Marijke Perik wint vrijwilligersprijs KNLTB Uitslagen jeugd v.v. Groeneweg De Gouwe Smash start competitie moeizaam Knappe revanche heren Flyers dames 1 klassenbehoud D; Noordzee- en Duinentot Bedrijfsvolleybal pagina 8 Hart van Holland/19 april 2000 Vrijwilligers jaarlijks in het zonnetje gezet Acht jaar actief bij TVB Tennis Badminton Vereniging Zevenhuizen Basketbal Door Karin Jongkind Boskoop - De Boskoopse Marijke Perik stond vrijdag 14 april een grote verras sing te wachten. Tijdens de jaarlijks terugkerende Nationale Vrijwilligersavond van de Koninklijke Nederlandse Tennis Bond in Hoevelaken won zij een georga niseerde reis naar het Grand-slam toernooi 'Roland Garros' in Parijs. Naast Marijke Perik, die lid is van Tennisvereniging Boskoop (TVB) kregen nog negen envijftig vrijwilligers van diverse tennisverenigingen in ons land de reis naar Parijs aangeboden. In totaal waren honderdtwintig actieve vrijwilligers genomi neerd. De actie van de Tennisbond is vier jaar geleden in het leven geroepen en bedoeld om de vele vrijwilligers van de tennisverenigingen eens flink in het zonnetje te zet ten. Alle 1800 verenigingen die bij de bond zijn aangesloten hadden de mogelijkheid vrijwilligers te nomineren, die voor de prijs in aanmerking konden komen. Er kwa men op deze oproep twaalfhonderd aanmeldingen binnen, waaruit honderdtwintig kandidaten geselecteerd werden. Tijdens de feestavond in Hoevelaken werd door middel van een quizronde bepaald wie de gelukkige winnaars waren. Marijke Perik wist tijdens deze quiz de hoofdprijs in de wacht te slepen. Zestien jaar geleden verhuisde Marijke Perik vanuit het Zuiden van het land naar Boskoop. Toen haar kinderen acht jaar geleden lid werden van de Boskoopse Ten nisclub, besloot Marijke ook nader kennis te maken met de sport. Al vrij snel na haar intrede bij de club werd zij eerst lid en later voorzitter van de jeugdcommis sie. Op dit moment is Marijke Perik voorzitter van de Jeugdbeleidspiancommissie en is zij als competitieleider verantwoordelijk voor het goede verloop van de wed strijden van de club, zowel op zaterdag als op zondag. Daarnaast verzorgt Marijke de coördinatie van de trainingen en is zij medeorganisator van het jaarlijkse Boonstoppel-Flora toernooi van TVB. Marijke Perik reageerde enthousiast op het winnen van de reis. "Het is best wel spannend," vertelt de sympathieke Boskoopse. "We hebben geen idee wat er tij dens de reis precies gaat gebeuren. Alleen de data en de plaats van bestemming zijn bekend, ledereen heeft één plaatsbewijs gekregen, dus het wordt een reis met volstrekt onbekenden." Dit laatste gegeven is overigens voor Marijke geen pro bleem. "Het is leuk om kennis te maken met andere vrijwilligers. Er zullen tijdens de reis wel heel wat ervaringen uitgewisseld worden." De reis naar Parijs vindt plaats van 2 tot en met 5 juni 2000. Zevenhuizen - Tourclub Zever.-J '80 organiseert op zaterdag 22 J de Noordzee- en Duinentoer. Eet] voor het sportieve gezin, maarl voor de fanatieke fietser. De J zijn uitgepijld. Deelnemers fan® kiezen uit verschillende afstanden weten: 30, 60, 110 en 140 kik*:] Starten en inschrijven bij De I domp aan de Tweemanspolder. Zevenhuizen - Op de zaterdagen 13 J 27 mei wordt in Zevenhuizen 1 bedrijfsvolleybaltoernooi gehoudJ Er hebben zich 48 teams ingest] ven. Het toernooi vindt plaats! dorpshuis Swanla en begint bel dagen om 17.00 uur. De gratis. De wisselbeker, die vorig jj werd gewonnen door "dorpsU Swanla", is ook dit jaar de hoofdpij van het toernooi. De helft van i eventuele batige saldo van het tt] nooi komt ten goede aan peuterspd groep Dikkie Dik in Oud Verlaat:l andere helft gaat, net als de and] jaren, naar de jeugdopleiding vanl| Nesselande, die overigens ja; zorgt voor scheidsrechters voor J toernooi. De deelnemende teams zijn: 2xl| Berg Schoorsteenbouw; 2x auto tweewielers; R. vd Bosch: C| poforte medische training; WKCroa Fortis Batavia; 3x Dekker Zevenkf zen; Van Dorp; dorpshuis Swanl CNS De Eendragt; Autobedrijf id Eindhoven; Asito; bouwbedriji Graaf; 2x Gerritsen; 2x Albert 1 Gerberakwekerij Houweling; Roztl kwekerij MJ vd Kooij; bouwbedf A.P. vd Knaap; Het Mekka; Jan Mohl transport; N.V.M.; Ons Een Zorg; Pfl dijk Makelaardij; 2x Rabobank: ijl loom; A. en W. Tas; 3x Telematdf TMS International; Unive de Ussl Veerman verzekeringen; P. Visser Zn.; Visser onderhoud en reparati V.O.O. toneel; 2x Gerberakwekerij I vd Wel; 2x De Zevenster; De Zwalitf Zevenhuizen - Groeneweg Al startte tegen Lekkerkerk Al voortvarend. Dit resulteerde na 10 minuten in een 2-0 voorsprong. Voor rust stond de eindstand van 4-1 op het bord. De 2e helft werd gezapig uitgespeeld. BI speelde tegen een sterk Schoonho ven BI een zware wedstrijd met veel kansen voor beide partijen. Na rust liep BI tegen een achterstand op. Toch door inzet werd de partij met 2-1 gewonnen. Na een leuk begin, inzet en mogelijkheden moest Cl tegen Dilettant C2 drie doelpunten incasseren. Dit was tevens de eind stand. Dl kwam tegpn Olympia D3 snel op voorsprong. Toch werd deze stand uit handen gegeven. Voor rust werd het 3-2. Na rust werd er gewoon weer gevoetbald en liep de score op tot 8-3. Groeneweg D2 speelde tegen RVC D2 een slechte le helft. Na rust werd het een stuk beter en liep de overwinning op tot 1-5. El speelde niet omdat de tegen stander zich heeft teruggetrokken. E2 behaalde een goede 5-0 overwin ning op Soccer Boys. Door goed voetbal had de tegenstander geen kans. Een goed spelend E3 hield WSE E3 in een stevige greep. Dit resulteerde in een 1-0 ruststand door een afstandschot in de krui sing. Na rust was E3 ook beter toch Waddinxveen - Afgelopen week zijn de eerste wedstrijden gespeeld in het nieuwe seizoen. Op dinsdag gin gen de dames van start met de vol gende uitslagen: Het team van cap tain T. van der Wal moest tegen Bleiswijk 2. De dames wonnen met 4-1. Het team van captain N. Terp stra spelend in de 4e klasse vetera nen moest uit tegen Westvoorne 1 en verloor met 2-3. Het team van captain G. Mathot ook spelend in de 4e klasse veteranen verloor met 2-3 van Moordrecht 1. De partij van G. Mathot en I. Scheurs was een span nende 3-setter, die de Waddinxveen- se dames verloren met 6-4, 6-7, 7-6. Ondanks een regenachtige start op zaterdag, konden alle wedstrijden gespeeld worden op het park. Bij een aantal uitspelende teams kon den de wedstrijden niet afgespeeld worden door hevige regenval. Zij moeten deze op een ander tijdstip inhalen. Herenteam 1 van captain M. Ancher, voor het eerst uitkomend in de 2e klasse, uitspelend tegen Bleiswijk 1, moest bij een 2-0 achterstand de wedstrijd staken. A. Wensink ver loor zijn single in twee sets. De dub bel van M. Ancher en P. Uittenbroek ging in drie sets verloren. De single van J. Baars werd in de derde set bij een stand van 3-3 afgebroken wegens regen. Gemengd 1 18+ van captain P. Verspoor, voor het eerst uitkomend in de 3e klasse, verloor met 2-3 van Binnenmaas. M. Hoog- eveen won haar single eenvoudig met 6-2 6-0. De mixed van P. Ver spoor en invalster W. Boelee ging met 6-3 5-7 3-6 naar de tegenstander. J. van der Hoorn had het zwaar. Hij verloor met 6-2 6-0. De damesdubbel werd gewonnen met 6-2 6-0. De herendubbel ging in een span nende regenachtige en winderige 3- setter verloren. Gemengd 2 18+ van captain J. Uitter- hoeve won met 4-1 van dorpsgenoot Waddinxveen 2. Gemengd 3 18+ van captain F.Bouma hebben hun wedstrijd niet in winst kunnen omzetten Gemengd 4 18+ van captain S. Bon- gaarts verloor met 1-4 van het Goud se TIOD 4. Gemengd 35+ van captain W. van der Valk heeft bij een stand van 2-2 de wedstrijd moeten staken i.v.m. regen. Gemengd 35+ van captain R. Schweinsberg verloor met 2-3 van Waddinxveen en Heren 35+ van cap tain W. Voogd verloor van Be Quick met 2-3. De zondagcompetitie had een mooie zonnige dag maar de wedstrijden werden verloren. Het herenteam van captain K. Verhey v. Wijk verloor met 4-2 van Charlois. De enige 2 punten werden binnen gehaald door G. van Kampen en K. Verhey van Wijk. Zij beiden wonnen hun singles. Het gemengd team van captain N. Dubois speelde uit te Nieuw Lekker- land. Zij hadden de pech dat ze op Mateco banen moesten spelen. De enige partij die werd gewonnen was de damesdubbel. Alle andere partij en, op de damessingel na, werden verloren in een drie setter. Het gemengd team van captain L. Welting speelde thuis tegen Hoog vliet 3. Zij verloor met 3-2. werd er een tegendoelpunt ge scoord. Uit een scrimmage werd uiteindelijk de verdiende overwin ning van 2-1 binnengehaald. Tegen de nummer 3 Lekkerkerk speelde E4 een sterke wedstrijd. Iedereen vocht voor de punten zodat een 5-2 over winning terecht was. Groeneweg F1 speelde tegen Moerkapelle F1 de kampioenswedstrijd. Een snelle start leidde tot de 2-0. Dit was uit eindelijk de aanzet tot een goede maar tevens rommelige wedstrijd. -De eindstand van 10-0 was uiteinde lijk terecht. F1 is KAMPIOEN. F3 speelde tegen Berkel F2 een goede wedstrijd, vol inzet. Toch was Berkel een maatje te groot zodat de eind stand werd bepaald op 1-11. Groene weg F4 speelde tegen Ommoord een spannende wedstrijd. De teams waren aan elkaar gewaagd. De opge bouwde voorsprong werd met hard werken verdedigd zodat er een 4-3 overwinning werd behaald. Groene weg werkte als tijgers tegen Ommoord F6, maar dit was niet vol doende zodat er werd verloren met 3-0. Zevenhuizen - Vrijdag 14 april speelde heren 1 thuis de revanche tejl B.C.R. Rijnsburg. In februari speelden zij ook al tegen elkaar. Zevenhui' liet toen de winst met 5-3 liggen. Afgelopen vrijdag werd er flink gestredd wat eindigde in een knappe revanche. Fred Zweere ging als eerste heer«| start. De stand ging gelijk-op. Tot twee keer toe trok Fred echter aai langste eind (15-12, 15-12). Carlo van Leeuwen was als tweede aansla eerste set wist hij net te winnen (15-13), maar in de tweede set konh niet weer waar maken (12-15). Eer derde set moest uitkomst bieden. 0 werd nog een spannende strijd. Carlo kwam met 1-10 achter. Door har knokken en niet opgeven kwam hij terug in de wedstrijd en wist met 15-11 te winnen. Vervolgens was het de beurt aan Henk den Hartog. Ook HeJ startte met een gelijk oplopende set. Wist deze echter te winnen (15-12) J won vervolgens de tweede set op zijn sloffen (15-4). Peter van Riemso:jJ speelde de laatste enkel van de avond. Dit keer geen echt spannendestriif Peter was duidelijk beter (15-3, 15-11). Inmiddels was de stand 4-0 in h voordeel van Zevenhuizen. Fred en Carlo speelden als vanouds. Hoewel» in de tweede set nog even knokken werd, gaven zij de partij niet meer» handen (15-4, 15-13). Henk en Peter hadden het duidelijk moeilijker. 4 heren van Rijnsburg wisten het spel goed onder controle te houden tj sleepten zo de buit binnen (9-15, 7-15). Vervolgens speelden Carlo en Fe'l een moeilijke eerste set (8-15). Ook in de tweede set stonden zij met»-» flink achter. Toch knokten zij nog een heel eind terug. Helaas niet voie«| de voor winst (12-15). De laatste partij van de avond was voor Fred<| Henk. Zij speelden een goede wedstrijd en ondervonden weinig tegenstafj (15-8, 15-4). De revanche tegen B.C.R. Rijnsburg eindigde in een 6-2 over winning voor Zevenhuizen. Waddinxveen - Flyers Dames 1 wint van Juventus uit Schiedam en behoudt de le klasse Rayon-status. Jongens Junioren 1 wint en heeft het kampioenschap binnen hand bereik. Heren 1 behaalde uit in Den Haag tegen Jumpers de volle winst en de kans op promotie. Ook was er winst voor Jongens Adspi- ranten 1 en Meisjes Junioren 1. Verloren werd er Jongens Benja mins. Alle Flyers-teams, die nog in de race zijn voor een kampioenschap of eventueel een beslissingswed strijd kunnen afdwingen, deden wat er verwacht werd. ames 1 had nog twee punten nodig om zeker te zijn van handhaving in de le klasse Rayon. Tegen Juventus moest dit dan gebeuren. De start was in ieder geval veelbelovend. Flyers nam het initiatief en wat belangrijker was, men wist ook te scoren. Toch slopen er gaandeweg de eerste helft enige slordigheden in het spel en hierdoor was de ruststand 27-23. In de tweede helft draaide Flyers op volle toeren, het hele team was zich er van bewust dat er gewonnen moest worden - en Juventus moest afhaken. Fel op de bal, wachten op de kans en deze dan benutten, zo werd een grote voorsprong opge bouwd. "Eindelijk weer eens het echte Dames 1 gezien" verzuchtte een supporter. Uitslag 65-39. Tops coorders: Jolanda Geurts en Anita van Unen met 14 punten. Heren 1 reisde af naar Den Haag om tegen Jumpers 3 in de race te blijven voor een promotieplaats. Vooraf misschien een lastige tegenstander, maar in de loop van de wedstrijd bleek toch dat Flyers de betere ploeg was en ondanks de traditiege trouwe mindere periodes niet echt in gevaar kwam. Via een ruststand van 24-39 werd de einduitslag 55-76 bereikt. Topscoorder was Mike Heerkens met 19 punten. Jongens Junioren hadden in Jum pers een lastige tegenstander. Met twee winstpunten voorsprong en nog twee wedstrijden te spelen moest er gewonnen worden om kampioen te kunnen worden. De eer ste helft ging een beetje moeizaam. Flyers had wel het beste van het spel, maar het lukte niet om een geruststellende voor voorsprong op te bouwen. Ruststand 33-29. In het begin van de tweede heflt gebeurde dit wel. Flitsend ging Flyers van start en toen Jumpers eindelijk weer een beetje greep op de wedstrijd dacht te hebben, keken zij al tegen een achterstand van 16 punten aan. Hierna nam Flyers wat gas terug en controleerde de strijd. Uitslag Topscoorder: Vincent Hageman 1 26 punten. J Jongens Adspiranten 1 nen om een beslissingswedstrijd te dwingen voor het kamp schap. BV Alphia was de tegen* der en deze ploeg staat laag competitiestand. Flyers voortvarend en had twee do 1 lingen. 93 punten scoren da j de men de 1000 in deze comp ,J en ook een keer boven de komen. De eerste heflt liep j gens het boekje, ruststand o 1 de tweede helft bereikte me' elfde minuut de 93 punten en 7 al lang geen sprake meer echte wedstrijd. De vraag w hoog de score zou oplopen. 21 klonk het fluitsignaal, top J der: Sebastiaan Overdam punten. „n ui: Meisjes Junioren 1 kon bi) stap van Dunkinn ook niai beslissingswedstrijd forcer dan moest er eerst gewon" den van Leiderdorp. De ge.,pt ,u| strijd bleef het spannend. 2ifij Flyers niet om Leiderdorp af te schudden. Ruststand - ^111 goede start in de twe v3n I bracht Flyers een voorspro's punten en hierna kwam ,^51 ning niet meer in gevaar. 41.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 8