LITI E BERICHTEN Data General - Set Up '65 Verhalen Toon Teilegen schitterend gebundeld BROUWER DE KONING INBRAAKBEVEILIGING! Teunis Meijer eet t UITVAARTVERZORGING Toon Tellegen Misschien wisten Hjirt, yan, HoJland/29 maart 2)1),0,0 -.pagina. 3 Volleybal dames .TEL 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: Uitva artverzorging A.W. Broekema u ons gerust, wij zijn ervoor 010 - 456 01 01 Zij ALLES 313 verhalen over de eekhoorn en. de andere dieren Md prenten van Mance Post Qi-erjoo Walvisvaart Zevenhuizen B t 11 L 1 <3M G E N Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf Bel voor een gratis beveiligingsplan Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 MET RESPECT EN IN STIJL DOEN WE WAT VAN ONS VERWACHT WORDT 079,. 3420070 OIO- 5210016 U IT VAAim'KiZORG ING De Rietvoorn 23 - 2661 KC Bergschenhoek Uw verdriet is onze zorg Begrafenisverzorging voor Benthuizen - 3 B'hoek - Moerkapelle Zevenhuizen - Zoetermeer en omstreken I Waddinxveen 29.000 exemplaren nummers 2 en 1 van landelijke 1e divisie Dorpshuis Swanla - Zevenhuizen Zaterdag 1 april 19.00 uur —.HliHM—III li HiOWMMWJMI Zover we konden zijn we met je gegaan De laatste Jase moest je alleen doorstaan Vader je was een schat voor ons allen Je te moeten missen zal ons zwaar vallen Diep trots zijn we zo'n vader te hebben gehad Je blijft altijd bij ons, diep in ons hart. I Diep bedroefd geven wij u kennis dat vrij snel na moeder is I overleden onze lieve vader en opa sinds 28 februari 2000 weduwnaar van Bep Noordhoek I in de leeftijd van 75 jaar. Fia en Dirk Peter en Jaime Saskia Maja en Gert Arnold en Nienke Linda Adrie 125 maart 2000 "De Zevenster" Leliestraat 3, Zevenhuizen. Correspondentieadres Familie Mak-Meijer, Karekietstraat 45, 2903 AH Capelle aan den IJssel I Onze vader en opa is opgebaard in de rouwkamer I van "De Zevenster". Woensdag 29 maart is daar van 19.30 tot 20.15 uur gelegenheid 1 de familie te condoleren. Donderdag 30 maart zal om 14.00 uur de crematieplechtigheid I plaatsvinden in crematorium "Schollevaar", Burg. Schalijlaan 2 te Capelle aan den IJssel. Naafloop van de plechtigheid kan men eveneens de familie nog condoleren in de ontvangstruimte van het crematorium. Geen bloemen. UITVAARTVERZORGING Pp! Zevenhuizen en Moerkqpelle Met eerbied en respect I .4 SLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN S-ïïiïLNACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. en nacht bereikbaar en beschikbaar in de gehele Randstad Istiil'?9!4 een betrouwbare naam voor een n Persoonlijk verzorgde uitvaart. "pbarinVr'^'3''^Menc' en kosteloos alle gewenste informatie Vriendpiru11 ,9ewenst rouwcentrum of thuis met koeling Belt tarieven - kostenbegroting bij le gesprek 36, 3069 MC Rotterdam-Zevenkamp Door Julia Peneirim Toegegeven, als er een fanclub bestond van Toon Teilegen, ik zou er onmiddellijk lid van worden. Ook toegegeven, dat ik half-blij ver rast was toen de bundel van deze Amsterdamse huisarts verscheen: "Misschien wisten zij alles", 313 verhalen over de eekhoorn en de andere dieren. Maar die gedeelde blijdschap is mijn fout, natuurlijk: de meeste verhalen kende ik immers al. Toch was het goed om hier en daar wat te herlezen en verhalen tegen te komen die ik nog niet kende. Zoals het verhaal van de rups, Tei legen op z'n best, die zijn jas viert. "Wat vier je eigenlijk?"vroeg de eekhoorn. "Mijn jas", zei de rups. "Je jas??" zei de eekhoorn. Hij pro- beerde omhoog te kijken, maar dat lukte hem niet. De rups schrok en kromp ineen. "Ja", zei hij. "Kan dat niet? Ik dacht dat je alles kon vieren." "Ja1" zei de eekhoorn. "Dat dacht ik ook. Maar ik wist niet dat je ook je jas kon vieren." "O", zei de rups, "dan vier ik weer eens het verkeer de." Hier blijf ik de rest van m'n leven om lachen. Niet eens omdat het zó grappig is, maar meer om de wijze waarop Tellegen zelfspot hanteert, want daar komt het in dit verhaal zo'n beetje op neer. "Misschien wisten zij alles" vormt overigens een deel van Tellegens werk. Want niet zijn opgenomen zijn gedichten en sommig ander werk, al dan niet voor volwasse nen. En wat nog komen moet, natuurlijk, want Toon Tellegen weet van geen ophouden, ver moed ik. Maar voorlopig zijn deze juweel tjes in één (dikke) band voldoen de voor vele jaren. Waarbij komt, dat één of twee verhalen per dag dient te worden voorgeschreven. Maar wel dringend! Van heel ander kaliber is "De jacht in de walvisbaai" van Peter Smit. Maar even zo goed een aanrader. Het verhaal speelt zich af in het jaar 1614, als een schip vanuit Amsterdam naar de Poolzee ver trekt. Niet om op haringen te jagen, zoals aanvankelijk wordt verondersteld, maar op walvissen. Hoofdfiguur is de jongen Jan Janse Weltevree, aangemonsterd als koksmaatje; door zijn ogen wordt het verhaal verteld. Tweede hoofd figuur is Andoni, een Baskische harpoenier, van wie de schipper de kunst van de walvisvangst wil afkijken. Vrijwel alles wat mis kan gaan, gaat in dit verhaal mis; uiteindelijk komt het schip zonder walvis terug. Maar spannend is het alle maal wel en hier en daar leerzaam, want zijn huiswerk heeft Smit naar behoren gedaan. Het leven van ruwe zeebonken komt goed uit de verf, de betekenis van 'voor Pam pus liggen' komt duidelijk over. Alleen zou de schrijver zich heb ben kunnen beperken met de licht matroos Krijn Baks en zijn 'op een verschrikkelijke manier'. Aardig gevonden, maar drie keer op één pagina lijkt mij wat veel van het goede. Blijft toch over een sympa thiek geschreven verhaal, boeiend tot het eind. Toon Tellegen: Misschien wisten zij alles - Uitgeverij Querido - f65,-. Peter Smit: De jacht in de walvis baai - Uitgeverij Zwijsen - 19,95. Bestuurder van scooter rijdt door na aanrijden jongetje: een 43-jarige vrouw uit Zevenhuizen heeft aangif te gedaan van doorrijden na een aanrijding door een bestuurder op een scooter. De bestuurder reed op maandag 13 maart omstreeks 16.15 uur het 4-jarige zoontje van de vrouw aan op de Dorpsstraat en reed door zonder zijn identiteit bekend te maken. De vrouw stak met haar drie kinderen over toen plotseling de scooter volgens de vrouw met hoge snelheid van rechts kwam. Daarbij werd het zoontje aan gereden. Het jongetje kwam hard op zijn hoofd terecht. Terwijl de vrouw zich ontfermde over het kind vroeg een omstander de bestuurder van de scooter naar zijn gegevens. Deze reed echter weg in de richting van Moerkapelle zonder zich bekend te maken. De politie is op zoek naar getuigen. Signalement: een man, Uitvaartverzekeringen - Spaarfonds Wilsbeschikkingen Grafstenen leeftijd ongeveer 20 jaar, donkerblau we jas en spijkerbroek, zwarte helm. De bestuurder reed op een donker blauwe met lichtblauwe scooter, met aan de zijkant zwarte stukken. Getui gen kunnen bellen naar de politie. Het nummer is (0180) 630900. Verkeerd geparkeerde auto 's: de poli tie heeft naar aanleiding van klach ten over verkeersoverlast bij het Anne Frankcentrum op donderdag avond 16 maart een controle gehou den op het Jan van Bijnenpad. Daar bij bleek dat tien automobilisten hun auto verkeerd hadden geparkeerd. Zij hebben allen een bekeuring gekregen. Motorrijder onderuit: Een 28-jarige motorrijder uit Zevenhuizen is op woensdag 22 maart omstreeks 19.50 uur onderuit gegaan met zijn motor. De man reed over de Noordringdijk en raakte in de bocht de controle over zijn motorfiets kwijt, waardoor hij ten val kwam. lees verder op pagina 9! Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur SI u itingsterm ijn ad ver ten ties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Hollmid in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2000 | | pagina 3