loetlicht bij De Schuilplaats L I Tl E BERICHTEN imu^rnsM bruna BROUWER DE KONING Sylvia Rood verbluffend in "Het huis van Biels" Bomenmarkt School met de Bijbel Folkconcert in De Ridderhof Hengelsport Trekking loterij Vlaswiek INBRAAKBEVEILIGING! Lydia Rood Het huis varvBiels Hart van Holland/5 april 2000 pagina 3 deHaij vanderWende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle LW t TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: Zevenhuizen: Schoolstraat 18 UITVAARTVERZORGING irvolg an de voorpagina Zevenhuizen BE\ F IG I 3 E N Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting amera- en toegangscontrole-systemen ORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf voor een gratis beveiligingsplan Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 Zonnige Hoedjes Deze boeken zijn te koopt te bestellen bij: 29.000 exemplaren ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect IzUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. ten genoeg om mevrouw Oppe pt eens flink in het zonnetje te zet- i en dit gebeurde dan ook op fcensdagavond 29 maart. Na afslui- I? van de jaarvergadering van IBO-vereniging Hazerswoude- |tp welke plaatsvond in Het ppshuis, hadden familie, vrienden lbekenden zich in Het Dorpshuis Iraield om haar eens flink te ver- |».Dat is goed gelukt, hoewel JM'eavond naar eigen zeggen toch P beetje een voorgevoel had >b. Haar echtgenoot had haar namelijk geïnstrueerd vooral een rok aan te trekken naar de jaarverga dering. Daar aangekomen bleek ech ter niets aan de hand. Tot het moment dat zij na de vergadering plots oog in oog stond met burge meester Boelen. "Toen dacht ik, er moet toch iets zijn want hij heeft zijn ambtsketen om", aldus mevrouw Oppelaar. En inderdaad, vanwege het feit dat zij geruime tijd vrijwillig actief is (geweest) voor diverse maatschappelijke organisa ties, ontving zij een koninklijke onderscheiding en werd zij benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. fnthuizen - Bij koffiebar De Schuilplaats treedt op zaterdag 8 april de podi- Pgroep Voetlicht op met het programma "Tussen twee vuren", ledereen Paf 14 jaar is welkom in De Bron, achter de hervormde kerk. Om 20.00 staat de koffie/thee klaar; het programma start om 20.30 uur. houding inbreker: Op 28 maar ln een woning aan de Babsloot Dr°ten. De dader zou zijn gezien ton de politie werd doorgegeven 'vh L6611 anclere woning in was m J1'- De aangever kon nog niet Jeven. wat er vermist werd. 5?°ek wees uit dat het hier om 9o®e ®os'coPer ging- De man n P -9 maart worden aangehou- Fmh r, 'nm'(idels in verzekering De politie gaat verder met onderzoek. Keukenbrand nog net op tijd ont dekt: Op donderdag 30 maart rond 13.45 uur werd in een woning aan de Goudsbloemstraat een beginnende keukenbrand ontdekt door een opzichter van een woningbouwvere niging die in een naastgelegen woning aan het werk was. De man zag rook en vuur in het pand en alar meerde de brandweer. Deze kon de beginnende brand snel in de kiem smoren. De keuken liep wel zware brand, rook en waterschade op. Het huis liep verder de nodige rookscha de op. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Door Julia Pengirim Geef Lydia Rood een genre op, historisch, romantisch, mal en dwaas of modern: deze schrijfster bedenkt daar een thema bij en kin deren hebben weer wat te genie ten. Deze keer is Rood verbluffend met "Het huis van Biels". Allerlei stijlen door elkaar, over Biels die eigenlijk Niels heet, aanvankelijk van de N een B maakte (bananen werden dus bababen). Maar hoe wel alles goed kwam, Biels was Biels en dat bleef zo. De jongen woont in een heel groot huis dat hij van oma heeft geerfd. Zijn ouders, die alleen maar ruzie maakten, heeft hij weggestuurd; die leven apart en komen op mama-dag of op papa-dag. Biels hoeft maar te bellen en ze komen. Alles mag in het huis van Biels, zolang de jongen het maar goed vindt. Zijn ouders hebben niets te vertellen en daardoor wordt Biels' leven wel erg leuk, met al die jaloerse vriendjes en vriendinnen, maar ook een grote rotzooi. Biels gaat naar de badkamer om NIET zijn tanden te poetsen; er zijn slaap- en verkleedfeesten voor iedereen en onderhand speurt Biels het huis af op geheimen en die zijn er. met tekeningen van Annemarie van Haeringen Dat van die gescheiden ouders vond ik aanvankelijk niet zo'n best plan. Ze lieten zich door Biels wel erg rin geloren. Bovendien denk ik, dat het van de gemeente niet mag, of van de raad voor de kinderbescherming of zo. Maar wie ben ik, als kinderen het prachtig vinden. Bovendien komt alles goed. Het begint goed te komen, als Biels door zijn voorraden heen is en de bijl in een blok hout blijft steken. Hij heeft honger en hij heeft het koud en daarom slaapt hij in een oude hon- denmand. Deze keer hebben de ouders geen zin meer om naar de pijpen van Biels te dansen, tot de jongen wel heel erg sip doet. De ouders, de laatste tijd toch al samenzweerderig, laten zich overhalen en dan gebeurt gelijktijdig heel veel. Biels krijgt een broertje of en zusje, zijn ouders komen weer bij elkaar en dan ontdekt de jongen het laatste grote geheim. Het "Huis van Biels" wordt met al die kamers en geheime kelders, Het huis van Ons. Lydia Rood: Het huis van Biels - uitgeverij Leopold - f29,90 - tekeningen: Anne- marie van Haeringen. De optimistische kijk die Koos Meinderts op het leven lijkt te hebben, komt heel sterk tot uiting in "Meneer Hoedjes vangt een vis Ook weer een werk stuk om later met plezier te herlezen. Enigszins in de stijl van Wim Hofman is bij Meind erts alles mogelijk, zoals aan het begin al blijkt. Meneer Hoedjes vindt een stapel planken, waarvan er één een schelpenplank moet worden in zijn huis. Maar hij heeft helemaal geen huis en dan realiseert meneer zich, dat hij genoeg planken heeft voor een huis en een bankje. Dat bankje maakt hij eerst, het huis volgt en dan is er nog één plank voor de schelpen. Meneer Hoedjes is klaar. Hij bakt een appeltaart, zet een potje thee en gaat daarmee op die bank zit ten, met fraai uitzicht over de zee. Eveneens uit het niets verschijnt een mooie vrouw die aanvankelijk weinig voor meneer Hoedjes kan betekenen, omdat meneer alles al kan. Maar ze kunnen wel samen dansen en kussen en trouwen en een kindje krijgen, niks aan de hand. Toch komen er moeilijkheden en dat is de schuld van meneer Hoedjes, die een gevangen reu- zenvis zijn vrijheid teruggeeft en niet van dank wil weten. Een cadeautje weigeren is ongepast en wie dat doet, komt in de pro blemen. Zo ook de heer en mevrouw Hoedjes die dan toch maar een wens doen, een eenvoudige wens: een jurk voor mevrouw. Maar dan slaat het noodlot in versneld tempo toe: meneer Hoedjes, die zo gelukkig was met mevrouw Hoedjes in dat houten huisje, krij gen van alles te véél en dan gaat het mis. Gelukkig is meneer Hoedjes niet alleen handig, hij is ook zo slim, om nog één wens te doen. Het loopt allemaal eenvoudig goed af. Met de heer en mevrouw Hoedjes en het kleine Hoedje. Koos Meinderts: Meneer Hoedjes vangt een vis - uitgeverij Leopold - f27,50 - tekeningen: Annette Fie- nieg. Dorpsstraat 129 Zevenhuizen Tel. 0180-631251 Benthuizen - De School met de Bij bel organiseert op zaterdag 8 april een bomenmarkt op het Kerkplein van de Gereformeerde Gemeente van 9.00 tot 13.00 uur. De opbrengst is voor het inrichten van de schoolhof. Dat is het nieuwe schoolplein met de speeltoestellen voor de onderbouw, de bankjes en buitenklas voor alle leerlingen en de trimbaan voor de bovenbouw. Maar er staat meer op de planning bij de school: een verkeerscircuit, speel- huisjes, een zandbak. Voor elke leef tijd en groep is een project wat voor hen bedoeld is. Dat brengt de nodi ge investeringen met zich mee. Veel vrijwilligers hebben, met de hulp van het bedrijfsleven, al zoveel mogelijk zelf gedaan. De opbrengst van de bomenmarkt moet de reali sering van de plannen weer iets dichterbij brengen! Koudekerk aan de Rijn - Op vrijdag 14 april is in de Ridderhof een concert van Paul F Cowlan. Paul F. Cowlan is een creatieve, uitzonderlijke perfor mer. Zijn liedjes en verhalen variëren van satirische humor tot hartver scheurende thema's over kommer en kwel. Aanvang 20.30 uur. Reserveren is noodzakelijk: telefoon 071-3414647. Zevenhuizen - Op zaterdag 1 april werd de tweede wedstrijd van het clubkampioenschap gevist. Deze wedstrijd werd gehouden in de Rotte ter hoogte van de Middelweg. Er waren 9 deelnemers. De vangst was matiger; er werd in totaal 19.820 gr vis gevangen. Eerste werd J. de Zwart met 7.240 gram vis, tweede werd H. Kok met 3.220 gram en derde J. Visser met 2.200 gram. De volgende wedstrijd van deze competitie is op zaterdag 15 april in de Leidsche Vaart. Op zaterdag 8 april wordt de tweede wedstrijd van de Rivierencompetitie gevist, deze wordt gehouden in de Lek bij Kinderdijk. Vertrek vanaf de parkeerplaats van La Baraque om 6.00 uur. Voor meer informatie: 0180-632654. Zoetermeer/Zevenhuizen-Moerkapelle - Maandag 3 april heeft de trekking plaatsgevonden van de jaarlijkse loterij van de Vlaswiek, een speciale school voor basisonderwijs. Marjolijn en Pauline uit Zevenhuizen en Wendy en Jesper uit Moerkapelle zijn bij vele lezers van het Hart van Holland aan de deur geweest om loten te verkopen. Deze vier leerlingen hebben met elkaar gezorgd voor een verkoop van 1795 loten a ƒ1,-. Totaal werden 8977 loten verkocht. De opbrengst is bestemd voor het jaarlijkse 'kamp' en voor extra leermiddelen. Pauline, Marjolijn, Wendy en Jesper en ook het team van de school bedanken de inwoners van Zevenhuizen en Moerkapelle voor hun bijdrage. (De winnaars van de loterij krijgen persoonlijk bericht). Voor onze lieve Sanne, van harte gefeliciteerd met je 4e verjaardag! xxx t.k. Hogenelst kast demontabel ƒ3000,- 0182-614557 box en ledikantje ƒ100,- 0182-611527 meisje 5 VWO vraagt bijles voor Ec 1 Bel 0182-631445 Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een optage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingste rm ijn adve rten ties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerdtot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2000 | | pagina 3