Dames Hockeyclub Waddinxveen kampioen Groenewegjeugd Goede dag voetbaljeugd Badmintoncompetitie bijna afgelopen Shaolin Kempo Kung Fu- training B-jeugd Groeneweg in bekerfinale Competitie vordert gestaat bij Gouwe Smas Vernieuwd Data General oefent tegen Jong Oranj pagina 8 Hart van Holland/10 mei 2000 Niet echt een verrassing Volgend seizoen Tennis Volleybal Door Karin .longkind Waddinxveen - Het eerste Hockeyteam van Hockeyclub Waddinxveen (HCW) werd afgelopen zondag, door een 1-0 overwinning op Ommoord, kampioen in de vierde klasse. Vanwege het warme weer, waardoor de dames met name in de eerste helft maar moeizaam op gang kwamen, was er niet echt sprake van een goede wedstrijd. Leonie Dunselman scoorde voor HCW het enige doelpunt, waarna de hockeydames van trainer/coach Niels Swiebel beter in de wedstrijd kwamen. Het kampioenschap van het jonge team was niet echt een verrassing. Het team was dit jaar versterkt met een aantal meiden uit de A-jeugd. De ervaring die het team hierdoor miste, werd ruimschoots goedge maakt door wilskracht, souplesse en snelheid. Het team verloor gedurende het seizoen maar één wedstrijd en kreeg opvallend wei nig doelpunten tegen (12). Toch heerste er bij aanvang van het sei zoen niet het idee dat het kampi oenschap zomaar binnengehaald kon worden. Met name het gebrek aan ervaring baarde Niels Swiebel wel eens zoregen. De dames van HCW lieten met goed samenspel echter al snel zien promotie naar de derde klasse aan te kunnen. Het team groeide gedurende het sei zoen uit tot kampioensploeg, hoe wel ze in de hockeysters van Nieuwkoop een geduchte tegen stander vonden. Met nog één wed strijd te gaan (uit tegen Berkel) en vier punten voorsprong op runner- up Nieuwkoop kon het kampioen schap gisteren uitbundig worden gevierd. Het kampioensteam van HCW bestaat uit Marlies Mulder, Sanne Glaser, Charlotte Kodde, Evelien Kodde, Marieke Kodde, Georgina Earl, Judith de Groot, Fre- derique Versteeg, Olga Sweinsberg, Eline Groot, Pamela van Kessel, Floor Vlemmix, Leonie Dunselman en Madelein Hofmeister. Ook de geblesseerde Wendy Koster, die door haar blessure maar een klein gedeel te van het sei zoen kon meema ken deelde in de feest vreug de. Of de dames zich volgend jaar kun nen handhaven in de derde klasse lijkt nu nog onzeker. Dit zal met name afhangen of het team bijeen blijft. Gezien de jonge leeftijd van de speelsters (16 tot 20 jaar) is de kans groot dat een aantal van hen elders in het land zal gaan stude ren. Ook hockeyclub GMHC uit Gouda (eerste klasse) zou graag zien dat een aantal speelsters uit Waddinxveen de selectie komt ver sterken. Zevenhuizen - Groeneweg BI - Flore- ant BI: 7-2; een relaxed spelend Groeneweg boekte op weg naar de bekerfinale een simpele7-2 overwin ning op Floreant. Nieuwerkerk - Groeneweg Dl: 2-1; tegen de nummer 2 had de Dl niet zijn beste dag. Pas in het laatste kwartier, na een 2-0 achterstand liet Groeneweg zien wie er werkelijk de sterkste in deze poule is. Gouda E2 - Groeneweg El: 5-2; een 2- 0 achterstand werd na rust formida bel ingelopen. Groeneweg bleef drukken voor de winnende goal, maar door pech vielen de doelpun ten aan de verkeerde kant. Bergambacht E2 - Groeneweg E2: 4- 5; voor rust was Bergambacht een gelijkwaardige tegenstander. Daarna kwam een ander Groeneweg uit de kleedkamer en Bergambacht werd volledig overklast. Groeneweg E3 - Jodan Boys E10: 6-0; een regelmatige overwinning, met veel vinnige duels op het midden veld. Na een 3-0 ruststand, won een beter Groeneweg met 6-0. Groeneweg F1 - Alexandria 66 F4: 4- 1; een ontspannend spelend F1 (ze zijn toch al kampioen) won in een goedgespeelde wedstrijd via goals van Jeffrey, Virgil 2x en Dries van Alexandria Groeneweg F3 - TOGB F4:l-9; de spelers hebben erg hun best gedaan, maar de tegenstander was gewoon beter. Lekkerkerk F4 - Groeneweg F4 :2A er is door de spelers hard gewerkt. Lekkerkerk had bij een gelijkspel kampioen kunnen worden, maar door het goede spel van Groe neweg is dat niet gelukt. Nieuwerkerk F14 - Groeneweg F5: 1-7 Na de nederlaag van vorige week hebben de jongens zich hersteld tegen Nieuwerkerk en ze overklast met 7-1. Moerkapelle - De voorlaatste coi titiedag was voor de jeugdafdef van voetbalvereniging Moerla een succesvolle. Uit zes gespeel wedstrijden werden 14 behaald. De B-junioren sloten competitie succesvol af. Bij 1% erkerk B2 werd met 1-2 gewonn Door deze overwinning werd in eindstand in tweede klasse D een positie ingenomen. Cl trad tegen Be Fair C2; het werd een I' en doelpuntrijk duel, vooral i eerste helft. Deze werd afgesb op 3-2 maar ondanks goed verd gen kwam Be Fair langszij: 3-3. Dl heeft een moeilijk seizoen; nu moest met een nederlaag gen gen worden genomen, uiteinde trok WDS in Driebruggen met aan het langste eind. E2 kan de tweede plaats niet r ontgaan, nu werd Woerden met 1 aan de zegekar gebonden. Het t ke publiek kon genieten van voetbal, waarbij bijna iedereen scoren toekwam, zelfs keeper VI den Duik. E3 sloot dit keer enora haar slof; met een 1-9 overwint? werd bij CKC uit Kralingsveer ti gekeerd. Door deze zege w meteen afstand genomen van onderste plaats. F2 kan nu al t zien op een leuk seizoen. Zate was dit zeer jonge team te st voor RVC Cl. Na 5-3 bij rust werd eindstand op 7-5 bepaald. Ook is een zekere tweede plaats in eindstand het gevolg. Het seiz kan voor de jeugdafdeling zate een feestelijke afsluiting krijgen, El haar wedstrijd bij Gouda E2« te winnen kan voor dit team de pioensvlag worden gehesen. Waddinxveen - Het is een gewoonte om ieder jaar een centrale training te organiseren met alle traditionele Shaolin Kempo Kung Fu beoefenaars. Dit jaar was het de beurt aan The Double Dragon Kwoon uit Waddinxveen om het geheel in goede banen te leiden. Het evenement werd gehouden op zon dag 8 mei in sporthal "De Dreef" Het mooie weer kon de fanatieke beoefe naars niet weerhouden om vol trots en energie deel te nemen aan deze dag. Op het middaguur was het dan zover, ruim zeventig beoefenaars uit zes ver schillende scholen vulde de sporthal. Allemaal werden ze onderverdeeld in zes groepen, waarbij na 20 minuten moest worden gerouleerd en er les werd gekregen in verschillende stijlen. Het werd een onvergetelijke dag. Velen hebben kunnen ervaren dat er spra ke was van een keiharde, nuttige en fair verlopen Centrale training. Zevenhuizen - Het BI elftal van voetbalvereniging Groeneweg heeft vorige week maandag een uniek stukje sportgeschiedenis geschreven. Dit door de wedstrijd tegen het landelijk spelende Spijkenisse met 4-5 te winnen. Hier door bereikte het team de bekerfinale van het grote district west 4 (regio Rotterdam en Gouda), een bekertoernooi waaraan 128 elftallen meededen, waaronder gerenommeerde teams als Excelsior en Feyenoord. Nadat in het begin van de wedstrijd Spijkenisse iets sterker was, nam Groe neweg het initiatief snel over. Via razendsnel uitgevoerde aanvallen waren het Menno van Dam en Maurice Eckhard die voor een 0-2 voorsprong voor de Zevenhuizenaren zorgden. Spijkenisse schrok wakker en begreep dat ze niet te licht over dat dorpsploegje moest denken. Een foutje achterin bij Groeneweg en een daverend schot van de spits van Spijkenisse betekende dat de teams na een half uur op gelijk hoogte stonden. Iedereen dacht dat het over zou zijn met Groeneweg, maar Bart Eindhoven dacht daar anders over en schoot een vrije trap van dertig meter ineens achter de verbouwe reerde Spijkenisse sluitpost. Vlak voor de rust wist Spijkenisse weer langs zij te komen. Vijf minuten na de rust kwam Spijkenisse voor het eerst op voorsprong. Maar door de onverzettelijke verdediging en de razendsnelle aanval bleef Groeneweg in de wedstrijd. Een losgelaten vrije trap werd door alweer Menno van Dam tot doelpunt gepromoveerd. De wedstrijd was weer geheel open en bloedstollende laatste tien minuten kwamen eraan. Op het moment dat iedereen zich al met een beslissende strafschoppenserie had verzoend, was het Maurice Eckhardt die weergaloos van buiten het straf schopgebied uithaalde en zo de finale voor Groeneweg veilig stelde. Zaterdag 13 mei wacht Alexandria '66 (speelt ook landelijk) in de finale. Als de jongens van Groeneweg dezelfde wedstrijdmentaliteit tonen, kunnen zij misschien wel voor een hele grote verrassing gaan zorgen. Waddinxveen - Zondag werd voor de op één na laatste keer dit seizoen door jeugdleden van Invictus com petitie gespeeld. Team 1 verloor met 1-7. Team 6 kwam met 1-3 achter stand uit de enkels. Pieter Reekers en Mareille de Vos zorgden in hun mix voor het tweede punt door te winnen met 4-15, 15-1 en 15-10. Van de dubbels werd er één gewonnen. Het werd uiteindelijk 3-5. Team 7 kwam uit tegen Hondselersdijk 3. In de enkels zorgden de dames voor de winstpunten. Daarna bleek het team niet meer in staat een partij te win nen zodat er uiteindelijk een 2-6 ver lies werd geleden. Invictus 8 speelde tegen Veglo 4. Zonder al te veel tegenstand werd er eenvoudig gewonnen met 8-0. Het derde team had Dorpshot 3 op bezoek, het team verloor met 3-5. Team 5 speelde tegen Pijnacker 5. Met een 3-1 voor sprong kwam het team uit de enkels, waarbij Jessica van der Schee een spannende partij speelde. In beide sets van haar enkel moest er een verlenging aan te pas komen. De eer ste won ze met 13-11, de tweede 13-10. Van de volgende p" waren beide dubbels het spannend. Erik Kranendonk en cent Pellekoorn konden de ee^ set van hun dubbel winnen ij maar moesten de twee daarop gende sets aan de tegenstai laten. Michelle Both en Olga van Laan deden het iets beter. Zij v ren de eerste set, maar wonnen de tweede en derde set, wa zij de stand op 5-3 brachten f winst binnen sleepten. Waddinxveen - Afgelopen weekend werd er gestreden onder zomerse omstandigheden. Voor veel tennis sers was het wennen om bij deze hoge temperaturen te moeten presteren. Uitslagen zaterdagcompetitie: Heren 1 - Plaswijk: 2-3. Na een 2-2 gelijk- stand, kregen Maurice Ancher en Chris le Comte de opdracht de laat ste partij in winst om te zetten; dit lukte, in drie sets, net niet. Mixed 1-Westmaas: 3-2. Voor beide teams was dit een belangrijke dag omdat zij onderling moesten strij den voor de tweede plaats. Mede dankzij Marieke en Inge staat dit team nu op de tweede plaats. Mixed 2-Bleiswijk: 3-2. Ook dit team staat op een tweede plaats na de overwinning op Bleiswijk. Mixed 3 van captain Frans Bouw man won eenvoudig met 5-0. Dit team staat ook op een tweede plaats en heeft kans op het kampioen schap. Mixed 4-Maasvlaardingen: 4-1. Inval ster Monique Janmaat wist zich ver dienstelijk te maken door de mixed met Onno den Butter en de dames- dubbel met Nel Bongaarts te win nen. Mixed 35+-CC Dordrecht: Stuyfzand won haar single met 2. De damesdubbel met Wil Valk en Ria Stuyfzand werd f nen met 6-3 6-3. De mixed van de Vries en Wil van der ValK verloren in een drie setter 7-5 - 7. Willem Janmaat verloorde met 5-7 0-6. De herendubbei verloren met 4-6 2-6. Zondagcompetitie: Dames loor met 0-6. Dit team. dat v eerst competitie speelt, hee wat tijd nodig om in het dritme te komen. Zevenhuizen - Hoewel voor sommige teams de volleybalcompetitie nog niet is afgesloten in verband met nog te spelen promotie- en degrada tiewedstrijden, is de damesselectie van Data General volop bezig met de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen. Naast trainer/coach Jan Visser treedt Martin Rutten op als assistent. Deze jonge trainer heeft enige jaren geleden het tweede damesteam van Nesselande getraind, waarna hij met het le damesteam van Gemini uit Voor schoten kampioen werd en promo veerde naar de le divisie. Van het Nieuwegeinse Vrevok komt de 16-jarige Lisette Brandenburg uit Oudewater over; zij wordt gezien als een talentvolle aanvalster en maakt thans deel uit van de selectie van Jong Oranje. Ook de 16-jarige Leora Donk uit Groot Ammers maakte deel uit van Jong Oranje, maar trok zich hieruit onlangs terug vanwege stu dieperikelen. Het afgelopen seizoen trainde zij al eenmaal per week mee met Data General, dat haar lengte van thans 1.83 meter vooral op de middenpositie wil benutten. Tenslot te werd overeenstemming bereikt met de 17-jarige Dineke van Dijken uit Voorschoten, die het eerste team van Gemini inruilt voor de meer ambitieuze ploeg uit Zevenhuizen. Zij is zowel op de midden- als bui- tenaanval inzetbaar. Deze talentvolle aanwinsten moeten het vertrek com penseren van de enkel ervaren speelsters. Aafke Verbrugge zette na ruim 25 jaar topvolleybal een punt achter haar actieve sportcarriere en zal het komende seizoen waarschijn lijk in Zevenhuizen aftrainen. Hedda Meijer besloot een club dichter bij haar woonplaats Utrecht te zoeken en Fanny Lafeber, die in Nijmegen gaat studeren, oriënteert zich op mogelijkheden bij enkele eredivisie teams. Coach Jan Visser stelt nog pogingen in het werk een meer erva ren speelster aan de wel zeer jeugdi ge selectie van Data General toe te voegen. Het op elkaar ingespeeld raken heeft nu de hoogste prioriteit. De uitnodiging voor een oefenwed strijd tegen de selectie van Jong Oranje (met de eigen speelsters den Butter en Brandenburg), d weken afreist naar Kroatië^ strijden om het Europees schap, werd ook daarom handen aangegrepen na sporthal op het KNVB-centr Zeist werden afgelopen z inspannende sets gesPee'° hf de nieuwe spelregels (na lypoint systeem tot -5 P de netservice die voortaan l loofd is). Behalve hieraan de speelsters van Bat® 0m' sterk wennen aan de to van de zaal en de g a vloer met matig zichfoare s Mede hierdoor werden icefouten gemaakt. Nad met 19-25 werd verloren,* 2e en 3e set met gewonnen. Vooral de j(ena- van Vermeulen en de j van Lucassen en va stan scoorden regelmatig-1* - aan en vermoeidheid stoi n; basis van verlies in de jett met 23-25 en 10-15. D al" een geslaagde oefenseb

Hart van Holland | 2000 | | pagina 8