bedankt: feliciteert: zoekt: )pening nieuwe showroom lm Waay Interieurs 1 April agrarische open dag IDE BRANDWEER: ZONDER JOU KOMEN WE NERGENS li spijl Geld voor water Rommelmarkt Expositie in Laerken verlengd Inloopmiddag genealogie Hart van Holland/29 maart 2000 pagina 17 Ti ede namens de cursisten [en de Regionale Brandweer Midden-Holland ■Vanaf september 1999 tot en met ■maart 2000 hebben naastgenoemde cursisten deelgenomen aan de cursus 'Persoonlijke Bescherming" die in samenwerking met de Regionale Ibmdweer Midden Holland in ■Zevenhuizen werd georganiseerd De Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle Veerman Makelaardij/Verzekeringen •Trucking Center Nederland BV Eetcafé-Bar-Discotheek "La Baraque" Dekker Zevenhuizen Zn. "Persoonlijke Bescherming voor het belangeloos ter beschikking stellen van locaties voor M. Oussoren M. Nijman M.J.J. de Man W.N. van der Ende W.L.W. van derWerff T. Keiler A. Verhoef A. van der Schoor M.van de Steenhoven M. van Dorp uit Bodegraven uit Bodegraven uit Nieuwerkerk uit Reeuwijk uit Reeuwijk uit Reeuwijk uit Zevenhuizen uit Zevenhuizen uit Zevenhuizen uit Moerkapelle met het behalen van de module "Persoonlijke Bescherming" behorende bij de rang van Brandwacht. Ipiji Omdat een aantal korpsleden binnen enkele jaren de 55-jarige leeftijd bereikt en daardoor de brandweer moet verlaten is het vrijwillige brandweerkorps van Zevenhuizen-Moerkapelle op zoek naar jonge enthousiaste mensen die ons korps willen komen versterken. Ben je minimaal 18 jaar, woonachtig en werkzaam in de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle en ben je geïnteresseerd in een uitdagende en leerzame taak bij de vrijwillige brandweer kom dan op een vrijdagavond eens langs tijdens de wekelijkse oefenavond. Het adresBurg. Boerstraat I (tegenover de C1000) Bellen kan ook: (0180) 63 17 76 of (0180) 63 23 72 Brandweer Zevenhuizen Nieuwe Collega's m/v V xnthuizen ian Bij Waay 'terieurs werd op ■dinsdagmiddag maart door burgemeester U.J.M. Boelen "nbolisch de ijzer van 99 op gezet. Van aay Interieurs ■staat namelijk 7 jaar en 'teraard is dat genoeg voor een De viering van dit vorig jubileum ging mer gepaard met de Ptning van het gloednieuwe erkomen van Van Waay 'Jfl(het Verbreepark in buizen. Die middag zakenrelaties, mieleden en kennissen genodigd om na het 2?c. van de "aingshandeling, onder can een hapje en .Jjfye als eersten de ruim vierkante meter vneubelshowroom te donderen. !Hri"!ier'eur van nieuwe P nd is niet te vergelijken e 0U(le bedrijfsinrichting Benthuizen - Zaterdag 1 april vanaf 13.00 uur wordt een paasmarkt gehouden om geld in te zamelen voor het project "schenk water, schenk leven". De paasmarkt wordt georganiseerd door jongeren van de kerkelijke gemeente De Hoeksteen. Het geld is bestemd voor het stroomgebied van de Nijl, waar een groot gebrek is aan schoon water. Op de paasmarkt is een parcours met allerlei waterspelletjes voor kinderen van iedere leeftijd. Ook is er gelegenheid iets te etgn. Dit alles vindt plaats op het pleintje voor het kerkgebouw "De Hoeksteen" aan de Albert Schweizerlaan 2. WOO van de voormalige vestigingen aan de Dorpsstraat. Niet alleen hebben de verschillende stijlen een onderkomen gevonden in één pand, maar ook is hier duidelijk een stylist aan het werk geweest. Zo werd voor de inrichting een uitvoerig ontwerp gemaakt compleet met kleurcollages, om de meubelen in een inspirerende omgeving te presenteren. Verder is in het interieur veel glas en staal verwerkt wat een zeer eigentijdse uitstraling geeft en staan de meubelen opgesteld in aparte ruimtes die door de speelse verdeling en vele 'doorkijkjes' toch één geheel vormen. Ook de entree geeft een zeer open blik en 7 vormt het centrale punt van de meubelshowroom. Een echte eyecatcher, want van hieruit heeft men overzicht over een deel van zowel de begane grond als bovenetage. Er staat een aantal tafels opgesteld met uitnodigende leren stoelen waar men een kopje koffie kan drinken. Ook is hier een speelhoek voor de kinderen. De collectie moderne designmeubelen van gerenommeerde merken treft men op de begane grond. Boven vindt men de klassieke afdeling. Van oudsher voert Van Waay een collectie Engelse stijlmeubelen, maar om ook aan de vraag van het jongere publiek te kunnen voldoen, is de collectie uitgebreid met klassieke meubelen in een meer romantische stijl. Kortom, Van Waay heeft meer dan ooit voor elk wat wils te bieden. Een bezoek aan de nieuw meubelshowroom is zeker de moeite waard. Van Waay Interieurs is gevestigd aan Verbreepark 27 in Benthuizen en van dinsdag t/m vrijdag geopend van 9.30 tot 17.30 uur. Zaterdag van 9.30 tot 17.00 uur en vrijdag koopavond tot 21.00 uur. Hazerswoude-dorp - Op zaterdag 15 april van 10.00 tot 15.00 uur is er in de Gereformeerde Kerk aan de Korenmolenlaan een rommelmarkt, georga-niseerd door koor Zang Vriendschap. Tevens zijn er aantrekkelijke activiteiten voor jong en oud. Wie oude, maar goed bruikbare spulletjes (geen meubelen) kwijt wil, kan bellen naar 0172-588632 of 0172-588314. Hazerswoude-dorp - Galerie en Beeldentuin. Laerken staat het jaar 2000 in het teken van intercontinentale kunst met als hoogtepunt de zomerexpositie: "Vijf continenten - één wereld". Het hele jaar is in de galerie kunst te bezichtigen afkomstig uit alle werelddelen, onder meer Afrikaanse beelden, Aboriginal Art uit Australië, schilderijen van Amerikaanse kunstenaars als ook kunst uit Japan. De lopende expositie wordt vooral gekenmerkt door de Deense kunstenaar Poul Esting met schilderijen op doek en de beeldhouwer Maririus Klap. Vanwege de grote belangstelling is de glastentoonstelling met werk van Willem en Bernard Hessen verlengd tot 15 mei. Benthuizen - Zaterdag 1 april is er een inloopmiddag genealogie in het Molenhuis. Bezoekers kunnen dan gegevens bekijken van mensen die in Benthuizen geleefd hebben. Het Molenhuis is geopend op zaterdagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur; evenals de Winkel van Sinkel. Rijnwoude - De WLTO (Westelijke Land- Tuinbouw Organisatie) afdeling Rijnwoude organiseert op 1 april een open dag in dit gebied van 10.00 tot 16.00 uur. De volgende bedrijven zijn open voor publiek: 1. Fam. J.D. Corts, Hondsdijk 33 in Koudekerk Het veehouderijbedrijf van de familie Corts ligt langs de Oude Rijn. Hier worden 25 schapen met lammetjes en 70 koeien met daarbij behorend jongvee gehouden. Sinds september 1999 worden de koeien met een volautomatisch melksysteem gemolken. De melkrobot werkt 24 uur per dag zonder dat er mensen aan te pas komen. De eerste veehouder in dit gebied met een melkrobot en dus zeker een bezoekje waard! 2. Fam. H. Beukeboom, Spookverlaat 1 in Hazerswoude Op boerderij "De Beukenhof" worden zwartbonte koeien drie maal per dag gemolken. De melk wordt op de boerderij verwerkt tot kaas. Het proeven waard. Er zijn schapen met lammetjes. De kans is zeer groot dat er kippen met kuikens zijn. 3. Molen "De Rooie Wip" Gemeneweg in Hazerswoude De molen is een mooi monument in het Zuid-Hollandse landschap. De vrijwillige molenaar, Nico Varkevisser is aanwezig en zal bezoekers graag ontvangen en de molen laten zien. Maar let wel op de veiligheid met de draaiende wieken. 4. Fam. H. Verbey, Gemeneweg in Hazerswoude Op dit bedrijf worden roodbonte koeien gehouden, die op een moderne manier zijn gehuisvest. Er zijn kalfjes en bij de schapen lopen volop lammetjes die pas geboren zijn. Misschien vandaag nog? Op dit bedrijf kan men heerlijk ver de polder inkijken. 5. Fam. N. Kapitein, Westeinde la in Hazerswoude-dorp Dit bedrijf is net buiten de bebouwde kom van Hazerswoude-dorp. Er zijn 70 zwartbonte koeien die worden gemolken in een 2x4 stands visgraat melkstal. Jongvee is volop aanwezig net als schapen met kleine lammetjes. Het speciale ras van dit bedrijf is verbeterd roodbont en wel 25 stuks. Voor de kinderen is de gelegenheid om een rondje op een paard of pony te rijden. De vogelwerkgroep Hazerswoude-Koudekerk is hier aanwezig, zodat er met een telelens naar diverse vogelwerkgroep Hazerswoude- Koudekerk is hier aanwezig, zodat er met een telelens naar diverse vogelnesten kan worden gekeken. Op deze dag worden twee infozuilen geplaatst: één langs de Mattekade en één vlakbij Spookverlaat door wethouder F. Uljee.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 17