NIEUWS versterken? hobann IN DE SPOTLl! (1 El IM DUURZAAM BOUWEN Weekniein WIL JIJ ONS BELEGGINGSTEAM Aandelenresearch Strategie VERWEIJ CARAVANS EN TUINMEUBELEN Een moment in Kenia agenda pagina 2 Hart van Holland/19 april 2000 2e jaargang nummer 58 voor u> van en door uw bank Voor onze afdeling Effecten zoeken wij een collega voor commerciële ondersteuning (fulltime) WW' Je beleeft't metuw Rabobank Reisbureau Laatste oproep avond Telebankieren Beleggingsafdeling 5 mei wél telefonisch bereikbaar Openstellingstijden Chippen in de bioscoop INTERNETSITES Rabobank Deze collega (v/m) is verantwoordelijk voor zowel de administratieve organisatie rond de effectendienstverlening alsmede het onderhouden van contacten met cliënten en het organiseren van commerciële activiteiten. Een goede vooropleiding vinden wij belangrijk (minimaal MBO-niveau). Jouw per soonlijkheid, daadkracht en motivatie vinden wij echter nog veel belangrijker. Samen met ons - Rob Beentjes en Erwin Boorsma - vorm je een hecht team. Je bent er van overtuigd dat wij met jouw inzet de klanten nog beter kunnen bedienen. Je bent daarom een doener en beschikt van nature zowel over administratieve als com merciële vaardigheden. Uiteraard kun je bij onze Rabobank rekenen op meer dan uitstekende arbeidsvoor waarden, veel opleidings- en dito loopbaanmogelijkheden. Ben je geïnteresseerd in deze job, stuur ons dan een brief met je CV. Adres: Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle, ter attentie van Dennis Kellner, Postbus 5, 2760 AA, Zevenhuizen. Je kunt je interesse natuurlijk ook telefonisch kenbaar maken: 0180-637348 (overdag), 06-53708217 ('s avonds en in het weekend). De AEX steeg ondanks de turbulente bewegingen van de Nasdaq afgelopen week met 3.2%. Het waren de groei-aandelen die de hoogste rendementen behaalden, geholpen door het herstel van de Nasdaq in het begin van de ver- slagweek.Wij denken dat ondanks de nog steeds goede fundamentele vooruitzichten van de sec tor IT, de hectische beurs- bewegingen zullen aan houden. perfectie is inge- prijsd, waardoor een kleine tegenvaller al snel grote gevolgen kan heb ben. Iris-modelportefeuille Week 15 portefeuille performance deze week uit.'00 kpn ordina upc endemol vnu fortis philips kpnqwest aegon ing akzo kon.olie unilever dra ka dsm heineken getronics abn arriro ahold boskalis modelportefeuille aex-index De Amerikaanse economi sche groei zet door, getui ge het onveranderde werkloosheidspercentage van 4.1% in maart ten opzichte van februari. De detailhandelsverkopen stegen in maart 0,4%, wat meer was dan verwacht. De producentenprijzen stegen 1.0% in maart wat ook meer was dan verwacht. De index zonder energie en voeding was echter conform verwachting met een stijging van 0.1%. VendexKBB maakte de definitieve jaarcij fers bekend. De WPA steeg uiteindelijk met 30% (onze verwchting +28%). Naast de cijfers maakte de onderneming bekend dat de synergievoordelen hoger zullen zijn dan verwacht. Verder wil 20.4 16.0 6.2 6.1 4.9 4.7 4.1 4.1 3.6 1.0 0.5 0.2 -0.1 -1.1 -1.3 -2.3 -2.4 -2.6 -2.9 -5.0 16.4 22.8 8.3 156.5 12.1 -18.2 23.7 -16.8 -7.8 -0.6 -10.6 -0.8 -6.1 35.3 -6.1 17.0 -18.2 -6.3 -8.7 11.7 3.6 3.2 VendexKBB de preferen te aandelen terugkopen en/of intrekken. Dit is duidelijk positief nieuws. Océ heeft de resultaten over het eerste kwartaal bekendgemaakt. De winstgroei van 14% was meer dan de verwach ting. Deze resultaten zijn een bevestiging van het herstel van de onderne ming na de magere resultaten in 1999. Unilever neemt de Ame rikaanse ijsjesproducent, Ben Jerry's, en het Amerikaanse Slimfast over. De acquisities zijn een goede strategische zet, maar hebben weinig financiële consequen ties. Performance De modelportefeuille haalde de afgelopen week een rendement van 3.6%, terwijl de AEX- index ook met 3.2% steeg. Daarmee behaalde de modelpor tefeuille een outperformance van 0.4% ten opzichte van de AEX-index. Sinds het begin van het jaar bedraagt het rende ment op de modelportefeuille 2.8%. De AEX-index daalde over dezelfde periode met 1.5%. Wijzigingen in de portefeuille Deze week geen wijzigingen in de modelportefeuille Nederland. Met het aanbreken van het nieuwe voorjaar staat iedereen weer in de startblokken om naar buiten te gaan. De caravan kan uit de winter stalling worden gehaald om er weer eens lekker op uit te trekken. Of u geniet vanuit uw luie tuinstoel van het mooie weer. Bij Anita Verweij vindt u dit weekend een groot over zicht van de nieuwste collecties tuin meubelen, kussens en parasols tij dens de Tuinmeubelshow 2000. Bij Joop Verweij kunt u terecht voor reparatie, schadeherstel en het zomer klaar maken van alle merken U vindt Verweij Caravans en Tuin meubelen aan de Rottekade 9b nabij de Zevenhuizerplas. 3 Duurzaam bouwen is bouwen met aan dacht voor milieu en gezondheid. Dat betekent niet alleen bouwen met materi alen die het milieu minder belasten, maar het betekent ook bouwen met aandacht voor schone energievoorzieningen en de levensduur van de gebouwde omgeving. Duurzaam bouwen is de afgelopen jaren een belangrijk onderwerp in de bouw geworden. Beleggers, projectontwikke laars, architecten, adviseurs en bouwbe drijven hebben zich, dankzij de stimule rende aanpak van overheid en brancheor ganisaties, massaal gericht op dit nieuwe aandachtsveld. Dat blijkt uit de vele pro jecten die worden gerealiseerd, maar ook uit de aandacht die het onderwerp krijgt in de pers. Wat was hier de aanleiding voor? Verhuizen, bouwen of verbouwen is iets dat iedere ondernemer circa elke vijf tot acht jaar doet. Door de snelle maatschap pelijke ontwikkelingen, kortere levens duur van winkelformules en wijzigingen in het consumentengedrag zal deze peri ode steeds verder verkorten. Daarnaast dwingen aangescherpte milieu wetgeving en commerciële eisen tot bouwkundige aanpassingen. Verandering in de huisvesting wordt door de ondernemer veelal ervaren als een groot probleem, waarbij hij of zij alle ondersteuning kan gebruiken, ook van uw Rabobank Het ontwikkelen van een plan en de besluitvorming rondom verbouwen blijkt voor de ondernemer circa een jaar in beslag te nemen waarbij de bank momenteel als één van de laatste wordt geïnformeerd. Waarom is duurzaamheid van belang voor de ondernemer? De reputatie en de uitstraling van het bedrijf spelen een belangrijke rol bij de keuze van de consument voor een bepaald bedrijf. Meer en meer zal dus maatschappelijk verantwoord onderne men en het gebruik van milieiverantwoor- de (bouw)materialen een onderscheiden de factor zijn. Bovendien betekent duur zaam bouwen een kwaliteitsverbetering. Het leidt tot panden met lagere exploita tiekosten door een verlaagd energiever bruik. De nadruk op flexibele huisvesting betekent dat de waarde van de panden in de toekomst groter zal zijn. Indien u meer geïnteresseerd bent in dit onderwerp kunt u contact opnemen met één van onze relatiebeheerders, telefoon 0180-637333. Er zijn nog enkele plaatsen vrij de cursus Telebankieren op dj derdag 20 april. Heeft u interesse belt u dan met Heijdra tel 0180 - 63 73 42. In verband met de viering wi Bevrijdingsdag is onze bankop dag 5 mei gesloten. Dit geldt ech niet voor onze Beleggingsafdei Evenals de Amsterdamse effect beurs is deze afdeling namelijk 9.00 uur tot 16.30 uur bereikba Belt u dan wel het directe telef» nummer: 0180- 63 73 58. Vrijdag 21 april Goede Vrijdag gesloterj Zaterdag 29 april Koninginnedag geslot Vrijdag 5 mei Bevrijdingsdag gesl" De bank hanteert geen afwijkendn avondopenstelling. De Chipknip begint langzaam! rein te winnen. De bioscopen i^ Nederland zijn bezig om de kas systemen gebruiksklaar te mak"1 voor de Chipknip. Ook op veel gr: parkeerplaatsen is het nu alm" lijk om met de chipknip te be Bijvoorbeeld bij het CircustM® in Scheveningen en bij AhoyinW terdam. Voor klanten van de ban hebben we nog een aantal chiptoi", popladers klaarliggen, zodat u th gemakkelijk uw chipknip M| laden. 20 april Telebankieren Particulier® voor beginners. 26 april Tweede bijeenkomst tingplan 2001 voor Bf drijven. 11 mei Beleggen in Azië! www.KNVB.nl Naast de adressen van ruim voetbalverenigingen in Nederlan kan je nu ook alle uitslagen, sta den en programma's van a"eV0l balelftallen opvragen. Dus oo standen van het 5e elftal van Moerkapelle of V.V. Groeneweg. home.wanadoo.nl/lunenborg Leuke site met verschillende testen die zijn uit te proberen, j handig als je binnenkort voor baan moet worden getest. www.hollandmuseums.nl Alle musea in Nederland zij" terug te vinden. Openings i^_ toegangsprijzen en wat er a j te zien is, wordt hier ui 9 behandeld.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 2