LITI E foto's in het Bart van Bolland "Geen verbinding" vol onbegrepen spanning Hart van Holland 3C BROUWER DE KONING BERICHTEN INBRAAKBEVEILIGING! deHaijt vanderWende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Jacob de Wilde UITVAARTVERZORGING BEVEILIGINGEN 29.000 exemplaren Hart van Holland/19 april 2000 pagina 3 Familieberichten TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: Zevenhuizen: Schoolstraat 18 ^Publiceerde foto's j11 Bet Hart van Hol- "tod kunnen aan ons antoor, Noordelijke "warsweg la te Ze- yenhuizen besteld Worden (kosten: ƒ7,50. Per foto). Joto's dienen van te- ,0ren betaald te wor den. GRAFMONUMENTEN EN S1ERURNEN Grote sortering van modellen en steensoorten in onze toonzaal aanwezig. Drie-Erwtjes Waddinxveen Hazerswoude-dorp Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf - - lees verder op pagina 27! ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 "De eeuwige God zij u een woning" Deut. 33:27a I Dankbaar voor alles wat wij van hem hebben ontvangen geven wij u kennis dat, na een liefdevolle verzorging in Huize "Souburgh", door zijn Heer en Heiland van ons is heengegaan I mijn geliefde man, vader, schoonvader, opa, broer en oom in de leeftijd van 84 jaar. C.W. de Wilde-Koppenaal Arie en Ada Alexander en Miranda Patricia en Arthur Caroline Arne en verdere familie 117 april 2000 I Jan van Bijnenpad 65 1 2742 VR Waddinxveen Er is gelegenheid tot afscheid nemen in rouwcentrum "Gouwehof', Alberdingk Thijmlaan 1 te Waddinxveen op donderdag 20 april van 19.00 tot 20.00 uur. Een rouwdienst zal gehouden worden in de aula van voornoemd rouwcentrum op vrijdag 21 april om 10.45 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats aan de Alberdingk Thijmlaan 6 te Waddinxveen omstreeks 11.30 uur. Voorafgaand aan de rouwdienst is er nog gelegenheid tot afscheid nemen van 10.00 tot 10.30 uur in het rouwcentrum. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in het rouwcentrum. Geen bloemen. UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPLASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN Ü*6IN nacht directe hulp bij overlijden Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. De Gedenkteken Specialist Voor een blijvende herinnering Zegwaartseweg 4A, 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079 - 341 62 27 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Door Julia Pengirim Van "Geen verbinding", geschreven door Bobje Goudsmit heb ik, om u te dienen, niets begrepen. Dat ik het boek in toenemende spanning toch heb uitgelezen komt, door de spannend geschreven elementen die het boek tot een organisch geschreven eenheid maakten. Als ik m'n ogen even sluit, wil ik het wel geloven. Maar als ik ze weer open doe komt de oude twijfel boven. Dat dacht ik, tijdens het lezen. Het gaat om twee zaken. Een: een vliegtuig stort neer. Iedereen komt daarbij om, op een paar jonge men sen na. Zij overleven, maar in een veranderende gedaante. Twee: een meisje maakt met haar moeder een autotochtje. Op een verlaten bosweg hapert de motor van de auto, waarna het meisje hulp gaat zoeken. Dat meisje komt terecht in een grote villa, bewoond door twee grote jóngens, een meis je van vijf en de kat Tobias. Die villa-bewoners hebben te maken met dat vliegtuig-ongeluk, het zoekende meisje moet een van hen worden. BOB1E goudsmit Maar dan beginnen de raadsels. Er zijn twee jongens en twee honden, die met elkaar te maken hebben. De kat Tobias praat. Het grasveld voor de villa is cirkelvormig aangelegd, waardoor ontsnapping onmogelijk lijkt. Het meisje van vijf is een meis je van vijf, maar is ook een pop. Een popje. Poppetje, schrijft Goudsmit hardnekkig. Hoewel dat meisje opeens ook is veranderd in een heel grote pop, tegen het einde van het verhaal. Ook het zoekende meisje wordt een popje, al blijft ze zichzelf. Ik begreep er geen snars van. Het meisje belt haar ouders, maar krijgt twee keer zichzelf aan de telefoon. De titel 'Geen verbinding...' slaat dus ook nergens op. Een van de twee jongens heeft boze plannen met het zoekende meisje, maar wat voor plannen wordt nergens uitgelegd. Iets moet om vijf uur gebeuren. Wat? Wan neer? Staat er een moord te gebeuren? Een ontmaagding? Een ritueel offer? Gooi maar in m'n pet. Hoofdper soon Mechteld vindt haar moe der in de weigerachtige auto terug, de villa gaat in as op, met bewoners en al en ik geloof, dat hiermee een happy end is bereikt. Misschien. Maar ik zei al: van dit boek heb ik helemaal niets begrepen. Het voldoet zeker aan de hedendaagse smaak die gegriezel verlangt. Maar iets van logica moet in zo n griezel verhaal zitten en dat ontbreekt een beetje aan 'Geen verbin ding'. Vind ik. Bobje Goudsmit: Geen verbin ding... - uitgeverij Holland - f24,90. Met 'Juffrouw Drie-Erwtjes' van Karlijn Stoffels ben ik in de proble men gekomen. Het slot, dat ik natuurlijk niet verklap, vond ik schitterend, evenals de aanloop daar naartoe. Het gaat in elk geval over het ontstaan van een blijven de vriendschap. Mooi bedacht, prima en verrassend uitgewerkt. Talent heeft Karlijn Stoffels in elk geval en misschien zullen heel wat kinderen meeleven met de school klas, die tijdelijk onder leiding komt van een strenge feeks die tot over d'r oren in de hygiëne zit. De klas heeft het daar heel wat mee te stellen. Dat 'drie-erwtjes' slaat op een ver haal van de ouders van de ik figuur uit het boek die een kraam- zuster hadden die maar één motto had: Rust, Reinheid en Regel maat: de drie erretjes. Dat motto bereikt de schoolklas en wordt toegepast op die hygiëne-feeks. Wat me niet meeviel, was ener zijds de wat starre vertelling over zittend plassen (jongens) en anderzijds de wat chaotische opbouw waarin een sofa een romantische rol speelt, konijnen die twee keer een hol (geen hok) krijgen toebedeeld en de nauwe lijks in deze tijd te volgen hygiëne- feeks. Misschien vond ik het onderwerp niet echt boeiend, te veel over iets gerings. Want onderwerp blijft het gebod, dat jongens voortaan zit tend dienen te plassen. Een dun gegeven waar erg veel aan is opge hangen. Maar het slot maakt mis schien niet alles, maar wel veel goed. Karlijn Stoffels: Juffrouw Drie-Erwt jes (tekeningen Monique Beijer) - uitgeverij Querido - ƒ14,95. Deze boeken zijn te koop te bestellen bij: brunci Dorpsstraat 129 - Zevenhuizen Tel. 0180 -631251 Verkeersongeval: Woensdagochtend 12 april omstreeks 8.40 uur is er een kop-staartaanrijding geweest op de Al 2 richting Utrecht, waarbij vier auto's betrokken waren. Een 28-jari- ge automobilist uit Dordrecht zag te laat dat er voor hem een file ont stond waardoor hij tegen zijn voor ganger aanbotste. Deze auto, die bestuurd werd door een 45-jarige Rotterdammer, schoot weer tegen zijn voorganger. Een 39-jarige Rid derkerker reed daarna achterop de auto van de Dordrechtenaar. De man uit Rotterdam is met onbekende ver wondingen overgebracht naar het Bleulandziekenhuis in Gouda. Kind aangereden door bromfietser: Op 16 april, omstreeks 13.30 uur, werd een 3-jarig kind aangereden door een bromfietser op het fiets pad tussen de woningen van de Graanakker. Het kind werd direct met hoofd- en beenletsel overge bracht naar het Groene Hart Zieken huis. Daar werden een gebroken been en een geschaafd/gezwollen gezicht geconstateerd. De 16-jarige bestuurder van de bromfiets had schaafwonden aan zijn hand. Bij hem zat nog een 10-jarige passagier op de bromfiets. Beiden droegen geen helm. De buurtbewoners waren zichtbaar aangedaan door het ongeval, mede omdat op dat fietspad geen bromfietsers mogen komen. De buurtbewoners zullen met de gemeente contact opnemen om te bespreken hou de verkeerssi tuatie kan worden verbeterd. Verkeersongeval: Donderdagmorgen 13 april is een 37-jarige motorrijder uit Boskoop licht gewond geraakt bij een verkeersongeval op de kruising Hoogeveenseweg/Gemeneweg. De man kreeg geen voorrang van een 46-jarige automobiliste uit Hazers- woude-Dorp die vanaf de Gemene- weg de Hoogeveenseweg op wilde rijden. Hij is overgebracht naar het Rijnlandziekenhuis. Teven de vrouw wordt proces-verbaal opgemaakt. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2000 | | pagina 3