Koninginnedag in Zevenhuizen-Moerkapelle i koninginnedag in Waddinxveen: gezellig druk I i Boskoop viert koninginnedag Slu öl PP Hart van Holland/3 mei 2000 pagina 9 Spelletjes en optochten Door Svlvia van Doornen Boskoop - In Boskoop werd de viering van koninginnedag evenals voor gaande jaren weer een echt volksfeest. Jong en oud vermaakten zich prima want er was van alles te doen. De activiteiten begonnen 's mor gens rond 9.00 uur met een aubade op het Raadhuisplein. Door de toe gestroomde mensenmassa werden onder andere het Wilhelmus, het Boskoops volkslied en "In Holland staat een paleis" werkelijk uit volle borst meegezongen, terwijl Harmonie Concordia en Harmonie Excelsior voor de nodige begeleiding zorgden. Ook Scoutingband 'De Schouw' en de UIT blazers waren bij de aubade van de partij. Tijdens zijn toespraak op het bordes- van het raadhuis, stond burgemeester J. Rijsdijk stil bij het feit dat het in Boskoop inmiddels al 50 jaar lang een traditie is om middels een aubade op de ochtend van koninginnedag, hulde te bren gen het koningshuis. Aansluitend op de aubade werd de vrijmarkt bij het Praathuis geopend, ging de fietstocht vanaf diezelfde locatie van start en kon men op het terrein bij ConneXXion de wedstrijden met de mini-motoren volgen. Verder was er die dag een koffiecon cert in de Rozenburcht, een demonstratie Line Dance en tal van spelen op de traditionele koninginnedag-locaties Floreant en Con neXXion. »r Karin Heeren lewellhet weer hier en daar lelbreker was, zat de stem- |i-g er in de drie dorpsker- van Zevenhuizen-Moer- lelle goed in. Overal laren Koninginnedagacti- teiten georganiseerd: Een libade in Zevenhuizen en wkapelle, een lawaaiop- khten de wielerronde, vrij- jarkt, spelletjes voor de kin- pren, ballonnen, muziek en estelijke hapjes. n Oud-Verlaat werden er door I burgemeester Wolf prijzen luitgedeeld voor de mooiste jninginnedag-hoed. Vele kinde- hadden hun uiterste best baan om een zo'n mooi moge- Is hoed te maken en dat was pen... WiSfc Braderie in Moerkapelle De legervoer tuigen pas seerden ook Moerkapelle Het oplaten van vele balonnen is elk jaar in Oud-Verlaat een belangrijk hoogtepunt. Op de 'drie' van de bur gemeester vlogen een honderdtal ballonnen richting Rotterdam. Nou ja, bijna honderd....een enkele bleef hangen in de boom voor de Vierkap. In Zevenhuizen was het in de Dorpsstraat een drukte van belang: kraampjes en spelletjes voor de kin deren afgewisseld met muziek zorgde voor veel publiek. In Moerkapelle was het plein voor het dorpshuis omgetoverd in een gezellige markt met kraampjes voor het goede doel, tweedehands spul len en de nodige hapjes en drank jes. Uiteraard konden ook hier door de kinderen spelletjes gespeeld worden. Koninginnedag in Moerkapelle had dit jaar een sportief karakter. Er kon worden meegedaan aan een trim- loop van 5 of 10 kilometer en voor de volhouders zelfs een halve mara thon. Voor diegene die het dorp en de omgeving liever op een andere manier bekijken was er een autorit georganiseerd. Ganzebord, het Oud-hollands gezel schapsspel kon in Moerkapelle levensgroot gespeeld worden, 's Avonds wemelden de straten rond om het dorpshuis van 'de ganzen' die van post naar post liepen en daar met de dobbelsteen bepaalden of zij zouden winnen of niet. nuizen - |_a ^wekkend PI %ld! I u iïfii Sootje Visch in Zevenhuizen F WfSfeKË Ballonnen oplaten in Oud Verlaat Hoeden-wedstrijd in Oud Verlaat Door Karin Jongkind l. xveen - Evenals in vele andere plaat- inxv-pe re9io werd Koninginnedag in Wad- L n uitbundig gevierd. Ondanks een Jenbui halverwege de dag gingen de activiteiten overal gewoon door. Het jaarlijks terugkerende ballonnenfestijn was voor het in grote getale aanwezige publiek een geslaagde afsluiting van de feestelijke dag. Zoals gebruikelijk beet Auto club 'de Gouwe Rijders' 's och tends om zes uur de spits van de activiteiten af met hun tra ditionele 'Koninginnerit'. Ver volgens waren er door de diverse wijkcomités activitei ten voor jong en oud in de 'eigen buurt' georganiseerd. De Wijk- en speeltuinvereni ging De Paddestoel had in de Lijsterbesstraat verschillende activiteiten voor kinderen zoals een luchtkussen een bungee-runbaan en elektri sche minicars georganiseerd. In de Zuidpias gaf de Tsjechi sche amusementsgroep 'Dobry-Den' een demonstratie van haar recordpogingen. Deze groep artiesten was in Waddinxveen op uitnoding van de Stichting vriendschapsband Waddinxveen-Pelhrimov. Ook Scoutingclub St. Victor gaf hier acte de présence. De kinderen konden onder begelei ding van de scouts boven een kampvuur broodjes bakken en over een zelfgemaakte touwladder naar de overkant van de sloot lopen. Onder grote hilariteit betekende dit zo nu en dan een nat pak voor de waaghalzen. Aan het eind van de middag maakte een optocht bestaande uit twintig militaire leger voertuigen een rondrit door het Gouwedorp. Zij werden begeleid door ongeveer tachtig luid toeterende vrachtwagens, waarin gehandicap ten meereden. Rond zeven uur 's avonds was het tijd voor het jaarlijkse ballonnenfestijn, georganiseerd door de Stichting Nationale Feestdagen. Vele ballonnen voorzien van reclameteksten en vaak in de vorm van bekende producten of striphelden, zoals Win nie de Poeh en Suske en Wiske gingen onder grote publieke belangstelling de lucht in.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 9