i 1 foto's in het Hart van Holland Omgekeerde wereld: leuk en leerzaam bruna WVVLKn^Hi Hart van Manc Data General - Somas/Activia POLITIE BROUWER DE KONING B E RIC H T E N INBRAAKBEVEILIGING! Llii#éEN UITVAARTVERZORGING Hart van Holland/12 april 2000 pagina 3 Volleybal dames Familieberichten Jan Metselaar IEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: MET RESPECT EN IN STIJL DOEN WE WAT VAN ONS VERWACHT WORDT 079- 3426070 010-52 |f 016 UITVAARTVERZORGING De Rietvoorn 23 - 2661 KC Bergsehenhoek Uw verdriet ts onze zorg Begrafenisverzorging voor Benthuizen - 3 B'hoek - Moerkapelle Zevenhuizen - Zoetermeer en omstreken ^Publiceerde foto's in het Hart van Holland runnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwars weg la te Zevenhuizen besteld worden «tosten: ƒ7,50. per foto). oto's dienen van tevoren betaald te worden. De omgekeerde wereld Wiebelkind GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN Grote sortering van modellen en steensoorten in onze toonzaal aanwezig. Boskoop Waddinxveen Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf Bel voor een gratis beveiligingsplan Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 29.000 exemplaren laatste competitiewedstrijd Dorpshuis Swanla - Zevenhuizen Zaterdag 15 april 19.00 uur Je handen hebben voor ons gewerkt. Je hart heeft voor ons geklopt. Je ogen hebben ons tot het laatst gezocht. Rust nu maar uit. ■lot ons groot verdriet is van ons heengegaan mijn man, onze vader, schoonvader en opa 28 december 1928 9 april 2000 J. Metselaar-Kerver Arjan en Nanda Jonne Tom Liane IStaringstraat 23 |2761 LG Zevenhuizen Er is gelegenheid tot afscheid nemen en condoleren in de rouwkamer aan de Schoolstraat 18 te Zevenhuizen, donderdag 13 april van 13.00 tot 13.30 uur. De begrafenis zal aansluitend plaatshebben op de begraafplaats te Zevenhuizen omstreeks 14.00 uur. Vertrek vanuit de rouwkamer omstreeks 13.45 uur. ii ii ■■■mm i ui urn wil liHill i« iniini'«"i[r i «wiirniiiiirini mm 11 rirninrnwMMm UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect MJPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DAG EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Zevenhuizen: Schoolstraat 18 Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis ophoren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. ci.tmcr/ekeriiiiien - Spaarfonds Wilsbeschikkingen Grafstenen Door Julia Pencirim Hoe handig, slim en doordacht Zwijsen te werk kan gaan, blijkt uit de cd-rom: "De omgekeerde wereld". Samengevat: de cd bevat vrijwel alle elementen die kinderen aansporen achter de computer te gaan zitten, in plaats van hun huis werk te maken. Maar Zwijsen heeft die kinderen toch weer ongemerkt tuk: spelenderwijs doen de kinde ren een hele massa informatie op. Ze moeten ook wel. Niet alleen kun nen ze punten scoren - heel belang rijk blijkt uit alles - alle volbrachte spelonderdelen brengen de kinde ren ook hogerop en welk kind wil niet hogerop. Dat mijn kind van 8 soms gierend van het lachen bezig is moeilijke dingen te leren, geeft al iets aan van de waarde van deze cd. Het spel draait om treiterbijtertjes die de wereld op z'n kop hebben gezet. Er is echter één treiterbijter tje, dat aan de kant staat van het spelende en lerende kind. Hoewel, ten dele. Dit figuurtje met z'n rooie kop kan, bij een juist antwoord, ZWIJSEN CD-ROMS Deze cd/dit boek is te koop/ te bestellen bij: Dorpsstraat 129 Zevenhuizen Tel. 0180-631251 'goed gedaan!' roepen, maar hij doet dat knarsetandend en trekt daarbij een woedend gezicht dat paars aan loopt. Kinderen vinden het prachtig. De cd behandelt drie thema's: 'natuur', met de onderwerpen jun gle, onder water en tuin, 'techniek', met luchthaven, auto's en computer en mensen', met de onderwerpen in de bergen, in het circus en bouwter rein. Het spreekt bijna vanzelf, dat de kin deren per lift van niveau kunnen ver anderen en de snelheid van spelen kunnen aanpassen. Opmerkelijk is voorts, dat het element herhaling een belangrijke rol speelt. Niet alleen mogen de kinderen pas ver der, als ze een opgave geheel of overwegend goed hebben opgelost, waardoor ze worden gedwongen moeilijkheden te ont houden, er wacht hen ook een verrassing, als ze het spel drie keer goed hebben gespeeld. En steeds komen er nieuwe opdrachten bij, voor ze de drie eind-koffer tjes hebben mogen openen. Om het spel helemaal aangenaam te maken, schieten na elk spel 'treiterbijtertjes' over het scherp, die met de muis kunnen wor den aangeklikt en elke aangeklikt treiterbij tertje levert een punt op. De spelende kin deren leren daar niets van, maar omdat kin deren verzot zijn op punten halen, blijven ze met deze cd doorgaan. Mijn kind kent al dieren en voorwerpen, waarvan ik nauwe lijks heb gehoord. Heel goed. Rindert Kromhout zal vast niet boos worden als ik hem een veelschrij ver noem. De kerel gaat maar door, het ene boek is nog niet af, of het volgende staat alweer op stapel. Kromhout heeft er duidelijk ple zier in en het aardige is, dat de snelheid waarmee hij zijn produc ten aflevert, niets verandert aan de kwaliteit van zijn verhalen. Kortom, ik lees zijn werk altijd met plezier. Bijna altijd, want zijn boek "Meester Max en het wiebelkind" was in mijn ogen wat minder: ik vond het boek zo opgelegd leer zaam. Min of meer centraal in het boek, dat is opgebouwd uit fragmenten, staat Karin. Het kind kan niet stil zitten, mag af en toe de gang op om uit te razen, krijgt een skippy bal in plaats van een gewone stoel, kortom: de lezer wordt duidelijk gemaakt dat er van dat soort kin deren zijn. Waarvan acte en waar voor begrip. Er komen meer leerzame onder werpen aan bod: juf krijgt een baby, er is een muis in de klas en wat doe je met muizen. Mogen kin deren als het warm is bloot - vol gens meester Max wèl - en bij kin deren zijn luizen geconstateerd. En wat dan. Hier kom ik niet onderuit: alle ver schijnselen waar Kromhout over schrijft, komen op scholen voor. Maar ik kom er ook niet onderuit, dat ik het gevoel kreeg: kijk kinde ren, dit is een leerzaam boek. En daar houd ik gewoon niet zo van. Ook al pakt Kromhout zijn onder werpen op de van hem bekende speelse manier aan. Zoals in het luizengeval, waarin Barbara jui chend meldt: "Mamma, ik heb lui zen!" En de teleurstelling bij Bram die géén luizen heeft. Pech gehad Kinderen zullen de zeer herkenba re verhalen prachtig vinden, ik had m'n bedenkingen. Lichte. De omgekeerde wereld - cd-rom - uitgeverij Zwijsen - f39,95. Rindert Kromhout: Het wiebelkind - uitgeverij Leopold - f27,50. De Gedenkteken Specialist 8 Voor een blijvende herinnering Zegwaartseweg 4A, 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079 - 341 62 27 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Verkeersongeval met letsel: Een 52- jarige automobiliste uit Boskoop heeft op maandag 3 april omstreeks 12.45 uur vermoedelijk nekletsel opgelopen toen zij was aangereden door een 51 jarige vrachtautomobi- list uit Noordeloos. De vrachtautom obilist reed over het Laag Boskoop komende uit de richting van de Par klaan. Bij het linksafslaan verleende hij geen voorrang aan de automobi liste die in tegenovergestelde rich ting reed, en rechtdoor ging. De automobiliste is voor onderzoek naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda overgebracht. Schoonmaker aangehouden voor diefstal computerspelletjes: De politie heeft dinsdagmorgen 4 april in een bedrijfspand aan de Bredeweg een 31-jarige Haagse schoonmaker aan gehouden. Hij wordt verdacht van eerdere diefstallen van computer spelletjes bij het speelgoedbedrijf. De politie heeft de man gehoord en maakt proces-verbaal op. Dindag- avond is de man weer in vrijheid gesteld. Irritaties lopen hoog op bij twee auto- mobilsten: Dinsdagavond 4 april ont stond op de Esdoornlaan een hand gemeen tussen twee automobilisten. Aanleiding vormde het weggedrag van een 45-jarige Engelsman. Deze zou al klevend en claxonerend achter een 31-jarige Gouwenaar gereden hebben. lees verder op pagina 23 Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2000 | | pagina 3