LITI E Onder invloed: BROUWER DE KONING f°to's in het Hart van Holland Guus Kuijer voor mooi in voor- en tegenspoed Guus Kuijer Eend voor eend INBRAAKBEVEILIGING! deHaij vanderWende Exclusief en in het bijzonder voor de regio Zevenhuizen-Moerkapelle Johannes Boerop jWillempje (Willy) van der Burgh-Tuitel iet t JEl. 0182-615055 UITVAARTVERZORGING BERICHTEN BE N E 29.000 exemplaren Hart van Holland/3 mei 2000 pagina 3 Opbaargelegenheid o.a.: Zevenhuizen: Schoolstraat 18 ^«fcrde foto's in het Hart van Holland te etl aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la ICenhui2en besteld worden (kosten: ƒ7,50. per foto). s dienen van tevoren betaald te worden. Altijd samen, amen GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN Grote sortering van modellen en steensoorten in onze toonzaal aanwezig. Waddinxveen Alarmsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Camera- en toegangscontrole-systemen BORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf Bel voor een gratis beveiligingsplan Raadhuisstraat 9 2751 AT Moerkapelle tel. 079-5933656 fax 079-5932349 ADVOCATEN (Afspraak op locatie mogelijk) Barbizonlaan 82 - 2908 ME Capelle aan den IJssel - Tel. 010-2204400 Bedroefd geven wij u kennis dat de HEERE uit ons midden heeft Weggenomen, mijn innig geliefde man, onze lieve zorgzame vader len opa |in de leeftijd van 69 jaar. M.J. Boerop-Verhoek Joke Johan en Susan Linde, Tom Diny |26 april 2000 |Asterstraat 24 1 GR Zevenhuizen |Ce begrafenis heeft maandag 1 mei, na een rouwdienst in de aula I van Zorgcentrum De Zevenster, plaatsgehad op de Gemeentelijke Begraafplaats te Zevenhuizen. God looked around His garden And found an empty space; He then looked down upon earth And saw your tired face. He put His arms around you And lifted you to rest; God's garden must be beautiful. He only takes the best. ■Bedroefd, maar met bewondering voor de wijze waarop zij haar langdurige ziekte heeft gedragen, geven wij u kennis van het ■overlijden van mijn vrouw, onze moeder, oma, dochter, zuster en schoonzuster |ta de leeftijd van 47 jaar. Nick van der Burgh Marlies en Rob Jeroen Aline en Robbert Pa en Ma Tuitel en verdere familie I27 april 2000 ferweg 38 p5l CN Moerkapelle De begrafenis heeft dinsdag 2 mei plaatsgehad op de begraaf plaats "Westhage" aan de Akkerweg 82-84 te Moerkapelle. UITVAARTVERZORGING Zevenhuizen en Moerkapelle Mef eerbied en respect I k' USUAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN DIRECTE HULP BIJ OVERLUDEN Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoomstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. Door .lulia Pengirim Van Guus Kuijer weet ik nog twee dingen. Dat hij intens bevriend was met een kraai en dat hij kon jokken als hem dat goed uitkwam. Wie naar de juiste spelling van zijn naam vroeg, kreeg dit antwoord: de K van koe en de rest hangt eron der. Mooi niet, dus, maar het was wel grappig. Kuijer heeft iets met dieren. Met z'n overleden hond Olie en met eenden, die hij jaren bestudeerde. Daar kwam de prachtige bundel 'Eend voor eend' van; verhalen over ZIJN eenden die alle een naam kregen en andere, met wie hij niet bevriend raakte. De bevriende eenden kregen niet alleen een naam, ze werden her kenbare personages. Zoals de schrijver uitlegt: eerst zijn het alle maal dezelfde eenden. Tot je merkt, dat ze verschillend zijn, ver schillende kleuren hebben, zelfs verschillend kijken. De verhalen gaan over vriend schappen en bescherming. Over woerden die al gehandicapt zijn, omdat ze woerd zijn. En een gehan dicapte woerd met hangende vleu gel of kreupele poot is dus dubbel gehandicapt. Met tekeningen va.» Ilié/ijong-ïüimg Over jagers, die zeggen de natuur te beschermen, niets dan slechts; Kuijer loopt ze met opzet voor de voeten, hij zag te veel half aange schoten eenden, die een langzame en pijnlijke dood tegemoet gingen. Zoals Kuijer over zijn eenden schrijft, zo zie je ze voor je: ze vlie gen omdat ze kunnen vliegen. Gaat er één omhoog, dan volgen de andere. Om de pret van het vliegen en om het trekken van een lang remspoor. Daar houden eenden wedstrijden in. Onderhand legt Guus Kuijer ook uit, waarom pullen, de pasgeboren eenden, vrijwel direct kunnen zwemmen: ze zijn vet gemaakt door de moeder en dus 'waterdicht'. En dat zijn pullen niet, die onder een lamp zijn uitgebroed. Die hebben een hekel aan water, want nog niet waterdicht. De schrijftrant van Kuijer is jolig en soms een beetje wijs. Tot m'n ver bazing las ik, dat Kuijer er niet tegenop ziet mes en vork in een gebraden eend te zetten. 'Behalve als zo'n eend een naam heeft. Want een dier dat eenmaal een naam heeft gekregen, eet je niet op'. En zo is het maar net. Totaal verschillend van 'Eend voor eend' is Kuijers jongste werk 'Voor altijd samen, amen'. Hierin speelt het meisje Polleke de hoofdrol, ver liefd op de Marokkaanse jongen Mimoen. Ze gaan bijna twee jaar met elkaar, tot het niet meer mag, vanwege het geloof van Mimoen. Bovendien zijn ze al bijna groot en moet Mimoen later trouwen met een Marokkaans meisje, met alvast een stofdoek op d'r kop. 'Lekker handig', denkt Polleke, op voor hand rancuneus. Een van de vele rode draden in dit boek wordt gevormd door de moe der van Polleke en haar meester, die verliefd wordt op moeder, nadat moeder hem heeft uitgescholden voor kakkerlak, omdat hij Polleke voor racist zou hebben uitgemaakt. Heel ingewikkeld allemaal, maar wel aardig beschreven: 'Mijn moe ders gezicht klaarde op en liet zich in een stoel zakken en begon te schudden. Ze is een meter drie ëntachtig en te dik, dus dat wil wel schudden'. De verslaafde vader speelt in dit verband geen rol, want die is er tus senuit geknepen om te hokken met vrouwen die ook 'gebruiken'. Toch voelt Polleke vriendschap voor Spiek, haar vader, die zij node mist en toch altijd haar vader blijft. Mooi! Maar onderhand legt Kuijer ook uit, hoe het soms zit met ouders, die soms gescheiden zijn en soms niet, dat kinderen soms twee vaders hebben of twee moe ders, die dan homo zijn of lesbisch. Gelukkig is het Kuijer, die dit alle maal uitlegt, waardoor het onder werp wel duidelijk is, maar nergens zwaarbeladen. Verder speelt nog een belangrijke rol een kalfje, dat naar Polleke is genoemd en een plaatsvervangende vriendschap biedt. Belangrijk zijn ook Polleke's grootouders, die het meisje leren bidden op een manier, die met de kerk weinig te maken heeft. Kort om, een ingewikkeld verhaal dat aan alle kanten klopt en een happy end biedt dat ik niet verklap. Hoe het met meester Wouter en Polleke 's moeder afloopt weet ik niet. Ze hadden nogal eens ruzie, moeder en die droogkloot, dus van trouwen zal wel niet veel gekomen zijn. Amen. Guus Kuijer: Eend voor eend; met tekeningen van Thé Tjong-Khing - uitgeverij Querido - f15,-. Guus Kuij er: Voor altijd samen, amen; met tekeningen van Alice Hoogstad - uit geverij Querido -f24,95. Deze boeken zijn te koop/ te bestellen bij: bruna Dorpsstraat 129 - Zevenhuizen Tel. 0180-631251 De Gedenkteken Specialist Voor een blijvende herinnering Zegwaartseweg 4A, 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079 - 341 62 27 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. De politie hield donderdagmorgen rond 7.30 uur op het Noordeinde een 56-jarige automobilist uit Hazerswoude-dorp aan die te diep in het glaasje had gekeken. Zijn rij gedrag had de aandacht van de agenten getrokken. Een ademtest aan het bureau kwam tot een pro- milage van 2.35. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2000 | | pagina 3