'KOM IN DE KAS' NIEUWS EVEN VOORSTELLEN ■iBi DE RISICO'S DIE U NIET NEEMT MAAR WEL LOOPT! rai§f§fr Zevenhuizen-Moerkapelle ZATERDAG 1 EN ZONDAG 2 APRIL! Aandelenresearch Strategie pagina 2 Hart van Holland/22 maart 2000 2e jaargang nummer 54 ^agelunie \t\terpolis J u> van en door uw bank Nieuwe medewerkers uw Rabobank kandt b.v. S2nncgit>8V UW®1 Nieuwe Reizenmedewerkster bij uw Rabobank Reisbureau Jaarcijfers Rabobankgroep Rottemerenloop Rabobank Wielerploel gemeen: 0 Geldzaken: 0180-63 73 70 Hypotheken: 0180 - 63 73 53 Beleggen: 0180 - 63 73 58 Reizen: 0180-63 73 73/74 Verzekeringen:0180 - 63 73 83 Moerkapelle: 079 - 593 5885 Rabobank Ook dit jaar verwachten de glastuin ders zo'n 200.000 bezoekers op de open dagen, zaterdag 1 en zondag 2 april. Onder het motto: 'Onder glas groeit iets nieuws...' zetten 250 bedrijven verspreid over 26 locaties hun deuren voor u open. Op deze consumentendagen kunt u zelf kij ken en proeven hoe de tuinders het hele jaar door zorgen voor verse, milieubewust geteelde groenten, fruit en bloemen. Niet alleen het groeiproces van de gewassen wordt door de tuinders uitgelegd, ook de oogst,de sortering, de kwaliteitszorg, het transport en de logistiek worden in beeld gebracht. Tevens wordt de aandacht gericht op de veelzijdig heid van werken in de glastuinbouw. Daarnaast worden er proeverijen, kookdemonstraties, bloemschikde monstraties, productkeuringen, ten toonstellingen, verkoopacties en prijsvragen georganiseerd. Voor de kinderen zijn er talloze attracties zoals ballonnenwedstrijden, spring kussens, ponyrijden, schminken en tekenwedstrijden. De dichtstbijzijnde locatie is Pijnac- ker. Hier heten 15 bedrijven u wel kom. Er zijn bloemen als bromelia's, rozen, chrysanten, gerbera's, orchi deeën, potplanten maar ook groen ten als paprika's en komkommers te zien. De bedrijven zijn gelegen aan de Hoefslag te Pijnacker en de Vrede rustlaan en Kooltuin te Delftgauw. De weg door de tuinbouwgebieden wordt gewezen door witte borden met het Kom in de Kasvignet. Een routebeschrijving naar de tuinbouw gebieden en meer informatie over de open dagen kunt u vinden op internet www.komindekas.nl. Maar u kunt ook bellen met het gratis tele foonnummer (0800) 023 01 99. Kirtw in. Ja IK Wodelportefeuille aandelen Nederland De afgelopen week vond er een draai plaats uit de sectoren die het de afgelopen maanden goed hebben gedaan. Daardoor daal den de koersen van ondernemin gen als UPC, Philips en KPNQwest flink. Daarnaast werd de perfor mance van de AEX beïnvloed door minder goed ondernemingsnieuws,zodat de koers van een onderneming als Wolters Kluwer sterk daalde. Wol ters Kluwer heelt te maken met tegenvallende winstgroei en zal de internetactiviteiten voorlopig niet apart aan de beurs noteren. Aegon kwam met cijfers en met het bericht dat de bank Labou- chere verkocht zal worden aan het Frans-Belgische Dexia. Hier mee neemt de focus op verzeke ringsactiviteiten verder toe.Een andere mogelijke overname is die van het Noorse Hydro Seaf ood door Nutreco, zodat Nutreco ongeveer 20% van de markt voor gekweekte zalm in handen zal krijgen.Tenslotte maakte UPC bekend SBS te willen overnemen. De belangrijkste macro-economi sche cijfers, naast de verhoging door de ECB, kwamen deze week uit de Verenigde Staten. De detailhandelsverkopen waren ongeveer volgens verwachting. De industrië le productie viel echter tegen.Toch blijft het alge mene beeld voor de Verenigde Staten hetzelfde: een sterke groei, voornamelijk door de consument gedreven. Daarbij valt op dat de onderliggende inflatie zich gematigd blijft ontwikkelen. Weliswaar waren de producentenprijzen in februari meer gestegen dan verwacht, maar zonder energie en voedsel was de stiiqinq volqens verwachting. r Iris-modelportefeuille Week 11 portefeuille performance deze week ult.'99 endemol 24.5 121.2 heineken 9.3 5.2 ahold 9.2 -16.8 abn amro 3.6 -11.3 dsm 3.6 -12.2 aegon 2.8 -27.9 unilever 1.1 -21.1 akzo 0.7 -18.3 fortis -1.4 -26.5 kon. olie -2.0 -5.3 ing -4.7 -18.0 dra ka -6.2 45.5 kpn -7.5 28.0 ordina -9.0 26.9 boskalis -9.9 19.3 philips -10.8 34.1 upc -16.3 64.7 vnu -18.1 20.1 kpnqwest -18.6 -2.3 wolters kluwer -44.6 -40.1 modelportefeuille 4.8% aex-index 4,6% V Bovendien daalt inmiddels de olieprijs, omdat de OPEC waar schijnlijk de productie uit zal breiden. Performance Modelportefeuille behaalt een underperformance van 0.2% De modelportefeuille haalde de afgelopen week een rendement van -4.8%, terwijl de AEX-index met 4.6% daalde. Daarmee behaalde de model portefeuille een underperfor mance van 0.2%. Sinds het begin van het jaar bedraagt het rendement op de modelporte feuille -0.9%. De AEX-index daalde over dezelfde periode met 4.1%. Wijzigingen in de portefeuille Wolters verwijderd; Getronics opgenomen We hebben deze week Wolters uit de modelportefeuille Neder land verwijderd. Hoewel de koers van Wolters al fors gedaald is zijn we toch van mening dat er voorlopig weinig potentieel in het aandeel zit. Wolters heeft geen aandacht voor wat beleggers willen horen: er is geen beursgang gepland voor internetdochters en de focus van de internetinvesteringen is niet gericht op hoge groei, maar eerder op het perfectioneren van de 'content'. Aangezien we onze weging in groeiaandelen niet willen verlagen en onder de huidige marktomstan digheden niet te grote afwijkingen van de bench mark willen hebben, is Getronics neutraal (met 2.5%) in de modelportefeuille opgenomen. Dit groeifonds heeft een weging van 2.1% in de AEX. Voor dit bedrijf wat gespecialiseerd is in speciale funderingstechnieken zoals onder viaducten, spoorwegstations e.d., was door de groeiende stroom opdrach ten ,de bedrijfslocatie aan de Bredeweg te klein geworden. "Voortdurend waren wij bezig met het verplaatsen van zaken om ruimte te maken voor onze onderhouds werkzaamheden" aldus Arie Kandt. De nieuwe bedrijfsruimte is gevonden op het industriegebied "De Hooge Veenen"in Nieuwerkerk a/d IJssel. In dit pand was voorheen Heijkoop Kraanverhuur BV gevestigd. "Eigenlijk zijn wij een soortge lijk bedrijf als dat van de vorige eigenaar waardoor wij het zonder bouwkundige aanpassingen konden betrekken" zegt Arie Kandt. Maatwerk wat voldoet aan alle huidige milieu-eisen. Arie en Ria Kandt zijn met recht trots op het bereiken van deze mijlpaal hetgeen alleen maar mogelijk is geworden dankzij een fantastisch team van medewerkers. Wij wensen hen dan ook veel goede zaken in hun nieuwe bedrijfshuisvesting! Afgelopen maandag 20 maart, is Nathalie van der Pluym gestart op ons reisbureau. Samen met Caroline den Heijer en Els Oudijk maakt ook zij deel uit van het Rei- zenTeam. De laatste vijf jaar is Nathalie werkzaam geweest in Rotterdam bij Reis bureau 'De Leeuw' een franchisekantoor van Holland International. Als ondernemer neemt u voortdurend risico's. De inschatting van die risico's bepaalt uw succes. Maarer zijn ook risi co's die u niet neemt maar doodgewoon loopt. Iedere dag. Risico 1:u wordt oud Ontkennen heeft geen zin. ledereen wordt ouder, ook u. En naarmate u ouder wordt, verschuiven uw interesses en mogelijkheden. Zo komt er een dag waar op u geen zin meer heeft om te werken. Geen probleem, tenzij er geen geld is om te stoppen. Neemt u dat risico? Risico 2: u wordt arbeidsongeschikt U onderneemt. Met succes. En alleen daar door al voelt u zich top. Arbeidsonge schikt u? Onmogelijk! Tenzij precies: iedereen kan arbeidsongeschikt worden. ook u. Vervelend, zeker als er geen aanvul lend inkomen is. Neemt u dat risico? Risico 3: u komt te overlijden U heeft gelijk: iedereen gaat dood. Ooit. Maar wat als u vandaag overlijdt of vol gende week. Een risico dat iedereen loopt. Een risico dat extra hard aankomt als uw nabestaanden achterblijven zonder goed inkomen. Neemt u dat risico? Interpolis heeft het Pensioen met Gevoel voor Ondernemen ontwikkeld. Speciaal voor ondernemers die niet meer risico lopen dan ze willen nemen. Praat er eens over met uw adviseur. Bel voor een afspraak 0180 - 63 73 53 Gemakkelijk geregeld bij Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle Tot wanneer kan ik een geïncasseerd bedrag laten terugboeken op mijn rekening Voor veel mensen is het onduidelijk hoe men een incassomachtiging kan laten terugboeken indien men niet akkoord is met de afschrijving. Als u tijdig aan de bank verzoekt om een incassomachtiging terug te draaien, dan zal de bank voor terugboeking zorgen. Hieronder zijn de termijnen aangegeven waarbinnen een afschrijving nog is terug te draaien door de bank. Stornotermijn voor geïncasseerde Doorlopende machtiging algemeen Eenmalige machtiging Doorlopende machtiging bedrijven Doorlopende machtiging kansspelen Eenmalige aktiemachtiging Garantie-incasso (veilingincasso) Incasso Sociaal Fonds Bouwnijverheid 30 kalenderdagen niet mogelijk 5 werkdagen niet mogelijk 30 kalenderdagen 9 werkdagen niet mogelijk Ook voor de afdeling Cliënt Advies zullen er de komendera den een aantal nieuwe medewj sters komen. De komende tijd len wij hen aan u voorstellen, nen de groep is een a; doorgegroeid naar andere aft gen. De dienstverlening van de I bankgroep groeit nog steeds dubbele cijfers. De baten grot met 17 en bleven daarmee! achter bij de lastengroei van '1 Toch toonde de hoofddirecties niet ontevreden met de winstj ging van 9%. Een uitgebreide:: lichting staat op www.rabobaij Als sponsor van de Rottemeij loop wil de Rabobank de orgaol tie feliciteren met de goede orgal satie van deze loopwedstrijd.M de inzet van een grote groepif willigers is de opbrengst f 4,0 welk bedrag bestemd is voorl Molenvrienden en voor de i;| ting Drugspreventie jongeren. j Na de wereldtitel van Richard tl nendaal bij het veldrijden enl afsluiten van een imposante al re door Adrie van der Poel T veldrijdersploeg versterkt nretl komst van Gerben de Knegtl veldrijden is een belangrijk onn deel van de RabowielerploegT de komst van Gerben de Kneg deze ploeg weer compleet. Voor de wegploeg heeft Martij zijn contract met een jaar ver!;" Hij is één van de belangrijkstej pers van kopman Michael F die zijn eerste overwinning altj binnen heeft in de Tireno Adriaf www.kleurplaten.com Voor vaders, moeders, opas I oma's is dit een site die u veel ij kan bezorgen. Ruim 800 kleurplaten kunt u hier laten P5 ten voor de kinderen. Winniel Pooh, Bassie en Adriaan en diverse Disney figuren. www.pagina.nl Hier staan reeds honderdenor» werpen alfabetisch gesorteerd zoekt u iets dan is deze site erg dig. Gaat u gewoon eens eveüj ken op deze site en u ziet h°f voorwerk zij al voor u hebben 'j richt. www.cbr.nl De "jonge rijders" kunnen hieft nen voor hun rijexamen. Maa' j zit het met de kennis van de a tineerde autorijders? Weet J verkeersregels nog Hier kun j| kennis testen.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 2