IN DE SPOTUfi iu m REIZEN VALUTAQUIZ NIEUWE RUBRIEK üL CTIE TGELD AO JAAR TECHNISCHE HANDELS ONDERNEMING JONKER B.V. Aandelenresearch Strategie De winnaars van de Reizen Valutaquiz zijn: Zevenhuizen-Moerkapelle 2e jaargang nummer 60 ik ag^«gpfp Nederland accent-portefeuille Week 17 DSB Groep binnenkort naar de beurs Beleggen met werknemerssparen niet meer mogelijk Openstellingstijden Vrijdag 5 mei Bevrijdingsdag gesloten INTERNETSITES Telefoonnummers Algemeen: 0180-63 73 83 Geldzaken: 0180-63 73 70 Hypotheken: 0180-63 73 53 Beleggen: Reizen: 0180-63 73 58 0180-63 73 73/74 Verzekeringen:0180 - 63 73 83 Moerkapelle: 079-593 5885 Openingstijden: maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 -16.00 Bezoekadressen: Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle Rabobank V l|, Xft' li J z* Op 7 april vierde Technische Handelsonderneming Jonker B.V. uitgebreid haar 40-jarig bestaan. Het bedrijf houdt zich voornamelijk bezig met het onderhoud van (stoom)ketels voor voornamelijk de industri ële markt.Gedacht kan worden aan verwarmingsketels voor grote gebouwen zoals in zie kenhuizen voor tuinbouwbe drijven e.d. De onderneming is gevestigd in Moerkapelle en wordt inmiddels geleid door de tweede generatie Jonker. Naast Hans Jonker (zie foto) die algemene leiding hebben zijn beide broers Taco en Eric ook zitting in de directie. Langs deze weg feliciteren wij nogmaals de familie Jonker met het jubileum en wensen wij haar veel succes in de toe komst. Indien uw batterij op is van uw digi pas bestelt u dan zo snel mogelijk een nieuwe. Dit duurt ongeveer een week. De batterij is vanwege veiligheidsre denen niet te vervangen. Uw nieuwe digipas is eventueel telefonisch te bestellen onder tel. nr. 0180 - 63' 73 70 of 079 - 593 5885. Denkt u bij het afhalen van uw nieuwe digipas aan uw legitimatiebewijs. Economische en marktontwik kelingen De Amerikaanse economie blijft hard doorgroeien, met name omdat de consument veel geld uitgeeft. Niet alleen de economi sche groei over ooQImaar ook de orders voor duurzame goe deren waren in maart weer sterk. Het consumentenvertrouwen daalde in april weliswaar licht, maar was hoger dan de markt had verwacht. Kortom, de Ameri kaanse economie vertoont nog geen tekenen van afzwakking. Maar zorgwekkend is dat nu uiteindelijk de inflatie lijkt op te lopen. Wij hebben daarom de adviezen voor obligaties en aan delen verlaagd naar respectieve lijk neutraal en onderwogen. De ECB verhoogde de rente van 3.5% naar 3.75%. De redenen voor de verhoging zijn de zwak ke euro, die deze week een nieuw dieptepunt bereikte, de sterke geldgroei en de sterke kredietgroei. Deze factoren lei- den tot het risico van oplopende inflatie. Wij zijn echter niet pessimistisch gestemd over de inflatievooruitzichten. De olieprijs is immers gedaald en de vergelijkingsbasis voor de jaar-op-jaar cijfers wordt steeds beter. Hierdoor is de Duitse inflatie jaar-op-jaar in april gedaald van 1.9% naar 1.5%. De inflatie was hiermee licht lager dan door de markt werd verwacht. Ook in Italië is de inflatie iets meer gedaald dan werd verwacht. Wij verwachten dat de ECB voor het einde van het jaar nog eenmaal, of misschien tweemaal, de rente met 25 basispunten zal verhogen. Hiermee zijn wij optimistischer dan de markt. portefeuille performance deze week uit. '00 philips 13.4 walt disney 10.3 kpn 8.2 nokia 7.5 stmicroelectr. 7.4 vnu 4.9 ing 4.9 kon.olie 4.3 telefonica 3.2 schering 3.2 abn amro 1.4 ahold 1.0 getronics 0.9 unilever 0.5 heineken -0.2 aegon -0.2 dsm -0.3 fortis nl -2.1 akzo -2.6 upc -12.6 nederland-accent 3.9 aex-index 3.1 DeTMT-sectoren blijven last houden van grote volatiliteit en gezien de Amerikaanse inflatie cijfers zal dit klimaat nog wel even aanhouden.Tweede paas dag daalde de Nasdaq flink, maar daarna trad een redelijk herstel op. Dit was ook duidelijk in de portefeuilles te merken. TF1, Philips, Walt Disney, Sie mens, KPN, Nokia, STMicroelec- tronics, Ericsson en VNU voer den de ranglijsten aan. Bij de topfondsen uit de portefeuille was alleen Warner-Lambert als niet-TMT fonds een vreemde eend in de bijt. De koers van de onderneming blijft profiteren van de goede resultaten en de komende overname door Pfi zer, dat eveneens met goede winstcijfers kwam. Bij de dalers in de portefeuille had UPC last van onzekerheid over toegang van concurrenten op het eigen kabelnet. Performance Nederland- accentportefeuille De Nederland-accent portefeuille behaalde de afgelopen week een rendement van 3.9%, terwijl de AEX-index met 3.1% steeg. Daarmee behaalde modelportefeuille een outperformance van 0.75% ten opzichte van de AEX-index. Sinds het begin van het jaar bedraagt het rendement op de modelportefeuille 4.2%. De AEX-index daalde in dezelfde periode met 0.7%. Wijzigingen in de Nederland-accent portefeuille Deze week zijn er geen wijzigingen in de Neder land-accent portefeuille. Veel vakantiegangers komen thuis met restjes vreemde valuta. De brief jes worden vaak ingewisseld het munten verdwijnen in een la. met de invoering van de Euro zijn deze straks niet meer te gebruiken. Reden voor het Fonds Zomerpostzegels om te vragen ze in te leveren voor het goede doel. Maar ook munten uit andere dan de Eurolanden en zelfs munten die al uit de roulatie zijn, zijn welkom. Het geld zal door het Fonds Zomer- postzegegel worden gebruikt voor het financieren van projecten voor ouderen in een achterstandssituatie. Vorig jaar brachten in totaal 174 ban ken samen f46.901,77 bij elkaar! Heeft u wellicht muntgeld over en wilt u graag meedoen aan deze actie dan bent u van harte welkom in de Geldwinkel te Zevenhuizen en uiteraard op onze bank in Moerka pelle. Bedankt voor uw medewerking! D.van Leeuwen, Zonnedauw 12 te Boskoop J.W.M. v.d. Graf, Staringstraat 59, Zevenhuizen Zij worden beloond met een heerlijke zak muntendrop die zij kunnen afhalen bij op het Rabobank Reisbureau. Regelmatig ontvangen wij van onze relaties vragen over het nieuwe belastingplan. Wij zullen daarom éénmaal in de twee weken antwoord geven op een vraag die u ons heeft gesteld. Vandaag treft u de eerste Vraag Antwoord Belastingplan 21e eeuw aan. Als u een vraag heeft over het nieu we belastingplan laat het ons dan weten. Komt uw vraag in het Hart van Holland dan ontvangt u van ons een boekje met de belangrijkste fis cale wijzigingen. Uw vragen kunt u richten aan: Afdeling Financieel Advies Dorpsstraat 190 2761 AJ Zevenhuizen. O.v.v.Vraag Antwoord 2001 e-mail: rabo3750@tref.nl Monique van Maanen-Bos- man, Pieter-Jan van Meer- ten, Pieter van der Steen - Financieel Adviseurs Waf gebeurt er met mijn Spaarloon- en Premies paarrekening? De Spaarloonpremie wordt vanaf 2001 niet meer geïn dexeerd maar bevroren op het huidige niveau van fl. 1.736,-- De toonheffing voor de werkgever wordt verhoogd van 10% naar 15%.. Ook de Premiespaarregeling wordt vanaf 2001 niet meer verhoogd. De maximale spaarpremie blijft staan op fl.1.158,-. Momenteel wordt de premie belastingvrij door de werkgever toegekend. Vanaf 2001 moet er echter door de werknemer 15% belasting over de premie betaald worden. Deblokkeren van het spaartegoed binnen de periode van 4 jaar blijft mogelijk voor dezelfde bestedingsdoelen. Het aantal deblokkeringsmogelijkheden wordt waarschijnlijk voor zowel de Spaarloon- als Premiespaarregeling uitgebreid met de volgende doelen: - start van een voor eigen rekening gedreven onderneming - opname van verlof in het kader van de verlofspaarregeling - financiering van scholingsuitgaven Spaartegoeden tot een bedrag van 17.000,- NLG 37.500,-) zijn vrijgesteld van de rendementsheffing in Box lil. Heeft u een vraag over het nieuwe belastingplan? Stuur hem op naar: Afdeling Financieel Advies Dorpsstraat 190, 2761 AJ, Zevenhuizen, O.v.v.Vraag Antwoord 2001; e-mail: rabo3750@tref.nl DSB Groep N.V., de snelgroeiend specialist in doorlopende krediete en hypotheken, vraagt opkortets mijn een beursnotering aan opd Officiële Markt van de Amsterdai Exchanges N.V. Rabo Securities is leider van syndicaat dat de aandelemiitgi verzorgt. Zij verwacht dat er de NLG 700 - 900 miljoen geplaats gaat worden. Het betreft voor 5(8 een herplaatsing en voor 50% ei emissie van nieuwe aandelen. D opbrengst van de emissie won door DSB Groep aangewend voo de financiering van acquisities e investeringen in autonome gros zoals verdieping en verbreding va de financiële producten en diet sten en de verdere uitbouw van t dienstverlening via internet. Vanaf 1 juni 2000 is het niet mee mogelijk om te beleggen met gel den van spaarloonrekeningen premiespaarrekeningen. De bedri ven die dit wel als opnamemogf lijkheid in hun reglement hebbe staan zullen hierover tijdig worden geïnformeerd. Beleggingsafdeling 5 mei telefonisch bereikbaar van 9.d uur tot 16.30 uur. Belt u dan wel het directe tele foonnummer: 0180 -63 7358. De bank hanteert geen afwijkend avondopenstelling. 15 mei 25 mei Glasbloempresentatie Beleggen in Azië! 1www.mistermail.nl Hier kunt u zich gratis abonnere' op meer dan 100 onderwerp» waarvan u dan via e-mail de laat berichten krijgt toegestuurd, b- zowel zakelijke als partial onderwerpen. www.filternet.nl Worldonline en de EO gaan same werken. Zij brengen een gesc o de toegang tot het Internet. sen die dit graag willen kunnen» op deze site aanmelden. Vana, mei start de EO als Internetpr der. www.kieskeurig.nl Waar moet u op letten bij e koop van huishoudelijke apP ten, computers, televisie, video, moet ik allemaal weten0)!e.,||e DVD-speler? Op deze site is dat maal te lezen. Erg handig- www.dassic-avenue.nl Voor de liefhebber van auto's is dit een geweldig®sl gegevens van ol^'merSn0Stal prachtige plaatjes erbij- gie viert hier hoogtij. MN

Hart van Holland | 2000 | | pagina 2