to®1 Sneven naor veritoging van de fee/jwarjK^j 0ek NVoerkapeffi Geld beschikbaar voor deelname Zorgloket voor Ouderen Raad positief over voortgang Omleidingsweg Zevenhuizen Moerkapelle 'aaszangavond DE STAND VAN ZAKEN DE STAND VAN ZAKEN Jeugdafdeling Moerkapelle Spektakel speelt Clementine Schakers Moerkapelle 2 missen titel gouwen en Internet Geslaagde rommel markt Concordia JJL UL Bingo in De Boog Hart-van Holland/5 april 2000 pagina 19 Gem. Zevenhuizen-Moerkap m. Zevenhuizen-Moerkapelle tehuizen - Onder de titel "Inter- .,,rt .enLstaartie Megabyte" organi- ond» D'bliotheek Zevenhuizen als f meel van een landelijke cam- lePk'ï1 °Penhare bibliotheken en e"e op dinsdag 11 april, in II bet Pathie Voetbal Door Karin Heeren Tijdens het bezoek dat het college van burgemeester en wethou ders brachten aan de dorpskern Moerkapelle op maandag 3 epril is er uitgebreid gesproken over de manieren waarop de kern aan leefbaarheid kan winnen. De drie portefeuillehouders hebben hun visie gegeven op die doelstelling. Zo is het mogelijk te denken aan woningbouw binnen de bebouwde kom. Als mogelijke locatie kwam het oude gemeen tebuis en het gebouw waar momenteel de peuterspeelzaal is gevestigd. Na de verhuizing van de peuterspeelzaal naar het nieuwe onderkomen in dorpshuis "Op Moer" zou op die locatie gebouwd kunnen worden. Ook rondom de schapenwei zou woningbouw kunnen plaatsvinden. Het bevorderen van de vestiging van middenstand, winkels en ondernemingen, is een mogelijkheid om bij te dragen aan de verhoging van de leefbaarheid. Uiteraard blijft de vestiging van bedrijven een particuliere aangelegenheid, de gemeente zou echter beter kunnen faciliteren en betere randvoorwaarden kun nen scheppen. De verhoging van het gevoel van veiligheid is een onder aspect bij de invulling van het begrip leefbaarheid. Goede voorlichting en een goede ontsluiting is daarbij van belang. Hel college heeft vragen beantwoord die van te voren schrifte waren gesteld. Belangrijke onderwerpen in de dorpskern Moer kapelle blijft het verkeer en de plantsoenen. De verkeerssituatie op de Bredeweg is daarbij geheel niet aan de orde geweest. Er bleven wel vragen over de verkeerssituatie in de rest van de kern en de parkeergroblematiek in de wijken. Volgens het colle ge is bij onderzoek gebleken dat het aantal parkeerplaatsen in Moerkapelle wel degelijk aan de daarvoor geldende norm vol doet. Er is wel toegezegd door het college de situatie nogmaals te bekijken en te bezien of er extra plaatsen gerealiseerd kun nen worden. Het voorstel van het college van burgemeester en wethouders om deel te nemen aan het initiatief van De Vierstroom en zorgcentrum De Zevenste om te komen tot het ontwikkelen van een Zorgloket en informatiepunt voor ouderen wordt door bijna de gehele raad onder steunt. Tijdens de raadsvergadering sprak een meerderheid zich positief uit voor het beschikbaar stellen van geld om hierbij te participeren. Mevouw Spekman van de PvdA heeft zich uitdrukkelijk ook voor de instelling van een der gelijk zorgloket uitgesproken. Zij heeft er echter grote moeite mee dat de gemeente geld beschikbaar stelt terwijl niet duidelijk is wat ermee wordt gedaan. "Een investering van 20.000 gulden per jaar rechtvaardigt de vraag wat hiermee gedaan wordt en dat is mij niet duidelijk zodat ik helaas tegen het voorstel moet stemmen" zo motiveerde mevrouw Spek man haar besluit tijdens de raadsvergadering. De heer Brand (WD) deelde de zorgen van mevrouw Spekman. Hij pleitte voor een tussentijdse evaluatie. Met een ingelast agendapunt tijdens de raadsvergadering van 28 maart heeft de gemeen teraad positief gereageerd op de plannen van de Provincie Zuid-Holland zonder direct in te willen gaan op de voorgestelde varianten. Nu worden wel de nodige voorbereidingsbeslui- ten genomen. In de commissievergadering komt dit punt nogmaals aan de orde. TT i ptoerkapelle - donderdag 13 april lordt in de kerk van de Gerefor- pwde Gemeente aan de Kerkstraat paaszangavond gehouden ten fate van het project "Opvang straat- anderen" (onder andere Roemenië fn '"dia). Deze avond wordt georga- peerd door de Stichting De Onder- Mse Kerk (SDOK). De SDOK |oudt zich sinds 33 jaar bezig met |e hulpverlening aan verdrukte •"■/stenen in de gehele wereld, als- We met de geestelijke en materië le hulpverlening in de landen van Pet voormalige Oostblok. In Neder- f heeft de SDOK ongeveer 25 fngeveer 25 afdelingen, die zich Pezig houden met projecten in het l/?®a'ige Oostblok. Ook voert de p UK verschillende straatkinder- ttCiten uit' 'even er ongeveer I' ónderen in de riolen van Boe- (Roemenië), waaraan voed- Kleding, onderdak en onderwijs (in de toekomst) gegeven wordt. Ook is er onlangs een kindertehuis geopend in de stad Coimbatoire (Zuid-lndia). Aan de avond werken mee het jeugdkoor Asarela en het jongerenkoor Nethanja onder lei ding van Rien van der Werff en orga nist Jan Flikweert; en het gemengd koor Asaf onder leiding van Jac. Horde en organist Mark Louter. De opening van de avond wordt ver zorgd door dominee J.B. Zippro en de leiding en sluiting zijn in handen van SDOK-voorlichter T.W. Kruithof. De avond begint om 19.30 uur. leder een is welkom. Giften voor dit doel kunnen overgemaakt worden op giro 249300 ten name van Stichting De Ondergrondse Kerk te Gorinchem onder vermelding van "Opvang Straatkinderen". Er is een boekenta fel aanwezig, waar ook het nieuwe SDOK-memoryspel te koop is. Tevens kan iedereen een SDOK- krant meenemen. samenwerking met Vrouwen van Nu, afdeling Zevenhuizen, een introduc tieavond over internet.Aanvang 20.00 uur; vanaf 19.30 uur staat de koffie klaar. Aanmelden en informa tie bij Anny Metselaar, telefoon 631812 of bij de openbare biblio theek, telefoon 638388. •Uitzendbu auro Oudstanding, voor actieve 65-plussers opent op 6 jln e®.n n'euwe vestiging in Rotterdam. Gepensioneerden die zich den v lnsc^riiven krijgen de cursus 'ontdek de computer' aangebo- fl voor meer informatie: 0900-65.65.65.5 'Mevrouw van der Vaart, drogist uit Waddinxveen, is geslaagd voor examen van de cursus "Verantwoorde Begeleiding met Homeo- Tem enf^°^erapie". Zij is nu gediplomeerd Vogeladviseur, tfdeli ,p0p!eam Uitzendbureau in Zoetermeer heeft sinds kort een denvn^ ,Lusflex- ^eze afdelingricht zich op de groep werkzoeken- •Ccifén h Qar 8n ouder- ^oor meer informatie: 079-3518328. Er wordt Ver'aa' heeft een nieuwe eigenaresse: Joke Offermans. 17.00, (!rfn feestelijk heropening gehouden op vrijdag 7 april van ----Jij UQ uur Het café is gevestigd aan de Rottekade 37. Waddinxveen De zaterdag 1 april door muziekvereniging Concordia gehouden rommelmarkt is zeer goed verlopen. De opbrengst bedraagt 1.735,85. De activiteiten waar Concordia zich nu voor opmaakt is voor zaterdag 29 april Koninginnedag. Dan zal de har monie een aubade brengen en een concert geven bij t Zuidhonk in de Zuidpias. 's Middags zal de blaaska pel van Concordia een optocht door Waddinxveen muzikaal begeleiden. Waddinxveen - Op vrijdag 7 april is er bingo in De Boog. Aanvang 20.00 uur; zaal open 19.00 uur. ledereen is welkom aan de C. Huygenslaan 2. Zevenhuizen - De toneelgroep Spek takel speelt binnenkort het stuk "Clementine" in dorpshuis Swanla. Het stuk is van Dimitri Frenkel Frank en de oorspronkelijke titel is "Pas op dat je geen woord zegt". "We hebben de titel veranderd", zegt Charlotte van de Knaap, "want hij deed ons teveel aan een klucht denken en dat is dit stuk, hoe leuk ook, zeker niet". Charlotte speelt de dochter van Cle mentine. Naast Clementine en haar moeder wordt het stuk bevolkt door een veelheid aan vreemde kamerbe woonsters die in de loop der jaren bij Clementine een kamer hebben gehuurd. Verhalen daarover vertelt Clementine aan Theo, de schilder die haar trap komt schilderen. "Maar goed dat mijn baas me niet ziet" zegt Theo (gespeeld door Henk van Roon) op een bepaald moment, omdat hij zo geboeid wordt door Clementine haar verheden, dat hij het schilderen helemaal vergeet. Spektakel rekent erop dat het publiek net zo geboeid zal raken. Er zijn voorstellingen op vrijdag 14 en zaterdag 15 april om 20.15 uur en zondag 16 april om 14.30 uur in dorpshuis Swanla. Entree ƒ10,- tele fonisch reserveren bij Gerrie van Zanten, 0180-631751. Zie ook: http://home.worldonline.nl/-oomen/ spektakel. Moerkapelle - Het was net als de week daarvoor een keurige oogst voor de jeugdafdeling van de voet balvereniging Moerkapelle, uit de acht gespeelde wedstrijden werden dit keer slechts acht punten behaald. Moerkapelle B speelde bij Nieuwkoop een uitstekende wed strijd en speelde de gastheren voor al in de tweede helft helemaal zoek. Uiteindelijk werd de wedstrijd bij 05 afgesloten, de grootste overwinning van dit seizoen, de goals werden door vijf verschillende spelers gemaakt. Moerkapelle Cl moest op bezoek bij TOGB C2 en keek bij rust tegen een 2-0 achterstand aan, door een goal van Alex Vonk werd de tweede helft nog heel spannend, maar het verdiende gelijke spel bleef uit Dl leek een puntje aan haar totaal toe te voegen, maar vlak voor tijd wist Zwammerdam toch met 2-1 te winnen. In dit faire duel brak Ste- phan Hertog als gevolg van een bot sing zijn neus. El leek af te stevenen op het kampioenschap, maar lijdt de laatste weken wat puntverlies. Ondanks een groot overwicht en veel kansen kwam het team tegen RVC niet verder dan El, de laatste competitiefase wordt nu een nek aan nek race met Bergambacht. Dit zelfde kan gezegd worden van E2, na de winterstop werd bijna geen punt verlies meer geleden nu werd Haast recht E2 met 6-3 opzij geschoven, wekelijks wordt door diverse spelers gescoord, ook hier is een kampioen schap mogelijk. E3 kon het bij DZB Zevenkamp niet bolwerken. Uitein delijk bleef de teller steken bij 9-2. Moerkapelle - Het tweede team van Schaakvereniging Moerkapelle heeft in klasse 3A van de RSB-competitie het kampioenschap niet binnengehaald. De laatste wedstrijd in Moordrecht tegen De IJssel 2 ging met 4,5 - 3,5 verlo ren, waardoor de IJsselschakers ongeslagen de titel veroverden. Aan de bovenste borden waren de Moerkapellenaren de sterkste met overwinnin gen voor Hugo van Elteren, Arno Luinenburg, remise voor Jacques de Lange en winst voor Jan Blok. Aan de onderste vier borden scoorde Moordrecht vier winstpartijen, ten koste van Cees van Vuuren, André Corpeleijn, Meus van der Poel en Arie Hoogduijn. In de onderlinge competitie werd een begin gemaakt met de finalegroep, waarin de beste zes schakers strijden om het Clubkampioenschap van het jaar 2000. Van de drie favorieten wonnen er twee. Gerard van Ommeren klopte Jesse van Elteren in het pionneneindspel, nadat Jesse in gelijke stel ling ten onrechte de torens had geruild. Ben van Geffen kreeg een voordelig eindspel op het bord tegen Hugo van Elteren, die de nederlaag niet kon ont lopen. Dick Bac had grote moeite tegen de fris spelende Arno Luinenburg, die een verdiende remise bereikte. Uitslagen ronde 36: Maarten Vroegindeweij - Wim Vroegindeweij 0,5-0,5; Michiel Rensen - Arie Hoogduijn 0-1; Ron Droog - Jan Blok 0-1; Stefan Ren- sen - Meus van der Poel 0-1; Marian van Elteren - Kevin Bakker 0-1; Patrick Stam - Sjaak Kouwenhoven 1-0. De stand bovenaan: 1. Maarten Vroeginde weij; 2. Wim Vroegindeweij; 3. Ronald Mandersloot; 4. Cees van Vuuren; 5. Wouter Vroegindeweij. De jeugd speelde de dertiende ronde, waarin de uitslagen waren: Groep 1: Matthias Freeke - Ron Droog 0-1; Christiaan Noorland - Patrick Stam 1-0; Stefan Rensen - Freek Hofman 1-0. De stand: 1. Ron Droog; 2. Patrick Stam; 3. Boudewijn Weijermars. Groep 2: Simon van Rooijen - Marleen van Vliet 0- 1; Tommi van Rooijen - Pieter Perdijk 0,5 - 0,5; Thijs van der Torren 1-0. De stand: 1. Marleen van Vliet; 2. Pieter Perdijk; 3. Simon van Rooijen. Groep 3: Jojanneke Weijermars - Christine Rensen 1-0; Job Noorland - Mark Pieper 0- 1; Thomas Roest - Bas Pieper 1-0. Op zaterdag 8 april wordt in Op Moer voor de vijfde maal het Moerkapelle Rapidschaaktoernooi georganiseerd. Aanvang 10.00 uur. Inlichtingen en aanmelden bij Ben van Geffen, telefoon 079-5932238. Voor alle leeftijden.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 19