Wisorloop voor waterprojecten in Ethiopië Verkeersmaatregelen voor de Brede weg Zevenhuizen Moerkapelle Uitslagen Jeu de boules Toos-turnern weer in de prijzen Korbis zet de bloemetjes buiten De Schapenweide, nogmaals... li Rapportage over rechtmatigheid en doel matigheid onderhoudsuitgaven Keijzerschool Rondje kunst Moerkapelle-Zevenhuizen Viswedstrijd Rolling'90 behaalt bekers in Nieuwegein Hart van Holland/10 mei 2000 pagina 19 Tussentijdse evaluatie JIP/JOP bus Gem. Zevenhuizen-Moerkap taiËl ]?m. Zevenhuizen-Moerkapeile Woubrechttoernooi Zomeravondcompetitie maatregelen wordt het volgende voorge steld: de voorrangsborden ter hoogte van de kruising met de Bredeweg en de Ambachtstraat worden verwijderd de voorrangsborden ter hoogte van de kruising met de Bredeweg en de Zuid- plasstraat worden verwijderd de voorrangsborden ter hoogte van de kruising met de Bredeweg en de Juliana- straat/Julianaweg worden verwijderd er wordt een inhaalverbod ingesteld voor de gehele Bredeweg vanaf de bebouwde komgrens tot aan de brug over Moerkapelle - Nadat er twee inspraak avonden zijn gehouden voor bewoners van de Bredeweg en andere direct betrokkenen en er een voorstel in com- I missieverband is besproken wordt tijdens gemeenteraadsvergadering van 9 mei i een aantal besluiten genomen die moeten leiden tot een verbeterde verkeerssitua- lie aan de Bredeweg. De reconstructie zal worden uitgevoerd in drie fases en dit betekent ook dat er een aantal verkeers- tnaalregelen genomen moet worden. i aanzien van de gewijzigde verkeers- Moerkapelle - Naar aanleiding van de publicatie van vorige week in het Hart van Holland over de voorgestelde bebouwing op de Schapenweide nabij Beth San is wellicht het beeld ontstaan dat de heer De Jong (CDA) gekant zou zijn tegen het roeken naar oplossingen voor de integratie van bewoners van 'De Eersteling' in Moerkapelle. De heer De Jong ziet het echter als een belangrijke verantwoorde- Jheid dat er voor de bewoners, mensen met een verstandelijke handicap, gezocht wordt naar goede en adequate behuizing. Hij is echter tegen bebouwing t|> de Schapenweide, ongeacht wie er komt te wonen. De heer De Jong heeft getracht het integratieprobleem van 'De Eersteling' en de mogelijkheden van bou wen op de Schapenweide los te koppelen "Want dat heeft volstrekt niets met elkaar te maken", aldus De Jong. de Ringvaart er wordt een parkeerplaats ten behoe ve van het informatiebord ingesteld, waarbij parkeren alleen is toegestaan voor het raadplegen van het informatie bord De politie heeft ingestemd met de voor gestelde wijzigingen. Hoe de raad heeft besloten was bij het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend. Wel is bekend dat tijdens de vergadering van 27 april de commissie positief heeft geadvi seerd over dit voorstel. Zevenhuizen - Over het eerste kwartaal van dit jaar is een tussentijdse evaluatie gemaakt van het gebruik en de inzet van de Jip/Jop bus in de kern Zevenhuizen. Na enige aanloopproblemen lijkt de bus effect te sorteren en te voldoen aan de verwachtingen. Het project wordt dan ook voortgezet voor de rest van dit jaar. Jon geren kunnen de bus bezoeken op de loca tie dorpshuis Swanla, elke maandagavond vanaf 19.30 uur. Moerkapelle - Op de agenda voor de raadsvergadering van 9 mei zijn de conclusies die het college van burgemeester en wethouders hebben getrokken besproken. Ten aanzien van de rechtmatigheid oordeelt het college dat er weliswaar fouten zijn gemaakt, maar dat er geen beeld is ontstaan van een moedwillig of structureel fou tief handelen met onderhoudsgelden. De fouten zijn ontstaan door de zeer gecompliceerde regelgeving en de aanvankelijke onbekend heid van het ambtelijk apparaat met alle consequenties van deze regelgeving. Ten aanzien van de doelmatigheid is geconcludeerd dat er voor 1997 geen sprake was van een geïntegreerde visie op de problema tiek. NA deze tijd is er echter voor een methodiek gekozen die een goed fundament voor de toekomst biedt. De visie op het schoolbe- stuurlijk onderhoud is momenteel duidelijk, waarbij overigens ook blijkt dat in de praktijk van alle dag de uitvoering problematisch kan zijn. De vele factoren die van invloed zijn en de gecoördineerde inzet die dit vereist maakt dat het huidige systeem kwetsbaar en inefficiënt is. Het college adviseert dan ook om de gehele advisering en uitvoering van het werkterrein uit te besteden aan de Dienst Openbaar Onderwijs Rotterdam. Bij het ter perse gaan van deze krant was het resultaat van de dis cussie in de raadsvergadering niet bekend. mms* tainxveen - Dinsdag 2 mei werd Stonde gespeeld in het toernooi en 4. In de top deden zich wat e verschuivingen voor. Na drie /strijden en 21 partijen is de Ijffld als volgt: l.T. Wubben/W.Ver- |®.S.Tabben/N.Schifferling 3-18- 2.J.Kooistra/B.Lanting/H/Cam- fi®t/ P.v.d.Made 3-17-142+; la/L.v.Krieken/M.Janssen/A.Ja ssen 2-15-51+; 4 ,H.v. Wouden- r^-Rubeling T .Hulskamp [jnulskamp 2-10-47-; 5.W.v.Bockom ssI N.Oudijk F.v.Dijken/R.v.Dij- 1ö.R.Versluis/H.v.Wagenin- Vjv.Gils/H.de Wilde 1-4-113-; Hart/C.Voskuilen/J.Lapair/ 0-7-70-; 8.B.Monster/ C Jonster/A Lebbing/R. v.Dijken 0-4- 1 zondag 7 mei was de laatste /'dag van de Nationale Competi- triplette. In de diverse klassen met wisselend succes «Peeld. In de hoofdklasse werd debuterende team R.Huls- ®P/H.Cammeraat/ M.v.Wagenin- vierde en mag daardoor promo- /strijden in de ere-klasse en, het allerhoogste niveau in 'sm' 'n de klasse moet het i ^ers'uis/E. Nieuwland/T. "en voor behoud spelen en komt in die reeks het team W.v.Boc- kom Maas/N.Oudijk/N.Schifferling tegen, dat in de 2e klasse derde werd en voor promotie mag spelen. In diezelfde klasse degradeerde het team G.Nieuwlan/T. Hulskamp/A. Janssen. In de 3e klasse werd het team Fred, Ron en Rob van Dijken grandioos kampioen en promoveer de rechtstreeks naar de 2e klasse. Minder goed ging het met het team H.v.Wageningen/T.Springer/A.Leb- bing dat degradeerde naar de 4e klasse. De overige teams in de 3e klasse, te weten H.vanWouden- berg/P.Rubeling/H.Maille, I. Matla/ H.de Wilde/ J. Hulskamp en B. Sas/E. Springer/H.Wielinga bleven behou den in deze klasse. In de 4e klasse werd het team J. Kooistra /A. Roos/L. Roos onbetwist kampioen en promoveert daarmee naar de 3e klasse. Zaterdag, 13 mei wordt voor de 10e maal het Woubrechttoernooi gespeeld. De bewoners van het gezinsvervangend tehuis worden dan gekoppeld aan een lid van de vereniging en strijden om een beker en leuke herinnering. Waddinxveen - Zaterdag 6 mei werd in Rotterdam een open jongensdag turnen georganiseerd. Twee turners TOOS, Lesley en Dennis van Hof, sleepten in hun niveau de gouden medaille in de wacht. Waddinxveen - De Waddinxveense korfbalvereniging Korbis organi seert op vrijdag 12 en zaterdag 13 mei voor de twintigste keer de plan- tenmarkt naast het clubhuis aan de Dreef. De Korbis platenmarkt is in die 20 jaar uitgegroeid tot een begrip, een evenement waar menig Waddinxvener inmiddels tot de vaste klantenkring behoort en waar men, zo vlak voor Moederdag, ruim van te voren naar uitkijkt. Voor Kor bis is deze neveninkomstenbron van grote betekenis omdat de huren van sportaccomodaties steeds hoger worden en de subsidies steeds minder. Ljtaxveen P)p l^prnompn Ont- Van Hp7P 9^ lifrpr mnpt ppn hppt On pnUplp tientallen metorc Hiontp een - De Kerngroep Ont- ""gssamenwerking Waddinx- wganiseert op woensdag 24 amen net andere organisaties Ponsorloop. Een sponsorloop w.'fa'erPr°jecten in Ethiopië. In "nd komt het water uit de 'Ier c,v00n en helder en gezond Hm een gebruikt water. De eer dan de ander. In Neder- gebruikt een persoon Inruil 135 liter per dag. Totaal liter6" We voor toiletspoelingen da Per dag, voor baden 36 liter n°g voor schoonmaken, tuin- iovr" en drinken, de vaat »on totaal dus 135 liter' 'tMi/../^terverbruik nemen we ►e j-i/'d een koppositie in. Wat -| r''. contrast met landen in Eest I r'fr moeten de mensen ''"meters lopen voor een tr vat water- Een kruik met 25 t Ze,,er °P de rug en dan uren _4sjeSfs z/ven uur) lopen. Jonge krujJ3 v°eten, of moeders K en daar nog een kind bij. Van deze 25 liter moet een heel gezin een dag leven. In Ethiopië is schoon water namelijk onvoldoende beschikbaar. Het tekort aan schoon drinkwater heeft alles te maken met weinig regen in Ethiopië. Daarnaast is het zoete oppervlaktewater in meertjes en rivieren sterk vervuild zodat het niet meer drinkbaar is. Ook is er door de jarenlange oorlog te weinig aandacht geweest voor investeringen in sociale basisvoor zieningen, waaronder water. Het tekort aan schoon water leidt ertoe dat ziekten ais hersenvliesontste king, cholera en gele koorts veel voorkomen. Een van de grootste problemen in Ethiopë is dan ook water. Als er geen water is, dan kun je verder alles vergeten. Een goede mogelijkheid om schoon drinkwater te krijgen is om direct bij de bron van een beekje in de bergen water af te tappen door het bouwen van een bescherming en het leggen van lei dingen. Een andere mogelijkheid is het graven van diepe waterputten. Op enkele tientallen meters diepte is vaak water van voldoende goede kwaliteit aanwezig. Maar voor het met de hand graven (tot 25 meter) of boren (tot 80 meter) van diepe putten is hulp nodig. Deze steun wordt gegeven onder andere door REST (Relief Society of Tigray). Al sinds 1978 steunt REST de bevolking van Tigray, de noordelijkste provin cie van Ethiopië. Zij graaft en boort putten samen met de plaatselijke bevolking op het platteland, daarna leert ze de mensen hoe de pompen onderhouden moeten worden. Er wordt een hele organisatie opgezet om geld te innen waaruit de onder houdskosten betaald kunnen wor den. De Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen onderhoudt goede contacten met REST in Tigray en steunt haar waar mogelijk. De Kerngroep wil dan ook graag de opbrengst van de sponsor loop op woensdag 24 mei bestem men voor (drink-)waterprojecten in Tigray. Zevenhuizen-Moerkapeile - Op zaterdag 20 mei van 10.00 tot 16.30 uur kan een ieder kennis maken met het werk van 14 kunstenaars uit Moerkapelle en Zevenhuizen. In de meeste gevallen tonen zij hun werk thuis, en soms in een andere locatie. Men kan genieten van gevarieerde kunstvormen zoals: aquarellen, beeldhouwen, figuren in giethars, beton en chamotteklei, boek binden, groendecoraties, pastel portretten, tekenen en illustreren, kera miek, zijdeschilderen, edelsmeden enzovoorts. Bij sommige deelnemers zijn ook kunstwerekn te koop. Deelname aan het rondje kunst is gratis. Men kan een "kunstroute" afhalen vanaf vrijdag 19 mei bij een van de volgende adressen: De Fotoboetiek aan de Dorpsstraat 28 in Moerkapelle/Aly Kou- wenhoven aan het Noordeinde 63 in Zevenhuizen en Diet Alblas aan de Wie lewaal 7 in Zevenhuizen. Op de kunstroute staat een plattegrond afgedrukt met verwijzing naar de deelnemers. Iedereen is welkom, voor meer informa tie: 079-5931762. Zevenhuizen - Op zaterdag 6 Op zaterdag 6 mei werd de vierde viswedstrijd van het club kampioenschap gevist in het Kanaal door Voorne. Er waren acht deelne mers. De vangst was redelijk, er werd in totaal 33.340 gram vis gevangen. Eerste werd J. Wiersma met 7.760 gram. Tweede H. Kok met 6.500 gram en derde Adr. van Erk met 5.460 gram vis. De volgende wedstrijd van deze competitie is op zaterdag 20 mei. Op zaterdag 13 mei wordt de derde wedstrijd van de rivierencompetitie gevist in de IJssel ter hoogte van Nieuwerkerk aan den IJssel. Vertrek vanaf de parkeerplaats van La Baraque om 6.00 uur. Op woensdag 17 mei begint de avondcompetitie. Er wordt drie uur gevist. De eerste wedstrijd in de Rotte bij de molens. Vertrek vanaf de parkeer plaats van La Baraque om 18.00 uur. Voor meer informatie: 0180-632654. Moerkapelle - Afgelopen zaterdag hebben 10 leden van Rolling'90 meege daan aan een regionale rolschaatswedstrijd in Nieuwegein. Deze tweede wedstrijd voor de B-klassen verliep voor de leden van Rolling'90 uitste kend. 's Ochtends kwamen de Pupillen, opgesplitst in 2 groepen naar leef tijd, aan bod en daar werden de eerste ereplaatsen gehaald. Mark op 'het schavot'; hij werd derde. Mark en Tamara verdienden ruimschoots hun punten en konden ook nu weer een beker mee naar huis nemen, 's Middags reden de Aspiranten B met in totaal 16 deelnemers. Bij het figuurrijden lag de waardering van de jury voor veel deelnemers heel dicht bij elkaar, doch Emily van 't Wout behaalde net die hogere punten die haar de tweede plaats gaven. Bij het vrijrijden reed Iris Dijkema een technisch uitstekende kür en daardoor belande ook zij op het schavot, zij werd tweede. Doordat Iris bij het figuurrijden 8e geworden was, kon zij als afsluiting van deze wedstrijd bij de prijsuitreiking van de beste combinatie wederom op het schavot klimmen en kreeg zij een medaille omgehangen voor de nummer 1 van de Aspiranten. Aanstaande zaterdag worden in Op Moer Regionale testen afgenomen door de Nederlandse Rolschaatsbond. Leden van verschillende verenigingen hebben zich opgegeven voor deze testdag. Zij kunnen, indien zij aan de bij die test behorende eisen voldoen, in het bezit komen van een diploma (een hogere dan die ze al hebben), waardoor ze bij wedstrijden in een hogere klasse uit mogen komen. Zondag zal Rolling'90 lid Rona Dijkema afreizen naar Israël om mee te doen met een Brabantse rolschaatsvereniging aan een Internationale Showwedstrijd.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 19