lijf kunstenaars lit de regio naar lolland Art Fair IV Waddinxveen begint ompetitie voorzichtig «oninginnendag Benthuizen kids i Data General sluit af met winst Lagerwaard viert 70-jarig bestaan jOproeb Page for Bingoavond senioren Goede opbrengst rommelmarkt RTWFM Wielerronde Chronische pijn Hart van Holland/19 april 2000 pagina 27 Vervolg van pagina 3! Boskoop Volleybal .121 tot en met 25 april wordt in t Congresgebouw in Den Haag de lolland Art Fair georganiseerd. De 1 Art Fair is één van Europa's kotste kunstbeurzen. Zoals ieder ris ook de Stadsgalerie uit Gouda iraeteen stand aanwezig. Dit jaar II werk te zien zijn van Judith Don- Iers. Schoonhoven (beelden); Linda fjkstra, Boskoop (objecten en reli- ëfs), Maaike Feih, Waddinxveen (gra fiek), Astrid van der Horst, Nieuw koop (schilderijen) en Anke Men- sink, Waddinxveen (schilderijen). De kunstenaars zijn persoonlijk op de beurs aanwezig. Stadsgalerie Gouda is te vinden bij standnummer F.063. laddinxveen - Na de feestelijke hening van tennispark "De loerd" op 1 april, was het afge- Lpen weekend de beurt aan de lompetitie-teams om het wedstrijd- poen te openen. |et nieuw geformeerde eerste team t de dames Saskia Berndsen en larie Claire Aerts en de heren Joost Ifeerheim, Norbert Evers en Basti- fen Visser, dat landelijk derde klas- f speelt, moest voor zijn wedstrijd 1 ver afreizen naar Limburg om |daar de strijd aan te binden met tweede team van TV "Bruns- Jim" in Brunssum. Het zal wel aan 'jetlag' gelegen hebben maar addinxveen heeft het niet kunnen dden, ondanks heroïsche strijd, «der leiding van teamcoach exander Wensink werd met 6-2 rloren. Alleen de dames single van arie-Claire en de dames dubbel ook Saskia Berndsen, werden gewonnen. Op tweede Paasdag kan dit veelbelovende team zich revan cheren als aangetreden wordt tegen het tweede team van NIP/P&G Sport. De andere teams ging het beter af. Het tweede team won op, het eigen park met 6-2 van het eerste team van TV Capelle aan den IJssel. Dit team van Waddinxveen, deze keer bestaande uit Karlijn Joling, Jennifer Andringa, Joost Groenendijk en Robin Andringa, zorgde met schitte rende partijen voor de volle winst. Het, mede door het mooie weer, in groten getale opgekomen publiek, kon er volop van genieten. In de zesde klasse won het vierde team met 5-3 van het derde team van TV Be Quick uit Gouda. Ook het eerste herenteam kon tegen het De Hoek team 4 de wedstrijd winnend afsluiten met 4-2. HÉuizen - Het programma voor 29 aprilgeorganiseerd ddor T Evenementen Commissie Benthuizen, ziet er als volgt uit: 08:30 uur ophalen van luchtballonnen bij de Tas. Zelf een H' er aan vast maken. De kaartjes kunnen op 27 en 28 p™ (gratis)worden opgehaald bij Hijdra en Plusmarkt Verheul. W:00 uur: optocht vanaf W.C. De Korf voor de jeugd met ballon- versierde fietsen, steps en dergelijke met muzikale begeleiding Mn muzie^s'iorP 1TH uit Hazerswoude. 3:00 uur: koninginnenmarkt rondom de Tas. Na het zingen van el Wilhelmus door kinderkoor de Benthuizer Zangertjes en alle aanwe- 8«i en het hijsen van de Nederlandse vlag door twee leerlingen van E basisscholen wordt de koninginnenmarkt om ongeveer 10:00 uur offi- 8e°pend. Aansluitend worden de balonnen opgelaten. De inspan den van de verenigingen en de middenstand staan als vanouds garant or een gezellige markt met vele kreunen, spelletjes en dergelijke. Ook e i.' r !errasies met drankjes en etenswaren. Er is een klimglijbaan voor «nderenl. NAS zal tweemaal een gymnastiekdemonstratie geven om 100 uur en 11.30 uur. P'e 'uuduren van Benthuizen kunnen ook hun speelgoed verkopen. Na elding bij de ECB kraam vanaf 9.00 uur kunnen zij een plaatsje wezen krijgen (vol is vol). 5 uur: verrassing voor de kinderen tot en met de basisschool-leef- ujd, af te halen bij de ECB kraam, iH.00 uur: Playback-show. Inschrijven bij Eva Groen, telefoon 079 342 82 80 I 14.00 -16.00 uur: ei-gooi-en-vang-wedstrijd. Inschrijven bij de kraam van BSC '68. k' '700 uur: oranjeconcert in de Nederlands Hervormde Iwlv ltT aanvan& voetbalwedstrijd BSC '68 tegen BTC op het voet- Hisfjjur' ?'n8en bij molen De Haas, georganiseerd door de I gelijks verschijnt in het Hart van Holland de "Page for Kids". Baby- L Peilters bomen in aanmerking voor de titel "Kid van de maand". Jmver«ek» de redactie van het Hart van Holland ouders, grootou- L 0lms e" lat'es, hun kind, kleinkind, neefje of nichtje aan te mel- L(i eze Pa9'na- De redactie ontvangt graag een leuk verhaaltje over Jf(t "jet een en geboortekaartje of een leuke kinderuitspraak met Po?" e keuter. Opsturen naar: Hart van Holland - Page for Kids - na^il"5'" Zevenhuizen). Degene die als "Kid van Lee»3" ^ar*van bolland verschijnt 'verdient' daar- teruQ Waardet)onnen van ƒ25,-. Wie de foto lielf ..WÊj"St te on,van9en' dient een aan zich geerde enveloppe voldoende wee te sturen. Waddinxveen - De Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk,, afdeling seniorenwerk, organiseert op dins dag 25 april een bingoavond in het Anne Frankcentrum. Aanvang 20.00 uur; zaal open 19.30 uur. Alle 55- plussers zijn welkom. Waddinxveen - De zaterdag 15 april gehouden rommelmarkt van de Cen trale Hervormde Gemeente aan de Dreef heeft ƒ52.630,- opgebracht. Dit ondanks het regenachtige weer 's morgens. Hierdoor was de bezoe kersstroom meer dan andere jaren over de hele dag verdeeld, zodat het de hel dag gezellig druk was. De optredens van Wim Pols en zijn band Calyx waren heel sfeervol. De opbrengst wordt gebruikt voor kerkelijk jeugd- en evangelisatiewerk in binnen- en buitenland. Waddinxveen - Op Tweede Paasdag, 24 april, wordt in Waddinxveen de traditionele Wielerronde verreden. RTW FM komt deze dag met een speciale uitzending in de ether. Tussen 9.00 en 19.00 uur onder andere live verslagen van de diverse rondes en interviews met de win naars. Op zaterdag 22 april blikt RTW, samen met de organisatie en moge lijk bekende renners uit de regio, alvast vooruit op de Wielerronde tussen 16.00 en 17.00 uur. RTW-FM In de ether FM 105.8 en op de kabel FM 93.1. Doorrijden na aanrijding met alco hol: Een 55-jarige man uit Hazers- woude-dorp is zondag 16 april omstreeks 19.30 uur aangehouden op verdenking van alcoholgebruik en doorrijden na aanrijding. De poli tie kreeg een melding binnen dat een automobilist een geparkeerde auto op de Lindelaan aangereden had en vervolgens doorgereden was. Omdat het kenteken genoteerd werd kon de politie even later de bestuurder in zijn woning aanhou den. Bij het contact wat volgde kre gen de agenten het vermoeden van alcoholgebruik. Bij de ademanalyse had hij een ademalcoholgehalte van 485, de limiet is 235. De man kreeg een proces-verbaal voor doorrijden na aanrijding en het rijden onder invloed en er werd een rijverbod uit geschreven. Verkeersongeval: Een 65-jarige Bos koper heeft donderdagmiddag 13 april een hoofdwond opgelopen toen hij met zijn fiets achterop een stilstaande bus reed. De man reed over de Voorofscheweg en werd afgeleid toen een kennis van hem in een auto naar hem toeterde De Boskoper keek achterom en zag daardoor de bus over het hoofd. Hij is overgebracht naar het Bleuland- ziekenhuis in Gouda. Regio - Op woensdag 3 mei van 10.00 tot 12.00 uur is er een inloop ochtend voor mensen met chroni sche pijn in het patiëntenservicebu reau op de Jozeflocatie van het Groene Hartziekenhuis in Gouda (ingang Jan van Beaumontstraat). De medewerkers van een patiënten vereniging voor mensen met chroni sche pijn weten wat het betekent om elke dag met pijn te moeten leven. Tijdens deze ochtend in het Groene Hartziekenhuis kan met 'over problemen praten met mensen die zelf pijn hebben. Voor meer informa tie: Corrie Oosterom, telefoon 0182- 619725 (maandag tot vrijdag 10.00 - 12.00 en 15.00- 17.00 uur). Zevenhuizen - In de laatste wed strijd van de competitie behaalden de dames van Data General binnen het uur een eenvoudige 3-0 overwin ning op het zwakke Activia. Coach Visser hoefde voor zijn team zelfs geen enkele time-out te nemen. De wedstrijd stond in het teken van emoties in verband met het afscheid van enkele speelsters. Data General startte weinig gecon centreerd, waardoor Activia in de eerste set aanvankelijk nog bij kon blijven. De aanval van Activia mist lengte en had daarom grote moeite met het sterke blok van de ploeg uit Zevenhuizen. Door tactische plaat- singsballen over en naast het blok konden de Brabandsen nog wel pun ten scoren, omdat de verdediging van Data General hierop onvoldoen de attent reageerde. Aanvoerster Verbruggë echter bouwde met een serviceserie de 1-3 achterstand om naar een 7-3 voorsprong. Aan het net blokte van Zaanen attent de le tempo aanvallen van de tegenstan der af, waarna op de floaterservice van Meijer de set met 15-8 werd afgesloten. Na enkele aanvalsfouten in het begin van de 2e set bracht coach Visser buitenaanvalster Lucassen in voor meer slagkracht. Goed serveren van Lafeber en van Zaanen lag aan de basis van de druk die in de tweede set werd opge bouwd. De passing van Activia had steeds meer moeite met het aanspe len van de eigen spelverdeelster en de aanvalsters wisten het blok van Data General alleen met tactische ballen te passeren. De voor Knap ingekomen spelverdeelster Bijl onderscheidde zich evenals Ver- brugge met goed verdedigend werk achter het blok. Aan Zevenhuizense kant was de pass van libero den But ter weer zeer solide, waardoor de eigen aanval goed en gevarieerd kon worden opgebouwd. Op de buiten kant scoorden Lucassen en Lafeber regelmatig met harde diagonaal geslagen smashes en de op de middenpositie ingevallen Vermeulen scoorde met enkele le tempo aan vallen. Met 15-5 werd ook de tweede set winnend afgesloten. De derde set liet een nog eenzijdiger spelver- loop zien. Activia meed de blokke ring van Data General en zag alleen nog maar mogelijkheden tot scoren met aanvallen vanachter de 3-meter lijn. Deze werden echter goed ver werkt door den Butter en Lucassen, terwijl de eigen aanval door hoog tempo in de spelverdeling steeds makkelijker gaten in de verdediging van Activia sloeg. Bij een voor sprong van 11-1 gunde Visser publiekswissels aan Lafeber, die in Nijmegen gaat studeren en daar ook mogelijk gaat spelen, en aan Ver- brugge, die, op de voor topvolleybal uitzonderlijke leeftijd van 44 jaar, gaat aftrainen. Met van der Maat en Kok als vervangsters stond een zeer jong team in het veld met een gemiddelde leeftijd van minder dan 20 jaar. Ook deze selectie had echter geen enkele moeite met de tegen stander, die met 15-1 klop kreeg. Met ■deze 3-0 overwinning werd de com petitie in de le divisie afgesloten op een prachtige tweede plaats, het beste tot op heden behaalde resul taat. Speelsters en begeleiding wer den na afloop bedankt met bloemen, drank en paaseieren en kregen van het publiek een langdurige staande ovatie als dank voor een boeiend en succesvol seizoen. Na een weekje rust vangt de training al weer aan om enkele nieuwe speel sters in te passen. Op 7 mei wordt de eerste oefenwedstrijd gespeeld op het KNVB centrum in Zeist tegen de selectie van Jong Oranje. Lagerwaard Binnenhuisadviseurs is dé spe cialist als het om design en classic gaat. Want in welke stijl men ook wiltwonen, bij Lagerwaard vindt men eerste klas kwaliteit op alle fronten. Door de grote deskundig heid van de experts die adviseren, de veel heid aan toonaangevende ideeën en de ver gaande service, zal men zich hier dan ook onmiddellijk thuis voelen. De basis voor het bloeiende familiebedrijf werd 70 jaar geleden gelegd door Aart Lagerwaard. Hij begon aan de Kanaal- weg in Capelle aan den IJssel een textielzaak- je. Terwijl zijn vrouw op de winkel paste, ging hij zelf op de bakfiets met garen en band de huizen langs. Al gauw werd het assortiment uitgebreid met meubelen. Omdat steeds meer verkoopruimte nodig was, kocht het onderne mende echtpaar enkele buurpandjes op en groeide het pand in de loop der jaren uit tot het hedendaagse Lagerwaar Design. Het bedrijf is altijd in familiehanden gebleven; twee dochters kwamen met hun echtgenoten in de zaak werken en inmiddels is ook de derde generatie actief binnen Lagerwaard Binnen huisadviseurs. De huidige eigenaar/directeur Niek van 't Hart is trots op de manier waarop zijn schoonvader 70 jaar geleden begon en wat ze uiteindelijk met z'n allen hebben bereikt. Samen met zijn vrouw Jantje is hij ver antwoordelijk voor het bedrijfsbeleid en de volgende generatie blijkt de traditie graag voort te gaan zetten. Hun dochter Maja en haar echtgenoot Arnold hebben namelijk ais zelfstandig ondernemer de eerste stap gezet in Lagerwaard Classic; een beslissing die heeft geleid tot twee succesvolle zaken die gevestigd zijn in het Rotterdamse woonmall Alexandrium-lll. Momenteel worden in alle drie de vestigingen de nodige voorbereidingen betroffen voor een uitbundige viering van het 70-jarig bestaan. Vanaf tweede paasdag gaat een prijzenfestival van start dat het gehele feestjaar door zal lopen. Meedoen is heel eenvoudig want elke cliënt waar een verkoopbon voor wordt uitge schreven, dingt mee naar één van de prijzen, waaronder reischeques t.w.v. 5000 gulden, meubelcheques t.w.v. 2500 gulden, dinerbon nen en een weekend Eurodisney. Het is dus zeker de moeite waard om eerdaags een bezoek aan Lagerwaard Binnenhuisadviseurs te brengen!

Hart van Holland | 2000 | | pagina 27