I Von der Stee derde wethouder Zevenhuizen-Moerkapelle Europese Wereldwinkeldag op 20 mei Inschrijven hengelen sportweek Nieuwsbrief SGP poetermeer-Zuidplas Viswedstrijden Informatie over tekenbeten Schaken: Wie van de twee wordt kampioen? Zevenhuizen Moerkapelle _9JL Hart van Holland/17 rriei'2000 pagina 19 Gem. Zevenhuizen-Moerkap aem. Zevenhuizen-Moerkapelle Ouderencompetitie Zomeravondcompetitie Door Karin Heeren Zevenhuizen - Na een uitgebreide en verhitte discussie, het indienen van twee moties en hoofdelijke stemming, is tijdens de gemeente- raadsvergadering van 9 mei besloten Jol de gemeente Zevenhuizen-Moer- lopelle deze raadstermijn zal vol tooien met drie wethouders. Na dit I principiële besluit werd de VVD, na Gemeentebelangen en de SGP de grootste partij van de raad, gevraagd een wethouder te leveren. De heer F. I van der Stee is voorgedragen en benoemd voor deze functie. et voorstel voor de benoeming van een derde wethouder kwam van de fracties van Gemeentebelangen, SGP en WD. Als reden werd aangegeven dat de fracties van SGP en Gemeentebelangen de basis von de coalitie met twee wethouders Ie snol is gebleken tijdens de evaluatie. Deze evaluatie van het functioneren met taee wethouders, is een afspraak, gemaakt tijdens de raadsvergadering van 14 opril 1998, waarbij het huidige college werd benoemd. Het toenemen van de daad kracht en het verbreden van het draagvlak von het dagelijks bestuur werd als argu ment aangevoerd bij het voorstel dat besproken werd tijdens de vergadering van 9 mei. De heer Mebius (Gemeentebelangen) bracht bij zijn betoog in dat de fractie van Gemeentebelangen voor een zo breed mogelijke samenstelling is en dat het voor deze gemeente beter en logisch is dat er gekozen wordt voor een derde wethouder. De heer Bac (SGP) voegde daar aan toe dat aan het begin van de vorige raadsperiode er ook begonnen is met drie wethouders. De smalle basis, waar vooral de SGP het over had, voerde terug op de spanningen tussen de fractie van de SGP en de RPF (nu ChristenUnie) van de heer Freeke. Een wei nig constructieve houding en problemen bij de communicatie wordt als reden aange voerd. De heer Freeke bracht een motie in, ondersteund door de fractie van het CDA, waarin hij verzocht de mogelijkheden voor een coalitie tussen SGP WD ondersteund door het CDA en ChristenUnie te onderzoe ken. Bij stemming haalde deze motie het niet. De heer Freeke verweet het college sinds het aantreden van dit minderheidscollege (waarbij de RPF het college wel ondersteun de en mogelijk maakte) een gebrek aan informatie en hij beoordeelde de terugkop peling minimaal. "De RPF is nu eenmaal geen jaknikker partij," zo deelde hij de raad mee "Wij nemen onze verantwoorde lijkheden zwaar op en willen ons kritisch opstellen." De heer De Jong wilde antwoorden op de door hem schriftelijk gestelde vragen. Deze gingen over exacte data van beslissingen en toenaderingen, het resultaat van de evalua tie en de reden van het aanstellen van een derde wethouder, wat de bestuurskosten verder doet oplopen. Naar zijn mening ble ven deze te weinig beantwoord en zijn frac tie kon daarom niet instemmen met het voorstel. Mevrouw Spekman (PvdA) oordeelde het voorstel onzalig, een voorstel dat ver af staat van datgene wat met democratie te maken heeft. Zij vroeg zich af hoe de por tefeuilleverdeling eruit zou komen te zien en welke functie daarbij aan waarnemend burgemeester Wolf was toebedacht. Aan de beide wethouders Zijderhand en De Gooijer vroeg zij hoe zij oordelen over de motie van wantrouwen en van de fractie van de WD wilde zij weten: "Bent u gevraagd of heeft u zichzelf aangeboden?" Bovendien, zo oordeelde zij, heeft een breed draagvlak niets te maken met bestuursverantwoorde- lijkheid. Tijdens de daarop volgende discussie werd duidelijk dat er sprake was van een ver trouwensbreuk tussen de RPF en de SGP en dat daarmee de basis voor het minderheids college te smal is geworden. Bovendien werd zowel door de fracties van Gemeente belangen en SGP ontkent dat er sprake was van een motie van wantrouwen. De heer Van der Stee voegde daar nog aan toe: "Ik hoop dat men ons in de toekomst afrekent op resultaten." Wethouder Zijderhand voegde daar nog aan toe dat hij de afgelopen periode niet had ervaren als besturen op hoofdlijnen. Vermindering van de werkdruk binnen het college zou welkom zijn. Waarnemend bur gemeester Wolf wilde ook reageren op de vraag van mevrouw Spekman: "Ik ben van tevoren op de hoogte gesteld van dit voor nemen. Toen heb ik duidelijk gezead dat ik niet alleen kom om linten aoor te knippen. Mijn portefeuille blijft datgene wat van tevoren over eenge komen is, waar bij ik ook wel wil stel len dat te allen tijde het belang van burgers voorop moet staan." Na discussie heen en weer, een woordenwis seling tussen mevrouw Spekman en wet houder De Gooiier waarbij De Gooijer "voor nu en in de toekomst" niet meer wenste te spreken met mevrouw Spekman omdat zij haar excuses niet wilde aanbieden voor ver meende insinuaties en de laatste opmerking van de heer Freeke met de woorden: "ik vraag me af wat openbaar bestuur en wat besloten bestuur is" werd na stemming en het invullen van de kiesbriefjes besloten dat de heer F. van der Stee vanaf 9 mei in func tie is als wethouder van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. jevenhuizen - Wereldwinkel Zeven- luizen organiseert op zaterdag 20 Te een kookmarkt op het dorps- "in. De medewerkers roepen een ■Ier onder het motto "Proef de [weid" op een bezoek aan deze fiarkt te brengen. De exotische keu- van de Derde Wereld zal de iz°ekers verleiden; men kan proe- f» van het Werelds assortiment pensmiddelen. f w°rden warme en koude hapjes geserveerd, onder andere Pandan F'ervliesrijst uit Thailand met F'ka-sauzen en Mango Chutney, pene met Palmhart uit Costa Rica enzovoort. De witte wijnen uit Zuid- Afrika en Chili zijn deze dag in de aanbieding. Iedereen is welkom om te komen proeven en kan het kookboekje 'Fair Food, een culinaire wereldreis met Fair Trade' meenemen. Voedselproducenten in de Derde Wereld hebben recht op een eerlijke prijs voor hun producten. Wie levensmiddelen koopt in de Wereld winkel, geeft hun de kans een goed bestaan op te bouwen. De Wereldwinkels in Europa voeren sinds mei 1999 onder het motto "Hoe vrij is de handel?" campagne voor een betere besluitvorming binnen de Wereldhandelsorganisatie WTO. De marktpositie en de belangen van ontwikkelingslanden moeten nadrukkelijk aandacht krijgen bij nieuwe besluiten over vrijhandel. Belangstellenden kunnen op 20 mei een manifest meenemen van de Europese WTO-Campagne "Hoe vrij is de handel?" waarin de vijf inzet- punten van de campagne nader wor den toegelicht. uddinxveen - Hengelen, georganiseerd door Hengelsportvereniging Wad- 'ixveen, 's sinds lange tijd een traditioneel onderdeel van de Waddinx- Ieense Sportweek. Op woensdag 7 juni staat dit onderdeel op de agenda. Er ordt gevist in het Gouwekanaal van 19.00 uur tot 21.30 uur. Deelnemers Jjuen zich tot 4 juni opgeven bij M. Reichard, telefoon (0182) 61 71 19. Er zowel individueel worden deelgenomen als met een korps (team). Het Uta h f^'d 's f Per persoon (voor teams géén extra inschrijfgeld). Een K oostaat uit vijf deelnemers van bijvoorbeeld dezelfde vereniging, het- I F bedrijf, uit dezelfde straat of van één familie. De individuele henge lde ^et team met het hoogste vangstgewicht ontvangen voor een jaar |l ;j'flsse'tr°fee- Zowel individueel (verhouding 1:4) als per team (verdeling IGou pr'is)es te verdienen. De kantnummers kunnen op 7 juni bij het KtteV aan c'e Broekweg vanaf 18.00 uur worden afgehaald. De prijs- I"cing is direct na afloop van de wedstrijd aan de waterkant. Niet iedere bewoner in het Inieiiwck ,termeer"ZuidPlas zal de Pias hoki! Zoetermeer-Zuid- (vant ontvangen. In de week PeuwQk met mei is de derde ■Wnn. voor tiet Strategisch liiuis.aan0i!ect Z°etermeer-Zuidplas I sprejd v in tmt plangebied ver- I Fuwek bewoners zullen de I Jr|ef alsnog willen lezen. zaw' '/-vs':ir'e' geeft de stand van n rond het Zoeter- tte realisatie van het J 'ife r,|:, ,neemt hierbij een belang- I 'telen v,. ,s in' maar ook andere net plangebied zijn in ont wikkeling. in de nieuwsbrief is ook een item over de toekomst van de agrariërs in het gebied opgenomen. Geïnteresseerden kunnen de nieuws brief opvragen bij: Dienst Landelijk Gebied, SGP Zoetermeer-Zuidplas, telefoon 070-3371351, e-mail: Z.Zuid- plas@dlg.agro.nl of op halen bij het gemeentehuis van Bleiswijk, Bos koop, Nieuwerkerk aan den IJssel, Zevenhuizen-Moerkapelle, Berg- schenhoek, Gouda, Moordrecht, Rijnwoude, Waddinxveen, Zoeter- meer, Rotterdam, Deelgemeente Prins Alexander, Hillgersberg-Schie- broek en Stadsregio Rotterdam. Zevenhuizen - Op zaterdag 13 mei werd de derde viswedstrijd van de rivierencompetitie gevist in de IJs sel. Er waren vijf deelnemers. De vangst was redelijk, er werd 20.440 gram vis gevangen. Eerste werd Adr. van Erk met 12.100 gram, twee de H. van Zwienen met 4.400 gram en derde J. Visser met 2.040 gram vis. De volgende wedstrijd is op zaterdag 24 juni bij de Brienenoord. Op zaterdag 20 mei wordt de vijfde wedstrijd van het clubkampioen schap gevist in het Voorns Kanaal. Vertrek vanaf de parkeerplaats van La Baraque om 6.00 uur. Op dinsdag 9 mei is de ouderen- competitie van start gegaan. Er werd gevist bij Oud Verlaat. Er waren zeven deelnemers. De vangst was redelijk; er werd 17.900 gram vis gevangen, eerste werd mevrouw de Zwart met 5.600 gram, tweede K. Bos met 3.700 gram en derde C. Klomp met 3.250 gram vis. De vol gende wedstrijden zijn op 16 mei en 23 mei. Op woensdag 24 mei begint de avondcompetitie. Er wordt drie uur gevist. De eerste wedstrijd wordt gevist in de Rotte bij de molens. Vertrek vanaf de parkeerplaats van La Baraque om 18.00 uur. Voor meer informatie; J. Wiersma, telefoon 0180-632654. Ieder jaar worden in Nederland naar schatting ruim 30.000 mensen door een teek gebeten. Wanneer de teek niet binnen 24 uur wordt verwijderd, kan deze de ziekte van Lyme veroorzaken. Teken bevinden zich in struiken en hoog gras. Wanneer men daardoor heen loopt, bestaat de kans dat een teek op de huid gaat zitten en zich vast zuigt. Indien na een paar dagen een rode kring op de huid verschijnt, dienen er maatregelen te worden geno men. Uitgebreide informatie over teken en verdere informatie over allerlei maat regelen die u over het algemeen moet treffen voor een vakantie, staan cen traal in de maand mei bij de Gezondheidswijzer aan de Spoorstraat 2, Gouda (ingang Meditheek, Boelekade). Iedereen kan vrijblijvend binnenlopen op maandagmiddag van 13.30-17.00 uur en overige dagen van 9.00-16.00 uur. De Gezondheidswijzer biedt informatie over gezondheid, ziekte en zorg. De balie is open op werkdagen tussen 9.00 en 15.00 uur, 's maandags tussen 13.30 en 17.00 uur, telefoonnummer 0182-594658. De informatie van de Gezondheidswijzer is in de meeste gevallen gratis. Waddinxveen - Op de clubavond van W.S.V. ontmoetten de beide koplo pers Barthold Jansen en Hans van Woudenberg elkaar rechtstreeks. Hans won, hoewel hij met zwart speelde, een paar pionnen; maar Barthold dwong remise af door eeuwig schaak. Daarmee blijft Hans een onmiskenbare voorsprong hou den van enige tientallen punten. Ronald Dannis wilde aan de reeks remises van Eduard Philipse een einde maken. Dat lukte ook: Eduard won. Biniam David had ambitie om zich voor het eerste achttal te plaat sen. Een overwinning op Peter de Louw had hem kunnen helpen maar Peter zette hem mat. Ton Kuiper bleef met een gelijk spel tegen Jan van der Bom hoog op de lijst. Wim Hennink was dynamischer dan Hen- nie de Roodt. Bert van der Knaap behandelde met wit een klassiek damegambiet tegen Theo Goor vol gens de regels van de kunst en won. Hiermee is de bovenkant van de ranglijst besproken. In de middengroep maakten Ton van Nieukerke en Nico Dannis gelijk spel tegen elkaar. Misschien kennen ze eikaars streken te goed. Dat kan ook gelden voor Herman Smitskamp en Laurens Ellers, hoewel die een geheel tegengestelde wijze van spe len hebben. Wim van Os raakte tegen Tjeerd Wiersma twee maal in de heel ernstige tijdnood, hoofdza kelijk omdat zijn stelling moeilijk was. Dat kwam hem op zijn eerste nederlaag te staan. Albert Prins had zichzelf de eervolle taak gegeven om iets tegen Arjan Hennink te doen en kwam daar met een verdiend punt uit. Henk Erkelens had tegen de Hol landse verdediging van Ja,ap Smit een nieuwe truc geleerd en bracht diens koning in een moeilijke stel ling: verdiend succes voor Henk. Dirk van Offeren wimpelde een felici tatie voor een gelijk spel tegen zijn verwant Hans af: hij had meer willen hebben. Jan Muit had meer pionnen dan Erik Hennink en brak diens hardnekkige verzet kundig. Evert Hildebrand kreeg meer hout dan Adriaan van der Starre en heeft geleerd, dat ook te winnen. De beide ereleden, Arie Versluis en Gerard Torenbeek, maak ten een gelijk spel, vermoedelijk omdat ze ongeveer van gelijke kracht zijn. Jaap van der Heiden bracht Joël de Roodt zo in moeilijk heden, dat deze de dame moest inle veren. Jeroen van der Veen had zijn aandacht er tegen Jan Kraijesteijn niet bij en verloor heel snel. Stand aan de kop (geschat): 1. Van Wou denberg; 2. Jansen; 3. De Louw; 4. R. Dannis; 5. W. Hennink; 6. Philipse; 7. H. de Roodt; 8. Kuiper; 9. Van der Knaap; 10. Van der Born.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 19