larleen van Vliet pakt ichaaktitel 'ostduiven Jeugdafdeling voetbalvereni- gag Moerkapelle Lentefeest bij De Zeven Dwergen Schakers Moerkapelle handhaven zich 'pektakel speelt 'Clementine' K TOOS-turner Michel Brand terug in de race Gezocht: 2500 stemmen voor grootste popgroep ter wereld itilopers bij marathon Rotterdam Zomerfit" in zwembad De Koornmolen Verloting BSC'68 Film in De Schutse Hart van Holland/19 april 2000 pagina 29 jerkapelle - Zaterdag 15 april vonden de Rotterdamse schaakkampioen- itiappen voor de E categorie plaats. Van schaakvereniging Moerkapelle ïdden zich drie schakers geplaatst: Matthias Freeke, Marleen van Vliet en Ijs van der Torren. In de oudste groep, geboren in 1990, begon Marleen jee; sterk met drie overwinningen. Ze kwam al snel hoog in het klasse- L Daarna speelde ze wat wisselvalliger en verloor een aantal partijen. I besloot de dag echter met drie overwinningen op rij en met een totaal ui6,5 uit 10 werd zij keurig vijfde. Omdat zij beste meisje was komt zij in merking voor de landelijke finale in juni. fctthias Freeke speelde in dezelfde groep en behaalde 6 punten; goed voor fciachtste plaats. In de groep geboren in 1991 wisselde Thijs van der Tor- In winst en verlies met elkaar af. Met 4 uit 9 werd hij uiteindelijk 13e. levenhuizen - Postduivenvereniging De Stormvliegers nam op 15 april deel n een wedvlucht vanuit Menen. Afstand 164 kilometer. In concours waren 4duiven die om 12.25 uur met zuid wind gelost erden. De eerste duif arri- lerde om 14.03.03 uur en haalde een snelheid van 1670.19 meter per Ininuut. De uitslag van de eerste tien duiven: John Stofberg 1, 3, 4, 8; D.C. Brem 2; Jeffrey van der Haak 5, 6; C. Zweere 7, 10. Ioerkapelle BI - Moordrecht BI 4-2. Een knappe overwinning, waarmee de lositie in de subtop van deze tweede klasse werd verstevigd. Ioerkapelle Cl - Nicolaas Cl: 2-4: dit na een leuke wedstrijd, waarin de Mikkigste ploeg aan het langste eind trok. Moerkapelle Dl - Sportlust D3 k ook Sportlust bleek voor de D-pupillen een te sterke tegenstander, lettant E2 - Moerkapelle El, 2-10, WDS El - Moerkapelle E2 1-9. Zowel El IsE2speelde een uitstekende wedstrijd, bekroond met veel goals. Voor El leen kampioenschap nu haalbaar, terwijl dit voor E2 ook nog tot de moge- Ikheden behoort. Ioerkapelle E3 - Alexandria '66 3-6. Drie goals bleken niet genoeg voor een pitief resultaat in een overigens leuke wedstrijd. troeneweg F1 - Moerkapelle F1 1-10. Dit team kreeg bij de aanstaande kam pen geen enkele kans en werd naar een grote nederlaag gespeeld. Moer- japelle F2 - Unio F3 6-3. In een leuke wedstrijd kwam de overwinning en laarmee de tweede plaats niet in gevaar. fiterdam/Waddinxveen - Ook dit jaar heeft een aantal lopers en een loop- ■e' van SC Antilope meegedaan aan de Rotterdam marathon. Onder bijna ïlecte omstandigheden hebben allen de 42 kilometer en 200 meter vol- [Mit. Tijdens het eerste deel van de loop werd nog enige hinder van de "odondervonden, maar verder was het ideaal. Droog en niet te warm. E trainingskilometers, afgelegd onder bezielende leiding van trainer en deelnemer Gerard Dekker, heeft voor de meeste deelnemers tot een resultaat geleid. De eerst aankomende van de vereniging was Jan Kloet Msn tijd van 3 uur en 27 minuten. De heren finishten allemaal binnen de |fr uur. De dame in het gezelschap, Tineke Kramer, gehinderd door een pure, had vier uur en twintig minuten nodig. enhuizen - Zwembad De Koornmolen start op 8 mei met het Zomerfit- 1 Sramma. Deelnemers gaan gericht aan de slag met allerlei zwemslagen essoefeningen v'a een gevarieerde en vooral pittige aanpak. limit' wordt gehouden op maandagavond van 19.30 - 20.00 uur. Daar- Bei i?6n ze" aan de slag met banenzwemmen en de millennium 2000 er De lessen gaan door tot 26 juni. Voor meer informatie kan men ffht bij het zwembad. Door Svlvia van Doornen Zevenhuizen - Met de kinderen van peuterspeelzaal De Zeven Dwergen werd in plaats van het jaarlijkse zomerfeest, afgelopen zaterdag een vrolijk lentefeest gevierd. Het feest vond plaats in het nabij de peuter speelzaal gelegen kerkgebouw aan de Dorpsstraat. Hier konden de kinderen zich van 's morgens tien tot 's middags twee uur vermaken met onder andere touwtje trekken, het rad van avontuur en het optreden van clown Zizero. Bovendien konden zij buiten een ritje maken met de paardentram. Omdat een kinderfeest pas echt feest is wanneer je ook nog omgetoverd wordt in een echte prinses, vrolijke clown of stoere tijger, konden de kinderen zich laten schmin ken. De twee dames die hiervoor waren ingezet, hadden het er maar druk mee. Stichting peuterspeelzaal De Zeven Dwergen kon voor dit jaarlijkse feest rekenen op een groot aantal sponsors. Dankzij hen kon één en ander financieel mogelijk worden gemaakt. De opbrengst van het lentefeest komt volledig ten goede aan de peuter speelzaal en zal gebruikt worden voor de aanschaf van nieuw speelgoed. Moerkapelle - Het eerste team van Schaakvereniging Moerkapelle heeft zich gehandhaafd in de derde klasse van de KNSB. In de achtste en voor laatste ronde werd met 4-4 gelijkge speeld tegen het Leidse LSG 4. Met 8 wedstrijdpunten bezetten de Moer- kapellenaren de zesde plaats in klas se 3F, toch nog ruim boven de degradatiezone. Debuterend op dit niveau werd tot nu toe een keer gewonnen, een keer verloren en zes maal een gelijkspel behaald. In Op Moer waren tegen LSG 4 invaller Hugo van Elteren, topscorer Wim Vroegindeweij en Ben van Geffen glorieus. Halve punten werden binnengebracht door Jesse van Elte ren en teamleider Gerard van Ommeren. De gebroeders Wouter en Maarten Vroegindeweij, alsmede Dick Bac, konden het deze wedstrijd niet bolwerken. Onderlinge competitie, uitslagen ronde 38: André Corpeleijn - Kevin Bakker 0,5 - 0,5; Michiel Rensen - Patrick Stam 1-0; Henk Doornheim - Ron Droog 0,5 - 0,5; Marian van Elteren - Stefan Rensen 0-1. De stand bovenaan: 1. Maarten Vroegindeweij; 2. Wim Vroegindeweij; 3. Ronald Mander- sloot; 4. Cees van Vuuren; 5. Wouter Vroegindeweij. Bij de RSB-snelschaakwedstrijden in Rotterdam werd Moerkapelle ver tegenwoordigd door het viertal Arno Luinenburg, Jan Blok, Jaques de Lange en Arie Hoogduijn. In hun klasse werd de derde prijs bemachtigd. Uit in totaal 56 partijen werden 33 punten bij elkaar gevlug gerd. De jeugd speelde de vijftiende ronde. Groep 1: Dico Reijneveld - Ron Droog 0-1; Freek Hofman - Bou- dewijn Weijermars 0-1; Stefan Ren sen Christiaan Noorland 1-0. Stand: 1. Ron Droog; 2. Boudewijn Weijer mars; 3. Stefan Rensen. Groep 2: Jan van der Hoek - Marleen van Vliet 0- 1; Marius van der Torren - Pieter Perdijk 1-0; Simon van Rooijen - Teun Kooij 1-0; Tommi van Rooijen - Thijs van der Torren 1-0. Stand: 1. Marleen van Vliet; 2. Tommi van Rooijen; 3. Simon van Rooijen. Groep 3: Jojanneke Weijermars - Jessica Stam 1-0; Job Reijneveld - Mark Pieper 1-0; Roderick Gielisse - Job Noorland 1-0; Christine Rensen - Thomas Roest 0-1. Stand: 1. Jojan neke Weijermars; 2. Jessica Stam; 3. Mark Pieper. Benthuizen - Voetbalvereniging BSC'68 hield onlangs een grote ver loting. Afgelopen weekend werd de trekking verricht. Op de volgende nummers zijn prijzen gvalleji: 920, 3615, 907, 4359, 1649, 3293, 862, 4301, 1572, 6837, 5287, 4700, 4522, 6635, 3757, 3780, 3787, 167, 4885, 3445, 2494, 5350, 3025, 5567 en 2265. Hazerswoude-dorp - Zaterdag 22 april wordt bij koffiebar De Schutse de film "Always remember, I love you" gedraaid. Jongeren zijn welkom vanaf 20.30 uur aan het Raadhuisplein. Jeeft ®n,In dorpshuis Swanla l°% 'vereniging Spektakel l61 stuk uitvoeringen van ®imitri ïL T mentine' vertolkt, pondera Frank schreef het i&s on Ha» oorsPronkelijke titel bewerkfn«een T°0rd ze8t' en I "Wang speelt in 1964. [neV'ui',aa' Saat over Clementi- tdoor r' >subliem neergezet JieiJwssipri„ errie van Zanten) een ff^uurt iv h Vr?uw die een kamer |'%kompn a, ïaar man °P zee is hjdens de Tweede Wereldooorlog. Terwijl schilder Theo, een rol van Henk van Roon, de trap schildert, vertelt Clementine haar levensverhaal aan hem terwijl ondertussen een groot aantal pak ketten wordt bezorgd. Als de trap nog niet half geschilderd is, is haar verhaal af maar er komt nog één pak! De rol van Paultje, de dochter van Clementine, werd gespeeld door Charlotte van der Knaap. Juffrouw Veenstra, de huidige huurster, werd gespeeld door Annemarie van de Rhee, violiste Martha door Jacqueli ne Meijer en de chique dame mevrouw Blok door Truus Warnars. De tweeling Eva Marie en Eva Jean ne was een mooie dubbelrol van Rosita Geitenbeek. De regie van Clementine was in han den van Jan Oomen, die voor de vierjarige opleiding Spel en Regie bij het Rotterdams Centrum voor Thea ter met dit stuk zijn regiestage doet. De regie-assistentie was in handen van Ko Warnars. Waddinxveen - Zaterdag 15 en zon dag 16 april werden in Almere de tweede plaatsingswedstrijden gehouden voor het NK turnen voor heren. Michel Brand en Richard Nobel kwamen voor TOOS uit in niveau 3C. Michel turnde een fan tastische wedstrijd. Hij eindigde met 38,55 op de vijfde plaats. De vorige wedstrijd werd hij 21e. Met nog een plaatsingswedstrijd te gaan een goed vooruitzicht, want de 12 beste turners uit drie plaatsingswedstrij den gaan direct door naar het NK. Met name zijn ringoefening was een heel stuk verbeterd. Met 8,15 werd hij derde op dit onderdeel. Ook Richard presteerde goed. Zijn hoogste score was 7,9 voor de vloer. Hij eindigde met een totaal van 36,4 op de 25e plaats. Gezien zijn aantal trainingsuren per week een prima resultaat. Zondag was het de beurt aan Anton in niveau IC. Ook hij zat beter in de wedstrijd dan de vorige keer. Hij kwam na zijn sprong jammergenoeg ten val, maar zijn rekoefening daar entegen zag er keurig uit. Zijn totaalscore van 33,60 leverde een 18e plaats op. Geoefende zangers, mensen die af en toe samen zingen of de eenzame "badkamer-zangers" in Nederland, het maakt niet uit. Iedereen is wel kom om mee te doen aan het grootste zangspektakel van Nederland. Op zaterdag 2 december komen de Super Voices bij elkaar in de IJsselhallen in Zwolle. Deze grootste vocale popgroep ter wereld zoekt nog 2500 stemmen en publiek dat 's avonds kan meegenieten van dit bijzondere concert voor het oog van de camera. Het muziekfestijn is een dagje uit voor het hele gezin. Jong talent tussen 7 en 18 jaar, doet ook mee. Deze Super Kids oefenen' 's middags twee num mers die zij 's avonds ten gehore brengen. Er zijn tussendoor leuke dingen te doen. Iedereen kan bijvoorbeeld meedoen aan de Karaoke-show, onder leiding van Maggie McNeal. Organisator Multi Mix Music heeft een methode ontwikkeld om geoefende zangers in één dag meerstemmig bekende pop nummers te laten zingen. In plaats van notenschrift krijgen de deelnemers een persoonlijke oefencassette thuisgestuurd met daarop het zangvoor beeld dat bij hun stem past. Op de dag zelf hoeven de Super Voices slechts een paar keer met elkaar te repeteren. Dan zijn zij klaar voor het spectacu laire avondoptreden. Bovendien wordt er een cd opgenomen die de deelne mers na afloop krijgen thuisgestuurd. Eerder stond dit succesvolle evenement onder meer in Ahoy. Vorig jaar ging de opbrengst van de cd naar War Child. Dit jaar zingen de Super Voices voor het Aids Fonds dat zich inzet voor een wereld zonder aids. Het Fonds werkt actief mee aan de ontwikkeling van een vaccin, financiert onderzoek dat van direct belang is voor mensen met hiv/aids en steunt projecten op het terrein van voorlichting, preventie en zorg. Hier en in ontwikkelingslan den. De titel van de Super Voices CD is "Sing for life". De cd komt in januari 2001 uit en is vanaf heden te bestellen. De opbrengst gaat naar het Aids Fonds. Belangstellenden kunnen voor meer informatie en het bestellen van toegangs kaarten en de cd terecht bij de Informatiedesk Super Voices, telefoon 0172- 586840 (tevens op maandag- en woensdagavond. Informatie is ook te vinden op Internet, www.multimix.nl.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 29