Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente BERMEN KNIPPERSTAND VERKEERSLICHTEN TIJDIG AANVRAGEN REISDOCUMENT BOUWZAKEN TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN Hart van Holland/17 mei 2000 WEEK 20 Een vraag die geregeld deze maand aan de mede werker Groen, Anne Marie Dorenbos, wordt gesteld is de volgende. Wanneer gaat de gemeente de bermen maaien? De bermen zijn immers hoog en vol begroeid. Via een stukje op de gemeentepagina verwachten wij u antwoord en aanvullende informatie te geven op deze vraag. Maaibeleid De bermen worden in principe twee maal per jaar gemaaid. De eerste maaironde vindt plaats half juni en de tweede eind oktober.Daar gaat nog wel het een en ander aan vooraf. In mei staan de bermen met de witte waas van het fluitekruid en de hoge gele boterbloem volop in bloei Ook het gras vormt dan zijn halmen. Eind mei schieten al deze planten massaal in het zaad. U ziet dat de kleur van de berm verandert, bloemen worden zaaddozen en de groenestengels van de gras sen drogen in en worden geel/bruin. Juist in die periode broeden ook vele vogeltjes in de bermen en graven muisjes er hun holletje. Hun voorraadkast is de berm, de dieren knabbelen er aan de halmen en de jonge kruidachtige plantjes. Begin juni is de groei in de berm volledig gestopt, het jonge vogeltje gevlogen, het kruid droogt en de berm 'zakt in'. Het zaad wordt door vogels en wind verspreid. Wat over is, eind juni, zijn uitgedroogde planten. Er kan worden gemaaid! De hoogtegroei, na de langstedag, in juli, augustus en september, is ook veel minder hoog dan die eerste voorjaarsgroei. Het tijdstip van maaien wordt dus door meerdere (natuurlijke) factoren bepaald. Veiligheid Daarnaast is er het verkeersveiligheidsaspect. De gemeente houdt daar rekening mee door her en der met de strimmer (handmaaimachine) gevaarlijke hoek jes voortijdig uit te maaien. De tweede maaironde vindt plaats eind oktober en ook in die maand is het de natuur die het tijdsstip bepaalt. De groei moet volledig uit de plant zijn. Zou de tweede ronde te vroeg plaats vinden, dan zou het gras nog doorgroeien. Deze lange stoppels zouden gaan rotten onder de sneeuw. In het voorjaar zou er dan een rot tende glibberige laag over de berm liggen. U kunt zich voorstellen dat dit er niet fraai uitziet en mogelijk nog gevaarlijk is ook Nog vragen U kunt van maandag tot donderdag bel len met Anne Marie Dorenbos C.C.T.R., telefoon 0180- 637782. Aangezien de voetgangersoversteek-regelinstallatie op de T-kruising Burg. Boerstraat/Boslaan niet meer bedrijfszeker functioneerd en gevaar oplevert voor de verkeersveiligheid wordt de installatie in de knipper stand gezet. Dit zal duren totdat er een nieuwe regel- automaat geïnstalleerd is. De verwachting is dat dit begin juli 2000 gerealiseerd zal worden. Voor eventuele vragen kunt u kontakt opnemen met de heer H. v. Erk, bereikbaar onder telefoonnummer 0180-63.77.23. Wacht niet te lang met het aanvragen van uw reisdocu ment De periode voor de zomervakantie is een drukke tijd, want u bent niet de enige die op vakantie gaat. Uw reisdocument is alleen te gebruiken als legitimatiebe wijs indien deze geldig is. Reizen met een verlopen reisdocument is binnen Europa niet meer toegestaan. U kunt kiezen uit een paspoort (ƒ115,=) of een Europese Identiteitskaart 38,35). Altijd het oude document en of het document waar u ingeschreven staat meenemen en twee recente goedgelijkende pasfoto's. Het aanvra gen van een reisdocument dient altijd in persoon te gebeuren. Bij het bijschrijven van .kinderen (t/m 15 jr) en/ of het verstrekken van een reisdocument aan kinderen (t/m 17jr) dienen de beide ouders of gezagshouder in per soon of schriftelijk toestemming te geven onder over legging van een geldig legimatiebewijs. Ook dient betrokkene alle geldige reisdocumenten te overleggen bij de aanvraag van een ander soort reisdocument. Nog vragen Nadere informatie burgerzaken, telefoon 0180-637741. In de week van 10 tot en met 16 mei april 2000 zijn de vol gende vrijstellingen, vergunningen en beschikkingen bouw- melding verleend: - Anthuriumkwekerij J.Evers B.V. te Moerkapelle voor de bouw van een bedrijfsruimte- en kantoorruimte plaatselijk bekend in het nieuw te ontwikkelen kastuinbouwgebied in het verlengde van de Van Hasseltweg in Moerkapelle wordt vrijstelling van de voorschriften van bestemmingsplan "landelijk gebied 1983" en vergunning verleend (verzonden 12 mei 2000) - Grekas B.V te Zevenhuizen voor het uitbreiden van de bedrijfsruimte plaatselijk bekend Bierhoogtweg 5a in Zeven huizen wordt vergunning verleend (verzonden 11 mei 2000) - R. de Groot te Zevenhuizen voor het veranderen en vergroten van de woning plaatselijk bekend Burgemeester Klinkhamer- weg 26 te Zevenhuizen wordt vergunning verleend(verzonden 8 mei 2000) - C. Hoogerdijk te Moerkapelle voor het vernieuwen van'een schuur plaatselijk bekend Bredeweg 8 in Moerkapelle wordt vergunning verleend (verzonden 12 mei 2000) - J.W. Kloet te Moerkapelle voor het vergroten van de woning d.m.v. een uitbouw aan de achtergevel plaatselijk bekend de Grutto 25 in Moerkapelle wordt vergunning verleend(verzon- den 12 mei 2000) Bezwaar verleende vergunning Indien u zich niet met genoemd besluit kunt verenigen, kunt u bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aan tekenen. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning beschikking, kunt u bij de president van de recht bank Den Haag vragen om een voorlopige voorziening (dit betekent dat hij een speciale regeling kan treffen voor de periode dat het bezwaarschrift nog in behandeling is). Het adres van de rechtbank is: Postbus 20302, 2500 EA Den Haag. De vergunning ligt ter inzage in het gemeentehuis, sec tie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Ingekomen bouwmeldingen/aanvraag bouwvergunningen Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat zij de volgende aanvragen om bouwvergunning/ meldingen bouwvoornemen hebben ontvangen: - aanvraagdatum: 12 mei 2000, nr. Ill: Fam. Bojic voor het ver groten van de woning d.m.v. een dakopbouw op aanbouw op het perceel Burgemeester Klinkhamerweg 12 te Zevenhuizen; - aanvraagdatum: 10 mei 2000, nr. 112: R.M. van Dijk voor het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Van Swaanswijck- straat 30 te Moerkapelle. Hierboven genoemde aanvragen om bouwvergunningen/mel dingen bouwvoornemen kunnen in dit stadium van de proce dure nog niet worden ingezien. Evenmin kan tegen deze aan vraag in dit stadium bezwaar worden aangetekend. Voorbereidingsbesluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend datin het gemeentehuis, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen het raadsbesluit van 9 mei 2000, waarbij is bepaald dat een herziening wordt voorbereid van de bestemmingsplannen ter inzage ligt: A. "Landelijk Gebied 1990" voor het perceel Bierhoogtweg 17 te Zevenhuizen voor de uitbreiding van een bedrijfsruimte en de bouw van een nieuwe bedrijfswoning ter vervanging van de huidige bedrijfswoning; B. "Landelijk Gebied 1990" voor een perceel aan de Twee manspolder 6-8 te Zevenhuizen voor de realisatie van een centrumfaciliteit en het upgraden van de camping en het zwembad "De Koornmolen"; C. "Dorpsgebied Moerkapelle" voor het perceel Dorpsstraat 1 in verband met een winkeluitbreiding met een opslagruimte; een en ander zoals is aangegeven op de bij dit besluit beho rende en als zodanig gewaarmerkte tekening. Het besluit treedt in werking met ingang van donderdag 18 mei 2000. Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan binnen zes weken na datum van inwerking- treding van het besluit hiertegen een bezwaarschrift worden ingediend bij ons college. Bij de Arrondissementsrechtbank te Den Haag kan tegen het besluit tevens een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend. Tervisielegging bouwplan De burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt op grond van artikel 19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat vanaf 18 mei 2000 gedurende twee weken in het gemeentehuis, sectie V.R.O.M., Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, het volgende bouwplan ter inzage ligt: - Bac B.V voor het uitbreiden van de winkelvoorziening met een opslagruimte op het perceel Dorpsstraat 1 te Moerkapelle. Het bouwplan is in strijd met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan Dorpsgebied Moerkapelle. Het bouwplan is in overeenstemming met de komende herzie ning van het bestemmingsplan. In verband hiermee zijn burge meester en wethouders voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewer king aan het bouwplan te verlenen. Alvorens hieromtrent een beslissing te nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de ter visielegging, i.e. van 18 mei 2000 tot en met 31 mei 2000, tegen het verlenen van de vrijstelling schriftelijk bedenkingen in te dienen bij het college van burgemeester en wethaM van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Tervisielegging wijzigingsplan voor het perceel Akkerwij 50 te Moerkapelle Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapel maken ter uitvoering van artikel 11, lid 1 van de Wet op j Ruimtelijke Ordening bekend dat: vanaf donderdag 18 mei 2000 tot vrijdag 16 juni 2000, el werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur (inzage van de stukkenbi| ten bovengenoemde tijden is mogelijk na telefonische afspra het ontwerp-wijzigingsplan voor het perceel Akkerweg 501 Moerkapelle ter inzage ligt in het gemeentehuis in Zevenlil zen, sectie VR.O.M. Door middel van de wijzigingsproceduf wordt ter plaatse de huidige bestemming VerblijfsgebiedgeJ zigd in de bestemming Woondoeleinden ten behoeve van 1 realiseren van een vergroting van de woning op het perceel. Gedurende de bovengenoemde termijn worden belanghebbm in de gelegenheid gesteld hun zienswijze kenbaar te mail omtrent het ontwerp-wijzigingsplan. De inspraakreacties dieij schriftelijk te worden ingediend bij het college van burgemed en wethouders of mondeling kenbaar worden gemaakt bij I ambtenaren van de sectie VR.O.M. Op verzoek wordt er teva een hoorzitting georganiseerd waarbij in de aanwezigheid ii een lid van het college van burgemeester en wethouders mi van gedachten kan worden gewisseld over het wijzigingsplan. Tervisielegging verzoek tot vaststelling van hogere grenswaarj Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkape maken bekend, dat vanaf donderdag 18 mei tot en met donder! 1 juni 2000 het volgende verzoek tot vaststelling van een hogs grenswaarde .ter inzage ligt in het gemeentehuis te Zevenhuizew - het verzoek van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle verhoging van de grenswaarde tot 52 respectievelijk i dB(A) met betrekking tot de opname van vier woningen aj de Wollefoppenweg 63/63a te Zevenhuizen in het te herzitj bestemminsplan Zevenhuizerplas dan genaamd Oud Verlaa Het voornemen is om op grond van de Wet geluidhinder en Ij Besluit grenswaarden binnen zones langs wegen, het verzoj tot vaststelling van de hogere grenswaarde aan te vragen. Alvorens het verzoek tot vaststelling van de hogere waarde bij het college van Gedeputeerde staten van de prom cie Zuid-Holland wordt ingediend, wordt een ieder in degm genheid gesteld om gedurende de 'termijn van tervisielegg 1 tegen het verzoek tot vaststelling van de hogere grenswaat schriftelijk bedenkingen in te dienen bij het college van buri meester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moei pelle. Tevens kan er op verzoek een hoorzitting worden gehi den waar er in aanwezigheid van een lid van het college '1 gedachten kan worden gewisseld over het verzoek tot wtsBJ ling van de hogere grenswaarde. Alarmering Algemeen alarmnummer Brandweer alarm 112 0182-550550 Politie Zevenhuizen-Moerkapelle melding informatie Openingstijden politiebureau maandag, woensdag en vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur 0900-8384 0180-630900 Medische hulp Ambulancedienst Artsen: 0182-545580 0180-631783 0180-631204 079-5931687 0800-1890 015-3691100 0800-0692 (graw 015-8881905 0182-545700 0900-8853 0180-637777 0180-637728 0180-634275 0180-637747 0180-637748 Van Bruggen Onderwater Vroegindeweij Storingsdiensten Gas en Elektra Water C.A.I. info: storingen: Milieutelefoon Lijntaxi Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Kadastrale balie Melding onderhoud (tussen 12.00 en 14.00 uur) Voorlichting en redactie gemeentepagina Abonnement raads- en commissiestukken Leerplichtspreekuur: 1e en de 3e dinsdag van iedere maand op afspraak van 10.15 uur- 11.15 uur in het gemeentehuis te Zevenhuizen, mw. C.V. Boin Openingstijden h,„7Pn elkfl Gemeentesecretarie, Dorpsstraat 89 te Zevenhu werkdag van 8.30-12.00 uur. „„iHdaq 9 Sectie Burgerzaken is daarnaast elke dinsdagm opend van 14.00-18.00 uur. Spreekuur college burgemeester en wethouders g J Telefonisch afspraak maken met mw. K. van Kersseboom van 8.30-12.00 uur. Klachtencommissie RndeqWvenl T.a.v. de secr. mw. L. Vos, Horstlaan 1, 2411 WE e-mail: klachtencommissie@xs4all.nl Gemeentewerkplaats mon-6342/5 Zuidplasweg 14b in Zevenhuizen, telefoon Ulo Melding onderhoud: ma t/m vr 12.00-14.00 uu Aanmelden grof huishoudelijk afval: «1 «7-547500- Dinsdag t/m vrijdag van 8.30-16.OOuur^eUH^^ 0180-637764. Dinsdag t/m vrijdag van 8.30-16.00 uur, tel. ui Niet aangemeld afval zal niet worden meegen Uw container dient uiterlijk 07.30 uur 's morgt op aanbiedplaats te staan.

Hart van Holland | 2000 | | pagina 4