Dames 1 Gouwestaete geen kampioen Jeugdafdeling Groeneweg Leiding NAS maakt overuren Data General wint met 3-0 in Dordrecht Flyers heren 1 wint topper Cadenz.Nesselande eindigt als derde Actieve vrijwilligers genoniï neerd voor Roland Garros pagina 8 Hart van Holland/12 april 2000 Waterpolo Heren 1 Volleybal Basketbal Volleybal Tennis •VIOLEN en VASTE PLANTEN xCEEEüt KAr KAMERPLANTEN QRGEN Waddinxveen/Boskoop - Dames 1 van Gouwestaete was ook afge lopen zaterdag in Nijverdal niet opgewassen tegen Damixa/Ravijn. De Waddinxveensen werden met 13-7 verslagen. Door dit resultaat is dames 1 uitgeschakeld voor de landstitel en is een tweede plaats nog het hoogst haalbare. In de tweede en voor Gouwestaete beslissende wedstrijd tegen Damixa/Ravijn kwamen de Waddinx veensen niet verder dan een 13-7 verlies. De sfeer in zwembad Het Ravijn werd opgevrolijkt door de klanken van dweilorkest De Trot- waarbent. Gouwestaete begon welis waar gehandicapt aan de wedstrijd, maar het is de vraag of een com pleet dames 1 een punt had kunnen wegslepen. Mirjam de Meij, die wederom de plek onder lat innam voor de nog immer geblesseerde Francine Lankhuijzen, keepte een goede wedstrijd. Het meest zullen de lange armen van Ellen van der Weijden (geblesseerd aan haar duim) zijn gemist bij de verdediging van de ontketende Carla Quint die er zeven ingooide. Hoewel de ploeg beslist geen matte indruk maakte, was er geen kruid gewassen tegen het uiterst efficiënt spelende Damixa/Ravijn. In de eerste periode scoorden Carla Quint 2x en Karin Kuipers voor Damixa/Ravijn. Mirjam Overdam scoorde intussen 2-1. In de tweede periode leek Gouwestaete de dadendrang van Het Ravijn nog het best te kunnen beteugelen. Toch scoorde Quint 4-1, maar ook Evelyn de Tyssonsk wist het doel te vinden; 4-2. Begin derde periode maakte Damixa/Ravijn echter korte metten. Via Annemieke Kolthof, Quint 2x en Kuipers kwam Damixa/Ravijn op een comfortabele 8-2 voorsprong, alvo rens Gillian van den Berg de periode afsloot met 8-3. Ook in de vierde periode lieten beide ploegen het er niet bij zitten en werd nog vrij veel gescoord. Via Kuipers en Mariëtte Koehorst kwam Het Ravijn op 10-3, waarna Wendy de Frankrijker en Quint om en om voor 12-5 zorgden. Van den Berg en De Tyssonsk brach ten de stand op 12-5, doch het laat ste woord was aan Damixa/Ravijn dat via Jorieke Oostendorp de eind stand op 13-7 bracht. Niet lang daar na werd door de dames van Damixa/Ravijn de polonaise ingezet, als voorschot op het landskampi oenschap dat het team van Wyco de Vries niet meer kan ontgaan. Dames 1 speelde zondag in De Sniep de derde wedstrijd om het lands kampioenschap tegen ZWV-Nereus uit Zaandam. Voor het begin van de wedstrijd bleek ook Mirjam de Meij als tweede keepster niet aan de wedstrijd te kunnen deelnemen, aangezien zij de dag ervoor bij de wedstrijd tegen Damixa/Ravijn haar duim had gebroken. Dit betekende dat een beroep gedaan moest wor den op de speelsters. De eerste twee parten lag Natascha Baatje op doel en de twee laatste parten keepte Marion van Hooft. Aldoende begon Gouwestaete zwaar gehandicapt aan de wedstrijd. In de eerste periode hielden de ploegen elkaar nog in evenwicht. Sandra Berckenkamp scoorde 1-1 en Wendy de Frankrijker 2-2. In de tweede periode verloor Gouwestaete langzamerhand ter rein. Evelyn de Tyssonsk scoorde nog wel 3-3, maar daarna liep ZWV- Nereus uit naar 3-6 en leek de strijd gestreden. Gouwestaete kwam in de derde periode via Mirjam Overdam nog op 4-6 en Natascha Baatje scoorde 5-8, doch Nereus sloot de periode af met een 5-9 voorsprong. In tegenstelling tot hetgeen velen verwachtten, liet Gouwestaete het hoofd niet hangen. Er werd hard gewerkt en de veerkracht was enorm. Via Gillian van den Berg en Petra Meerdink sloop de ploeg van trainer/coach Evert Baatje met 7-9 steeds dichterbij. De aansluitende treffer kon niet geproduceerd wor den. Mirjam Overdam scoorde 8-10 en in de laatste seconde bracht Han- neke Kappen de eindstand van 9-11 op het scorebord. Aannemende dat Damixa/Ravijn van ZWV-Nereus zal winnen is voor de Gouwestaeteda- mes alleen nog een tweede plaats weggelegd, indien zij vrijdag in Zaandam met meer dan twee doel punten weten te winnen van ZWV- Nereus. Voor de Gouwestaeteheren stond Rotterdam als laatste wedstrijd op het programma. Op papier was Gou westaete de betere ploeg. Zeker met de vorm, waarin het de laatste weken verkeerd. Er werd dan ook gewonnen met 8-2. Door dit resul taat eindigden de heren op een vijf de plaats in de competitie. Zevenhunfèn - Verschillende tennis van voetbalvereniging uroeneweg heb ben uitzicht op een kampioenschap en met het einde van de competitie in zicht was het heel belangrijk dat deze teams een overwinning zouden beha len. Capelle Al - Groeneweg Al 3-0. Terwijl de voorhoede kans op kans miste was de achterhoede wel op schot, via twee eigen doelpunten werd een slecht spelend Capelle aardig op weg geholpen. Een ingezet slotoffensief mocht niet baten. Rohda BI - Groeneweg B.l 0-3. In een wat mindere wedstrijd wisten de jon gens van BI toch te winnen en vooral door geen kansen weg te geven maar ze zelf te benutten. De doelpunten waren van hoog niveau. Een tegenstan der waar werd tegen op gekeken was wederom verslagen. Groeneweg Cl - Alexandria 66 C4 4-2. In de eerste minuut werd het 1-0, in de vierde minuut 2-0 en in de zesde minuut 3-0. Een droomstart. Daarna lie ten ze Alexandria voetballen wat resulteerde in een 3-2 ruststand. De tweede helft was spannend, dankzij schitterende reddin gen van Mark en een benutte strafschop van Aziz werd er met 4-2 gewon nen. Schoonhoven Dl - Groeneweg Dl 0-2. Het team begon goed en stond na 1 minuut op een 1-0 voorsprong. Daarna zakte het tempo zodat de tegenstan der in het spel kon komen. Net voor tijd schoot Roy Hoogendoorn de bal via de paal in het doel Groeneweg D2 - Bergambacht D2 5-0. Na een snelle 1-0 voorsprong zakte Groeneweg beneden hun niveau omdat ze dachten dat ze er al waren. Nadat in de rust de koppen bij elkaar gestoken waren werd er in de tweede helft fel gevoetbald wat resulteerde in een 5-0 overwinning. Groeneweg El - Woerden Cl 0-2. Groeneweg E2 - Spirit E3 1-3. Spirit won deze wedstrijd omdat zij wel de kansen benutte en Groeneweg niet. VEP E6 - Groeneweg E3 2-2. Voor de rust werd Groeneweg teruggedrongen en ze stonden bij de rust met 2-0 achter. Na de rust werd Groeneweg veel sterker en hadden zelf nog kansen om te winnen. De goede keeper van de tegenstander verhinderde dat. CKC E4 - Groeneweg E4 3-5. Na een dikke nederlaag vorige week haalde Groeneweg weer het oude niveau. De spelers gaan nu weer voor de eerste plaats. Floreant F1 - Groeneweg F1 0-9. Na negen minuten stond het 0-2. Door deze overrompeling ging Floreant met 9 man spelen. Ondanks deze extra speler won Groeneweg weer door goed spel met 0-9. Groeneweg F5 - TOGB F6 8-2. Na een snelle achterstand duurde het even voordat Groeneweg ging voetballen, maar in de tweede helft scoorden de spelertjes er flink op los. Ze blijven maar winnen. Benthuizen - De leiding van gym nastiekvereniging NAS heeft een nijpend tekort aan leidinggeven den voor de gymlessen voor kin deren. De nood is zo hoog dat het programma voor het nieuwe sei zoen niet volledig gedraaid kan gaan worden. Daarom doet de leiding van NAS een zéér drin gend beroep op iedereen die het leuk vindt iets met/voor kinderen te doen. Wie wil daar vrije tijd instoppen en een cursus gaan vol gen? Voor meer informatie kan men terecht bij Ingrid Hoogen- raad, telefoon 3317433 (na 20.00 uur), Marian van der Wel, tele foon 3316593 of bij Annemiek Schilleman, telefoon 3313298. Dordrecht/Zevenhuizen - In de mooie, maar sfeerloze sporthal De Dijk behaalde Data General afge lopen zaterdag een snelle 3-0 over winning op Ekspalvo. De tegen degradatie vechtende Dordtse for matie kon enige steun van suppor ters best gebruiken, maar de bege leidende supporters van de ploeg uit Zevenhuizen waren zelfs in de meerderheid. Coach Visser startte met Bijl als spelverdeelster en van Zaanen en Meijer op het midden. Lafeber, van der Maat en Lucassen verzorgden de buitenaanval en den Butter nam als altijd als libero pas sing en verdediging ter hand. De eer ste set had weinig om het lijf. Bij 0-2 kwam Lucassen aan service, die ver volgens een serie van 13 punten pro duceerde. Geholpen door een sterk blok van van Zaanen en Bijl en goede passing en attent verdedigen van den Butter rammelde zij met strakke, diep geslagen services het Dordtse veld door elkaar. Binnen 10 minuten was de set met 0-15 gedaan. Aanvankelijk leek de tweede set dezelfde weg op te gaan. Service- druk van Meijer en vooral Lafeber zorgde voor een snelle 0-6 voor sprong. Hierna stokte de machine echter; Ekspalvo meed het blok met tactische plaatsingsballen en vanuit de verdediging van Data General werd hierop matig gereageerd. De pass kwam minder goed aan en ook spelverdeling en aanval lieten haak jes vallen. Op 9-9 kwam Ekspalvo langszij en zag Visser zich genood zaakt tot zijn eerste time-out. Hij bracht spelverdeelster Knap in, maar het rommelige spel van Data General" hield nog even aan. Ekspal vo kwam zelfs op een 12-11 voor sprong en het was aan sterk serve ren van Lafeber en blokkeringen van Meijer en Lucassen te danken dat de setwinst alsnog met 12-15 binnen kon worden gehaald. In de 3e set startte Visser met Kok op de diago naal. Data General liet degelijk spel zien met uitstekende passing van den Butter en van der Maat. Sterk serveren van Knap en wederom Lucassen zorgde voor een 0-5 voor sprong. Bij 4-7 werd Vermeulen op het midden gepositioneerd, die aan vallend en blokkerend goed werk liet zien. Haar sprongkracht bracht haar regelmatig boven het blok van de tegenstander, alleen sturing en dosering van de smashes zijn nog voor verbetering vatbaar. Ook Kok en van Zaanen boekten punten met diep geslagen services, waardoor Data General naar 9-14 uitliep. Bij 9- 14 mocht de langdurig geblesseerde van der Meer de partij uitserveren, wat uiteindelijk in een 9-15 setwinst en 0-3 overwinning resulteerde. Door deze overwinning handhaaft Data General de tweede plaats in de le divisie met 10 punten voorsprong op nummer 3. Deze plaats komt niet meer in gevaar, want komende zater dag, 15 april wordt de laatste com petitiewedstrijd afgewikkeld tegen Somas/Activia om 19.00 uur in sporthal Swanla. Waddinxveen - Heren 1, duidelijk gemotiveerd, verrast koploper Lokomotief. Dames 1 speelt goede wedstrijd maar weer zonder winst punten. Winst voor Jongens Adspi- ranten 1, Meisjes kadetten len Jongens Mini's 1 en kampioen). Heren 1 was duidelijk gemotiveerd voor de wedstrijd tegen Lokomotief koploper en vele seizoenen kampi oen in deze klasse. De motivatie kwam niet alleen door de tegenstan der, maar teamgenoot Wolter Zwij- nenburg, jarenlang steunpilaar in Heren 1, speelde zijn laatste thuis wedstrijd voor Flyers en dit moest gevierd worden met een overwin ning. In het begin van de wedstrijd zag het veelbelovend uit. Flyers nam het initiatief en na zeven minuten was de stand 16-7. Hierna kwam er toch een beetje de klad in en Lokomotief liet zien niet voor niets koploper te zijn en de rollen waren omgedraaid. Ruststand 27-38. In de tweede helft kwam een Flyers binnen de lijnen zoals de supporters het graag willen zien. 200 inzet, maar wel met bas ketballoverzicht, 18 punten voor Wolter Zwijnenburg en binnen vijf minuten had Flyers de wedstrijd weer in handen. Hierna kwam de overwinning niet meer in gevaar. Uit slag 79-68. Topscoorder Wolter Zwij nenburg met 26 punten, alhoewel Mike Heerkens met 21 punten ook niet vergeten mag worden. Dames 1 reisde af naar Noordwijk- hout om te spelen tegen MSV Een zeer lastige tegenstander, nog in de race voor plaats 2, terwijl de Wad- dinxveense dames de punten heel hard nodig hebben om degradatie te ontlopen. Flyers speelde een goede wedstrijd en in het veld was er geen sprake van enig krachtsverschil. De eerste helft sloot af met een 33-31 achterstand. Ook in de tweede helft ging het gelijk op. Tussen de twü de en vijftiende minuut echter s het mis. MSV nam hierin een 57 voorsprong en gaf deze niet weg. Uitslag 66-57. Topscoo Anita van Unen met 21 punten. Van de jeugdwedstrijden was lol gens Adspiranten 1 tegen Zoete een absolute topper. Flyers i winnen om nog een beslissingswet strijd te mogen spelen om het k pioenschap. En Flyers speek ervoor. De eerste helft ging gelijk; want Zoebas, dat bij winst kampte was, liet zich niet onbetuigd, stand 26-22; De tweede helft wasd kopie van de eerste Beide teas speelden met volle inzet basketb» van hoog niveau. De talrijke te schouwers stonden af te toe c banken en er was een fantastisch sfeer. Flyers speelde iets constant en zocht directer de waardoor de score aan de posities kant bleef. Uitslag 67-55. Topscoc, der: Jordy Waarts met 32 punta Meisjes Kadetten 1 bewaarde k goede spel voor de tweede helft» de wedstrijd en dat loonde. De- ste helft was niet goed en de r stand was dan ook 14-22. In de te de helft liep het wel en in zestiende minuut kwam men lams en gingen de Waddinxveense r jes ook door en konden weer' winstpunten bijschrijven. U 33. Topscoorder: Michelle Kars i 12 punten. Komend weekend worden de laatst thuiswedstrijden van de competi gespeeld. Vrijdagavond 14 april» 21.00 uur in de Duikelaar Dames tegen Juventus. Zaterdag 15 apti om 19.00 uur het hoogtepunt vani competitie: Jongens junioren tegen Jumpers. Bij winst zijn dejr oren kampioen. In de derde wedstrijd van de halve finale om het Nederlands kampi oenschap in Nieuwegein-wist Nes- selande er geen vierde wedstrijd uit te slepen. Geové RZG/Vrevok liet vanaf het begin zien waarvoor zij in het veld stonden en won via de setstanden 25-19, 25-22 en 25-20 de wedstrijd met 3-0 en speelt in de finale tegen de winnaar van de wedstrijdcylcus tussen Piet Zoo- mers/DA en Alcom/Capelle. De inmiddels vertrouwde opstelling van Coach Gert Tim mer begon de wedstrijd met Coen Duiverman als libero en in de basis Joost van der Hoek, Rick Wig- gers, Jochem de Gruijter, Twan van Kuijk, Job Ebbelaar en Kristiaan van der Wel. Vanaf het begin nam Geové het heft in handen en begon langzaam maar zeker een voorsprong op te bouwen. Bij de stand 11-7 in het voordeel van Vrevok, landde Rick Wiggers, na een geslaagde aanval, verkeerd op de grond en ging door zijn enkel. Ferry van Hal nam zijn plaats in. Nessels de had moeite weer in het rit komen en de Nieuwegeiners v de voorsprong verder uit te wen. De set ging met 25-19 naart vok. De tweede en derde set gaf# zelfde beeld te zien. In de begr kon Nesselande het bijhouden, i keek steeds tegen aan lichte acht" stand aan. Geové RZG/Vrevok r een uitstekend en gedreven s; de Peter Blangé in hun midden.® zijn aanvallers goed in stelling te brengen, zorgde ervoor dat winst geen moment in gevaar w Nesselande bleef achter de la aanlopen en kreeg niet de kans niveau te halen wat in de eerste twee duels gehaald werd. Met; en 25-20 ging de winst naar G Voor Nesselande is de derde pis nu definitief; de spelers kunnen gaan richten op het nieuwe seiz nadat eerst een weekje rust ge men wordt. Honderdtwintig actieve vrijwilligers maken kans op een verzorgd 8 weekend naar het Grand Slamtoernooi van Roland Garros. Tijdens de nale Vrijwilligersavond op vrijdagavond 14 april wordt bekend welke vrijwilligers definitief mee gaan naar Parijs. Alle 1.800 KNLTB-erkende tennisverenigingen en zijn leden hafHel1 - - -deerae mogelijkheid om in de categorieën senioren en junioren gewaari O j om in uv v-uvogui 1V/V.U ociuoicn v.11 juiiiv/i vu y\] C willigers voor te dragen. Uit de bijna 1.200 inzendingen heeft de w eerste selectie van 120 personen gemaakt. Alle 120 genomineerden 1 op 14 april naar de feestavond in Hoevelaken om door Interspor KNLTB in het zonnetje te worden gezet. EN ALLES VOOR DE GROENTETUIN: o a tuinkruiden, sap-, vlees- en kerstomaten, witvrije geënte komkommer-, meloenen-, tomaten-, paprika- en peperplanten. Bonenstokken, meststoffen, zaden, prei, kroten, sia, koolplan enz. mm VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSS0- Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-63243

Hart van Holland | 2000 | | pagina 8