LITI E BERICHTEN Foto's in het Hart van Holland Van een ontsteking afkomen met een kuur Ontmoetingsmiddag Bi-vrouwengroep regio Gouda Ca t BROUWER DE KONING INBRAAKBEVEILIGING! Hart van ^plland/2?, maart 2(JfJ0 pagina 3 deHaij v ander Wende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Familieberichten Willempje Bos-Koppenol TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: UITVAARTVERZORGING gbafmonunu.v, 1 ierurnen I m Grote sortering van J '"Odellen en steensoorten I °nze toonzaal aanwezig. Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen be steld worden (kosten: ƒ7,50. per foto). Foto's dienen van tevo ren betaald te worden. Apotheek adviseert over antibiotica Karwei afmaken Informatie vragen en geven Waddinxveen Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf Bel voor een gratis beveiligingsplan Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 Boskoop 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 Want deze God is onze God eeuwiglijk en aldoor; Hij zal ons geleiden tot den dood toe. Psalm 48:15 I Heden heeft de Heere, voor ons onverwacht, tot Zich genomen I mijn geliefde vrouw, onze moeder, grootmoeder en mijn I overgrootmoeder linde gezegende leeftijd van 81 jaar. D. Bos Jannie en Cees Sylvia en Arie Joyce Marcel iNleuwerkerk aan den IJssel, 19 maart 2000 I Van Beethovenlaan 15 I Correspondentieadres: IC, van Bockel - Weideplantsoen 5 - 2761 XE Zevenhuizen ZH Geen bezoek aan huis. I De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 24 maart om 11.00 1 uur in het rouwcentrum Van der Spek aan de J.A. Beyerinkstraat 164 te Nieuwerkerk aan den IJssel, waarna de begrafenis zal I plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats, Zuidplasweg 3 te I Zevenhuizen. I Aankomst aan de begraafplaats circa 11.50 uur. I Gelegenheid tot condoleren en afscheid nemen voor de I rouwdienst van 10.30 tot 11.00 uur. UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. ^-Gedenkteken Specialist Voor een blijvende herinnering Zegwaartseweg 4A, 2712 PM Zoetermeer 'elefoon 079 - 341 62 27 Openingstijden: baandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur [^da9 van 10.00 tot 16.00 uur. Antibiotica maken bacteriën een kopje kleiner. Bij een blaasontsteking, een stevige bronchitis of een maagzweer kan de dokter een antibioticumkuur voorschrijven. Dat kunnen tabletten zijn, capsules, een drankje of injecties. Tegen een zware verkoudheid of griep heeft een antibioticum- kuur weinig zin. Griep en ver koudheid worden namelijk veroor zaakt door virussen, en daartegen kan een antibioticum niets uitrich ten. Antibiotica werken alleen tegen ontstekingen die door een bacterie veroorzaakt zijn. Verschillende bacteriën in het lichaam of op de huid doen nuttig werk, bijvoorbeeld in de darmen. Andere bacteriën kunnen schadelijk zijn. Vooral als de weerstand wat minder is - bijvoorbeeld bij ouderen en kinderen - dan kunnen ziekma kende bacteriën een kans krijgen en een ontsteking veroorzaken. Beruch te bacteriën zijn de Helicobacter pylori, die een maagzweer kan ver oorzaken en de Legionella, die de boosdoener is bij de veteranenziek- te. Antibiotica doden bacteriën of rem men de groei ervan, en helpen zo je eigen afweersysteem. Het is heel belangrijk om het karwei - de antibi oticumkuur - helemaal af te maken. Ook als de ontstekingsklachten al na een paar dagen verdwenen zijn. Je lijkt dan al weer beter te zijn, maar als je te vroeg stopt met het medi cijn, kunnen de ziekmakers zich toch nog weer vermenigvuldigen en de ontsteking opnieuw aanwakke ren. Een kuur duurt gewoonlijk vijf tot tien dagen. Op het etiket staat hoe het antibioti cum gebruikt moet worden. Dat kan per soort verschillen. Het ene antibi oticum wordt één keer per dag geno men, andere twee, drie of vier keer per dag. Hoe het ingenomen 'moet worden, verschilt ook per soort: een half uur voor het eten, twee uur na het eten of juist bij de maaltijd... Neem tabletten en capsules zittend of staand in en drink er een groot glas water bij. Buig bij het doorslik ken het hoofd een beetje naar voren. Wie een antibioticum gaat gebrui ken, doet er goed aan om informatie te vragen én te geven aan de arts of apotheker. Bijvoorbeeld: als een vrouw in verwachting is of denkt te zijn, dan wil een arts dat graag weten om er rekening mee te hou den. Sommige antibiotica zijn name lijk schadelijk bij zwangerschap en borstvoeding. Sommi ge antibiotica gaan niet goed samen met andere geneesmiddelen; dat kunnen voorgeschreven middelen zijn, maar ook middelen die zonder recept gekocht zijn, zoals laxeermid delen of middelen tegen maagzuur. Het is dus verstandig om hierover in de apotheek even te overleggen. Als je altijd naar dezelfde apotheek gaat, staat daar in de computer welke receptmiddelen je gebruikt en wordt gesignaleerd of het nodig is om extra informatie of een waar schuwing mee te geven. Goed om te weten is dat sommige antibiotica de pil minder betrouw baar maken. Ook kan de pil minder betrouwbaar worden door een bij werking van sommige antibiotica, namelijk diarree. Natuurlijk is een belangrijke bron van informatie: de bijsluiter. Boven dien kunt u in de apotheek vragen naar de folder over antibiotica en u kunt er terecht voor een goed advies! De Bi-vrouwengroep regio Gouda organiseert op zondag 26 maart van 11.30 tot 17.00 uur een ontmoetingsmiddag voor biseksuele vrouwen en vrouwen die vermoeden dit te zijn. Bij aanmelding vooraf kan de belangstellende het adres verkrijgen van de deelneemster in Gouda, waar de bijeenkomst deze keer is. Voor meer informatie en aan melding: Hennie, telefoon 06-23035391 (tussen 19.00 en 21.00 uur) of Hetty, telefoon 06-53594445 (tussen 21.00 en 23.00 uur). Rijden onder invloed: De politie heeft zaterdagochtend 18 maart rond 1.30 uur een 27-jarige automo bilist uit Waddinxveen aangehouden voor het rijden onder invloed. De man reed op de Jan Dorrekenskade- Oost. De uitslag van de ademanaly se bedroeg 405 ug/1. De Waddinxve- ner kreeg een rij-verbod en een proces-verbaal. Een 38-jarige bestuurder uit Reeuwijk is zondag 19 maart aangehouden voor het rij den onder invloed op de Henegou- werweg in Waddinxveen. De uitslag van de ademanalyse bedroeg 670 ug/1. Zijn rijbewijs is ingevorderd en de man heeft een proces-verbaal gekregen. Te laat geremd: Een 58-jarige Wad- dinxvener is met klachten over nek en rug ter controle naar het zieken huis gebracht nadat hij zaterdag 18 maart rond 12.00 uur was aangere den op de Zuidelijke Dwarsweg. De man kwam uit de richting van de Middelweg in Moordrecht en was net de spoorwegovergang over toen hij moest remmen om een tegemoet komende auto te laten passeren. Een 42-jarige automobilist uit Capel le aan den IJssel die achter hem reed, kon niet op tijd remmen. Onder invloed: Zaterdag 18 maart omstreeks 1.10 uur reed een 17 jari ge inwoner uit Waddinxveen zonder helm op een bromfiets. Toen de man werd staande gehouden bleek hij als gevolg van het gebruik van alcohol nauwelijks op zijn benen te kunnen staan. De uitslag van de ademanaly se bedroeg 565 ug/1. De jonge ver dachte bleek tevens niet in het bezit van een bromfietscertificaat. Diver se processen verbaal werden opge maakt. Bedrijfsongeval: Een 33-jarige man uit Zoetermeer is maandag 20 maart rond 10.45 uur zwaar gewond geraakt bij een bedrijf aan de Brede- weg. Een bedrijfsroldeur raakte bij het sluiten deels uit de geleideba- nen en kwam boven op de werkne mer terecht. Hij is met hersenletsel opgenomen in het Dijkzigt zieken huis. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. Diefstal uit tweè woningen: In twee woningen aan de Tuinfluiter in Bos koop is zaterdag 18 maart, vermoe delijk tussen 18.50 en 23.00 uur ingebroken. De dader(s) nam(en) geluidsapparatuur, geld en sieraden mee. In beide gevallen waren de bewoners niet thuis. De daders zijn binnengekomen door een raam open te breken. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2000 | | pagina 3