NIEUWS ursisten Zeven Muzen presenteren werk Zevenhuizen-Moerkapelle Jaarvergadering Patiënten Vereniging Gemeente WIJZIGINGEN WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING GROEN WET MILIEUBEHEER VERKEER VERGADERSCHEMA REINIGING Hart van Holland/5 april 2000 pagina 5 jïrgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerka- ftllemaken bekend dat op 3 april jongstleden wijzigingen j de Wet op de Ruimtelijke Ordening in werking zijn lëtreden. Kern van de wetswijziging is de introductie van zogenaamde zelfstandige projectprocedure (ZPP). (aast het bestemmingsplan ontstaat hiermee een tweede ins- rent met juridische basis voor de realisering van projec- Aan de ZPP zijn voorwaarden verbonden. Eén van de maarden is dat het project van een goede ruimtelijke iderbouwing moet worden voorzien. Hieruit moet blijken arom het project past binnen de toekomstige bestemming in het betreffende gebied. Ook moet er sprake zijn van een (tueel of actueel verklaard bestemmingsplan. Dit houdt in incipe in niet ouder dan 10 jaar na datum van onherroepe- worden van het bestemmingsplan. Daarnaast moet door |t college van Gedeputeerde Staten een verklaring van geen zwaar zijn afgegeven, voordat de ZPP-vrijstelling verleend i worden. De beslissing tot het voeren van een ZPP is Jiderhevig aan inspraak. (n behoeve van toepassing van de ZPP zijn door de gemeen- lad van Zevenhuizen-Moerkapelle in de openbare raads- ering van 28 maart jl. beleidsregels vastgesteld. Hierin hi de eisen en nonnen vastgelegd waaraan een ZPP moet joldoen en waaraan wordt getoetst. Dit betreft onder andere rade raad behandelde en vastgestelde beleidsnotities e.d.. j kunnen genoemd worden de gemeentelijke structuur feit. de structuurschets Rottewig, het gemeen telijk volks- jiisvestingsplan, het gemeentelijk monumentenbeleid, de (eleidsnotitie ouderenbeleid, beleidsnotitie dakkapellen, leleidsnotitie tweede bedrijfswoningen bij agrarische (gla- [uiinbouw(bedrijven inclusief handleiding agrarische bouw- en aanlegvergunningen, beleid inzake verhuur/ver- wp reststro ken/zijtuinen. De beleidsnotities zijn op het fcmeentehuis in te zien.Tegen vergoeding van de kosten is pn afschrift verkrijgbaar. i verband met de ZPP is een delegatiebesluit door de meenteraad (d.w.z. dat het college van burgemeester en ^houders door de raad is gemachtigd om zelfstandig beslis- i te nemen) vastgesteld. Daarnaast zijn de gemeente- li^ inspraakverordening en de gemeentelijke Legesverorde- an de wetswijzigingen aangepast. Voor de indiening «eenZPP-vrijstelling hebben wij een formulier opgemaakt 'vastgesteld. Ook deze stukken kunnen in het gemeentehuis (orden ingezien. Meidsnotitie tweede bedrijfswoningen bij agrarische pstuinbouvvjbedrijven igemeester en wethouders -van Zevenhuizen-Moerkapelle *n bekend dat door de gemeenteraad van Zevenhuizen- foerkapelle in de openbare raadsvergadering van 28 maart 1 de beleidsnotitie bouw(on)mogelijkheden tweede bedrijfs- tomngen bij agrarische (glastuinbouw)bedrijven is vastge- Md. De intentie van de notitie is de mogelijkheden voor de (™w van tweede bedrijfswoningen te schrappen uit de daar- m de gemeente strekkende bestemmingsplannen. In ver- hiermee zullen in een later stadium initiatieven worden Pgestart om betrokken bestemmingsplannen te herzien. Het ftreffen; ^ei bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1990" (kern Zevenhuizen) |!®^steinrningsplan "Landelijk Gebied 1983" (kern Moer- bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1983, herziening tuinbouwgebied" (kern Moerkapelle). herzieningen van de bestemmingsplannen zullen via de pniikelijke wettelijke procedures plaatsvinden. Kennisgeving van het kappen van gemeentebomen Het hoofd van de afdeling Grondgebiedzaken, hiertoe gemach tigd door burgemeester en wethouders, geeft kennis van het voornemen om de hierna genoemde bomen te verwijderen:. In de kern Zevenhuizen: Wethouder Kreftlaan 31 een plataan, een eik en een acer (dunning wegens overlast voor bewoners) Wethouder Kreftlaan 1 een wilg (ouderdom en gevaarlijk) Wethouder Kreftlaan-hoek Eendrachtsdijk twee populieren (overlast) Schielandsingel-hoek Wilgenlaan twee populieren (overlast) Schielandsingel overkant nrs. 17 en 19 twee populieren (over last) Wielewaal 8 een wilg (overlast) Weideplantsoen 21 een sorbes en een prunis (dunning) Boslaan 43 drie berken en een sorbes (dunning) Hennipdreef 13 een acer (dunning) In de kern Moerkapelle: Oranjestraat 50 een acer (wegens overlast voor bewoners) Hollevoeterlaan 36-37-38-39 vier acers (overlast) De bomen die zich in percelen bevinden welke eigendom zijn van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle worden verwijderd omdat ze overlast bezorgen of indien dit noodzakelijk is voor het onderhouden van een groenvoorziening. Voor de bomen aanwezig in de Hollevoeterlaan 36-37-38-39, Wethouder Kreftlaan-hoek Eendrachts-dijk, Schielandsingel- hoek Wilgenlaan, Schielandsingel overkant nrs. 17 en 19, Wie lewaal 8 en Boslaan 43 (drie berken) komen nog nader te bepa len bomen terug. Informatie kan verstrekt worden door de sectie CCTR van bovenvermelde afdeling. Eventuele bedenkingen kunnen binnen twee weken na datum van dit bericht bij burgemeester en wet houders worden ingediend. Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle hebben besloten de voorschriften van de op 17 augustus 1993 verleende milieuvergunning voor de inrichting (een op- en overslagbedrijf), gelegen aan de: Herenweg 51 (Moerkapelle) van Gebr. Tuitel B.V. ambtshalve te wijzigen. Tevens hebben zij de volgende vergunning verleend: Bredeweg 118, loods m, Vuurwerk Teske, een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een opslag plaats van vuurwerk. Tegen deze besluiten kan tot en met 18 mei 2000 beroep wor den ingesteld bij de afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag (in twee voud). Tegelijkertijd kan een verzoek tot voorlopige voorzie ning worden gedatin bij de voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, op hetzelfde adres. Voor beide gevallen is griffierecht verschuldigd. De besluiten zijn ten opzichte van de ontwerpbesluiten onge wijzigd. Beroep kan worden ingesteld door: degenen, die eerder bedenkingen hebben ingebracht tegen een ontwerpbesluit; belanghebbenden, die redelijkerwijs niet in staat waren bedenkingen in te brengen tegen een ontwerpbe sluit. De besluiten liggen vanaf 6 april tot en met 18 mei 2000, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.00 uur, ter inzage in het gemeentehuis van Zevenhuizen-Moerkapelle, sectie VROM, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Voor inzage buiten bovenge noemde tijden kan een afspraak worden gemaakt mevrouw C.L. Johannes, telefoon 0180-637731. Verkeersmaatregelen De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle maakt bekend, dat de raad in zijn openbare vergadering van 28 maart 2000 heeft besloten tot het nemen van de volgende verkeersmaatregelen. Krachtens de bepalingen van de Wegenverkeerswet, het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990, het Besluit Administratieve bepalingen inzake het Wegverkeer wordt overgegaan tot het instellen van een parkeerverbod voor een gedeelte van de noordzijde van het Kerkepad gedurende werkdagen door middel van plaatsing van het bord El van bijlage 1 van het RVV 1990, inclusief een onderbord waaruit blijkt dat het parkeerverbod alleen geldt voor werkdagen. Het parkeerverbod op de Burgemeester Boerstraat tussen de Boslaan en de Dorpsstraat in te trekken. Het besluit met de daarbij behorende stukken liggen vanaf 6 april 2000 gedurende 6 weken op de afdeling grondgebied zaken, sectie C.C.T.R., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen ter inzage. Een ieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen, kan binnen 6 weken na de dagtekening van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Voorts kan een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening worden ingediend bij de president van de Arrondissementsrechtbank Den Haag, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Onderhoudswerkzaamheden In opdracht van de gemeente zal de firma van der Meer uit Benthuizen, op 10 april aanstaande starten met herstratings- werkzaamheden aan de Burgemeester Boerstraat en aan de Schielandsingel. De gemeente gaat er van uit dat het gehele project na 3 weken zal zijn afgerond. Wij verzoeken u zoveel mogelijk rekening te houden met het feit dat deze werkzaam heden worden uitgevoerd. Nadere informatie: dhr.J. Terlouw, sectie C.C.T.R., tel.0180-637722. De eerstvolgende raad- en commissievergadering(en) vinden plaats op: dinsdag 25 april 2000 commissie II aanvang 19.30 uur woensdag 26 april 2000 commissie I aanvang 19.30 uur dinsdag 9 mei 2000 raad aanvang 19.30 uur Raads- en commissievergaderingen worden gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis. Leeshoek voor publiek in hal gemeentehuis In de hal van het gemeentehuis kunt u de agenda's, notulen, besluitenlijsten en voorstellen van respektievelijk raad, com missie I en II inzien. Afvalinzameling Grijze minincontainer in de even weken (voor weeknummer zie bovenaan deze pagina) Groene minicontainer in de oneven weken eren pnhuizen-Twee achtereenvolgende zaterdagavonden kon den belangstellenden kijken en luisteren naar het werk en creaties van cursis ten van De Zeven Muzen. Op 25 maart was er een ballet- en modeshow en op 1 april kon men genieten van 'de grote avond' van de muziekcursisten. De choreografie bij balletuitvoering werd verzorgd door balletdocente Reg- ina Gortat en de coördinatie bij de modeshow was in handen van Hanny Ver bakei. De dansers kwamen in groepjes naar leeftijd hun beste kunnen pre- I senteren en verschillende i modellen toonden hun ere-1 aties. Tijdens de 'grote avond' wer den maar liefst 27 nummers ten gehore gebracht. Zang, blokfluit, gitaar en dwarsfluit wisselden elkaar in hoog tempo af. De leerlingen van de muziekcursus van de Zeven Muzen konden hun ouders en andere belangstellenden vanaf het podium hun werk laten horen waarbij zij konden reke nen op een warm applaus. Foto Zeven Muzen Moerkapelle - Op 11 april houdt de Neder landse Patiënten Vereniging afdeling Zeven huizen-Moerkapelle haar jaarvergadering in het zorgcentrum Beth-san, Kerkplein 1. Vanaf 19.45 uur stat de koffie klaar, om 20.00 uur wordt de avond geopend. Op deze avond zal de heer Mr. W. Bos, alge meen directeur Stichting Gereformeerde Zorgcentra Zuid-Holland (S.G.Z.Z.H.) spreken over het onderwerp "Gezondheidszorg in de toekomst De heer Bos zal daarbij onder andere de volgende items belichten: identi teitsgebonden zorg, verzorgingshuis in de toekomst, en palliatieve zorg. Na de pauze is er gelegenheid vragen te stellen. Aan het eind van de avond is er gelegenheid om na te praten onder het genot van een drankje. De toegang is vrij, koffie en thee zijn gratis. Iedereen is welkom. Voor meer informatie: J.M.A. Boeser, telefoon 079-5931360.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 5