd in Assen tegen het team van ECOstyle/Sudosa. Voor Nesselande stond niets meer op het spel, de derde plaats stond al vast, voor de Assenaren was winst noodzakelijk om een plaats hoger op de ranglijst te komen. De Nesse- landers wisten deze wedstrijd via de setstanden 19-25, 25-19, 22-25 en 14- 25 met 3-1 te winnen. In de eerste set wist Nesselande de druk op ECOstyle/Sudosa te vergro ten met hun service en kon veelvul dig door het midden aanvallen met een uitstekend spelende Job Ebbe- laar. Nesselande sloot deze set dan ook met 19-25 winnend af. In de tweede set zal het publiek een gelijk opgaande strijd, waarbij Nesselande de druk verminderde, waardoor Sudosa meer in hun spel konden komen. ECOstyle zorg de ervoor dat zij een voosprong opbouwde en deze niet meer uit handen gaf. Met de 25-19 als set winst werd de stand weer gelijk getrokken. Cadenz.Nesselande was gewaarschuwd en begon in de derde set beter en wist na een gelijk opgaande strijd tot 19-19 nu wel het beslissende gat te slaan in hun voor deel. Met 22-25 werd de set win nend afgesloten. De vierde set werd een formaliteit, de Assenaren kon den geen vuist meer maken en met een foutenreeks aan deze kant zorg de Nesselande dat de volle winst met 14-25 in hun handen kwam. Voor de competitie betekent dit dat ECOstyle/Sudosa, ongeacht de uit slag van de wedstrijd Alcom/Capel- le-Ünie/Lycurgus, nu op een zesde plaats zal zijn geëindigd. Voor de eerste ronde van de play-off is de consequentie nu dat Nesselande tegen dit zelfde ECOsty le/Sudosa zal aantreden. De wed strijden in deze play-off ronde begin nen voor Cadenz met een uitwedstrijd op woensdag 22 maart en de tweede wedstrijd is op zater dag 25 maart in het Topsportcen trum Stad Rotterdam Verzekeringen zijn. Aanvang 20.00 uur. Dinsdag 7 maart speelde Nesselande in het Topsportcentrum Stad Rotter dam Verzekeringen de returnwed strijd in de kwartfinale om de natio nale beker tegen streekgenoot Alcom/Capélle. De eerste wedstrijd in Capelle was met nipte cijfers door Alcom gewonnen met vier punten meer (2-3). In deze return-wedstrijd moesten de Nesselanders winnen om naar de halve finale te komen. In een spannend duel, waarbij het 800- koppige publiek de grootste winnaar was, kon Nesselande de 2-0 voor sprong in sets niet verzilveren. Alcom/Capelle won de wedstrijd met 3-2 won, via de setstanden 25- 20, 26-24, 21-25, 24-26 en 10-15. In de eerste set wist Nesselande met de service meer druk op Alcom te zetten en konden zij na een gelijk opgaande strijd bij 14-12 een beslis sende voorsprong opbouwen. Deze set ging met 25-20 naar Nesselande. De tweede set gaf een wisselend beeld te zien. Telkens wist Nesselan de een goed voorsprong op te bou wen, maar kon deze door slordighe den keer op keer niet vasthouden. Uiteindelijk wisten de Nesselanders de set met 26-24 naar zich toe te halen.De derde set gaf weer in de beginfase een gelijk opgaande strijd te zien, waarbij de Capellenaren een alles of niets spel gingen spelen en Nesselande wat gas terug nam. Hier door kon Capelle op het eind een voorsprong opbouwen die niet meer uit handen werd gegeven. (21-25). De vierde set had voor Nesselande de beslissing moeten brengen. De Nesselanders wisten een aantal malen een goede voorsprong te nemen, maar lieten telkens Alcom terugkomen. Een setpunt 24-23, werd hun onthouden, de voetfout van Ralph Backer op de 3-meter werd gezien door de tweede scheidsrechter maar deze werd door de eerste overruled. Hierdoor putte Alcom nog meer kracht en kon op wilskracht de set met 24-26 naar zich toehalen. Met de rekenmachine in de hand werd de beslissende vijf de set gestart. Nesselande moest winnen met minimaal 15-11 om de volgende ronde te héllen, een schier onmogelijke opgave. Alcom was nog steeds opgeladen na de miraculeuse winst in de vierde set en wist vanaf het begin de druk op Nesselande te zetten. Deze kon niet onder de druk uitkomen en moest lijdzaam toezien dat Alcom deze set met 15-10 winnend wist af te slui- ten.Achteraf kan men concluderen dat Nesselande de wedstrijd meer van zichzelf verloren heeft dan van Alcom. Het resultaat blijft hetzelf- de:Nesselande is uit het bekertoer- Moerkapelle - Eindelijk werd er bij de Moerkapelse voetbaljeugd weer eens een volledig programma afge werkt. Van de acht gespeelde wed strijden wisten drie teams de winst te behalen, vier maal werd er verloren en een keer gelijkgespeeld. Moerkapelle BI speelde een sterke eerste helft bij Siveo, kwam daarin door Menno Verschoor ook ver diend op voorsprong. In de tweede helft bleek de pijp echter leeg en trok Siveo de wedstrijd met 3-1 naar zich toe. Moerkapelle Cl werd bij Rohda '76 eveneens met een neder laag naar huis gestuurd. De eerste helft werd na veel spanning op 2-2 afgesloten, de tweede helft bleef eveneens spannend, maar in de slot fase wist Rohda de winnende treffer te scoren. De D-pupillen konden eveneens geen punt(en) mee naar huis nemen, in een tamelijk gelijkop- gaande strijd wist Be Fair D3 de kan sen iets beter te benutten en bleek met 4-2 uiteindelijk over de langste adem te beschikken. De E-pupillen zorgden voor het Moerkapelse suc ces. El echter moest na een lange rij overwinningen genoegen nemen met een gelijk spel, tegen Gouda E2 thuis werd het 2-2. Ondanks dit puntverlies blijft dit leuke team trots lijstaanvoerder. E2 blijft het even eens uitstekend doen; tegen Gouder ak E2 werd een hele leuke wedstrijd uiteindelijk met een 5-1 overwinning afgesloten, liefst vier verschillende spelers verzorgden de Moerkapelse productie, ook dit team blijft mee doen om de bovenste plaatsen. E3 komt na de winterstop steeds beter op dreef. Werd enkele weken terug de eerste overwinning behaald, zaterdag volgde er al weer één, tegen Jodan Boys Ell werd met een 4-2 zege naar huis teruggekeerd. F1 kent een moeilijk seizoen, het team lijkt ietwat hoog ingedeeld. Tegen Alexandria '66 F2 werd er verwoed gestreden maéir uiteindelijk met 3-1 verloren F2 blijft het heel goed doen, ook nu scoorde dit team van allemaal pas beginnende voetballer tjes er weer lustig op los; met 7-3 bleef de winst in eigen huis. Het standaardteam van v.v. Moerka pelle kwéim zaterdag niet in actie, toch kwam de ploeg er in de stand niet slechter voor te staan. De con currerende ploegen met betrekking tot de voor nacompetitie voldoende zijnde derde plaats, leden allemaal puntverlies, zodat de Blauw-Witten nog steeds een goed uitzicht hebben op deze positie. Zaterdag 18 maart komt het Leidse LFC op bezoek; de wedstrijd op "De Wilde Veenen" begint om 14.30 uur. Moerkapelle 2 kende een succesvolle middag, zelf werd met 6-0 in een goede wedstrijd gewonnen van Gouda 2, de produc tie werd verzorgd door Peter Paul Breedijk, Ramon Stuffers, Pedro Klomp (2x) en René Stormbroek (2). Door nederlagen van de concurren tie komt een kampioenschap steeds dichterbij, uit de resterende vijf wedstrijden volstaan 10 punten om dit te bereiken. Zevenhuizen - Na geruime tijd was er bijna weer een compleet pro gramma. Het eerste jeugdelftal Groe- neweg Al wil deze wedstrijd snel vergeten. Nieuwerkerk, de tegen stander speelde slecht maar Al nog slechter. De 0-2 overwinning van Nieuwerkerk was verdiend. BI pakte na 2 verliespartijen de draad weer op en speelde een goede wedstrijd. Geen spanning van kampioen wor den resulteerde in een leuke wed strijd met mooie aanvallen. 4-0 voor rust met een 5-0 eindstand was het resultaat. Groeneweg Cl was de gehele wedstrijd de gevaarlijke ploeg maar verzuimde de kansen te benutten. De 1-0 voorsprong was dus ook verdiend. Toch werden de 3 punten vlak voor tijd uit handen gegeven. Groeneweg Dl kwam na een snelle voorsprong met 1-2 ach ter. Voor de rust werd de gelijkma ker gescoord. Na de rust werd het teamverband uit het oog verloren waardoor de wedstrijd met 2-5 werd verloren. D2 speelde een goede wed strijd. Er werd door concentratiege brek een achterstand opgelopen, maar dit gaf aanleiding om er een schepje bovenop te doen.. Voor de rust was de achterstand in een 1-2 voorsprong omgebogen. Na rust controleerde D2 de wedstrijd waar bij de eindstand opliep naar 1-3. El speelde een bizarre wedstrijd. Met de rust was een goede 0-2 voor sprong opgebouwd. Na rust liep helemaal verkeerd. In 10 minute tijd was de voorsprong weg en n 4-2 achterstémd was het resultaat de overgebleven tijd liep de sen op naar 5-4 waarbij kort voor tijdd toch verdiende 5-5 op het formal werd gezet. E2 had zijn dag ni| Vooral in de le helft lukte nii Toch werd de 0-5 achterstand r< lijk goedgemaakt tot het eindrest taat 3-5. Door een klassieke fout, verdedigen door het midden, liepl snel tegen een achterstand op. T« werd voor de rust de achterstal omgezet in een 2-1 voorsprong. M de wind tegen had E3 toch een overwicht en liep de eindstand ini 2e helft op tot 4-1. F2 had Ommoord een goede tegenstand! Tot 2-2 ging het gelijk op waarbij veel kansen verloren gingen. Hiert werd de wedstrijd in handen men en een ruime 2-6 overwinnii was het gevolg. Voor de rust was wedstrijd al gespeeld voor F3. doelpuntvolle le helft met eenvoo sprong van 1-3 werd in de 2e hd niet meer uit handen gegeven speelde een wedstrijd die een la voor het oog was. Na een 0-1 achte stand werd het team van Berkel m; weggespeeld zodat er een 9-1 ove winning uit de bus kwam. Voor 1 was tegenstander Lekkerkerk f5 maatje te groot. Na erg hard geweri te hebben werd er verloren met 11 Zevenhuizen - Met opgeheven hoofd kon de damesselectie van Data General afgelopen woensdag het toernooi om de nationale beker afsluiten. Volgens verwachting ver loor het kansloos van eredivisionist en voormalig landskampioen Faco- pa, maar de Zevenhuizensen gaven goed partij en wisten net als in de thuiswedstrijd zelfs een set te win nen. Als waardering voor de presta ties van de dames in zowel de beker als reguliere competitie had het bestuur van de Stichting Topvolley- bal Rotterdam de VIP-bus van de RET ter beschikking gesteld, waarin normaal de herenselectie van Cadenz.Nesselande en Gunco-bas- ketbal worden vervoerd. Na onder weg een sportmaaltijd genoten te hebben ving men om 20.30 uur met de wedstrijd aan. In de eerste set werd Data General overspeeld. De service van Facopa was zo scherp, dat de passers er geen controle over konden krijgen. Ook de middenaan- val liep niet goed, waardoor alleen de buitenaanval van Lucassen pun ten opleverde. Daartegenover stond de keiharde 3-meter- en diagonaal- aanval van international Staelens die door haar jongere zus, eveneens international, perfect werd aange speeld. Coach Visser hamerde zijn selectie nogmaals de instructie in om uitsluitend op Staelens te serve ren en beter te passen. Dit lukte in de tweede set goed. Bij 7-10 was coach Mertens al genoodzaakt een time-out te nemen, wat hij bij 10-16 moest herhalen. Maar Data General speelde sterk in deze fase. De serv ice van Lucassen en van Zaanen leverde veel druk op en den Butter kon de service van de tegenstander goed bij spelverdeelster Knap bra gen. Deze kon daardoor meer geva eerde aanvalspatronen uitzettf waaronder de 3-meter aanval wad op Lucassen regelmatig scoorde, deed zij overigens ook aan de ba| tenkant, waar Lafeber en Verbrui zich onderscheidden door regel: tig scorende tactische plaatsingsl len in het achterveld. Ondanks spelverdeelster Staelens sti meer de 3-meter aanval van haar zocht, kon Data General de v< sprong handhaven, waarna de winst met 22-25 een feit we: Helaas kon het team dit niveau handhaven. Na vier passfouten een technische fout op rij moest V# ser bij 5-0 al zijn team naar de roepen. Data General herstelde iel maar slaagde er niet in de servii druk en aanval van de tegenstanf onder controle te krijgen. Faco| speelde de wedstrijd geroutineei uit en won de 3e set met 25-11 en' 4e met 25-16. Enigszins teleurgestel door het eigen niveau sloot de pk uit Zevenhuizen hiermee de competitie af, waarin ze overigj uitstekend heeft gepresteerd bereiken van de kwartfinales, ondi andere door de heroïsche over»' ning op eredivisionist Longa is un» en verdient alle waardering. Op lange terugreis werd het com!'" van de VIP-bus nog m* gewaardeerd. Om middernacht w'a de 44e verjaardag van aanvoer# Aafke Verbrugge gevierd, die haar inzet en fématisme op deze 1^ tijd een evenzeer unieke prest# levert. Zaterdag 18 maart spw Data General thuis tegen VCS uit 'J burg, om 19.00 uur in sporthal SW' la. DfiOL) Waddi ting St snelle otfderl ambte. zijn ei Gemet lijk d( rrbget nlpuwi den sb di Set zien bkchi sfour i üiorbt bBW.CL alerht Dit is een b sScbti. stiiurd :\vi Van c over c isler mkligf aacon sociaé Bi - 0 BPS lente Vbor npdig sferie bfjzor den c Vang gkng Wadd je er Boog. 19.00 deC. Wadd geven akkoc Ex< eb een v l'hgsl fcnvj Vries/ zatere Drent: Seder gehou wist z finale. Diaiin, Instap nre: ei R'este Puntei de sal zich v balke zich t« De ovi zijn e direct Boskoop - De Boskoopse dames behaalden tegen Hekelingen hun 10e com petitie-overwinning. Erg moeilijk is deze overwinning niet tot stand geko men. Al na 6 minuten opende Britt Bouman de score. Ze gaf de bal eerst breed op Miranda Kersbergen, die meteen voorgaf. De keeper liet de bal echter los en Britt was goed doorgelopen en stond precies op de juiste plaats om de bal in het lege doel te tikken. Met goed combinatievoetbal werd Hekelingen vervolgens met de rug tegen het eigen doel gezet. Dit resulteerde in kansen voor Maartje Miltenburg en Miranda Kersbergen, maar het zat beide speelsters aanvankelijk niet mee. Vlak voor rust kwam de terechte beloning. In de 40e minuut kreeg Miranda de bal aangespeeld van de goed spelende Bianca van Elleswijk. Ze draaide vervolgens goed weg van haar tegenstander en schoot de bal laag in de verre hoek. Even later speelde Bianca de bal diep op Maartje. Even leek het er nog op dat de kee per redding zou brengen, maar ze schoot naast de wegspringende bal. Toen was het voor Maartje een koud kunstje om de derde goal in het verlaten doel te schieten. Na de thee werd het minder aan Boskoopse kant. Pas in de 65e minuut kon er een fatsoenlijke aanval genoteerd worden. Deze was wel gelijk raak. Britt Bouman gaf rond de middenlijn de bal mee aan de ingevallen Kitty van den Hoven. Zij liep recht naar het doel en gaf de keeper met een lage schuiver geen enkele kans. Kort daarop lette de Boskoopse verdediging niet op en Hekelingen kwam met een bekeken lob iets dichterbij. Rond de 75e minuut liep Floreant verder uit. Een verdedigster van Hekelingen werd zo onder druk gezet dat ze besloot de bal naar de keeper terug te spelen. De zeer gedreven spelende Britt Bouman was echter eerder bij de bal en scoorde haar tweede doelpunt van de wedstrijd. Kort daarop bepaalde Hekelingen na een prachtige aanval de eindstand op 5-2. Het laatste kwartier werd er namelijk niet meer gescoord, al hadden de Boskopers nog wel en aantal mogelijkheden daartoe. Waddinxveen/Boskoop - Afgelopen zaterdag speelde dames 1 van Gou westaete uit tegen Polar Bears en verloor met 12-10. Heren versloeg Sassenheim met 9-2. De Gouwestaeteheren kregen Sas senheim op bezoek. Op papier mocht Sassenheim niet voor proble men zorgen. Sassenheim staat op de tiende plaats van de ranglijst. Ech ter de uitwedstrijd in Sassenheim eindigde in een teleurstellend 7-7. De Gouwestaeteheren openden de wedstrijd goed. Mark Mommers en Jaco de Jong brachten hun ploeg in de eerste periode op een 2-0 voor sprong. In de tweede periode waren het Remko Overdam en Mark Mom mers die Gouwestaete op 4-0 zetten. De ploeg speelt momenteel zeer overtuigend, zowel verdedigend als aanvallend. Keeper Erik van Beek is weer op zijn oude niveau en hield de deur op slot. Pas laat in de derde periode bij een stand van 7-0 wist Sassenheim het eerste tegendoel punt te scoren. Gouwestaete sloot deze periode af met 8-1 door doel punten van Mark Mommers (2x), Remko Overdam en Jaco de Jong. De laatste periode was een forma liteit. Na een goede en vooral over tuigende wedstrijd was het Mark Mommers die de eindstand bepaal de op 9-2 en is het duidelijk dat Gou westaete bezig is aan een stevig slotoffensief na de winterstop. Kennelijk heeft dames 1 tegen Polar Bears in Ede niet de fut op kunnen brengen om in deze totaal onbelang rijke wedstrijd nog een goed resul taat neer te zetten. Gouwestaete kwam in de eerste periode nog wel op een 0-2 voorsprong, doch ver zuimde door te drukken. De periode werd met 2-2 afgesloten. Natuurlijk moet Gouwestaete de hand in eigen boezem steken; de ploeg maakte de kansen niet af en ook van de zeven overtal-situaties, werden er slechts twee benut. Doch de schandalige houding ('Jullie doen maar; wij maken de wedstrijd wel') van arbitrale duo, maakte het er Gouwestaete niet makkelijker op ban werd door Gouwestaete i meer gebroken en vanaf het w- van de tweede periode liepen achter de feiten aan. Polar E» rook kansen en via de tussen» den 5-4 ep 9-8 werden zij uiteinde winnaar met 12-10. Voor Gouwes te scoorden Ellen van der We'l 3x, Natascha Baatje en Gillian 1 den Berg 2x, Petra Meerdink, San Berckenkamp en Mirjam Over. lx. Het beste is dat dames I wedstrijd maar snel vergeet en ploeg zich gaat concentreren op play-off's in het weekend van - en 26 maart. boflf Zaterdag 18 maart spelen de j steams van Gouwestaete ui - -oar i OlVUlliü TUU UOUIIVUVt»'- strijden. Heren 1 gaan naar Noorden. Zij spelen om 19.45 u en tegen Hoorn 1. Dames 1 lS en bereidt zich voor op de pw in het volgende weekend.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 8