Jeugdhonk voetbal vereniging Waddinxveen feestelijk geopend Uitslagen Groeneweg-jeugd Dames 1 Gouwestaete onderuit Cadenz.Nesselande laat kansen liggen Data General verliest van kampioen Inline skaten PR's Jan Ottevanger pagina 8 Hart van Holland/5 april 2000 Eigen identiteit Gezellige sfeer Schaatsen Volleybal Voetbal Uitslag verloting Waterpolo Dames 1 Heren 1 fcch ■rijd p I Door Karin Jongkind Waddinxveen - Onder luid gejuich gingen op zaterdag 1 april honderden zwarte en gele ballon nen tegelijk de lucht in. Deze vro lijke activiteit was één van de hoogtepunten tijdens de opening van het nieuwe jeugdhonk van voetbalvereniging Waddinxveen. Burgemeester Jonkman gaf het startsein aan de honderdzestig jeugdleden van de voetbalclub om hun ballon los te laten en ver klaarde daarmee het jeugdhonk voor geopend. Hieraan vooraf gaand liep de burgemeester met de kinderen een 'warming-up' rond het voetbalveld. Joop Baas sr. verrichte eerder op de dag de officiële openingshandeling door middel van het nemen van een penalty. De heer Baas draagt de voetbalvereniging al vele jaren een warm hart toe. De afmetingen van de kantine van het clubhuis van Voetbalvereniging Waddinxveen zijn dusdanig groot, dat menig andere sportvereniging in het Gouwedorp daar jaloers op is. "Dat onze club zo'n grote kanti ne heeft is natuurlijk geweldig," vertelt Karin Viergever. Zij is voor zitter van de - jeugdcommissie. "Toch zijn er ook nadelen aan zo'n grote ruimte. De jeugdleden heb ben vaak moeite om hun plekje te vinden en 'zwemmen' dan een beetje in de kantine. Of de kleintjes spelen tikkertje om de volwassen spelers of toeschouwers heen. Die situatie is natuurlijk voor alle betrokkenen niet ideaal." De bouw van het jeugdhonk staat daarom al vanaf 1996 met hoge pri oriteit op de agenda van het bestuur. Wegens het ontbreken van de juiste financiële middelen werd de verbouwing van het clubhuis echter steeds uitgesteld. In novem ber van het vorige jaar konden de verbouwingsplannen toch door gang vinden. Het gedeelte waar vroeger de keuken van de kantine was gevestigd én een gedeelte van de kantine zelf, zijn nu omgetoverd tot jeugddomein. De jeugdleden hadden de speciaal voor hun bestemde ruimte tot aan de ope ningsdag nog niet gezien. "Een eigen identiteit heeft het honk daarom nog niet," besluit Karin Viergever. Maar daar zal in de toe komst zeker snel verandering in komen." De financiering voor de bouw van het jeugdhonk kwam deels uit eigen middelen en werd voor hét andere gedeelte door de sponsors betaald. Gedurende de hele dag waren er activiteiten voor de jeugd in en rond het club huis in 'Sport park de Sniep'. Er waren ver schillende attracties opge steld voor de in groten getale toegestroomde jeugd. Naast de buttonmachine, het schminken en ballen gooien trok het penalty- schieten op Edwin Versloot, de keeper van het eerste elftal van v.v. Waddinx veen de meeste bezoekers. Vanaf acht uur 's avonds startte een gezellige feestavond, met onder andere Karaoke voor alle seniorleden, de ouders van de jeugdleden, en het bestuur. Het feest ging tot in de kleine uurtjes door. Rotterdam - Het wintersportseizj is voorbij, maar bij Indoor SU Snowboard Rotterdam gaan de A viteiten het hele jaar door. Naastl ski en snowboardlessen star) vanaf zondag 26 maart In-line skil cursussen op zondagochtend, M dag-, woensdag- en donderdj avond. De cursussen bestaan ui lessen van 1,5 uur. Na een cur. worden er voor de lesgroepeno tochten georganiseerd. Voor «J informatie: telefoon 010-2860001. Zevenhuizen - Den Haag - De 53jJ ge Jan Ottevanger heeft op 27 e maart meegedaan aan de dwedstrijden op de ijsbaan v Uithof. De oud marathonschaald heeft geen langebaan ervaring, rJ op uitnodiging kon hij meedoen» maandag aan de 1 O-kilometer, well hij voltooide in 16.41.56 minuut J een verbetering van zijn PR betela de van 11 seconden. Dinsdag m hij de 5 kilometer, wat tegenviel! verband met slecht herstel van if 10 kilometer. Ondanks dat i hier ook een PR met een tijd <1 8.21.71 minuut, een verbetering sf 17 seconden van de tijd van 4 ji terug. racefiets Batavus prof, rood, 59 cm a 3-rollenbaan i.p.st. 0180-632002 Arjan Koelewijn de trouwe Ajax-fanisji; Gefeliciteerd van Erwin Opa en Oma Sol gefeliciteerd met jute I 40-jarig huwelijk, xxxjes van Claudia 9 april wordt ons kleine baasje Brandon! 3 jaar. H.G. van opa en oma Verschoof Bert Christel van harte gefelicteerd met Abraham /Sarah - Gisela 6 april In de eerste wedstrijd van de halve finale om het Nederlands kampioen schap in Nieuwegein, wist Nesselan- de de kansen tegen Geové RZG/Vre- vok niet te benutten. Vrevok, met veelvoudig internationale Peter Blangé in hun midden, won het duel met 3-1 (25-18, 25-22, 24-26 en 25-18). Coach Gert Timmer stelde Coen Dui verman op als libero en het basis zestal Joost van den Hoek, Rick Wig- gers, Jochem de Gruyter, Twan van Kuyk, Job Ebbelaar en Kristiaan van der Wel. Vanaf het begin onstond er een gelijk opgaande strijd, waarbij in de eerste set Vrevok duidelijk meer power tentoon spreidde via aanval ler Dudek. Met 25-18 werd deze set tweede set kwam Nesselande sterk terug, nam een voorsprong maar kon deze op het eind niet vasthou den. Door kleine foutjes, die in het rallypointsysteem genadeloos wor den afgestraft, kwam Vrevok weer bij en wist deze set met 25-22 te win nen. In de derde set kreeg Nesselan de wat hen toekwam. Nu konden de Nesselanders de voorsprong wel vasthouden en met 24-26 de set win nend afsluiten. In de vierde set nam Vrevok weer het heft in handen en maakte met 25-18 de wedstrijd uit. Woensdag 5 april om 20.00 uur wordt in het Topsportcentrum Rot terdam het tweede duel gespeeld. Nesselande kan dan voor eigen publiek trachten de stand gelijk te trekken. De toegang is vrij. Hoera, tante Lia werd 29 jaar. Liefs Lennart, Joëlle en Jochem verel kusjes St. Europe Kinderhulp zoekt dringend gastgezinnen. Tel. info 0180-634263 Lieve opa en oma Sol. h.g. en een fijne dag toegewenst. Groetjes Jessica Hiep hiep hoera, 10 april Stephanie Geers 1 jaar. Tante Tries en Oma Ron Zevenhuizen - Gesteunt door een grote supportersschare trad het team van Set Up 65 uit Ootmarsum afgelopen zaterdagavond in sporthal Swanla aan tegen de selectie van Data General om het ene wedstrijd- punt te halen dat nodig was voor het kampioenschap in de eerste divisie B. De Zevenhuizense ploeg was er echter op gebrand de kampi oenskandidaat het eerste competi- tieverlies toe te brengen en daar leek het in de eerste set aardig in te slagen. Data General ging voortva rend van start en zette met veel servicedruk de passers van de tegenstander onder druk. De hier door minder scherpe aanval werd regelmatig bij het net afgeblokt of in het achterveld verdedigd. Aan Zevenhuizense kant kwam de aanval van Lucassen en Vermaat regelmatig goed door en ook op het midden zorgde vooral Meijer voor enkele attente blokpunten. Bij 9-1 nam de coach van Set Up een time-out om zijn nerveuze speelsters tot de orde te roepen, wat hij bij 12-4 echter moest herhalen. Het hielp niet, want Data General zette de druk door en sloot de set met 15-4 winnend af. In de tweede en derde set waren de rollen omgedraaid. Nu was het Set Up dat met sterk serveren de tegen stander onder druk zette en alleen libero den Butter slaagde erin cor recte passes te geven waar spelver- deelster Bijl mee uit de voeten kon. De rest van het team maakte echter te veel onnodig fouten, waardoor Set Up de setwinst met 2-15 en 4-15 in de schoot geworpen kreeg. De vierde set liet meer gelijkopgaande strijd zien. Op de service van Lucas sen en van Zaanen werd weer gescoord en ook invalster Vermeu len en van der Maat hielden met strakke services de vijandelijke aan vallen ver van het net. Den Butter nam vrijwel het hele achtervel voor haar rekening terwijl routinier Ver- brugge zich onderscheidde van katachtige verdedigingsacties. Op tactische plaatsingsballen werd ech ter niet altijd attent gereageerd met uitzondering van Bijl, die regelmatig erin slaagde deze ballen achter het blok te verwerken tot goed bespeel bare set ups. Data General bouwde een regelmatige voorsprong op, maar bij 10-9 kwam Set Up langszij. Coach Visser bracht buitenaanval- ster Kok en spelverdeelster Knap in voor andere aanvalspatronen. Bij 14- 12 had Dat General zelfs de setwinst binnen bereik, maar de aanval stag neerde en het middenblok kreeg geen vat op de snelle eerste tempo aanval van de Set Up. Tot teleurstel ling van het thuispubliek ging deze set alsnog met 14-16 verloren, waar na alles wat Ootmarsum was het kampioenschap kon vieren. Gelet op de nog ongeslagen status mag zon der meer gesproken worden van een verdiend kampioenschap, dat nog wel via wedstrijden tegen de kampi oen uit de A-divisie in een promotie naar de eredivisie moet worden omgezet. Ondanks het verlies komt de tweede plaats van Data General niet in gevaar. Metnog twee wedstrij den te spelen staat het 10 punten voor op de numer drie. Komende zaterdag wacht de uitwedstrijd tegen Ekspalvo, waarna op 15 april in Swania de competitie wordt afge sloten tegen Somas Activia. kar la! Zevenhuizen - Groeneweg Al kwam snel voor met 1-0. Nog voor de rust werd het 1-1 en het team liep ook nog tegen een 1-2 achterstand op. In de tweede helft door fel spel en goede kansen kwam de gelijkmaker. In de laatste minuut werd het 3-2 door een schitterend genomen vrije trap zodat de drie punten in Zeven huizen bleven. Een dik verdiende overwinning voor Groeneweg Al tegen Donk Al. Groeneweg BI declasseerde ONA. Deze was in de thuiswedstrijd behoorlijk bevoor deeld zodat "er een zeer gemotiveerd BI op de mat stond. Voor rust was de score 2-0 en de eindstand werd 6- 0. Het elftal blijft meespelen in de race naar het kampioenschap. Cl behaalde een overwinning op DZB C2. Was het in de eerste helft nog aftasten werd er uiteindelijk met prachtige doelpunten makend met 2-3 gewonnen. Dl was wat minder fel dan de tegenstander WSE Dl. Na een voorsprong van 1-0 gaf Dl de wedstrijd uit handen zodat er verlo ren werd met 3-1. Groeneweg D2 stond voor de rust achter met 0-3. Dit kwam door dat er weinig werk lust getoond werd. Na rust ging het duidelijk beter en geloof in eigen kunnen werd tentoongespreid. Terugkomend naar 2-3 en als eind uitslag 4-4 werd er een prima resul taat behaald. Vep El had een taaie tegenstander aan Groeneweg El. De 1-0 voorsprong was verdiend. Na rust nam Vep het heft in handen zodat er werd verloren met 1-3. Groeneweg E2 had een gelijkwaardi ge tegenstander in Capelle. Doordat er verzuimd werd te scoren en Capelle dit niet deed werd het ver lies uiteindelijk 1-3. E4 kreeg dit weekend echte tegenstand en dit is E4 niet gewend De 10-3 eindstand tegen Gouda E5 was dan ook ver diend.. F1 speelde een hele goede wedstrijd. Jodan Boys werd door goed samenspel en mooie doelpun ten met 10-1 verslagen. F1 is op weg naar het kampioenschap. Te laat reageerde F3 tegen SVS. De eerste helft speelde F3 slecht maar de tweede helft ging het een stuk beter. De einduitslag van 8-2 was niet nodig geweest. Schoonhoven F8 was een maatje te klein tegen Groeneweg F4. De 10-0 overwinning was ver diend. Wanneer er zo gevoetbald blijft worden zit er misschien nog een kampioenschap in. Na een moei zaam begin maar goed teruggeknokt in de tweede helft was het verlies van F5 tegen DZB Zevenkamp uitein delijk toch verdiend. Met de eind stand van 2-6 was de tegenstander een maatje te groot. le prijs: 4468; 2e prijs: 4593; 3e prijs: 1854; 4e prijs: 4066; 5e ptif 2823; 6e prijs: 1679; 7e prijs: 21» 8e prijs: 4768; 9e prijs: 2978; 10e prijs: 0098. Prijzen kunnen, na afspraak, afgehaald worden bijB Berends, telefoon 0180 - 63 360 Oproep dames-/meisjesvoéa Vindt je voetballen leuk of 1 altijd al willen voetballen, nooit de stap ondernomen om een keer te proberen dan heb je je kans. Voetbalvereniging Grof» weg gaat weer beginnen met da® en meisjesvoetbal. Aanmelden|vor tot 31 mei. Groeneweg wil starten met teams. Leeftijd 6 jaar tot en met jaar zijn meisjes pupillen diesp» als 7-tal op een half veld op z® dagochtend. Leeftijd 12 jaar tot en met b ij zijn meisjes junioren die als 1' op een heel veld of als 7-tal op half veld spelen. Uiteraard is afhankelijk van het aantal speel» die zich hier voor aanmel KWj spelen op zaterdagochtend ot i® ■aan dag. De leeftijd van 15 jaar enou in; worden ingedeeld in de dam®5 I bal categorie. Zij spelen als 1H een heel veld op de zondagocn |Q .de Waddinxveen/Boskoop - Dames 1 van Gouwestaete was afgelopen zondag in De Sniep beslist niet opgewassen tegen een uiterst 'cool' spelend Damixa/Ravijn. De Wad- dinxveensen werden met 3-9 ver slagen in de eerste van vier wed strijden om het landskampioenschap. Afgelopen vrijdagavond won Damixa/Ravijn thuis al met verrassend hoge cij fers (11-3) van ZWV-Nereus. Heren 1 had in Papendrecht even moeite met Wiekslag. Uiteindelijk wonnen de Waddinxveners met 10-7. Reeds vanaf de eerste seconde maakte Damixa/Ravijn duidelijk wat zij in Waddinxveen kwam doen en dat was winnen! Gouwestaete kwam geen moment in haar spel.. In de eerste periode maakte Karin Kuipers met twee fraaie midvooracties 0-1 en 1-2. Intussen was Mirjam Over- dam met 1-1 langszij gekomen. In de tweede periode trok Damixa/Ravijn de ingezette koers door en via Carla Quint en wederom Kuipers was het halverwege 1-4 voor de Nijverdal- sen. Nog eenmaal kon Gouwestaete via Sandra Berckenkamp op twee doelpunten verschil komen, doch doelpunten van Kuipers, Quint en Mariëtte Koehorst brachten Damixa/Ravijn op een comfortabele 2-7 voorsprong. Wendy de Frankrij ker sloot de periode af met 3-7. Gou westaete was volledig de grip op de wedstrijd kwijt en dan lukt er niets. Iedere actie werd in de kiem gesmoord, maar Damixa/Ravijn ging freewheelend naar het einde en bracht en passant via de ongenaak bare Kuipers en Quint de eindstand op 3-9. Door dit resultaat is Damixa/Ravijn dicht bij de landsti tel! In de laatste uitwedstrijd van het seizoen moesten de Gouwestaetehe- ren aantreden tegen Wiekslag in Papendrecht. Wiekslag is theore tisch nog niet veilig en was duidelijk gebrand op een stunt.. Vanaf de eer ste periode was Gouwestaete echter de betere ploeg, maar kon dit niet in doelpunten uitdrukken. Mare Faber en Jaco de Jong brachten de stand in de eerste periode op een 1-2 voor sprong. In de tweede periode was het stuivertje wisselen, waarbij ook het arbitrale duo zich nadrukkelijker met de wedstrijd bemoeide. j'lfj delijk was het Gouwestaete a Remko Overdam (2x) en MarKw mers de stand op een voor p van 4-5 bracht. Goriwcstae niet echt afstand nemen. In d periode kwam Wiekslag ze voorsprong. Remko Overdan de ervoor dat beide ploegen perioden in evenwicht ware^ 6-6 gelijke stand Strijd it r, 'ersc indoi Is/Ei een b-b gelijke ai»..» beslissing in de laatste per' j,J len. Daar waar Wiekslag no P op een stunt, was het Gouw dat in de laatste periode liet er niet getwijfeld mocht worIj de vorm van de Gouwestae Mark Mommers (2x), Woute en Jeroen van Tol zorgden doelpunten en Erik van ts zijn doel redelijk schoon. J teerde in een 7-10 overwinds de Gouwestaeteheren. Zaterdag 8 april speelt wederom tegen Damixa/Kavij keer moeten de dames op i Nijverdal. Aanvang 18^" j I zondag 9 april speelt.da derde wedstrijd om net qq ui Kampioenschap thuis om

Hart van Holland | 2000 | | pagina 8