Partnertoeslag AOW stopt in ommelmarkt Fietsen naar het werk andeltocht voor senioren ulpgoederen inzamelings- ctie voor Roemenië lotsoirée Activiteiten Vrouwen van Nu Rommelmarkt Veelzijdige presentatie eindexamen V Financiële gevolgen voor personen onder de 50 jaar Samenwerking musea en Rabobanken voor "Drie Musea Tocht" Hart van Holland/12 april 2000 pagina 23 W en huidige partnertoeslag Nieuwe situatie in 2015 Voorbeeld 2015 1-p.rcM WE ml) voldoende HE CI\R0'5 QESPOÜRD.OM I 5 CNBR&RuqqEU.' er 1 januari 2015 stopt de part- rtoeslag AOW. Dit kan financiële volgen hebben voor gehuwde of enwonende partners die op of 1 januari 1950 geboren zijn en wie de jongste partner weinig 'f geen inkomen heeft. 'anneer iemand 65 jaar wordt, jgt hij of zij een AOW-pensioen "tgekeerd. Voor iemand die gehuwd of samenwoont, is het AOW-pensi- n op dit moment f 1198,17 bruto rmaand. 'anneer de jongere partner ook 65 -rdt, krijgt deze eveneens AOW. 's de jongere partner nog geen 65 ar is en geen of weinig eigen inko ken heeft, kan de gepensioneerde nog recht hebben op een part- -rtoeslag AOW. Er wordt bij het palen van de hoogte van de toe- ag uitsluitend gekeken naar inko- en uit arbeid (een baan) of inko ken in verband met arbeid (een "iale uitkering -WW, WAO- of Jl). partnertoeslag AOW is hetzelfde tobedrag als het gehuwde pensi ef 1198,17). Hoe meer inkomen e jongere partner heeft, hoe lager t toeslag is. Wanneer de jongste Oier f 368,87 bruto per maand of 'ider verdient, wordt de maximum "lag betaald. Zijn de verdiensten hoger dan f 2.166,13 bruto per maand, dan wordt er geen toeslag toegekend. Daar tussenin wordt de toeslag gedeeltelijk uitbetaald. Per 1 januari 2015 stopt dus de partnertoeslag AOW. Mensen die op of na die datum 65 jaar worden, ont vangen daardoor géén partnertoe slag AOW meer. Door het wegvallen van de partner toeslag kan het gezamenlijke inko men tijdelijk lager worden dan ver wacht. Dit wordt bepaald door het leeftijdsverschil tussen beide part- De partnertoeslag AOW gaat uit van het 'oude' kostwinnerschap van de man. De laatste jaren is er echter veel veranderd. Het aantal tweever- Lia de Winter is geboren in 1960. Haar man Peter is van 1955. Wan neer Peter in 2020 65 wordt, krijgt hij een AOW-gehuwden pensioen. Lia bereikt pas in 2025 de 65-jarige leeftijd. Als Lia tussen 2020 en 2025 geen inkomen heeft, hebben Peter en Lia samen gedurende 5 jaar maar één AOW-uitkering. dieners is flink gestegen, in 2015 wordt het aantal tweeverdieners geschat op 75% van alle samenwo nenden. Het kabinet speelt met het afschaffen van de partnertoeslag in op deze ontwikkelingen. De wijziging in de wet is op 1 januari 1996 inge gaan, maar de partnertoeslag AOW zal pas vanaf 1 januari 2015 niet meer uitgekeerd worden. Hierdoor hebben mensen ruim de tijd om zo nodig maatregelen te treffen. Geen maatregelen nodig? Waarschijnlijk zullen er in 2020 niet zoveel mensen zijn die in de situatie van Lia en Peter verkeren. (Zie voor beeld). Hoe weet u of u wel of geen maatregelen moet nemen? Het ant woord is simpel. Mensen die vanaf 2015 geen aanspraak meer kunnen maken op de partnertoeslag AOW, hoeven geen maatregelen te treffen als: De jongste partner verwacht tegen die tijd voldoende eigen inkomsten te hebben. Het (echt)paar verwacht (tijdelijk) met een kleiner budget te kunnen rondkomen. Dat kan het geval zijn als het bestedingspatroon tegen die tijd sterk is veranderd. Bijvoorbeeld omdat de hypotheek bijna is afge- löst of omdat de kinderen de deur uit zijn. Het leeftijdsverschil tussen de part ners heel klein is en het dus om een relatief korte periode gaat. Wel maatregelen nodig In alle andere gevallen kunt u de vol gende maatregelen treffen: De jongste partner 'verwerft een baan. Sparen op een gewone spaarreke ning. Sparen via de jaarlijkse inleg van de bedrijfsspaarregeling. Aanschaf van een koopsompolis, spaarverzekering of ander spaar- of beleggingsmogelijkheid om het tijde lijk tekort op te vangen. Laat u hier bij goed adviseren door een financi eel deskundige. Heeft u wel een aanvullend pensi oen, maar weet u niet of daarbij al rekening is gehouden met het stop zetten van de partnertoeslag? Dan is het in elk geval raadzaam eens met uw pensioenuitvoerder te overleg gen. 2024P Brochure Voor mensen die te maken krijgen met de afschaffing van de partner toeslag AOW heeft het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegen heid de brochure Partnertoeslag AOW stopt in 2015 uitgegeven. Meer informatie? Als u naar aanleiding van dit artikel vragen heeft, of bovengenoemde brochure wilt bestellen kunt u contact opnemen met de Informa tietelefoon van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, telefoon 0800-9051 (gratis) of fax 070-3336655. Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid Directie Voorlichting Bibliotheek en Documentatie, ..Postbus 90801,2509 LV Den Haag. 'addinxveen - Op dinsdag 18 april "aniseert de afdeling senioren- erkvan de Stichting Waddinxveens 'elzijnswerk, een wandeltocht van "geveer 10 kilometer. Vooraf is er tegenheid een kopje koffie/thee te 'nken in de foyer van het Anne ank-centrum. Om 10.30 uur gaat groep op pad richting Reeuwijk a de Bloemendaalseweg. Halver- i tocht wordt een rustpauze gelast. Vervolgens gaat de tocht leen omweg richting Waddinx- veen. Bij terugkomst in Waddinx- veen is er nog gelegenheid even met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie/thee. De tocht gaat door indien het goed wandel weer is. Vooraf inschrijven is niet nodig. Kosten voor deelname bedragen ƒ4,50 (inclusief 3 kopjes koffie/thee). Voor meer informatie over de wan deltochten kan men contact opne men met de S.W.W., telefoon (0182)- 615555 of 631932. athuizen - Op iedere derde zater- in de maanden maart, april en houdt stichting "ZoBeRo" de lijkse inzameling ten behoeve de medemens in Roemenië. De anisatie vraagt kleding die .,"°on is Speelgoed en schoenen in ook welkom. Voor een eventuele ®dële ondersteuning van het hulpgoederentransport kan men een bedrag overmaken op reknr.: 69 12 45 150 ten name van stichting "ZoBeRo". ZoBeRo staat op 15 april van 10.00 tot 13.00 uur in de Dr. Alb. Schweit- zerlaan bij de voormalige garage voor de tweede inzameling. erswoude-dorp - Op zaterdag 15 Hl is er in de Gereformeerde Kerk de Korenmolenlaan een rommel- georganiseerd door koor 8 Vriendschap. Bezoekers zijn ,j)arte welkom vanaf 10.00 uur 5 0 uur om te kijken of er tus- e gebruikte spulletjes iets van gading te vinden is. Tevens zijn aantrekkelijke activiteiten voor jong en oud. Wie oude maar goed bruikbare spul letjes (géén meubelen) kwijt wil, kan bellen naar: G. den Hertog, 0172- 588632 of G. Ligtvoet, 0172-588314. Hoera, Annet en Machiel trouwen 21 april a.s. Veel geluk toegewenst. 9 april was Peet Nederhoff jarig. Nog van harte gefeliciteerd van fam. Luyk Lammers Brabers Alliance Frangaise Boskoop, 'nxveen en Zoetermeer, organi- u. ,°P donderdag 20 april een Wee in het Stedelijk College «/meer, locatie Dr. J.W. Palte- 20*00 urn? 2015 UUr' Zaa' °pen en^it6 av?nd zullen "bilans" wor- etev,®ere"rt aan de cursisten die gelegd"60 met ^oec' §evo'§ hebben u'treiking van de bilans is er een gezellig samenzijn. Daarbij kun nen onder het genot van een hapje en een drankje ervaringen met elkaar worden uitgewisseld over 'het goede Franse leven'. Tevens zal vooruit worden gekeken naar het nieuwe cursusjaar 2000-2001 en zal een verscheidenheid aan soirée's worden gepresenteerd. Deze feeste lijke bijeenkomst wordt muzikaal opgeluisterd door het trio Barbaros- sa. De entree is voor leden/cursisten gratis. Introducés betalen ƒ10,-. van Marieke Henselmans üiavond'"8Zuinigheid komt ^oüwe'nj^.?ex"sda8.1? aPrÜ' b'i de Avert, avoru ivano ?n'nnu' pldals, ln ue las- [)p uur; zaal open 19.30 "oor vond 's gratis toegankelijk "iet-leden betalen ƒ7,50. ten v„/J311 Nu, afdeling Benthui- De avr.n^ over 'consuminderen'. Wan?' V!ïïdt P'aats in De Tas. ^ijdag 14 ^t)orw,U~'e n_aar het Von Gimborn april maken de dames H'Jretum on ciimDorn Zeist hp,„ ,'n Doorn, waarna ze Slot Dezoeken Woensdag 19 april gaan de dames naar het Volksbuurtmuseum in Den Haag, waarna ze wandeling maken over de Haagse markt. Donderdag 11 mei gaan ze op pad naar Schoon hoven. In april kunnen de leden van Vrou wen van Nu leren leporello's te maken. De eerste fietstocht van het seizoen wordt gehouden op donder dag 20 april. Voor meer informatie over het programma kan men terecht bij mevrouw R. Köper, tele foon 3313238. Hiep hiep hoera, 13 april Emma Merbis 5 jaar. Happy birthday love Nana en Daisy xxx Waddinxveen - Op zaterdag 15 april wordt voor de 26e keer de rommel markt gehouden worden, uitgaande van de Centrale Hervormde Gemeente. Naast het steunen van het gebruikelijke jeugd- en evange- lissatiewerk in binnen- en buiten land zal de VBOK (Vereniging ter Bescherming van het Ongeboren Kind) de gastkraam bezetten. De rommelmarkt wordt gehouden op het evenemententerrein aan de Dreefvan 9.00 tot 16.00 uur. Regio - Met als doel het vergroten van de bezoekersaantallen, hebben het Kaasmuseum te Bodegraven, Boomkwekerijmuseum te Boskoop en de Oudheidkamer te Reeuwijk een uniek plan opgezet, in de hele maand mei is er iedere zaterdag een "Drie Musea Tocht" door verschil lende landschappen, waarbij met één deelnemerskaart alledrie de musea bezocht kunnen worden. Eventueel verdeeld over meerdere zaterdagen. Deelnamekosten zijn ƒ10,- voor volwassenen en ƒ5,- voor kinderen, de toegang tot de musea en een routekaart is daarbij inbegre pen plus een verrassing. De tocht van ongeveer 20 kilometer kan per auto, fiets, skeelers of lopend wor den afgelegd. vervolg van pagina 3 Dit veroorzaakte de nodige irritatie bij de Gouwenaar waarop hij stopte. Beide bestuurders stapten uit waar na het handgemeen ontstond. De inderhaast opgetrommelde politie kwam tussenbeide. Toen de politie van beide bestuurders een alcohol test wilde uitvoeren ging de Engels man er vandoor, in zijn kielzog gevolgd door de politie. Daarbij wer den soms halsbrekende toeren uit gehaald. Op de Joke Smithoeve kon de politie de man aanhouden. Een ademanalyse wees uit dat er sprake was van alcoholgebruik. Een adem analyse kwam tot een promilage van 0.80. Na het verhoor kon de man zijn auto achter laten op het politiebu reau. Hij mag deze weer op laten halen zodra hij zijn rijbewijs heeft ingeleverd. Aanrijding letsel: Een bromfietser (leeftijd nog onbekend), afkomstig uit Boskoop is gisterochtend op de rotonde bij de Sniepweg geschept door een 44-jarige automobiliste uit Waddinxveen. De jongen is met een gebroken been afgevoerd naar het Bleuland. De politie maakt proces verbaal op tegen de automobiliste voor het geen voorrang verlenen aan de bromfietser. Letselaanrijding: Een 61-jarige fietser uit Waddinxveen is gistermiddag omstreeks 17.25 uur, gewond geraakt bij een aanrijding met de bestuurder van een motorfiets op de Henegouwerweg ter hoogte van de hefbrug. De vrouw reed over het fietspad, komende uit de richting van Boskoop. Bij de kruising bij de hefbrug wilde zij oversteken rechts af, de Kerkweg Oost op. Op dat moment reed de motorrijder over de Kerkweg Oost, de hefbrug over en wilde linksaf de Henegouwerweg oprijden. Hierbij kwamen de beide bestuurders met elkaar in aanrij ding. De vrouw raakte gewond aan haar hoofd en aan haar knie. De motorfiets raakte beschadigd bij de val. De vrouw is overgebracht naar het Bleuland. Beide betrokkenen verklaarden tegenover de politie niet door rood te zijn gereden. De politie heeft de werking van de ver keerslichten onderzocht en deze bleken naar behoren te functione ren. De politie verzoekt eventuele getuigen van deze aanrijding zich te melden op het bureau in Waddinx veen. Gouda - Eind april wordt voor de leerlingen van het AOC Groen College te Gouda de examenperiode afgesloten. De leerlingen zijn momenteel met de laatste opdracht bezig, het in groepjes starten van een fictief bedrijf. De heer Jenneskens (voorzitter van alle AOC vestigingen) zal deze beurs ope nen. De beurs zal gehouden worden in combinatie met de open dag van het Groen College. Op 19 april van 15.00 tot 21.00 uur is iedereen welkom in het gebouw van het AOC Groen college aan de Ronsseweg 555. Wanneer men interesse heeft in de verschillende bedrijven of één van de opleidingen van de school kunnen leerlingen en docenten al uw eventuele vragen beant woorden. De fiets is niet weg te denken uit het Hollandse straatbeeld. Bijna ieder een heeft er een, of weet er in ieder geval mee om te gaan. Fietsvakan ties zijn populairder dan ooit, en met uitvindingen als ligfietsen, mountainbikes en alles daar tussen in is de fiets nog volop in beweging. Als je dat zo bekijkt is het dus eigen lijk heel gek dat maar zeer weinig mensen de fiets gebruiken in het woon/werkverkeer. Er daar moet iets aan gebeuren. Vandaar dat de gezamenlijke COSsen, Centra voor Internationale Samenwerking in Zuid-Holland zijn gestart met een fietscampagne die meer mensen op de fiets naar het werk moet krijgen. En de COSsen in Zuid-Holland staan daarin niet alleen. In de provincie Zeeland loopt de campagne "Fiets naar je werk" al vele jaren met groot succes en ook in vele andere provin cies in Nederland stimuleren de COSsen het gebruik van de tweewie- Ier in het woon/werkverkeer. Het werkt heel simpel. Bedrijven, instellingen of individuen schrijven zich in voor de campagne. Alles wat ze hoeven te doen is in de maanden april tot oktober zoveel mogelijk de fiets te pakken naar het werk, en de gefietste kilometers bijhouden op een registratiekaart. Deze kaart wordt aan het einde van de campag ne ingeleverd, zodat het resultaat van de campagne bekeken kan wor den. En met het inleveren van die kaart maken deelnemers ook nog eens kans op een van de mooie prij zen. Tot nog toe was het vrijwel alleen mogelijk je via speciale kaarten aan te melden voor de campagne. Daar is dit jaar verandering in gekomen. Met het openen van de speciale website www.fietsactie.nl is het ook mogelijk je via Internet aan te mel den voor deze campagne. Verder is er op de site uitgebreide informatie over de campagne zelf, de initiatief nemers en samenwerkingspartners en zijn er links te vinden naar rele vante websites. De fietsactie heeft als doel zoveel mogelijk mensen aan het fietsen te krijgen. Fietsen heeft namelijk een hoop voordelen. Het vermindert de autokilometers en daarmee de C02 uitstoot, kan zeer bevorderend wer ken voor de gezondheid, levert een bijdrage aan het file- en mobiliteits probleem en natuurlijk is een fiets wat gemakkelijker te parkeren dan een auto! Wie meer informatie wil over de fietsactie, kan bellen met het COS. Bijvoorbeeld het COS Zuid-Holland Zuid (vragen naar Merlijn Timmers) of kijk op de website.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 23