Geraniummarkt 1 ■NBRAAKBEVEILIGING! 1 WlPJL^lÉBi De geheime gast: leuk en leerzaam u Foto's in het Hart van Holland Hart van Holland Leen Vermaas BROUWER DE KONING 7ML 'Tour du Rijnwoude' groot succes! UITVAARTVERZORGING BERICHTEN Zanggroep bij De Schuilplaats 29.000 exemplaren Hart van Holland/10 mei 2000 pagina 3 Lions Club Zevenhuizen-Moerkapelle f Zaterdag 13 mei van 8.30 tot 15.30 uur (de dag voor Moederdag) Dorpsplein Zevenhuizen Familieberichten TEL. 0182-615055 Opbaargelegenheid o.a.: Zevenhuizen: Schoolstraat 18 MET RESPECT EN IN STIJL DOEN WE WAT VAN ONS VERWACHT WORDT 079 r 342ÖO70; OIO-5210016 UITVAAmVERZORGING Je Rietvoorn 23 - 2661 KC Bergschenhoek Uw verdriet is onze zorg Begrafenisverzorging voor Bènthuizen - 3 B'hoek - Moerkapelle Zevenhuizen - Zoetermeer en omstreken BEVEILIGINGEN armsystemen vanaf ƒ1500,- incl. meldkameraansluiting Rr!nera~en toe9an9scontrole-systemen ORG gecertificeerd technisch beveiligingsbedrijf Wild feest Hazerswoude-dorp Waddinxveen Gepubliceerde foto's in het Hart van Holland kunnen aan ons kantoor, Noordelijke Dwarsweg la te Zevenhuizen be steld worden (kosten: ƒ7,50. per foto). Foto's dienen van tevo ren betaald te worden. eel wo| kan Opbrengst voor molenvrienden en drugspreventie jongeren. ■t verslagenheid hebben wij kennisgenomen dat op 7 mei 2000 [isoverleden onze zeer gewaardeerde oud medewerker, directeur De heer Vermaas was een markante persoonlijkheid, die veel [heeft bijgedragen aan de groei en het succes van ons bedrijf. Ons medeleven gaat uit naar zijn vrouw, kinderen en Ikleinkinderen, die wij kracht toewensen om dit grote verlies ie dragen. |Siehouwer Bandenservice B.V. Stehouwer Banden B.V. ly.ehouwer Banden B.V. IStehouwer Banden B.V. Zevenhuizen Naaldwijk Maasland Lisse UITVAARTVERZORGING Voor Zevenhuizen en Moerkapelle Met eerbied en respect ZUIDPIASLAAN 59 - 2743 CW WADDINXVEEN EN NACHT DIRECTE HULP BIJ OVERLIJDEN Moerkapelle: Aula begraafplaats "Westhage" Ook thuis opbaren Voor een persoonlijke en stijlvolle begeleiding van uitvaarten Vooraf regelen van uw uitvaart mogelijk sedert 1962 een begrip voor de waardige uitvoering van begrafenis of crematie voor West- en Midden-Nederland. Opbaarruimten naar eigen keuze ter beschikking. Gespecialiseerd in thuisopbaring. Dag- en nacht bereikbaar onder nummer: 0182-501230 b.g.g. 502238 Meidoornstraat 37 - 2851 TR Haastrecht Speciale uitvaartverzekeringsbemiddeling - Grafmonumenten Codicil op aanvraag beschikbaar. verzekeringen Spaarfonds Wilsbeschikkingen - Grafstenen Door Julia Pengirim Zoals bekend, heb ik het niet zo op problemen van volwassenen, ver taald voor kinderen. Meestal gaat het dan om problemen van volwas sen auteurs, die begrip proberen te vinden bij kinderen. Kijk eens hier; mama slaat je wel, maar ze bedoelt het goed, ze heeft alleen last van stress en ze heeft het héél moeie- lijk. Begrijp dat maar eens. In 'De geheime gast' van Henk Hokke gaat het (weer) over Alexan dra, zeg maar Alex, die in het pen sion van haar ouders woont en zich doorgaans stierlijk verveelt. Meisjes van haar leeftijd, die met hun ouders het pension bezoeken, zijn dus prooi. Deze keer is dat de vaderloze Ciel, die met haar moeder in dat pen sion komt logeren. Het probleem is duidelijk: dit verhaal gaat over gescheiden ouders. In diepe stilte heb ik dus een lange tong uitgesto ken en 'hè jasses' gedacht, maar na afloop moest ik mijn mening her zien. Zoals Hokke met dit onder werp omspringt, kan het weer wel en heel goed zelfs. Ook zijn nawoord kan ik onderschrijven: -T-7— De geheime gast 'dit boek is geworden voor kinde ren die geen vader hebben'. En omdat er nogal wat kinderen zijn in deze categorie, kan ik deze 'Gehei me gast' als aanrader betitelen: ook voor kinderen die wel een vader en moeder hebben. Een beetje begrip voor anderen kan nooit kwaad. Ik kan er nog iets aan toevoegen. Soms gebeurt het, dat een vader loos kind te maken krijgt met 'de nieuwe vriend' van mama. Dat levert doorgaans problemen op, want het kind wil die nieuwe vriend niet; die wil gewoon papa terug. De manier waarop Henk Hokke die 'nieuwe vriend' introduceert, is uit stekend. Met hoor en wederhoor, met een aanvankelijk zeer boze Ciel, op voorhand al boos, maar die, na een beetje kennismaking, wel van gedachten moet verande ren. Daar komen nog wat verhaallijnen bij: de anonieme briefjes die Ciel krijgt en dus van haar vader afkom stig moeten zijn. De geheime gast, die aardiger is dan verwacht en het verrassende slot, dat ik niet ver klap. In elk geval: alles wijst naar een slot, dat wel moet komen, zoals iedere lezer zal denken. Maar dat is toch niet zo. Lees maar. Leuk en leerzaam, zei ik al, maar niet vervelend. Erg spannend zelfs en liefdevol geschreven. In 'Een wild feest' van Daan Rem- merts de Vries komt een heleboel aan de orde, over eerste verliefd heden, schuifelen, naijver en kame raadschap. En wat ervan komt, als je je flinker wil en moet voordoen, dan je eigenlijk bent. Hoewel de tendens van dit verhaal erg vrolijk is, worden ook onder werpen aangeboord die het leven van een jongen aardig kunnen ver zieken. Het begint met het verjaarsfeest van Johan, in de garage van zijn ouders. Jongens en meisjes schui felen op knalharde muziek, eerste jaloezie komt bovendrijven. Maar er is nog niets aan de hand. Proble men ontstaan pas, als Paul de stoe re Niek wil overtreffen en aankon digt, dat hij ook een feest gaat geven. Dat had hij dus beter niet kunnen doen, want een feest geven met instemming en medewerking van ouders, is iets héél anders, dan zo'n feest geven op eigen houtje. Paul zal het merken. Maar de jongen is slim, al zullen pedagogen hun hoofd schudden bij de wijze waarop Paul de benodigde spullen bij elkaar jat. Maar Paul heeft genoeg voor het wilde feest, dat hij van plan was te geven. Daarvoor heeft hij het nog een beetje moeilijk, als Lea hem en Niek uitnodigt voor een middagje paardrijden. Dat kan zo moeilijk niet zijn, maar achteraf zijn paarden toch groter dan je denkt. Hoe Paul en Niek het ervan af bren gen, is een aardig hoofdstuk apart, evenals het fragment waarin Els de oppas tijdelijk wordt opgeborgen. Het feest loopt uiteraard geweldig uit de hand, maar het slot is aardig: de rivalen Paul en Niek worden vrienden en zó aardig was Lea nu ook weer niet, vinden beiden... Henk Hokke: De geheime gast - uit geverij Zwijsen - J26,50. Daan Rem- merts de Vries: Een wild feest - uitge verij Zwijsen - f 15,95. Deze boeken zijn te koop/ te bestellen bij: brunu Dorpsstraat 129 - Zevenhuizen Tel. 0180-631251 Gratis af te halen: ca. 90 grindtegels 50x50; 0182-631994 Gevonden bij het sportpad: oranje badstof knuffelpopje 0182-611430 Wie heeft mijn nike schoenen gevonden? Omg. Geiteweitje 079-3315476 Tante Heieen en oom Aike bedankt voor het fijne feest. Nichten en neven Verloren: gouden armbandje tussen 25-4/28-4 0180-633101 Hoera, Davey 4 jaar. Veel plezie rap de basis school; liefs papa mama jesse HL Motorrijder onderuit: Op dinsdag 2 mei vond omstreeks 17.45 uur een ongeval plaats op de Vermeerstraat in Hazerswoude-Dorp. Een motorrij der uit Hazerswoude-dorp reed over de Frans Halsstraat in de rich ting van de Hobbemastraat. Toen de man ter hoogte van de Vermeer straat reed, schoot een voetbal net voor zijn motor langs. De man remde hard, kwam hierdoor ten val en viel tegen een hekje. De motorrij der is overgebracht naar het Rijn land Ziekenhuis. Aanrijding met letsel: Een 57-jarige automobilist uit Den Haag is dins dag 2 mei omstreèks 13.30 uur betrokken geweest bij een aanrij ding op de Bredeweg. De man reed over de Noordelijke Dwarsweg, komende uit de richting Zevenhui zen. Bij het kruispunt naderde van links een bestelauto met een 26-jari- ge bestuurder uit Waddinxveen. De Hagenaar had de auto niet zien aan komen en verleende aan hem geen voorrang. Een aanrijding was het gevolg. Beide bestuurders zijn over gebracht naar het Bleuland Zieken huis. Rijnwoude - Vrijdag 5 mei organi seerde de stichting Evenementen Commissie Benthuizen de 'Tour du Rijnwoude'. Op deze stralende dag fietsten ongeveer 50 Rijnwoudena- ren door de 13 woonkernen van hun gemeente. Tijdens de 40 kilometer lange tocht moest men de bezochte woonker nen noteren. Benthuizen - Koffiebar De Schuil plaats ontvangt op zaterdag 13 mei de zanggroep All for One. Iedereen vanaf 14 jaar is welkom vanaf 20.00 uur in De Bron, achter de hervorm de kerk. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Boskoop, Benthuizen, Hazerswoude-Dorp, Zevenhuizen-Moerkapelle, Oud-Verlaat en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Bezoekadres: Drukkerij Elgersma Noordelijke Dwarsweg la 2761 GA Zevenhuizen Tel. 0180-632289* - Fax. 0180-633503 e-mail: hartvanholland@box.nl Advertenties Anja van Bavel Redactie algemeen Silvia Markus Sluitingstermijn redactie: maandag 12.00 uur Sluitingstermijn advertenties: Maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar materiaal (indien gereserveerd) tot dinsdag 10.00 uur. De uitgever stelt zich NIET verantwoor delijk voor eventuele onjuistheden in telefonisch opgegeven advertenties!! Hart van Holland stelt zich niet aanspra kelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden mededelingen in deze krant. Bovendien behoudt zij zich het recht voor, zonder opgave van reden, advertenties voor publicatie in het Hart van Holland te weigeren. Voor klachten over de bezorging van Hart van Holland in Zevenhuizen en Moerkapelle: Drukkerij Elgersma, telefoon 0180-632289. Overige klachten: Netwerk VSP telefoon 070-3209898

Hart van Holland | 2000 | | pagina 3