\Con\nginnedag in de regio Koninklijke onderscheiding voor de heer Vuijk Opnieuw zes gedecoreerden in Waddinxveen Koninklijke onderscheiding voor viertal Boskopers Uitslag loterij Koninginnedag Jeugdafdeling Groeneweg op Koninginnedag Uitslag prijsvraag Wereldwinkel Koninginne- dag- viswedstrijd pagina 8 Hart van Holland/3 mei 2000 Erkenning en waardering Redenen voor toekenning Door Karin Heeren Zevenhuizen - Ter gelegenheid van de traditionele Mintjestregen' op de dag voor Koninginnedag is de heer R.A.3. Vuijk uit Moerkapelle door Hare Majesteit de Koningin benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De onderscheiding en de bijbehoren de versierselen werden op vrijdag 28 april uitgereikt door waarnemend burgemeester J.W.J. Wolf. De heer Vuijk heeft deze onderscheiding gekregen op grond van zijn bijdragen binnen het Voortgezet Onderwijs en verschillende maatschappelijke acti viteiten. De heer Vuijk was van 1964 tot 1999, een periode van 35 jaar werkzaam binnen het onderwijs. Hij was 15 jaar docent wis- en natuurkunde aan de Thorbecke Scholengemeenschap te Den Haag, waar hij aansluitend vier jaar de functie van conrector/plaatsvervangend rector heeft vervuld. Nadien heeft hij 16 jaar wiskunde Dalton gedoceerd in Den Haag. Tijdens zijn onderwijscarriere was hij lid en later voorzitter van de advies commissie opgaven 'centraal schriftelijk eindexamen'. Tegelijkertijd was hij 31 jaar auteur van Getal en Ruimte, boeken wis kunde voor het voortgezet onderwijs. Ook op het maatschappelijk vlak was de heer Vuijk actief. Zo was hij 33 jaar bestuurslid van de Stichting Vioolprijs Ior- dens, tien jaar bestuurslid van de Stich ting Davina van Wely Vioolconcours en tevens vijf jaar bestuurslid van de Stich ting Yehudi Menuhin Studiefonds. De heer Vuijk is mede initiatiefnemer geweest bij de oprichting van de Stichting Violprijs Iordens en de Stichting Davina van Wely Vioolconcours. Hij heeft hierdoor een grote bijdrage geleverd aan de kunst. Door Karin Jongkind Waddinxveen - De uitreiking van de koninklijke onderscheidin gen ging ook dit jaar niet aan de inwoners van Waddinxveen voorbij. Evenals in 1999 ontvingen zes mensen een 'lintje' als blijk van waardering voor hun grote inzet op politiek, maat schappelijk of kerkelijk terrein. Mevrouw C.C. Blonk en de heren J.F.J. Kloosterman, G. van Lagen, A.C. van Putten en P. de Vries werden benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau. De heer T. Drost werd benoemd tot Ridder in dezelfde Orde. Burge meester Jonkman speldde het zestal tijdens een bijeenkomst in de Raadszaal hun onderscheiding op. De aanwezige familiele den, vrienden en bekenden van de nieuwe gedecoreerden brachten na de plechtigheid een toost uit op de nieuwe Meden in de Orde van Oranje-Nassau'. Voor de meeste gedecoreerden is de erkenning en de waarde ring die onlosmakelijk verbon den zijn met de toekenning van de Koninklijke Onderscheiding het meest waardevol. De nieu we Waddinxveense onderschei denden vormen hierop geen uitzondering. Toon Drost werd benoemd tot Ridder vanwege zijn vele acti viteiten op kerkelijk en politiek gebied. Voor de Gereformeerde Gemeente was hij onder ande re actief in het evangelisatie werk en initiatiefnemer voor de oprichting van een eigen zon dagsschool in Waddinxveen. In de politiek was Toon Drost in de jaren 1977-1986 gemeente raadslid voor de SGR Daar naast is hij jaren op bestuurlijk vlak actief in de gehandicap tenzorg. De verdiensten van de heer Kloosterman liggen voorname lijk op kerkelijk terrein. In 1961 werd hij benoemd tot diaken van de Nederlands Hervormde Gemeente in Waddinxveen. Hij was vanuit deze functie voorna melijk belast met de zorg voor de armen en vanaf 1962 ook verantwoordelijk voor de admi nistratie en het penning meesterschap van de gezins zorg van de diaconie. Van 1973 tot 1994 was de heer klooster man Kerkvoogd van de Her vormde Gemeente. Mevrouw Blonk kreeg haar decoratie voor slechts één taak, die zij echter gedurende zéér lange tijd en met grote toewij ding vervult. Mevrouw Blonk is sinds de oprichting van de afde ling Waddinxveen van het Koningin Wilhelmina Fonds bestuurslid voor deze organisa tie. Ondanks haar hoge leeftijd is zij onlangs gestart met het leren verwerken van de admi nistratieve gegevens van 'haar KWF' op de computer. De heer de Vries heeft ver schillende activiteiten op zijn naam staan. Hij was medeop richter van de cantorij van de Immanuelkerk en ouderling bij deze kerk. Vanaf 1981 was hij voorzitter van tennisvereniging Be Fair en later voorzitter van de sportvereniging 'Groot Be Fair'. Naast deze werkzaamheden is hij penningmeester geweest van de landelijke organisatie 'De Nationale Boomfeestdag', voor zitter van de studiebeleggings club en secretaris van de Open bare Bibliotheek in Waddinxveen. De heer van Putten is voorna melijk actief geweest in het jeugdwerk. Allereerst als jeugd werkleider van de Hervormde Kerk, later als secretaris van het wijkcomité 'de Wingerd'. In 1981 was de heer van Putten mede oprichter van de volkstuinvereni ging 'Ons Genoegen'. Sinds 1996 is de heer van Putten dia ken van de Bethelkerk en secretaris van de Centraal Her vormde Kerk Waddinxveen. De heer van Lagen is al van jongs af aan actief bij verschil lende organisaties en instellin gen: als E.H.B.O.-er bij zijn werkgever Unilever ontving hij van de gemeente Rotterdam in 1980 de Vrijwilligersmedaille. Sinds 1969 is hij lid van de SGP en vertegenwoordiger van deze partij tijdens bijeenkom sten van het PCW (een lokaal samenwerkingsverband tussen diverse politieke partijen in Waddinxveen). In de periode 1973 tot 1995 was de heer van Lagen actief als notabel van de Nederlands Hervormde Kerk in Waddinxveen. Boskoop - Ter gelegenheid van de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin, zijn dit jaar ook in Boskoop koninklijke onderscheidin gen uitgereikt aan mensen die zich op een of andere manier op bijzondere wijze hebben ingezet voor de (lokale) samenleving. Het betrof een viertal heren, waarvan er één werd benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau en het overige drietal tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. (v.l.r.r.:) de heren A Boer, J. Moerenhout, burgemeester J. Rijsdijk, M.P.A.J. Groenendijken D.M. van Gelderen (foto: fotopersburo A. Fioole) De heer D.M. van Gelderen werd benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Van Gelderen heeft zich vanuit zijn hoofdfunctie ontwik keld tot een internationaal des kundige op het terrein van de dendrologie. Zijn uitgebreide plantenkennis heeft hij altijd volledig ten dienste gesteld aan al degenen die hem advies vroe gen. Zijn interesse ging altijd uit naar de planten, een zo groot mogelijk assortiment en het ver groten van de kennis van plan ten in het algemeen. Voorts heeft hij een groot aantal rassen gekweekt welke talloze malen werden bekroond. Zijn interna tionale publicaties op zijn vakge bied gelden internationaal als toonaangevend. Er is sprake van bijzondere verdiensten van zeer exceptionele aard jegens de samenleving. De heren M.P.A.J. Groenendijk, A. Boer en J. Moerenhout wer den benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. De onder scheiding werd aan de heer Groenendijk toegekend vanwe ge het feit dat hij zich naast zijn veel aandacht vragende hoofdfunctie, inzet als water schapsbestuurder. Daarnaast was hij bestuurlijk actief en thans zet hij zich ook nog op andere manieren in voor het regiomannenkoor Die Gouwe Sanghers. De heer Boer ont ving de onderscheiding vanwe ge het feit dat hij op lokaal ter rein actief is (geweest) als penningmeester van de muziekvereniging, de plaatse lijke VVV en een buurtcomité. De heer Moerenhout heeft van uit zijn vroegere hoofdfunctie en ook thans nog verdiensten ontwikkeld op het terrein van de opleiding van verkeersvlie gers in het bijzonder en de bur gerluchtvaart in het algemeen. Daarnaast was hij op lokaal en provinciaal terrein als vrijwilli ger actief. Zevenhuizen - De loterij Jeug club- zondagsschool- kind" vakantiefeest bij de hervorm kerk heeft de volgende naars opgeleverd: de hoofdp (entreekaarten Warner Br Movie World) is gewonnen d mevrouw G. Spinhoven - 0 man; 2e Prijs lotnummer! blauw (ets molen vierga Zevenhuizen); 3e Prijs lotn mer 799 geel (BaByliss föhn) De 2e en 3e prijs zij te halen bij Ineke van 4 Vlugt, Oogstpad7 Op vertoon van It juiste lotnummer, Prijs (een set voorra bussen) gewoon door H. van de K' Zevenhuizen - Dit weeks geen voetbal op het Sportp' van 't Verlaat. Afgelopen zat' dag stond er een grote sta van de Jeugdafdeling van vo balvereniging Groeneweg het dorp. Vele attracties waren er z een dolfijn die kinderen ver berde en ze weer kwijtraa door een glijbaan, een springkus die overvol was, en een t' fooncel waarin tafeltennist ietjes zweefde en waar men prijzen mee kon winnen. 0 was er spijkerbroekhangen darten bij de voetbalvers ging. Aan de inwendige mens w ook gedacht, door de grote inzet van vele was het, mogelijk veie dorpsgeno-j ten van een saté of brood-! je hamburger te voorzien. 1 Zevenhuizen - In de Were! winkel worden ballen verK die voor een eerlijke pnjs1 ingekocht en die zonder kina arbeid zijn gemaakt. Op Ko ginnedag kon men een een] Beach Volleybal winnen doo raden hoeveel ballen een w nemer op een werkdag stikken. Deze bal is gew° door Lien de Jong, De Len in Zevenhuizen. Zij 9ar enige het goede antwoord De bal kan op zaterdag jj tussen 10.00 en 16.W worden afgehaald in deW winkel op het Dorps plein. Zevenhuizen - °P april werd er gevist in vaart. De wedstrijupnoeW ganiseerd door de Heng Zevenhuizen-Moerkapejej Oranjevereniging. ue v. was ook dit jaar 9 r deden 13 junioreni en v ren aan de wedstrij p- weer werkte niet erg was koud en de vis trek. Er werd m gram is gevangen, t junioren werd Fran 100 gram, tweede wer Huisman met 80 gr werden Peter Verwaai, Gouweloos, Jess'" ,g 5erit met 60 gram vis. bij ren werd mevrouw [vvee4 eerste met 1.200 gr ^gt 96 werd M. Wagenvoort gram en derde we Bos met 900 gram

Hart van Holland | 2000 | | pagina 8